Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam odnośnie SR325is vs 225i bo w necie są różne opinie , czy różnice są na tyle duże by dopłacać do SR325i ? Wiem że Majkel pisał że SR225i mu się nie podobały ale sam dziś nie pamięta czy to wina słuchawek czy źle dobranego wzmacniacza .

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle dobrany wzmacniacz do Grado?

przeciez te sluchawki napedzi cokolwiek :)

nie testowalem co prawda wspolpracy Grado z jakims hajendowym wzmacniaczem sluchawkowym, ale podlaczalem je do:

- Teach AH-01

- do integry z mojej plyty glownej (uzywam MSI Z77 MPOWER z Realtek ALC898 na pokladzie)

- Samsung Galaxy SII

- HTC One

- HTC One S

- Iphone 4GS

- do jakiegos tam laptopa HP mojej starszej

- do jakiegos tam laptopa MSI mojej dziewczyny

i wszedzie sluchawaki graly identycznie.

poza tym, czytalem opinie od np. Fatso jako ze kable dostarczane do sluchawek Denon D7100 drastycznie zmienialy dzwiek (ten mobilny 1.5m vs. audiofilski 3m)

ja nie uslyszalem jakichkolwiek zmian, tak samo jak nie slysze jakichkolwiek innych kabli.

u Fatso bylo niebo a ziemia, u mnie kompletnie nic, zero zmian przy zmianie kabla ;]

takze z tymi opiniami jak to bardzo kabelki i wzmacniacze poprawiaja dzwiek, to podchodzilbym z duzym dystansem.

 

.. wiec, mimo iz nie podlaczalem swoich Grado, do highend wzmacniacza sluchawkowego, to jednak opierajac sie poezji recenzentow w necie, wlasnemu rozumowi oraz wlasnemu doswiadczeniu stwierdzam, ze w przypadku Grado, podlaczenie ich do lepszejszego wzmacniacza polepszy dzwiek o powiedzmy te 5-10%

koszt wzmacniacza to nieraz 3/4 ceny sluchawek, wiec deal bardzo z pupy.

imho lepiej dolozyc do lepszych sluchawek niz kombinowac jak kon pod gore ze wzmacniaczami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się odnosić do wszystkich uwag, więc w skrócie:

- ps500 są DUŻO lepsze niż 325is; RS-1i są lepsze od ps500.

- nie rób NIC z gąbkami, a na pewno ich nie miętoś, nie zdejmuj i wkładaj, bo się wyrobią i będzie gorzej;

- poczekaj 1000 h i będzie BARDZO dobrze;

- używając lepszego toru, wyciągniesz ze słuchawek więcej, co jest zasługą toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle dobrany wzmacniacz do Grado?

przeciez te sluchawki napedzi cokolwiek :)

nie testowalem co prawda wspolpracy Grado z jakims hajendowym wzmacniaczem sluchawkowym, ale podlaczalem je do:

- Teach AH-01

- do integry z mojej plyty glownej (uzywam MSI Z77 MPOWER z Realtek ALC898 na pokladzie)

- Samsung Galaxy SII

- HTC One

- HTC One S

- Iphone 4GS

- do jakiegos tam laptopa HP mojej starszej

- do jakiegos tam laptopa MSI mojej dziewczyny

i wszedzie sluchawaki graly identycznie.

(...)

imho lepiej dolozyc do lepszych sluchawek niz kombinowac jak kon pod gore ze wzmacniaczami ;]

Kolego, pozwol, ze sie wtrace, ale moim zdaniem to ty jeszcze nie wiesz, jaki skarb masz w domu (sr325is) ;-)

Te sluchawki sa wymagajace, moze nie, zeby zagraly glosno, bo o to latwo, ale na pewno, zeby zagraly dobrze. A roznicy nie zauwazyles, bo wszystko do czego je do tej pory podpinales bylo podobnej klasy, ale recze Ci, ze jak znajdziesz porzadna hybryde, ew. odpowiedni tranzystor i do tego jakiegos neutralnego DACa przekazujacego duzo szczegolow to zrozumiesz, jak daleko od muzycznej nirvany jestes teraz.

Z ostatnim zdaniem sie kompletnie nie zgadzam, moze tak jest do pewnego poziomu, ale przy sluchawkach pokroju 325tek ta zasada juz nie dziala. Tor musi byc rowny, by docenic klase kazdego z jego elementow.

PS. Mi dobranie toru pod 325tki zajelo rok, ale bylo warto :) i moze skonczy sie przy okazji narzekanie na bas, bo IMHO pod tym wzgledem tym sluchawka nic nie brakuje, ale to moja subiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się odnosić do wszystkich uwag, więc w skrócie:

- ps500 są DUŻO lepsze niż 325is; RS-1i są lepsze od ps500.

- nie rób NIC z gąbkami, a na pewno ich nie miętoś, nie zdejmuj i wkładaj, bo się wyrobią i będzie gorzej;

- poczekaj 1000 h i będzie BARDZO dobrze;

- używając lepszego toru, wyciągniesz ze słuchawek więcej, co jest zasługą toru.

 

dla Ciebie są - dla mnie nie :)

dla mnie w PS-500 nie ma nic urzekającego, a jedyne co caly czas slysze - to dudnienie w uszach.

dosyc podobny efekt z twardym i dudniacym basem mozna osiagnac, ustawiajac na jakies +4 db 100Hz (i okolice) w equalizerze w AIMP3

przed chwila sprawdzalem ;)

wiadomo, ze taki zabieg to totalna proteza i lepiej jest w PS-500, ale placic za to "naturalne polepszesznie basu" 2850 pln zamiaru nie mam.

zwlaszcza, ze koniec koncem efekt kompletnie mi sie nie podoba.

 

gąbek nie bede ruszac ;) jedynie co sprobuje, to w formie akademickiego doswiadczenia - naszycie na nie weluru.

 

wygrzewanie 1000h?

no come'on..

 

z tym torem, to jak pisalem wyzej, podejrzewam zmiany na zasadzie niuansu.

dzisiaj ide do kumpla, ktory ma bdb DAC + wzmacniacz sluchawkowy z obiema parami Grado i zobaczymy jak to jest z tym lepszym torem.

poruszylem temat toru tu:

http://www.audiostereo.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-do-grado-sr325is_110408.html

ale odpowiedzi jak widac, albo pachna checia zarobku, albo brakiem high-end'ego biadolenia w moim poscie - czyli nikt nic nie napisze, skoro nie slysze kabli :D

Mi dobranie toru pod 325tki zajelo rok, ale bylo warto :) i moze skonczy sie przy okazji narzekanie na bas, bo IMHO pod tym wzgledem tym sluchawka nic nie brakuje, ale to moja subiektywna ocena.

 

 

hmm.. no ok, a moglbys podac model DAC ktory obecnie napedza Ci Grado SR-325is ?

chetnie bym o nim poczytal, bo te sluchaweczki naprawde sa super - ale jakby mialy odrobine bardziej potezny bas, to bym sie nie obrazil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam odnośnie SR325is vs 225i bo w necie są różne opinie , czy różnice są na tyle duże by dopłacać do SR325i ? Wiem że Majkel pisał że SR225i mu się nie podobały ale sam dziś nie pamięta czy to wina słuchawek czy źle dobranego wzmacniacza .

 

Miałem sr225i i bardzo mi się nie podobały. Mam sr325is i bardzo mi się podobają.

225tki napędzałem nawet bardzo dobrymi wzmakami - Soha 3 - i dalej nie było zachwytu. sr325is grają świetnie nawet z Clipa/telefonu/iPoda. Jak im podłożysz świetny tor to zrywają beret.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie moj ulubiony tor dla 325tek to MF M1DAC + PS Audio GCHA, podobna jakosc jest tez ze wzmacniaczem hybrydowym SOHA z lampami Philips JAN

 

PS500 nie slyszalem, ale takie objawy to moze byc efekt tego, ze sie jeszcze nie wygrzaly, jezeli to nowki sztuki, albo efekt zle dobranego toru, ktory czasem tworzy karykature dzwieku, wiec nie wyrokowalbym tak lekko, ze sa bee ;-)

 

A kolega jaki ma wzmacniacz? Bo tutaj nie chodzi o to, zeby to byl jakis wzmacniacz, nawet jak kosztowal kupe kasy nie znaczy, ze bedzie bez problemu napedzal grado. Na pewno sobie odpusc wszystkie OTLe, klon lehmana tez mnie nie powalil przy tych sluchawkach na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie chce mi się odnosić do wszystkich uwag, więc w skrócie:

- ps500 są DUŻO lepsze niż 325is; RS-1i są lepsze od ps500.

- nie rób NIC z gąbkami, a na pewno ich nie miętoś, nie zdejmuj i wkładaj, bo się wyrobią i będzie gorzej;

- poczekaj 1000 h i będzie BARDZO dobrze;

- używając lepszego toru, wyciągniesz ze słuchawek więcej, co jest zasługą toru.

 

dla Ciebie są - dla mnie nie :)

dla mnie w PS-500 nie ma nic urzekającego, a jedyne co caly czas slysze - to dudnienie w uszach.

dosyc podobny efekt z twardym i dudniacym basem mozna osiagnac, ustawiajac na jakies +4 db 100Hz (i okolice) w equalizerze w AIMP3

przed chwila sprawdzalem ;)

wiadomo, ze taki zabieg to totalna proteza i lepiej jest w PS-500, ale placic za to "naturalne polepszesznie basu" 2850 pln zamiaru nie mam.

zwlaszcza, ze koniec koncem efekt kompletnie mi sie nie podoba.

 

gąbek nie bede ruszac ;) jedynie co sprobuje, to w formie akademickiego doswiadczenia - naszycie na nie weluru.

 

wygrzewanie 1000h?

no come'on..

młody jesteś, więc błędy twoje są usprawiedliwione; przerobiłem już tyle modeli grado od nowości, że wiem, co mówię i nie chce mi się czasu tracić na wyprowadzanie kogoś z niewiedzy; kup sobie jakiś wzmacniacz, bo puszczanie słuchawek z telefonu to nie najlepszy pomysł i po 2, 3 latach regularnego ich użytkowania sam się zorientujesz. Serdecznie zaprosiłbym cię do siebie, gdybyśmy mieszkali w tym samym mieście i sam byś się przekonał, co mówię. Wczoraj (dosłownie) moje RS-1i z przebiegiem ok.1200 godzin zlały dupsko gs1000i, a swego czasu 2, 3 letnie 325i (nie moje) zlały dupsko rs1 z przebiegiem 600h (nie moje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (dosłownie) moje RS-1i z przebiegiem ok.1200 godzin zlały dupsko gs1000i, a swego czasu 2, 3 letnie 325i (nie moje) zlały dupsko rs1 z przebiegiem 600h (nie moje).

Idac tym tokiem rozumowania ciekaw jestem komu/czemu zlalyby dupsko moje kilkuletnie gs1000 ;-) A moze to juz sluchawki idealne? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (dosłownie) moje RS-1i z przebiegiem ok.1200 godzin zlały dupsko gs1000i, a swego czasu 2, 3 letnie 325i (nie moje) zlały dupsko rs1 z przebiegiem 600h (nie moje).

 

SRSLY chciałbym zobaczyć taki fajt. Co kręci się nimi za kable nad głową, a po nabraniu odpowiedniej prędkości szturcha się jedne o drugie, czy burzy się nimi mur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj (dosłownie) moje RS-1i z przebiegiem ok.1200 godzin zlały dupsko gs1000i, a swego czasu 2, 3 letnie 325i (nie moje) zlały dupsko rs1 z przebiegiem 600h (nie moje).

 

SRSLY chciałbym zobaczyć taki fajt. Co kręci się nimi za kable nad głową, a po nabraniu odpowiedniej prędkości szturcha się jedne o drugie, czy burzy się nimi mur?

 

Oj, obawiam sie, ze grado ze swoim "trojnikiem" polegloby w tej konkurencji z kazdymi innymi sluchawkami :D

Chociaz w sr325 masa sluszna, jak trojnik wytrzyma to na pewno bylby to grozny konkurent ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj (dosłownie) moje RS-1i z przebiegiem ok.1200 godzin zlały dupsko gs1000i, a swego czasu 2, 3 letnie 325i (nie moje) zlały dupsko rs1 z przebiegiem 600h (nie moje).

Idac tym tokiem rozumowania ciekaw jestem komu/czemu zlalyby dupsko moje kilkuletnie gs1000 ;-) A moze to juz sluchawki idealne? ;D

 

 

Kilkuletnie działające GS'y to raczej jednorożec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkuletnie działające GS'y to raczej jednorożec ;)

No to w takim razie z glowy do pudelka i na szafe, niech nabieraja wartosci ;-) Kupie sobie kiedys za nie porsche :)

 

 

Raczej wątpie bo ceny używanych wysokich modeli Grado poleciały ostro w dół. Nie żeby te słuchawki były gorsze niż 5 czy 10 lat temu po prostu minęła na nie moda i fakt że Grado nie wprowadza nowych modeli tak jak AKG czy Beyerdynamic nie robiąc żadnego kroku do przodu a jedynie w bok i większa cena.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, bylem wczoraj u kumpla, podlaczylem obie pary Grado do wzmacniaczy:

http://www.behringer.com/EN/Products/SRC2496.aspx

http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/hifi-components/stereo-receivers/rx-797_black__u/?mode=model

i zaczalem sie wsluchiwac.

pierwsze co rzucilo mi sie w uszy przy odsluchach z PS-500 to brak tego dudnienia na basie.

gdy sluchalem muzyki na PS-500 podpietych do Behringer'a to nie moglem oprzec sie wrazeniu cholernie kontrolowanego, precyzyjnego, a jednoczesnie wypelnionego basu.

no po prostu zonk na maxa - bo jeszcze przeciez tego samego dnia sam osobiscie pisalem o tym, jak bardzo mi przeszkadza te kartonowe i lekko konturowe dudnienie z PS-500

podlaczylem PS-500 do yamahy - to samo, super kontrola na niskich tonach, jednak odrobine wezsza scena i odrobine przyciemniony dzwiek.

zmienilem sluchawki na SR325i i przy potedze oraz wypelnieniu barwy z PS-500, 325-ki graly po prostu jak kastrat :) (pomimo zalet ich mega detalicznosci)

ponownie zakladam PS-500 i muzyka raptem odzyla, moc perkusji, nasycenie i zrownowazenie calego pasma, niesamowita klarownosc dzwieku naprawde robily wrazenie.

to byla klasa dzwieku warta tych 3k pln, bez dwoch zdan.

no wiec otworzylismy z kumplem 0,5 wódy, poszla cala flaszka dlatego nie mialem co sluchac dalej i wstrzymalem sie z porownaniem do dzisiaj.

dzisiaj podlaczam PS-500 do mojego Teac i jeb, to samo co pisalem wczoraj

slychac przede wszystkim tylko te dudnienie na kazdym instrumencie, psujace calkowicie odbior muzyki.

mysle sobie ze to bez sensu, ze zadzialalo wczoraj placebo, ze zobaczylem ladnie wygladajacego DAC'a no wiec musi grac to pieknie.

podlaczylem - dla czystej ciekawosci - PS-500 do mojego telefonu HTC One i znowu slysze rewelacyjny sound, detaliczny, nasycony, wypelniony po brzegi, potezny i jednoczesnie przestrzenny.

no i zglupialem calkiem.

przelaczam sluchawki do Teac i znowu to samo - kartonowe buczenie, z minimalnie wycofanym srodkowym pasmem.

przelaczalem tak chyba z 10x, sluchajac tych samych utworow i nie ma mowy, zebym mial halucynacje.

dzwiek z PS-500 podlaczonych do Teac to ból dla uszu, a te same sluchawki grajace ze sprzetem pokroju HTC One brzmia jak wysokiej klasy hi-fi.

i pisze to osoba, ktora nie slyszy kabelkow :)

po prostu wychodzi na to, ze dotychczas podlaczalem do swojego Teac sluchawki na tyle malo analityczne, ze nie rzucilo mi sie w uszy nierowno zestrojone brzmienie mojego wzmacniacza.

lekkie podbicie na basie nawet i sie przydalo gdy Teac napedzal SR-325is, ale dalej to bylo jak dla mnie za malo niskich tonow.

 

niezle jaja.

wychodzi na to, ze albo PS-500 sa sprzetem tak wysokiej klasy ze pozwalaja na wglad w muzyke w najdrobniejszych szczegolach w calym pasmie, albo polaczenie Teac AH-01 + Grado PS-500 jest najgorszym z mozliwych na swiecie.

nie mniej jednak teraz jak pisze tego posta z PS-500 na glowie, grajacych z HTC One, to moje odczucia co do tych sluchawek sa kompletnie inne, niz wczorajsze obserwacje.

dlatego chcialem zwrocic honor koledze Samuel_

- miales racje brachu, PS-500 to klasa wyzej od SR-325is byleby tylko napedzilo je cos, co gra plasko, bez zadnych podbic.

ja w tej chwili jade jeszcze do Saturna po Sennheiser HD598, bo to byly ostatnie sluchawki na mojej liscie, ktore chcialem posluchac i sprawdzic jak graja w moim systemie..

.. ale patrze teraz na Teac AH-01 bardzo podejrzliwym wzrokiem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok; brak doświadczenia - czasem pisze się brednie; inni koledzy, którzy się wyżej wypowiadali mają doświadczenie o wiele większe od ciebie, a piszą większe głupoty.

 

ps-500 są o wiele lepsze od 325is; już na poziomie konstrukcji; 325is mają komorę rezonansową z plastiku, gdzie w ps-500 jest to heban (i to nie byle jaki), inne przetworniki, o wiele lepszy kabel, inny obudowa metalowa, inne dopasowanie, inne wykresy, najniższe ze wszystkich seryjnych grado poziom zniekształceń itd. Poza tym, za jakiś czas zwrócisz mi po raz drugi honor jak membrany w ps-500 się rozbiją - grado swoje przetworniki traktuje w sposób ohydny, napinając membranę do granic możliwości (stad początkowo suchy, itd.itp. dźwięk; i co tu dużo mówić, także liczne awarie, zwłaszcza w gs1000 i zwłaszcza u ludzi, którzy chcą szybko wygrzać swoje grado i włączają je na wysokich poziomach głośności na miesiąc).

ps-500 nawiązuje do ps1000 szkołą grania, dźwięk jest podany bardziej dosadnie, jego barwa i tonacja jest ciemniejsza, jest bardziej dociążony; tak jak wolę gs1000 od ps1000; tak wolę rs1 od ps500, które nie tyle, że są obiektywnie gorsze, co dźwięk jest w nich nieco inaczej podany - scena jest mniejsza, mniej napowietrzona, soprany i średnica gorsza, ale poziom nasycenia barwy większy, ciemniejsza tonacja, mocniejszy, lepiej zaznaczony, niżej schodzący bas; jak w rs1 dźwięk wgryza się tak jakby operował ostrym narzędziem (stąd fenomenalny poziom realizmu) tak ps-500 dysponują młotkiem.

co do toru - żadne grado nie są trudne do napędzenia i można ich słuchać nawet z telefonu komórkowego - grają głośno i dość dobrze z byle jakiego źródła/wzmacniacza, ale one mają bardzo duży potencjał (już 60i) i podłączając je do lepszego wzmacniacza więcej z nich wyciągniesz, stąd nie należy poprzestawać na telefonie komórkowym. Mnie najlepiej grado grają z hybrydy (ale to też dlatego,że ja lubię lampkę), ale nie ma jakiegoś jednego złotego przepisu, trzeba popróbować samemu i samemu sobie do nich dobrać tor. Najgorsze jest to jak ludzie się nie znają na czymś, a gadają na całego z miną profesora.


a te sennheisery to sobie z góry daruj


a jeśli szukasz małego grajka do grado to z niewiadomych dla mnie powodów świętną synergię osiągają irivery - i to nie ak120 czy ak100, ale w zasadzie większość iriverów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD598 - po sr325 IMHO szkoda czasu, nie ta klasa. Jak juz chcesz szkole senheisera, ktora ma szanse z grado to HD600/650 z naciskiem na te pierwsze.

NIe znam ani tego behringera, ani Yamahy, ale jezeli zagraly porownywalnie do tego co pokazal HTC One, to bede sie upieral, ze nadal nie wiesz jaki skarb masz w rece :P a zachwyt wynika jedynie z tego, ze porownujesz je do sluchawek o wiele slabszych (brak doswiadczenia), z tymi grado nawet kiepsko napedzone sobie radzi w bezposrednim porownaniu.

 

 

 

a jeśli szukasz małego grajka do grado to z niewiadomych dla mnie powodów świętną synergię osiągają irivery - i to nie ak120 czy ak100, ale w zasadzie większość iriverów

 

Moglbys podac, na ktorych iriverach testowales? IMP 550 niestety z sr325 sobie nie radzi tak dobrze jak bym oczekiwal, a przydaloby mi sie cos bardziej mobilnego niz dac+amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD598 - po sr325 IMHO szkoda czasu, nie ta klasa. Jak juz chcesz szkole senheisera, ktora ma szanse z grado to HD600/650 z naciskiem na te pierwsze.

 

wlasnie sie o tym przekonalem :) (mam od 3 godzin Sennheiser HD 598 w domu)

aczkolwiek musze przyznac uczciwie, ze mimo iz te sluchawki nie dorownuja Grado PS-500 pod zadnym wzgledem, to w swojej klasie i przedziale cenowym sa bardzo interesujaca propozycja, warta rozwazenia jezeli szuka sie muzykalnych, powiedzmy ze w miare rowno grajacych i latwych do napedzenia sluchawek.

teraz, kiedy zapoznalem sie z dzwiekiem Beyerdynamic DT 990 (32 ohm), AKG K550, Sennheiser HD 598 - czyli ze sluchawkami z podobnego przedzialu cenowego - zdecydowanie wybralbym HD 598

DT 990 sa zbyt slodkie, zbyt konturowe jak dla mnie.

K 550 zbyt suche, surowe i nudne w brzmieniu.

HD 598 lekko basowe granie, ale w miare rowno i kulturalnie - a przy tym dzwiek z nich jest relaksujacy i bardzo muzykalny.

jednak wszystkie te trzy modele pod wzgledem kultury brzmienia sa w tyle przy Grado SR-325is

po prostu nie ta klasa dzwieku.

natomiast teraz, kiedy slucham Grado PS-500 napedzonych z grajka bez podbitych zadnych pasm - slysze jak daleko w/w sluchawkom, do prezentacji i bogactwa dzwieku z PS-500.

odwaze sie napisac, ze wlasciwie dopiero teraz slysze jak brzmi prawdziwe hi-fi

zastanawiam sie teraz jaki wzmacniacz ewentualnie dobrac do PS-500 ?

ale nie przenosny, tylko stacjonarny, rowny brzmieniowo i wydajny USB DAC/Amp, z porzadnym zasilaniem.

jako przenosny grajek zostawie sobie HTC One, bo bardzo dobrze napedza mi PS-500, a jednoczesnie mam dostep do mojego konta premium na Spotify.

podlaczal ktos moze Asus Xonar Essence One do Grado PS-500?

albo DR.DAC3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, PS-500 mam nowe.

zdecydowalem, ze robie rewolucje w swoim systemie audio - czyli sprzedaje wszystko co mam w stopce (za pare godzin wystawiam moje zabawki na allegro) i chce dobrac wysokiej klasy system sluchawkowy pod Grado PS-500

jako ze slucham wylacznie plikow z komputera, wiec w gre wchodza tylko urzadzenia: asynchroniczny konwerter USB + DAC/wzmacniacz (najlepiej dwa w jednym)

DAC/wzmacniacz musi koniecznie miec funkcje przedwzmacniacza, bo z tego co mi zostanie /lub w przyszlosci jak dozbieram wiecej kasy/ mam zamiar kupic jakies monitory aktywne klasy entry level, zeby okazjonalnie sluchac muzyki z glosnikow.

niestety nie mam i raczej nie bede miec warunkow aby zaadaptowac akustycznie jakies pomieszczenie, wiec postawilem wszystko na system sluchawkowy i chce cieszyc sie dzwiekiem high-end ze sluchawek.

szacuje, że ze sprzedazy obecnych urzadzen wyciagne lacznie cos okolo ~ 5000 pln, wiec moge sie szarpnac tak do 6000 pln na USB/DAC/Amp do Grado PS-500

kupie na fakture VAT, wiec 23% od ceny sprzetu moge sobie odliczyc.

czyli teoretycznie, po rabacie czy jakims targowaniu mam mozliwosc zakupu wzmacniacza klasy Burson Audio Conductor:

http://q21.pl/burson-audio-conductor.html

ale wlasnie zastanawiam sie nad sensownoscia zakupu tego cacka, jako ze nie jestem doswiadczony jezeli chodzi o dzwiek sluchawkowy, wiec szkoda zebym wydal tyle pieniedzy i nie wylapal niuansow brzmieniowych pomiedzy Burson Audio Conductor, a powiedzmy Asus Xonar Essence One :)

przegladajac net, natrafilem sie na b. interesujace urzadzenie:

http://www.matrix-digi.com/en/products/59/index.html

sprzet jest na tyle swiezy, ze nigdzie nie ma ani jednego testu tego DAC'a i ciezko powiedziec jak sie sparuje z PS-500

no ale pomijajac Matrix Mini-i Pro, znasz moze Samuel_ jakies sprawdzone konfiguracje do PS-500?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bursona ani asusa nie kupuj - sprawdzałem,słuchałem z kilkoma grado. tego matrixa nie znam. 5/6 tyś to dużo, więc możliwości jest wiele. Jak to są nowe ps-500 to za ileś tam set godzin będziesz mi zwracał honor po raz drugi (mówię serio). A czemu zdecydowałeś się właśnie na model ps500, nie myślałeś o innych grado?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatx wygrzej najpierw te ps'y tak jak Samuel mówi a potem zacznij szukać reszty toru. Wszystko w jednym bym sobie darował z góry bo dziurki w takich wynalazkach prawie zawsze są na doczepkę na bazie najtańszego wzmacniacza słuchawkowego który zgrywa się z wąską grupą słuchawek. Tego bursona nie znam ale Essence One do grado to jak kulą w płot. Skąd w ogóle ten pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności