Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Niby nic nadzwyczajnego, bo rekabling K550, ale imo wyprowadzenie kabli z muszli fajnie wyszło :)

 

attachicon.gifDSC_1335.JPG

 

attachicon.gifDSC_1338.JPG

 

attachicon.gifDSC_1339.JPG

 

attachicon.gifDSC_1336.JPG

 

Miałem okazję mieć je w łapie na chwilę (to są słuchawki kolegi @badyl). Świetne wykonanie i dźwięk uległ małej zmianie na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dałoby radę coś więcej z nich wycisnąć (już mam pomysł jak), ale kolega @badyl stwierdził, że takie brzmienie jak przed rekablingiem mu pasuje i nie chce np więcej basu ;) . Jedynie co to do środka wrzuciłem trochę watoliny, żeby pogłosy wytłumić - było ich niedużo, więc zmiana z tego powodu też nieduża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem bohaterem, ale dzisiaj zakończyłem prototypowe prace nad BalancedFCL i BalancedSabreDAC

 

Prototyp działa, na razie leży wszystko luzem w obudowie, na kartoniku :P. Z DAC'a sygnał wychodzi kabelkiem na sztywno do gniazd w FCLu, fully balanced :) FCL jeszcze bez potencjometra, bo obudowa ma strasznie gruby front i gwint by nie sięgał, muszę się do jakiegoś ślusarza przejść co by mi frezy zamontował. Za ustawienie głośności odpowiada regulacja w DACu. Samo gniazdo słuchawkowe również na kablu wychodzi póki co z tyłu obudowy. Ale brzmienie rekompensuje niedostatki funkcjonalno-dezajnerskie.

 

po lewej FCL, po prawej DAC, W dacu będzie jeszcze okienko na wyświetlacz i dziurki na guziki.

 

2014-03-24 17.40.42.jpg

 

Jak to gra ?

Mnie się podoba :P Czekajcie na opinię odsłu****ących wizytatorów.

Edytowane przez Fatso
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem bohaterem, ale dzisiaj zakończyłem prototypowe prace nad BalancedFCL i BalancedSabreDAC

 

Prototyp działa, na razie leży wszystko luzem w obudowie, na kartoniku :P. Z DAC'a sygnał wychodzi kabelkiem na sztywno do gniazd w FCLu, fully balanced :) FCL jeszcze bez potencjometra, bo obudowa ma strasznie gruby front i gwint by nie sięgał, muszę się do jakiegoś ślusarza przejść co by mi frezy zamontował. Za ustawienie głośności odpowiada regulacja w DACu. Samo gniazdo słuchawkowe również na kablu wychodzi póki co z tyłu obudowy. Ale brzmienie rekompensuje niedostatki funkcjonalno-dezajnerskie.

 

po lewej FCL, po prawej DAC, W dacu będzie jeszcze okienko na wyświetlacz i dziurki na guziki.

 

 

Jak to gra ?

Mnie się podoba :P Czekajcie na opinię odsłu****ących wizytatorów.

 

Zestaw jak znalazł do HE-560 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mogłeś zrobić combo, a nie na zewnątrz kabelki ciągnąć ;)

To bym miał pół tony w jednej obudowie. Wyobraź sobie, że one są pełne po sufit, a i tak niektóre elementy leżą na innych i trzeba pokrywki kolanem dopychać. Taki wybór, gdzie są 2 identyczne obudowy, powoduje, że może to stać jedno na drugim, lub obok. I zawsze wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtrącę każde ES9018, które ma standardową (czyt. zerżniętą) aplikacje stopnia wyjściowego to posiada wyjście zbalasowane, więc co w tym niezwykłego :) ?

 

Balansowanie Lehmanna też żadna nowość, choć jak pamiętam nikt na head fi realnie nie napisał co to faktycznie poprawia.

 

Ni mniej gratulacje za chęci i czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtrącę każde ES9018, które ma standardową (czyt. zerżniętą) aplikacje stopnia wyjściowego to posiada wyjście zbalasowane, więc co w tym niezwykłego :) ?

 

Balansowanie Lehmanna też żadna nowość, choć jak pamiętam nikt na head fi realnie nie napisał co to faktycznie poprawia.

 

Ni mniej gratulacje za chęci i czas ;)

Oj Mikołaj, Mikołaj...

Nie ma w tym nic niezwykłego, bo i po co. Po prostu jest. W Audio w ogóle nie ma nic niezwykłego. Zbalansowanie Lehmanna to też, żadna mecyja, ale trzeba to:

a) zrobić

B) włożyć w obudowę

 

Poza tym, trzeba wydać trochę kasy, mieć trochę czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności