Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt jest standardowy, niestandardowa jest tylko obudowa. Kolega arek5231 wykazał się ponad przeciętnymi umiejętnościami manualnymi.

Ja osobiście wspierałem duchowo to dzieło i pomagałem na ile umiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pochwała z ust Fatso, to chyba najwyższy zaszczyt.

Muszę wam powiedzieć że będę miał okazje go nawet posłuchać.

Loool, zabrzmiało to jak: "Pochwała od Stalina to cud :)"

 

No nie wiem czy to dobrze patrząc co Stalin później robił ze swoimi zaufanymi ludźmi :P .

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za tak mile słowa, które tylko motywuja mnie do skonstruowania kolejnej wersji obudowy ;) Myślałem aby zastosować gniazdo zasilania z tyłu i w kolejnym projekcie tak zrobię, co do RCA pewnie też znajdą swoje miejsce w tylnej części obudowy. Napisy zostały wykonane bardzo prostą metodą tzw. termotransferu, bardzo istotną tutaj rzeczą jest odpowiedni papier kredowy no i sam toner.. W piereszej fazie nie udało mi się prawie wgl. przenieść napisów, po zastosowaniu innego toneru wyszło juz za drugim razem a nie nawet za 10 tak jak to było wcześniej.. Co do samego uruchomienia wzmacniacza na akumulatorach wzmacniacz nie wstanie na napieciach 2x 8,4V. Dopiero przy zastosowaniu jednego.ogniwa 11V i drugiego 8,4V wszystko działa. Zastosowanie odpowiedniego napiecia bezpośrednio z trafo też ma duże znaczenie do działania bez akuu. Moim błędem była zła interpretacja zasilania AC łudziłem sie że uda mi się go odpalić z DC jednakże bez rezultatów. Kolega Bamboszek podsunął mi odpowiednie service manual wzmaka dzięki czemu pomierzyłem napięcia i zastosowałem odpowiednie trafo AC za co dziękuję mu serdecznie tak samo jak koledze jd1210 za wsparcie mentalne :D Jestem bardzo rad, że sie Wam spodobało bo teraz wiem,że nie jest to tylko.kolejny O2 ;) brak czasu spowodował, że pracowałem nad nim tylko kilka razy w tygodniu po 1h i 2 soboty ale udało się :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy zostały wykonane bardzo prostą metodą tzw. termotransferu, bardzo istotną tutaj rzeczą jest odpowiedni papier kredowy no i sam toner.. W piereszej fazie nie udało mi się prawie wgl. przenieść napisów, po zastosowaniu innego toneru wyszło juz za drugim razem a nie nawet za 10 tak jak to było wcześniej..

 

 

Hmm... a napisy nie zejdą Ci przy pierwszym przetarciu? Można w sumie przelakierować czymś, ale dalej wydaję się to być nietrwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się prezentuje przy moim O2. Kolega arek5231 nie musi się wstydzić jeśli chodzi o dźwięk.

O2 x 2.jpg

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki mi się podoba taki, myślę że jest adekwatny do wielkości przedniego panelu to normalne, że może Ci się nie podobać to nie oryginał ;) Cieszę się, że dźwiękowo jest dobrze ;)

Dźwiękowo jest jak najbardziej OK. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie tego co do mikromilimetra nie było bardzo łatwe ze względu na fakt, że przy zgrzewaniu części od lewej się przesunęły, kolejnym razem zrobię to w inny sposób dokonując pomiarów wszystkich elementów na panelu i ułożę wszystko na komputerze potem wydrukuję napisy w stosunku 1:1 i naniosę ;) Lekka sinusoida się pojawiła to fakt ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę żony, bo to ona była dzisiaj bohaterką, zamieszczam zdjęcia. Aktualnie wszystkie moje słuchawki przechodzą na wełniane head bandy. Wczoraj kolega @tditsr miał okazję pczuć ten komfort. Ja się początkowo z niego bardzo śmiałem, ale już mi do śmiechu nie jest.

 

Dzięki wełnie ciężar słuchawek jest rozłożony równomiernie, bo cały headband jest połączony. Naprawdę HiFimany zyskały na komforcie. No i, nie mogę się nie pochawlić, gdyż dumny jestem jak paw. Ale robota pierwsza klasa. Na początku było to trochę moherowe, ale teraz jest idealnie dopracowane.

_DSC0504.jpg

_DSC0505.jpg

_DSC0506.jpg

_DSC0507.jpg

_DSC0509.jpg

_DSC0510.jpg

 

Szczegóły jakby ktoś chciał to na PW

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę żony, bo to ona była dzisiaj bohaterką, zamieszczam zdjęcia. Aktualnie wszystkie moje słuchawki przechodzą na wełniane head bandy. Wczoraj kolega @tditsr miał okazję pczuć ten komfort. Ja się początkowo z niego bardzo śmiałem, ale już mi do śmiechu nie jest.

 

Dzięki wełnie ciężar słuchawek jest rozłożony równomiernie, bo cały headband jest połączony. Naprawdę HiFimany zyskały na komforcie. No i, nie mogę się nie pochawlić, gdyż dumny jestem jak paw. Ale robota pierwsza klasa. Na początku było to trochę moherowe, ale teraz jest idealnie dopracowane.

attachicon.gif_DSC0504.jpg

attachicon.gif_DSC0505.jpg

attachicon.gif_DSC0506.jpg

attachicon.gif_DSC0507.jpg

attachicon.gif_DSC0509.jpg

attachicon.gif_DSC0510.jpg

 

Szczegóły jakby ktoś chciał to na PW

Gdzie Ty znalazłeś taki skarb, pozdrowienia dla żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eeee to nie moher. To jakaś inna wełna..

Odetchnąłem z ulgą.

 

Nie czepiaj się moheru, ja już przepraszałem na forum za takie aluzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Eeee to nie moher. To jakaś inna wełna..

Odetchnąłem z ulgą.

 

Nie czepiaj się moheru, ja już przepraszałem na forum za takie aluzje.

 

Przeprosin nigdy za wiele... Nie obrażajmy więc aby nie przepraszać... Na przykład za lewackie kominiarki anarchistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze właśnie poprawione HD650, już we właściwym kolorze i odpowiednio zwymiarowane.

 

attachicon.gif2014-03-05 22.03.18.jpg

attachicon.gif2014-03-05 22.03.10.jpg

Ktoś tu na moherową stronę mocy przechodzi :P .

Eeee to nie moher. To jakaś inna wełna..

Chciałbym zobaczyć Cie idącym w tym futrzaku po ulicy, normalnie najpierw zwijał się ze śmiechu a potem chyba sam dołączył do tego dziwnego nowego trendu rastomohewełnianego hedbandu :D

Ale już widzę szew, znaczy pracę trwają nad wersją wysyłkowa do samodzielnego montażu :) ale i tak guziczki były by praktyczniejsze bo można zdjąć i wyprać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności