Skocz do zawartości

Superlux HD-330 - Garść spostrzeżeń


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Przoduje maya - świetna cena i właśnie e7(07). To w takim razie takie pytanie - czy przy zmianie na coś jeszcze bardziej wymagającego żaden z tych sprzętów nie będzie ogranicznikiem. Chodzi głównie o moc. Teraz potrzebuję czegoś przejściowego - pod koniec roku planuję stacjonarne stereo. I pewnie wówczas będzie grało z dziurki wzmaka/ampli

Edytowane przez gooru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przoduje maya - świetna cena i właśnie e7(07). To w takim razie takie pytanie - czy przy zmianie na coś jeszcze bardziej wymagającego żaden z tych sprzętów nie będzie ogranicznikiem. Chodzi głównie o moc. Teraz potrzebuję czegoś przejściowego - pod koniec roku planuję stacjonarne stereo. I pewnie wówczas będzie grało z dziurki wzmaka/ampli

Fiio e07 na start, a potem mógłbyś dokupić wzmacniacz Fiio e09. Podobno świetnie się łączą ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje rozbudowy w ten sposób. W tej chwili jakiś sound card, albo jedno zintegrowane urządzenie. Na jesieni w planach inwestycja w stacjonarne stereo. Mobilny sprzęt na razie będzie po części odkładany na boczny tor - zdecydowanie mniej poruszam się komunikacją zbiorową. A w samochodzie wolę słuchać radia. Dlatego nie chcę inwestować jakoś mega dużo. Słuchafony się jednak pewnie przydadzą - dlatego chcę kupić coś czego szybko nie będę musiał zmieniać. Stąd pomysł na SL - jeszcze się waham - hd330 czy 681 evo. Te pierwsze na dniach będę miał na kilka dni. Drugie na pewno sobie zamówię w thomanie jak tylko będzie zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z wad - coś mi brzęczy, wibruje w lewym przetworniku. :(

Kurcze mam ten sam problem z drganiem jakiegoś elementu w lewej słuchawce, zupełnie się wydaje jakby miały wadę, mam dla porównania hd668b i w nich takie charczenie w lewej słuchawce nie występuje. Te wibrowanie pewnego elementu w lewej słuchawce występuje przy ustawieniu na playerze wiekszej ilości basu i przy ustawieniu od ok 70-80% głośności wzwyż. Trafiły mi się wadliwe czy ten typ tak ma, czy to wogóle przejdzie po wygrzaniu ?

Edytowane przez czaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brzęczeniem to może być zbyt długa rurka basreflexu - przy większych wychyłach membrana o nią uderza. Trzeba ją będzie nieco wyciągnąć do tyłu, prawdopodobnie milimetr wysunięcia max dwa wystarczą.

Poniżej zdjęcie przetwornika od tyłu, gdzie widać tą rurkę.

5841248.jpg

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam że w jedynych utworach słychać to bardzo wyraźnie i jest to całkowicie nie do przyjęcia, w innych utworach zaś słuchawki grają super. Ale tak czy inaczej przy odtwarzaczu mp3 lub innym słabym źródle zasilania są ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście bał bym się podłączać hd330 do maya u5-mam je (te sluxy) raptem parę dni ale zauważyłem ze są to słuchawki mocno basowe.w połączeniu z maya u5 ,która tez basu nie skąpi może być go za dużo.

u mnie na prodigy cube +AD8066 jest go już tak...prawie za dużo.

nie wiem jak się ten bas będzie zachowywał po wygrzaniu (narazie graja 15-20godz wiec może się jeszcze to zmienić)

a i czy w końcu ktoś porównywał je do hd660?

na moj gust słuchawki graja fajniej niż hd681-gora tez potrafi zakłóć ale i tak jest bardziej opanowana niż we wcześniej wymienionych 681kach :)

EDIT-wymiana padów na welurowe zmienia zauważalnie brzmienie? co traci co zyskuje?

Edytowane przez mazi12435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście bał bym się podłączać hd330 do maya u5-mam je (te sluxy) raptem parę dni ale zauważyłem ze są to słuchawki mocno basowe.w połączeniu z maya u5 ,która tez basu nie skąpi może być go za dużo

^^

 

EDIT-wymiana padów na welurowe zmienia zauważalnie brzmienie? co traci co zyskuje?

stają się nieco spokojniejsze, acz dalej grają szybko i z masą energii. stopa ma nieco mniejszy wykop, basu troszkę mniejsza ilość. może nieco szersza scena, ale na granicy błędu. innych zmian nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blay czego "^^"? Czy się mylę z tym stwierdzeniem na temat połączenia hd330 i maya u5?Jeśli tak to może napisz coś więcej? Daleko mi do waszej wiedzy więc się sprzeczać nie będę pytam tylko z ciekawości ;)

co do welurowych padów to spróbuje może skarpetkowego moda z reszta na oryginalnych padach źle nie jest.Myślałem ze będzie znacznie gorzej :P

co do zgrywania z playerami to jestem bardzo mile zaskoczony. Z samsungiem p3 gra to nad wyraz dobrze.A nawet nie myślałem ich podłączać pod odtwarzacze przenośne.

podsumowując moje wrażenia.Wiecie co?To jest MAGIA!!!Mam obok shure shr750dj (cena 450zl) a hd330 (150zl) gorzej nie graja :o wiadomo inaczej,to całkowicie inna szkoła grania ale nie można powiedzieć ze gorzej.i to jest piękne :)

a tak nawiasem faktycznie zauważyłem ze bas z godziny na godzinę zyskuje na sprężystości jest coraz przyjemniejszy w odbiorze.Do muzyki elektronicznej (której slucham) spisują się swietnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ to taka zajarana, japońska mordka ;) Ha Info mi się marnuje, nie mój styl grania a i rzadko ostatnio mam czas na odsłuchy w domu, więc chcę kupić coś po taniości i Majka mnie interesuje, bo ja lubię duuuuuuuuuuuuużo basu ;) coś więcej o tym połączeniu możesz napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście Mayi U5 nie miałem okazji testować.Ale czytałem na jej temat wiele wypowiedzi i w praktycznie każdej była wzmianka o dużej ilości basu.Z reszta jak by nie patrzeć maya w porównaniu do HA INFO (modowanym?) to sprzęt z niższej polki.

Nie lepszym rozwiązaniem był by fiio e10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minolciarz i tu bym polemizował.

CAL jako słuchawki zamknięte podają go w inny (bardziej odczuwalny sposób ).Pisząc tak na "chłopski rozum" pompują bas bezpośrednio do ucha.Natomiast HD330 jako konstrukcja półotwarta ten bas podaje w inny sposób (inaczej odczuwalny)

mam i CAL i HD330 i nie powiedział bym ze 330ki maja mniej basu-jest on inny, na mój gust przyjemniejszy w odbiorze

być może to odczucie zależy od źródła (u mnie prodigy cube+ AD8066 aczkolwiek na P3ce wygląda to podobnie)

z reszta moje 330ki graja może 50godzin wiec opierać sie nie będę-może z czasem ten bas się trochę uspokoi

pozdrawiam serdecznie mazi12435

Edytowane przez mazi12435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal obstaję przy swoim. Dodam jeszcze, że w CAL bas schodzi trochę niżej. Dobrym przykładem jest utwór 100 Black Coffins z Soundtracka do Django Unchained. Tam w okolicach 2:20 jest taki fragment z nisko schodzącym dźwiękiem i przynajmniej u mnie na Xonarze D1 na superluxach, on jest na granicy słyszalności, a na CAL można usłyszeć go w całej okazałości. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli chodzi o wyższe częstotliwości to Superluxy deklasują CAL. Jednakże z uwagi, że lubię soczysty bas, Superluxy idą na sprzedaż.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu muszę się zgodzić, tym bardziej, że znam doskonale ten utwór i wiem jakie spustoszenie potrafi zrobić na kolumnach :) u mnie na 668b tez nie urywa dupska, ale na innych słuchawkach wcale nie jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj, z tą ilością basu w 330. W porównaniu chociażby to CAL, to jest go mało, ale na pewno więcej niż w 669.

 

Odpal se coś od Kryptic Minds. bas w SL to potęga na jego trackach czy setach. dla mnie jest idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności