Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza lampowego do pracy z Grado, obecnie ze 125 w przyszłości z którymś z wyższych modeli. Zastanawiam się nad zestawem od Schiita: Vallhalla + Dac Bifrost. Co sądzicie o takim połączeniu?

Pozdrawiam.

 

Moim zdaniem najpierw zbierz kasę na wyższy model, a potem dopiero rozważaj dobieranie lepszego źródła.

 

Pomyśl też na poprawie których cech Ci zależy. Ja miałem LDI+ z alessandro i grało to bardzo dobrze (razem z MM02us na kości PCM1793) ale osobiście uważam, że LD+ do nich to był przerost formy nad treścią. Jeśli nie chcesz martwić się o napędzenie i poprawność dźwięku to polecam Objective2. Do kompletu możesz dodać ODAC jako źródło hifi lub jeśli chcesz uzyskać vintage'owy dźwięk to wtedy kupujesz Muse na TDA1543 albo Aune na PCM1793. One grają ciepło, trochę brakuje im szczegółów, ale to właśnie jest coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam prośbę, zmierzy mi ktoś średnicę bowlsów? Przymierzam się do zakupu, tylko nie wiem, czy przykryją mi całe ucho. Niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć wymiarów.

8 cm między krawędziami zewnętrznymi, ale tylko ok. 6cm średnicy wewnętrznej ma miejsce na ucho, pozostałe 2cm to grubość krawędzi gąbki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Da się dorwać gdzieś w Polsce futerał na gradosy? Czy tylko ściągnięcie z zagranicy wchodzi w grę?

A jaką one mają grubość/wysokość po położeniu na płask? Mam taką płaską drewnianą skrzyneczkę, tylko nie wiem czy nie będzie za chuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówię jedną z tych : http://www.ebay.com/itm/V-AUDIO-Grado-Headphone-Case-fit-SR60i-SR80i-SR125i-SR325i-RS1-RS2-iPod-/111106495576?pt=US_MP3_Player_Cases_Covers_Skins&hash=item19de769458 http://www.ebay.com/itm/Large-Headphone-Hard-Case-for-Grado-SR60-SR80-SR225-SR325-M1-RA2-RS1-/221245922704?pt=US_MP3_Player_Cases_Covers_Skins&var=&hash=item338348dd90. W tej pierwszej średnio podoba mi się rozwiązanie z uchwytem na jacka, więc raczej zdecyduje się na tą drugą, która dodatkowo jest o połowę tańsza :D.

Btw. wczoraj dostałem bowlsy, jest jakiś sprawdzony sposób na poprawienie wygody? Bardzo podoba mi się dźwięk moich gradosów z nimi, niestety moje uszy zaczynają mnie strasznie boleć po jakiejś godzinie. W padach z hd 414 było znacznie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Btw. wczoraj dostałem bowlsy, jest jakiś sprawdzony sposób na poprawienie wygody? Bardzo podoba mi się dźwięk moich gradosów z nimi, niestety moje uszy zaczynają mnie strasznie boleć po jakiejś godzinie. W padach z hd 414 było znacznie lepiej...

Rozegnij lekko pałąk i zobacz jak będzie. Prawdopodobnie jesteś w tej części populacji, której kształt uszu powoduje opieranie się o nie słuchawek sitkiem. Po godzinie jest ból rzeczywiście, więc rozstałem się z modelem RS2 właśnie dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. wczoraj dostałem bowlsy, jest jakiś sprawdzony sposób na poprawienie wygody? Bardzo podoba mi się dźwięk moich gradosów z nimi, niestety moje uszy zaczynają mnie strasznie boleć po jakiejś godzinie. W padach z hd 414 było znacznie lepiej...

Rozegnij lekko pałąk i zobacz jak będzie. Prawdopodobnie jesteś w tej części populacji, której kształt uszu powoduje opieranie się o nie słuchawek sitkiem. Po godzinie jest ból rzeczywiście, więc rozstałem się z modelem RS2 właśnie dlatego.

Chciałem zapytać o twoje doświadczenia z zastosowaniem w grado (R1, R2, 325is) dużych padów (montowanych standardowo w gs1000 i ps1000); na hedfiorg spotkałem się z krańcowo sprzecznymi opiniami; pytałem też o to Piotra Ryki w kontekście jego byłych R1 i odparł, że dźwięk traci na gęstości i barwie, i że nie poleca tego rozwiązania. Moje intuicje zmierzają w tymże kierunku, ale wolę zapytać o to również ciebie jako "byłego gradosekcistę" (to ostatnie w żartach).

 

 

dodam, że posiadam model 325is i należę do tej części populacji, którym łzy lecą po godzinie słuchania muzyki z grado z powodu zadowolenia i wzruszenia, a nie bólu i niemiłego odczucia krwawienia z uszu; ale miałem na głowie ps1000 i gs1000, i duże pady są zdecydowanie wygodniejsze.

Edytowane przez Samuel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego 'moda' sobie zastosowałem. Mam słuchawki na uszach 2 godzinę i jak na razie jest ok :). Nawet mnie cieszy takie rozwiązanie, bo od dawna szukałem czegoś, co zasłoni mi przetworniki. Jakiś czas temu byłem zmuszony usunąć tę materiałową kratkę z powodu paru włosów które leżały na membranie powodując 'pierdzenie' słuchawek.

zdjęcie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodatkowo zrobić kilka dziurek w tej gąbce, ale musi to być dobra gąbka, żeby się nie rozleciała - brzmienie się trochę rozjaśni, bo gąbka je przymula.

 

Shack Hack mod - http://resume.jbhfile.com/temp/06_mount1.jpg

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie się wstrzymam, te które zastosowałem są strasznie stare, boje się, że się rozlecą po takiej operacji. W jakim sklepie mogą mieć takie gąbki? Elektroniczny, muzyczny? Nigdy czegoś takiego nie kupowałem :E

 

Popularna jest ta z puszek zegarków Casio, chociaż jest bardzo gęsta, albo warto po prostu kupić jakieś większe uniwersalne nauszniki gąbkowe: http://allegro.pl/gabeczki-gabki-do-sluchawek-na-sluchawki-45mm-i3346992150.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o twoje doświadczenia z zastosowaniem w grado (R1, R2, 325is) dużych padów (montowanych standardowo w gs1000 i ps1000); na hedfiorg spotkałem się z krańcowo sprzecznymi opiniami; pytałem też o to Piotra Ryki w kontekście jego byłych R1 i odparł, że dźwięk traci na gęstości i barwie, i że nie poleca tego rozwiązania. Moje intuicje zmierzają w tymże kierunku, ale wolę zapytać o to również ciebie jako "byłego gradosekcistę" (to ostatnie w żartach).

 

 

dodam, że posiadam model 325is i należę do tej części populacji, którym łzy lecą po godzinie słuchania muzyki z grado z powodu zadowolenia i wzruszenia, a nie bólu i niemiłego odczucia krwawienia z uszu; ale miałem na głowie ps1000 i gs1000, i duże pady są zdecydowanie wygodniejsze.

Podmiana gąbek w którąkolwiek stronę, czyli zakładanie G-cush na niższe modele bądź L-cush na GS i PS1000 daje słabe efekty. Niższe modele z G-cush mają źle kontrolowany bas, a GS1000 grają z małymi gąbkami "landrynkowo" i źle na skrajach pasma.

Czytanie head-fi w ostatnich latach to sposób na znaczne wydłużenie czasu skompletowania satysfakcjonującego toru słuchawkowego, o wydatnym wzroście poniesionych kosztów z tytułu zakupu kolejnych FOTM nie wspomnę.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie się wstrzymam, te które zastosowałem są strasznie stare, boje się, że się rozlecą po takiej operacji. W jakim sklepie mogą mieć takie gąbki? Elektroniczny, muzyczny? Nigdy czegoś takiego nie kupowałem :E

Z tego co kiedyś szukałem to te powinny się nadać, jednak nie sprawdzałem tego osobiście:

 

http://allegro.pl/514073-sennheiser-hd50-tv-mm60-pmx100-px100-ii-i-i3315124739.html

 

Btw. wczoraj dostałem bowlsy, jest jakiś sprawdzony sposób na poprawienie wygody? Bardzo podoba mi się dźwięk moich gradosów z nimi, niestety moje uszy zaczynają mnie strasznie boleć po jakiejś godzinie. W padach z hd 414 było znacznie lepiej...

Rozegnij lekko pałąk i zobacz jak będzie. Prawdopodobnie jesteś w tej części populacji, której kształt uszu powoduje opieranie się o nie słuchawek sitkiem. Po godzinie jest ból rzeczywiście, więc rozstałem się z modelem RS2 właśnie dlatego.

Chciałem zapytać o twoje doświadczenia z zastosowaniem w grado (R1, R2, 325is) dużych padów (montowanych standardowo w gs1000 i ps1000); na hedfiorg spotkałem się z krańcowo sprzecznymi opiniami; pytałem też o to Piotra Ryki w kontekście jego byłych R1 i odparł, że dźwięk traci na gęstości i barwie, i że nie poleca tego rozwiązania. Moje intuicje zmierzają w tymże kierunku, ale wolę zapytać o to również ciebie jako "byłego gradosekcistę" (to ostatnie w żartach).

 

 

dodam, że posiadam model 325is i należę do tej części populacji, którym łzy lecą po godzinie słuchania muzyki z grado z powodu zadowolenia i wzruszenia, a nie bólu i niemiłego odczucia krwawienia z uszu; ale miałem na głowie ps1000 i gs1000, i duże pady są zdecydowanie wygodniejsze.

Miałem okazje słuchać SR325is na jambo padach i nie spodobały mi się. Balans idzie do góry, basu nie ma prawie w cale, szersza scena i większa wygoda. Trochę szkoda bo pod nie kupiłem te pady, a teraz je sprzedaję (taka trochę antyreklama :) )

 

Ja u siebie na L-kach robiłem coś takiego:

http://forum.mp3store.pl/gallery/album/542-welurowe-paski-na-grado/

Odczucia takie jak u Johnysa, więcej basu i troszkę mniej góry, która nie traci na szczegółach. Na plus jest tez to że mod odwracalny, b. tani i słuchawki zyskują na wyglądzie (IMO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie.

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem słuchawek Grado - na razie skromny model - tylko SR60i :wub:

I od razu pytanie do fanklubowiczów. Czy polecacie jakieś inne pady do tych słuchawek, czy ewentualnie dokupić parę oryginalnych ?

PS. Pewnie gdzieś to było w tym wątku ale może mnie za to nie przeczołgacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności