Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły moje sr 60, są boskie :) mam je na uszach druga godzinę i jak na razie nie zauważyłem żadnego dyskomfortu, trochę pałąk uwiera mnie w głowę,

 

:D (podkreślenia moje)

 

Przepraszam, że będę próbował Ci popsuć dobry nastrój.

 

Jak Ci przejdzie euforia zaczniesz dostrzegać ich wady ergonomiczne. Gwarantuję. Miałem SR80i. Na początku też mi się wydawało, ze chwyciłem Pana Boga za nogi. Wpierw przeszedł mi entuzjazm co do ich wykonania, potem wygody a na samym końcu brzmienia. Sprzedałem. Są setki słuchawek wykonanych lepiej, wygodniejszych i brzmiących co najmniej równie dobrze za podobne pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły moje sr 60, są boskie :) mam je na uszach druga godzinę i jak na razie nie zauważyłem żadnego dyskomfortu, trochę pałąk uwiera mnie w głowę,

 

:D (podkreślenia moje)

 

Przepraszam, że będę próbował Ci popsuć dobry nastrój.

 

Jak Ci przejdzie euforia zaczniesz dostrzegać ich wady ergonomiczne. Gwarantuję. Miałem SR80i. Na początku też mi się wydawało, ze chwyciłem Pana Boga za nogi. Wpierw przeszedł mi entuzjazm co do ich wykonania, potem wygody a na samym końcu brzmienia. Sprzedałem. Są setki słuchawek wykonanych lepiej, wygodniejszych i brzmiących co najmniej równie dobrze za podobne pieniądze.

 

Jezeli mowimy o sr60/80 to jest duzo lepiej brzmiacych, wygodniejszych i tanszych. Ale jak komus posmakuje charakterystyka grado i wskoczy na polke sr325 i wyzej, to sprawa juz nie jest taka rozowa, bo inne firmy graja inaczej (nie mowie, ze gorzej bo to kwestia preferencji) i pozostaje jedynie przekonac sie do specyficznej ergonomii oraz nauczyc dbac o sluchawki (latwiej o te wyzsze modele jak sie mysli o ich cenie ;-) ).

A jak juz dojdziemy do gs1000 to problemy ergonomi odpadaja, to bardzo wygodne sluchawki, chociaz nadal bardzo delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to za ile wyrwałem moje grado lepszych słuchawek na pewno bym nie znalazł ;) Poza tym mam już tyle planów co w nich pozmieniam, że będę się nimi bawił na pewno przez najbliższy miesiąc aż w końcu osiągnę efekt końcowy. Zmieniając temat, mam teraz założone pady z hd 414 i zastanawiam się nad zrobieniem quatermoda. Dużo stracą pady na komforcie noszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie w tym wątku odrobinę bluźniercze ;),

ale czy ktoś zna słuchawki grające tak otwartym dźwiękiem i z tak szczegółową i naturalną górą jak Grado, ale nie mające podbicia na midbasie, tylko bas schodzący nisko?

Niekoniecznie punktowy, ale z dobrą fakturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600-2800zł jak trafi się kupiec. Jak bedziesz miał pecha to będą wisieć tygodniami.

 

Ogólnie tendencję zauwazyłem (przynajmniej w Polsce) że ciężko sprzedać high endy za dobrą cenę. Sprzęty za które ludzie by się zabijali 2 lata temu teraz wiszą w dobrej cenie i nikt nie chce. Kryzys?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Sprzęty za które ludzie by się zabijali 2 lata temu teraz wiszą w dobrej cenie i nikt nie chce. Kryzys?

Dokładnie - ludzi nie stać na takie wydatki i to mniej więcej od 2 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w tym wątku odrobinę bluźniercze ;),

ale czy ktoś zna słuchawki grające tak otwartym dźwiękiem i z tak szczegółową i naturalną górą jak Grado, ale nie mające podbicia na midbasie, tylko bas schodzący nisko?

Niekoniecznie punktowy, ale z dobrą fakturą.

Trzeba spróbować Beyerdynamic T90 lub T5p.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w tym wątku odrobinę bluźniercze ;),

ale czy ktoś zna słuchawki grające tak otwartym dźwiękiem i z tak szczegółową i naturalną górą jak Grado, ale nie mające podbicia na midbasie, tylko bas schodzący nisko?

Niekoniecznie punktowy, ale z dobrą fakturą.

Trzeba spróbować Beyerdynamic T90 lub T5p.

Dzięki Majkel. Trzeba będzie spróbować.

 

Przyszły moje sr 60, są boskie :) mam je na uszach druga godzinę i jak na razie nie zauważyłem żadnego dyskomfortu, trochę pałąk uwiera mnie w głowę,

:D (podkreślenia moje)

 

Przepraszam, że będę próbował Ci popsuć dobry nastrój.

 

Jak Ci przejdzie euforia zaczniesz dostrzegać ich wady ergonomiczne. Gwarantuję. Miałem SR80i. Na początku też mi się wydawało, ze chwyciłem Pana Boga za nogi. Wpierw przeszedł mi entuzjazm co do ich wykonania, potem wygody a na samym końcu brzmienia. Sprzedałem. Są setki słuchawek wykonanych lepiej, wygodniejszych i brzmiących co najmniej równie dobrze za podobne pieniądze.

A mógłbyś podać tak z pięć modeli słuchawek brzmiących przynajmniej równie dobrze, albo lepiej, od Grado za te same pieniądze?

Najlepiej model za model. sr60, sr325, rs2 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć, znowu chciałbym się się was o coś popytać.

Tak na marginesie to powiem wam że moje grado mnie trochę zawiodły(sr325).. Już je chyba z 10 razy sklejałem.. :D

I teraz pytanie jakie znajdę słuchawki zamknięte do 4-5 tyś ?? ( co polecacie) Mam już dość otwartych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie :P

Jak myślicie jaki kupić Dac/amp do grado sr325is ?

Chciałbym żeby ktoś podawał linki do takich z "prawdziwego zdarzenia" bo tak jak wcześniej pisaliście o tym kto to robi itp itp To to za bardzo nie wypala

Dzięki z góry za odp.

Ps. Fajnie jakby w 600 zł się to zmieściło ;d

Edytowane przez Razerovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie :P

Jak myślicie jaki kupić Dac/amp do grado sr325is ?

Chciałbym żeby ktoś podawał linki do takich z "prawdziwego zdarzenia" bo tak jak wcześniej pisaliście o tym kto to robi itp itp To to za bardzo nie wypala

Dzięki z góry za odp.

Ps. Fajnie jakby w 600 zł się to zmieściło ;d

 

Jeżeli nie masz parcia na straszną audiofilię, to z czymś takim będziesz już mógł się cieszyć dobrym dźwiękiem:

http://allegro.pl/fiio-e7-e07-usb-dac-nowosc-wysylka-gratis-i3210566215.html

Na dodatek możesz go zabrać na spacer.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zawsze pomożesz jakiś tam plusik łapaj :D

 

PS Dlaczego to jest takie drogie ?:s

http://www.grado.waw.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=10572

Edytowane przez Razerovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko.

Jeżeli chcesz się bawić w bardziej zaawansowane kombinacje, to polecam tego DACa:

http://www.hllyhifi.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_83&products_id=227

Sam go mam i jest świetny. Szczególnie jeżeli załatwisz mu porządny zasilacz i wymienisz opka.

 

A do tego jakiś porządny wzmak, to np. Espressivo z polskiej manufaktury, z gęstszym i łagodniejszym brzmieniem:

http://allegro.pl/wzmacniacz-lampowy-sluchawkowy-espressivo-t-i3204617809.html

Albo klon BCLa, jeżeli chcesz mieć więcej szczegółów, powietrza i dynamiki. Polecam się skontaktować z kolegą Fatso, który robi bardzo dobre klony.

 

Tak jak widać i tak musisz wtedy wydać ponad 1000zł.

Szczerze mówiąc nie ma sensu szukać jakichś półśrodków typu Prodigy Cube, czy inne Audinsty, bo i tak nie będzie lepiej od Fiio, a będzie duuużo gorzej od powyższego combo.

 

The choice is yours. ;)



Na koniec dodam jeszcze, że ostatnio słucham SR325is z iPodem 5.5g bez żadnego ampa i również jest świetnie. Bardzo muzykalnie z ładną przestrzenią. :P

Edytowane przez muuhau
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego odtwarzacza muszę się zadowolić iphonem :D

 

Ps Dlaczego to jest takie drogie ?

http://www.grado.waw.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=10572

Istnieję jakaś rożnica między tym a między takim co mam za 10 zł ?:s

 

EDIT!@)#@) Naszła mnie chęć na porównanie muzyki z laptopa i iphona o dziwo iphone lepszy ;oo (5)

Edytowane przez Razerovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Grado, to raczej hybrydowy, bo sama lampa będzie zniekształcała dźwięk przy tak niskiej impedancji.

Na początek może wystarczyć Little Dot I+:

http://www.ebay.pl/itm/Little-Dot-I-Hybrid-Headphone-Amplifier-6JI-standard-/120916718983?pt=US_Pro_Audio_Amplifiers&hash=item1c2732b587#ht_6151wt_1166

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności