Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie się wstrzymam, te które zastosowałem są strasznie stare, boje się, że się rozlecą po takiej operacji. W jakim sklepie mogą mieć takie gąbki? Elektroniczny, muzyczny? Nigdy czegoś takiego nie kupowałem :E

Z tego co kiedyś szukałem to te powinny się nadać, jednak nie sprawdzałem tego osobiście:

 

http://allegro.pl/514073-sennheiser-hd50-tv-mm60-pmx100-px100-ii-i-i3315124739.html

 

Btw. wczoraj dostałem bowlsy, jest jakiś sprawdzony sposób na poprawienie wygody? Bardzo podoba mi się dźwięk moich gradosów z nimi, niestety moje uszy zaczynają mnie strasznie boleć po jakiejś godzinie. W padach z hd 414 było znacznie lepiej...

Rozegnij lekko pałąk i zobacz jak będzie. Prawdopodobnie jesteś w tej części populacji, której kształt uszu powoduje opieranie się o nie słuchawek sitkiem. Po godzinie jest ból rzeczywiście, więc rozstałem się z modelem RS2 właśnie dlatego.

Chciałem zapytać o twoje doświadczenia z zastosowaniem w grado (R1, R2, 325is) dużych padów (montowanych standardowo w gs1000 i ps1000); na hedfiorg spotkałem się z krańcowo sprzecznymi opiniami; pytałem też o to Piotra Ryki w kontekście jego byłych R1 i odparł, że dźwięk traci na gęstości i barwie, i że nie poleca tego rozwiązania. Moje intuicje zmierzają w tymże kierunku, ale wolę zapytać o to również ciebie jako "byłego gradosekcistę" (to ostatnie w żartach).

 

 

dodam, że posiadam model 325is i należę do tej części populacji, którym łzy lecą po godzinie słuchania muzyki z grado z powodu zadowolenia i wzruszenia, a nie bólu i niemiłego odczucia krwawienia z uszu; ale miałem na głowie ps1000 i gs1000, i duże pady są zdecydowanie wygodniejsze.

Miałem okazje słuchać SR325is na jambo padach i nie spodobały mi się. Balans idzie do góry, basu nie ma prawie w cale, szersza scena i większa wygoda. Trochę szkoda bo pod nie kupiłem te pady, a teraz je sprzedaję (taka trochę antyreklama :) )

 

Ja u siebie na L-kach robiłem coś takiego:

http://forum.mp3store.pl/gallery/album/542-welurowe-paski-na-grado/

Odczucia takie jak u Johnysa, więcej basu i troszkę mniej góry, która nie traci na szczegółach. Na plus jest tez to że mod odwracalny, b. tani i słuchawki zyskują na wyglądzie (IMO).

 

dzięki za odpowiedź; nie mogę otworzyć podanego linka, ale nic nie szkodzi. O dziwko, wbrew wszystkim opiniom, które przeczytałem L-pady w moich 325is są dla mnie bardzo wygodne - serio. Zagadnienie wymiany padów interesowała mnie głównie ze względu na walory brzmieniowe (w drugiej kolejności kwestia komfortu), ale widzę, że montowanie w nich standardowo l- padów (podobnie jak w najnowszych ps-500) to nie jest przypadek. Pozdrawiam współczłonka sekty grado :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, ja znowu wracam z problemami konstrukcji moich grado eh. Tym razem odczepiło się coś innego..

Co zrobić ? ;S

PS. Gdy mam je założone normalnie na uszach to nie spadają, ale gdy je założę na szyję to głośniki mi spadają :(

 

@DOWN Post zaraportowany ;)

IMG_0254.JPG

Edytowane przez Razerovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić normalne słuchawki.

zachowujesz się jak Zaratustra schodzący ze wzgórza i powiadający po spotkaniu pustelnika: "jak to, to oni nie słyszeli, że Bóg umarł".

Nieśmieszne.

 

@DOWN Post zaraportowany ;)

Ciekawe.

Nie ma to jak słuchawki za grubą kasę wykonane jak najtańszy chiński chłam.

Edytowane przez BamboszeK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić normalne słuchawki.

zachowujesz się jak Zaratustra schodzący ze wzgórza i powiadający po spotkaniu pustelnika: "jak to, to oni nie słyszeli, że Bóg umarł".

Nieśmieszne.

 

@DOWN Post zaraportowany ;)

Ciekawe.

Nie ma to jak słuchawki za grubą kasę wykonane jak najtańszy chiński chłam.

 

 

To że je kupiłem nie oznacza że musisz to komentować. W taki sposób w mniejszym czy większym stopniu mnie obrażasz ;)

Jeżeli tak uważasz moim zdaniem nie powinieneś tego komentować.

Edytowane przez Razerovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak uważasz moim zdaniem nie powinieneś tego komentować.Jest to tylko i wyłącznie Twoja opinia

 

Którą, jak każda inna osoba, może wygłosić na forum publicznym. Regulaminu nie złamał, także nie widzę problemu.

Tak ale po co pisać bezsensowne posty nie wnoszące nic do mojego pytania :(

Edytowane przez Razerovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naprawy, to może na końce kawałek termokurczki dać. Jak kiedyś miałem Alessandro to one miały takie zatyczki na końcach drutów - tutaj widze ich brak, a wydaje mi się, że termokurczka dobrze je zastąpi (można zdjąć w razie potrzeby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naprawy, to może na końce kawałek termokurczki dać. Jak kiedyś miałem Alessandro to one miały takie zatyczki na końcach drutów - tutaj widze ich brak, a wydaje mi się, że termokurczka dobrze je zastąpi (można zdjąć w razie potrzeby).

Miałem takie zatyczki ale już ich nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja znowu wracam z problemami konstrukcji moich grado eh. Tym razem odczepiło się coś innego..

Co zrobić ? ;S

PS. Gdy mam je założone normalnie na uszach to nie spadają, ale gdy je założę na szyję to głośniki mi spadają :(

 

@DOWN Post zaraportowany ;)

Zrób to, co jest zrobione na PS1000 na tym zdjęciu - opaska do przewodów robi za hamulec, a do zatyczki możesz dać kleju, żeby jej nie zrywało.

http://hifiphilosophy.com/wp-content/uploads/2013/07/Grado_GS_1000i_17.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja znowu wracam z problemami konstrukcji moich grado eh. Tym razem odczepiło się coś innego..

Co zrobić ? ;S

PS. Gdy mam je założone normalnie na uszach to nie spadają, ale gdy je założę na szyję to głośniki mi spadają :(

 

@DOWN Post zaraportowany ;)

Zrób to, co jest zrobione na PS1000 na tym zdjęciu - opaska do przewodów robi za hamulec, a do zatyczki możesz dać kleju, żeby jej nie zrywało.

http://hifiphilosophy.com/wp-content/uploads/2013/07/Grado_GS_1000i_17.jpg

 

A jak nie mam już tych zatyczek ? Idzie je gdzieś dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź kawałek termokurczki i załóż - jak ładnie przytniesz nie powinno źle wyglądać. Możesz użyć takiej z klejem, to na pewno nie spadnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do użytkowników Grado, szczególnie do tych co mieli do czynienia z modelem sr60i.
Czy zapach "elektroniki", który wydobywa się z głośników, jest czymś normalnym w tych słuchawkach? U mnie jest dosyć intensywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanie czy dam radę zamienić moje grado sr 325is na słuchawki dokanalowe ? Jeżeli tak to na jakie bo nie mam czasu ani chęci aby je modernizować i mysle ze nie pasują one do mojego "stylu". Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności