Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Znam te pady, mam jeszcze przez moment pod ręką Alpha Prime, ale na K551 ich naciągać nie będę :) Eliptyczne są, więc pewnie trochę trzeba by było się napracować przy zakładaniu. Fajne poduchy, grubsze z tyłu (profilowane), prawdziwa skórka (gruba), sprężysta gąbka w środku (dosyć sztywne).

 

Jeśli to te same co od alfa dogów, to to zrobiłem. Na k551 stockowe naciągnąłem pady od alpha dogów. Katastrofa. BAsu tyle, co kot napłakał, góry i przestrzeni mnóstwo jeszcze doszło razem z sybilantami - a średnie się cofnęły... dużo dalej przetwornik od ucha. Te stockowe pady są optymalne chyba :)

Po za tym, modował ktoś k551 z poradnika na audiofanatyku? Mody głównie polegające na zmianach zawartości/właściwości padów także w teorii wpływ na dźwięk powinien być ten sam.

 

Też miałem takie gąbką wypchane, podniesione przez to i stocki.

Stocki dla mnie lepsze.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią rekablować, a ja kupiłbym trzecią parę - k551 (miałem stocki, potem rekabl obustronny i mody) stockową. Podłączyłbym pod taczkę 4 i pilotem zmieniał utworki i miał wszystko w tyle....

 

Zresztą też ta stockowa z klonem miała wspaniałą synergię... i wolałem ją jeszcze mówiąc szczerze z dac magic 100 - Rapture niż stockowe srh 1540 :D dopiero na custom cablu FAW lub czystym srebrze shury DLA MNIE były górą...

 

ale ja czasem lubię jak mnie co po mózgu drapie... ;)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze modowane dodatkowo, otwarte bassporty, pady wypchane i headband - więc nie wiem, jakie zmiany z czego wynikały.

Rekablować warto, jeśli komuś nie zależy na pilocie. Mnie się stocki BARDZO podobały - lekko ostrawa górka i punktowy, cholernie szybki, dół. Wspaniałe zamknięte słuchawki. Nic bym teraz w nich nie zmieniał, ale jestem wyjątkiem, bo wszyscy rekablują. No i ja i tak ze stacjonarki zamkniętych nie słucham, więc pilota mi szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grywom, grywom na Fenderowskim Telecasterze, ale niestety podpiętym do Cube'a. Na lepszy wzmak dopiero zbieram, a po drodze jeszcze trochę wydatków audio pewnie będzie :P

Tak to jest jak się dobrało dwa hobby, które są "pieniędzochłonne" ;)

 

Swoją drogą polecam właścicielom K550 posłuchać tego utworu, dla mnie niesamowicie to brzmi:

https://www.youtube.com/watch?v=x9i6FSaFw7Q

 

Suszec, to polecam płytę Oldfielda z 1999r "Guitars" wszystkie partie gitarowe na różnych gitarach wykonane przez Mike'a.

Edytowane przez paratykus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze modowane dodatkowo, otwarte bassporty, pady wypchane i headband - więc nie wiem, jakie zmiany z czego wynikały.

Rekablować warto, jeśli komuś nie zależy na pilocie. Mnie się stocki BARDZO podobały - lekko ostrawa górka i punktowy, cholernie szybki, dół. Wspaniałe zamknięte słuchawki. Nic bym teraz w nich nie zmieniał, ale jestem wyjątkiem, bo wszyscy rekablują. No i ja i tak ze stacjonarki zamkniętych nie słucham, więc pilota mi szkoda...

 

Pewnie wszystko zależy od źródła. Na Ja też nie nastawiam się od razu na rekab, po prostu dobrze wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

 

 

 

Dałem 370 zł.

I można? :)
Można!

 

A ja dałem 500PLN za tygodniowe k551 z polską gwarą :) i fostex t40rp kupione za 250 z alle. Mikolaj612 mi sprzedał :)

Niestety ;) kuzynowi z Białorosi w przypływie patriotycznego romantyzmu te k551 oddałem...

Znów je chciałem kupić w stocku z pilotem w dobrej cenie, ale napatoczyłem się na MOE, co też lubię, w dobrej cenie i wcisnąłem przycisk przelew. Teraz zobaczymy, czy oryginały do mnie przyjdą... Kupiłem na forum, więc mam nadzieję... ;)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A grywom, grywom na Fenderowskim Telecasterze, ale niestety podpiętym do Cube'a. Na lepszy wzmak dopiero zbieram, a po drodze jeszcze trochę wydatków audio pewnie będzie :P

Tak to jest jak się dobrało dwa hobby, które są "pieniędzochłonne" ;)

 

Swoją drogą polecam właścicielom K550 posłuchać tego utworu, dla mnie niesamowicie to brzmi:

https://www.youtube.com/watch?v=x9i6FSaFw7Q

 

Suszec, to polecam płytę Oldfielda z 1999r "Guitars" wszystkie partie gitarowe na różnych gitarach wykonane przez Mike'a.

 

Znam i też polecam :P

 

Nie ze mną takie rzeczy :D Jestem zatwardziałym fanem Oldfielda od mniej więcej 8 lat i jego dyskografię mam w małym palcu, chociaż co prawda to prawda, że nie słucham go już tak często jak kiedyś ;)

Edytowane przez Suszec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A grywom, grywom na Fenderowskim Telecasterze, ale niestety podpiętym do Cube'a. Na lepszy wzmak dopiero zbieram, a po drodze jeszcze trochę wydatków audio pewnie będzie :P

Tak to jest jak się dobrało dwa hobby, które są "pieniędzochłonne" ;)

 

Swoją drogą polecam właścicielom K550 posłuchać tego utworu, dla mnie niesamowicie to brzmi:

https://www.youtube.com/watch?v=x9i6FSaFw7Q

 

Suszec, to polecam płytę Oldfielda z 1999r "Guitars" wszystkie partie gitarowe na różnych gitarach wykonane przez Mike'a.

 

Znam i też polecam :P

 

Nie ze mną takie rzeczy :D Jestem zatwardziałym fanem Oldfielda od mniej więcej 8 lat i jego dyskografię mam w małym palcu, chociaż co prawda to prawda, że nie słucham go już tak często jak kiedyś ;)

 

Amarok też ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modów, wypychania padów gąbką powiem, że ja nie musiałem nigdy przy nich kombinować. Przylegają szczelnie, seal zawsze łapię i nie czuję żadnej dziury za uszami, basu mi nie brakuje. Czyli sprawa to indywidualna, zależna od kształtu fejsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie miałem problemów. Jedno mnie zastanawia czy k500/551 mają ten sam przetwornik co k545? 550/551 bardzo mi pasują ale słuchając kiedyś 545 nie mogłem uwierzyć, że one tak grają... Z żadnym sprzętem mi się nie zgrały i brzmiały ( zabijcie mnie) jak słuchawki za 100zł. Czy ktoś ma podobne wrażenia czy tylko ja tak je odbieram?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod słowami jd1210 i częściowo Bernie, bo basu w niektórych numerach przydało by się więcej. Z niekończącymi się postami na temat basu w tych modelach to zapewne kwestia każdego z osobna jak i muzyki, której się na nich chce słuchać.

 

EDIT:

 

@down32, nawet mnie nie strasz, bo właśnie się skusiłem na K845, które (podobno) mają te same przetworniki co K545.

 

EDIT2:

ja dałem 370 na alle za używane, półroczne w bdb stanie

Edytowane przez Finger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności