Skocz do zawartości

Superlux HD-330 - Garść spostrzeżeń


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim zamówieniu zbiorowym z thomann'a zamówiłem dokładnie te skórzane pady (powyższy link). Pomimo, że na zdjęciu nie ma gąbek, w przesyłce doszła do mnie para padów oraz para gąbek. Nie wszystkie opisy towarów na thomann'ie są zgodne, chociaż w tym przypadku stan faktyczny jest na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są trzy korzyści z wymiany padów na skórzane:

1. Mają one większą średnicę wewnętrzną, więc można powiedzieć, że słuchawki stają się w pełni wokółuszne.

2. Skóra znacznie poprawia "oddychanie" uszu. W stockowej ceracie uszy pocą się bardzo szybko.

3. Nie tracimy nic z walorów dźwiękowych, co czasami zdarza się przy okazji stosowania różnych zamienników.

 

Czyli podsumowując, znacznie lepszy komfort, nie okupiony pogorszeniem brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moje sposrzeżenia po wymianie padów na welury z K240:

 

-wygoda na plus - borze, mogę godzinami na nich słuchać muzyki

-uszy się nie pocą. nieco mogą się zgrzać po dłuższym odsłuchu, ale to tyle

-dźwięk się nieco zmienia. stopa traci nieco na impakcie, ogólna charakterystyka nieco się uspokaja, nie ma tyle agresji. acz wszystko dalej jest ładnie poukładane. podobają mi się w muzyce klasycznej, wręcz bajecznie się jej słucha na nich

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blay, a grają Ci równo oba kanały? Bo u mnie niestety prawy gra ciszej..

 

Po jakim czasie zmieniłeś na welury? Ja przyznam, że na oryginalnych padach było na początku ciężko, ale albo się przyzwyczaiłem, albo pałąk się już trochę "wyrobił", przez co tak nie cisną uszu.

Niestety ja, słuchacz metalu, niestety nie mógłbym stracić agresji i impaktu na stopie, oj niee :)

 

Prędzej wolałbym skórzane kupić, bo ponoć dźwięk się nie zmienia - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mi wszystko ładnie gra. ale ja kupiłem rekablowane, może dlatego.

welury kupiłem po bodaj 2 miesiącach. ja mam spory łeb, pałąk mam rozsunięty na maxa i jest na styk

w szybszej i mocniejszej elektronice też wolałem agresywniejszy styl, ale coś ostatnio mi się gusta zmieniają i hym... może na plus mi wyjdzie ta zmiana?

nie wiem, jak ze skórzanymi sprawa wygląda. bodaj Perul kupował skórzane pady od K240, możesz jego popytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudo skóra która źle przylega ? Mi w 681 i 668 welury lepiej uszczelniały bo sie gąbka i welur układa do głowy czego stockowe nie potrafią bo sa o wiele sztywniejsze.

 

Wyjmij gąbke to sie zrobia bardzo agesywne, ja swoje 681 zrekablowałem s3014 i wyjełem owe gąbki to czarny album, czuc że perkusista ma powera w rekach i nie oszczędza tależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie do osób, które słuchały HD 330 na różnych źródłach, z tego co widzę Perul ma je sporo osłuchane. Aktualnie posiadam HD 330 z padami skórzanymi. Jest naprawdę nieźle według moich kryteriów. Słuchane na audinst hud-mx1. Czy będzie duża zmiana na minus jeśli podłączę je pod Audigy 2ZS, która gdzieś się tam wala w domu? Pytam bo fizycznie nie mam w tej chwili możliwości podłączenie karty do komputera (mała płyta główna) ale jeśli nie będzie wielkich różnic rozważam sprzedaż Audinst'a i słuchanie tylko na Audigy 2ZS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2ZS ma chyba porównywalną, czy nawet tą samą, jakość dźwięku co X-fi Xtreme, którą posiadam. Hud-mx1 to dźwięk podobny do FiiO E10, tyle że MX1 ma więcej średnicy. Mnie i mojej partnerce lepiej słucha się na FiiO, jest bardziej szczegółowo, zrównoważenie. Karty Creative chyba bardziej się skupiają na podbiciu basu i wysokich, co z włączonym Crystalizerem jest jeszcze bardziej odczuwalne, przez co chyba jeszcze bardziej średnica traci, a szczegółowości daaaleko do tej z FiiO.

 

Zależy co lubisz, ale jeśli przyzwyczaiłeś się do podbitej średnicy na MX1, to na Audigy może Ci jej brakować.

 

Ja używam X-fi tylko do grania, a przy słuchaniu muzyki pożegnałem się z Creative już chyba na zawsze na rzecz Wolfsonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możecie pomyśleć o modzie jak w tym temacie:

http://forum.mp3store.pl/topic/97843-zlece-modowanie-karty-dzwiekowej-x-fi-platinum/

 

Według Mikołaja po zmianach rozkłada E10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wtrącić tu trzy grosze - sam posiadam ZS-kę do tej pory słuchając na sterze stockowym tj. dołączanym do karty. Grało to bardzo dobrze - z podbitą góra i dołem (tak bardzo funowo :) ) od tygodnia zmieniłem stery na 6.0.1.1377 z 2010-03-18. Oprócz delikatnej zmiany wizualnej poszczególnych składowych programu całkowicie zmieniła się charakterystyka! Nie ma już grania V-ką - mocno ucięło bas i dodatkowo brak mozliwości kontroli mocy basów i sopranów, natomiast bardzo wyrównał się przekaz. Najtrafniej porównać to do słuchawek - na wcześniejszym sofcie były jakby V-Jaysy (z mocnym basem), teraz mam Superki 668B - wszystko delikatniej, ciszej, mniej konturowo, ale pełniej. jednak największa niespodzianka to opcja zmiany ustawień na słuchawki. Karta podłączona do wzmaka ustawiona jest standardowo w stereo (2.1 - bez suba, ale w creative, ustawienie 2.1 odpowiada stereo). Tak tez pozostawiałem podłączając słuchawki, ponieważ przełączenie w preset "headphones" tłamsiło mocno dźwięk, spłaszczając go jak nie przymierzając cycki Keiry Knightley. Teraz najlepszym ustawieniem dla słuchawek jest własnie "headphones" - Superki na tym ustawieniu grają zjawiskowo! Polecam poszpurać wszystkim użytkownikom Creative 2 ZS za tym driverem (nie jestem pewny, czy jest on oficjalny, czy fanowski), ponieważ w stosunku do stockowego jest to dzień do nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem HD330 przez tydzień.

Budowa zupełnie mi nie odpowiadała, trzeba by było je doginać żeby mi uszy wchodziły. Pady płytkie i raczej niewygodne.

Dźwięk- przede wszystkim dudniący bas odstraszał mnie od nich, ale ogólnie w porządku, szału nie zrobiły u mnie i szybko się ich pozbyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniący bas? Gdzie tam - jest bardzo dynamiczny, słychać to szczególnie w szybkiej stopie - nie rozwala uszu, a szybko wybrzmiewa :) A podłączałeś pod jakiegoś wzmaka czy na czysto do Clip/P3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże są muszle w HD330? Mam CAL i uszy wchodzą mi całe (ledwo, ledwo ale mi jest dosyć wygodnie). Zauważyłem, że w superluxach muszle są okrągłe i niezbyt duże się wydają czyli opierają się na uszach? Jeśli tak to w którym miejscu i jak jest z wygodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszy wchodzą całe, pady nieco opierają się na dolnym płacie, ale na pewno nie można powiedzieć, że są nauszne. warto zainwestować w nieco większe pady, choćby od AKG K240, bo wtedy robią się w pełni wokółuszne i zyskujemy na wygodzie, ale na stockowych nie jest źle

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże są muszle w HD330? Mam CAL i uszy wchodzą mi całe (ledwo, ledwo ale mi jest dosyć wygodnie). Zauważyłem, że w superluxach muszle są okrągłe i niezbyt duże się wydają czyli opierają się na uszach? Jeśli tak to w którym miejscu i jak jest z wygodą?

Aż mi się wierzyć nie chce, że uszy wchodzą Ci do CALi. Przecież to typowo nauszne (nie wokółuszne) słuchawki.

Nie wiem jak HD 330, ale inne jak HD668 czy HD681 są wyraźnie wokółuszne. Patrząc wymiarowanie na stronie Superluksa wnioskować można, że są takie same.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności