Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, znowu zwracam się do was z prośbą o zobaczenie pewnej aukcji

http://allegro.pl/soha-ii-i2723329040.html

Czy będzie to dobre do moich grado ?

Czy jest warte tej ceny

Liczę na waszą pomoc

Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soha z grado to prawie idealna para, ale tak jak koledzy pisza - nie z lampami tesli.

Mi sie najbardziej podobaja Jan Philips, ktore do grado polecam. Bardzo dobrze bylo tez na wspomnianej Sylvani i Amperexach, zbyt energetycznie na rosyjskich 6n23p (czy jakos tak, odpowiednik e88cc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo wkurzają mnie te oryginalne pady od grado ( nie są wygodne). Jestem chętny zakupu tych padów http://allegro.pl/019545-sennheiser-hd-414-classic-hd414-nauszniki-i2720075956.html

, ale nie jestem pewien. Jeżeli wiecie o jakichś padach które pasowałyby do moich grado (wygodniejsze). Prosiłbym o podanie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo wkurzają mnie te oryginalne pady od grado ( nie są wygodne). Jestem chętny zakupu tych padów http://allegro.pl/01...2720075956.html

, ale nie jestem pewien. Jeżeli wiecie o jakichś padach które pasowałyby do moich grado (wygodniejsze). Prosiłbym o podanie modelu

 

Mam takie pady - są bardzo wygodne, wręcz przytulne, ale zmieniają charakterystykę brzmienia. Góra nie wybrzmiewa tak ładnie, a bas staje się bardziej rozlany. Trochę przymulone brzmienie.

Zrobiłem w nich quater mod - wyciąłem środek o średnicy 5 - złotówki, co trochę pomogło, ale nie do końca. Teraz przymierzam się do powiększenia otworu i podłożenia czegoś na obrzeżach padów, tak żeby bardziej odstawały.

Ma ktoś może sugestie czym to wypchać? Gąbka, bawełna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w SR80, SR325is, oraz RS1 testowałem obszywanie padów czarnym materiałem aksamito-podobnym - rezultaty opisane były tu:

http://forum.mp3stor...656#entry757656

 

http://forum.mp3stor...-cush-pads-mod/

 

ogólnie to dla mnie po obszyciu padów nie ma mowy o powrocie do fabrycznych i to nie tylko ze względu na zmiany na basie...

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam, że wam trochę zaśmiecę temat, ale nie chcę tworzyć osobnego, bo nie widzę sensu skoro tutaj przebywa najwięcej specjalistów w sprawach grado :) Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że nie mam jakiś ogromnych wymagań co do dźwięku. Aktualnie posiadam marshalle majory, granie jakie reprezentują jest dla mnie wystarczające. Mają jednak jedną sporą wadę, mogę je mieć na uszach max półtorej godziny, później odpadają mi uszy. Poczytałem trochę recenzji i opinii + znalazłem na tablicy grado sr 60 w bardzo atrakcyjnej cenie i zastanawiam się nad przesiadką na te grado właśnie. Pierwsze pytanie : odczuję dużą różnice w jakości dźwięku? Drugie pytanie: jak wygląda sprawa wygody? Oczekuje od słuchawek tego, że będę je mieć na uszach przynajmniej 3 godziny i nie odczuję żadnego dyskomfortu. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu sprzedałbym te Marshalle i dozbierał kasy i kupił custome one/fidelio L1/mdr 1r i się już nie martwił słuchawkami na najbliższe kilka lat ;)

Idąc w półśrodki zawsze coś nam będzie nie stykało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu sprzedałbym te Marshalle i dozbierał kasy i kupił custome one/fidelio L1/mdr 1r i się już nie martwił słuchawkami na najbliższe kilka lat ;)

Idąc w półśrodki zawsze coś nam będzie nie stykało...

A może koledze nie trzeba tak drogich słuchawek jak Fidelio :mellow: ? Nie chodzi o to, że może nie słyszeć różnicy (co też należy wciąż pod uwagę, szczególnie, że nie wiemy jakiej muzyki słucha kolega), ale podejście do muzyki bardzo często powoduje wyjątkowy brak dbałości o to na czym słuchasz. Wtedy wydanie prawie tysia na Fidelio jest snobistycznym wyrzuceniem kasy w błoto.

 

MrB, słuchałeś którychś z wymienionych chociaż ? Ja nie znam tylko mdr-1r, o których właściwie dopiero teraz się dowiedziałem :blink:

 

Z Fidelio sprawa też jest o tyle śliska, że to może być kasa wydana TYLKO na kilka lat, bo jak pady się zużyją to pojawi się problem z brakiem możliwości wymiany :)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może koledze nie trzeba tak drogich słuchawek jak Fidelio :mellow: ?

 

Ja dałem tylko sugestie... kolega już sam stwierdzi czy mu czegoś potrzeba czy nie, ja tego nie jestem w stanie stwierdzić. :| Wiem tyle, że sam bym nie narzekał na takie rozwiązanie :)

 

Jeśli chodzi o dbanie o sprzęt. To lepiej w ogóle nie kupować słuchawek jeśli wiemy, że je rozwalimy. Czy ktoś w ogóle ma takie nastawienie? :blink:

 

Co do padów. To nie wiesz wrq, że "polak potrafi"? Po za tym są bardzo dobrej jakości i jak ktoś chodzi z HD202 przez 3 lata to z Fidelio będzie chodził przez 10 lat. To mało?

 

Jakie tysiąc złotych? Ostatnio Selphy 2 tygodniowe L1 sprzedawł za 640zł... MDR-1R -700zł ( to są nowe słuchawki sony) Myślę, że Beyery można spokojnie wyrwać za 700zł. Nie słuchałem ich, ale jeśli koledze marshalle odpowiadały to te nie będą gorsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi, inni też, ale wątpię, by wiele osób decydowało się na kombinowanie w tej materii. Niemało osób ma problem nawet z dokupieniem padów od AKG, które są b. łatwo dostępne. Ludzie po prostu nie są świadomi takich możliwości. Widząc, że tamtych nie da się nawet ściągnąć, większość zapewne po prostu porzuci pomysł :)

 

 

z tym tysiącem to mi się pomyliło - X1 tyle kosztują, sorry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeśli za pady mam płacić 100-150zł to będę katował te stare póki się całkiem nie rozsypią ;)

 

Bez przesady z tym zużywaniem. Fotele skórzane po 5 czy 10 latach nie wyglądają już tak samo dobrze,ale dalej można na nich siedzieć. Dlatego o dobre pady skórzane ( a mniemam że takie są w L1) bym się nie bał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. MrBrainwash, dzięki za propozycję, ale póki studiuję i nie mam stałego źródła dochodu mogę zapomnieć o takich zakupach :P Poza tym potrzebuję słuchawek na teraz, więc nie ma mowy o dozbieraniu kasy. Z tego co wyczytałem, każdy jest z tych grado zadowolony i jeżeli faktycznie grają dużo lepiej od moich marshalli, to się nie będę dłużej zastanawiał i je wezmę. Mam nadzieje, że jeszcze nikt ich nie kupił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły moje sr 60, są boskie :) mam je na uszach druga godzinę i jak na razie nie zauważyłem żadnego dyskomfortu, trochę pałąk uwiera mnie w głowę, ale już wymyśliłem jak temu zaradzę. Mam pytanie dotyczące wymiany muszli na drewniane moje są mocno zużyte, jedna ma wyłamany kawałek plastiku. Naoglądałem się pełno zdjęć zamodowanych grado czekając na swoje. Zmiana muszli poprawi jakoś dźwięk? Czy to tylko wizualny zabieg? Jakie drewno najlepiej zastosować? Z wykonaniem nie będzie problemu, kolega mojego taty ma firmę produkująca meble na zamówienie, rozmawiałem z nim wcześniej i bez problemu może mi takie muszle zrobić.

Edytowane przez peperoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno komory Grado są robione tak, ze nie rezonują, więc ich wymiana na drewniane powinna wpłynąć na dźwięk - chyba, że zachowa się takie same wymiary. Chociaż z tego co się widzi np. w tysiącach postów na Head-fi wygląda, że jak już ktoś sporządza drewniaki, to zazwyczaj wielkości gs1000.

Wydaje mi się, że tam też raz na jakiś czas ktoś wrzucał konkretne wymiary muszli, do których należy wkleić komorę przetwornika.

 

Tak z doświadczenia instrumentalnego. Każde drewno ma swoją charakterystykę brzmieniową, teraz zależy czy chcesz dźwięk ocieplić, ochłodzić itp. jeśli rzeczywiście komory drewniane w tym przypadku wpłyną nie tylko na wymiary sceny, a również barwę dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto szukać takich info na forach i portalach gitarowych/basowych. Np. http://www.musicandm...-elektrycznych/ albo http://www.warmoth.c...scriptions.aspx

 

Chociaż nie będzie to miało tak dużego znaczenia jak w przypadku instrumentów, jeśli będzie miało znaczenie. Na dobrą sprawę to w sumie tylko kanał powietrza w otwartych słuchawkach. W zamkniętych drewno ma pewnie większy wpływ na brzmienie. W końcu część moderów na head-fi wykorzystywało do tego rurki pcv zamiast drewna ;)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności