Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Samuel_ wybrałem PS-500, bo posluchaniu SR-325is zakochałem się w sygnaturze "dźwięku grado", i mając możliwości od razu pomyślałem żeby sięgnąć po model wyżej z tej firmy.

O Ile SR-325is całościowo oceniam jako bardzo dobre słuchawki, to jednak do muzyki którą słucham najczęściej (undergroundowa elektronika) - średnio się sprawdzają.

W naturze kompozycji muzyki elektronicznej jest już dużo dzwięków o wysokiej częstotliwości, które prezentowane z 325is są zbyt mocno akcentowane względem niskich tonów, w którym to paśmie dużo się dzieje w elektronice.

325is są jak na moje preferencje zbyt jasne, i szukałem czegoś z Grado, ale bardziej dociążonego i wypełnionego w niższych rejestrach.

Stąd decyzja o wypożyczeniu za kaucją i posłuchaniu PS-500

No i PS-500 cenowo mi odpowiadały :)

 

Beatx wygrzej najpierw te ps'y tak jak Samuel mówi a potem zacznij szukać reszty toru. Wszystko w jednym bym sobie darował z góry bo dziurki w takich wynalazkach prawie zawsze są na doczepkę na bazie najtańszego wzmacniacza słuchawkowego który zgrywa się z wąską grupą słuchawek. Tego bursona nie znam ale Essence One do grado to jak kulą w płot. Skąd w ogóle ten pomysł??

 

Jasne, że nie kupię od razu reszty toru do PS-500, tylko wpierw będę ich używał (i wygrzewał) na obecnie posiadanym sprzęcie.

Wpierw muszę sprzedać i spieniężyć wszystkie moje zabawki, a to też trochę potrwa.

A chcę dokupić wzmacniacz do PS-500, bo właśnie takiego brzmienia szukałem i urzekł mnie sound z PS-500

Na chwilę obecną to wygląda tak, że jak zakładam PS-500 podłączone do HTC One, puszczam jakiś dobrze mi znany i zmasteringowany utwór (np. Moderat – Therapy ) to poza uśmiechem na ustach, pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy, żeby opisać wrażenia z brzmienia: "potęga dźwięku"

Sound wypełniony po brzegi, niesamowicie analityczny, przestrzenny, pełny, wyrafinowany, kontrolowany, bez zybytnich podbarwień, bezpośredni - no po prostu dla mnie full wypas :)

Przełączam PS-500 do mojego Teac AH-01 i raptem cały czar prysł.

Scena sie zwęziła, detale uciekły, bas jest zbyt swobodny i wchodzi na pozostałe pasma - nie jest za dobrze.

Sprawdzam to już drugi dzień i raz za razem mam te samo wrażenie, Grado PS-500 parowane z HTC One graja wspaniale, a w polaczeniu z Teac cały czas mi coś nie pasuje.

No więc skoro PS-500 mnie zachwyciły napędzane z takiego zwyklasa jak HTC One, to z pewnością oczarują mnie bardziej napędzane z urządzenia o audiofilskim - a nie telekomunikacyjnym - rodowodzie :)

Po prostu szukam do nich toru, aby wycisnąć jeszcze więcej z ich potencjału.

 

Mam na liście Asus Xonar Essence One, bo z treści tej recenzji wynika, jakoby to był dobry config:

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-grado-ps500/2/

Aczkolwiek jak obydwaj odradzacie, to skreślam Asus'a

No i właśnie.. co tu wybrać Panie ministrze? ...

Przecież nie zostanę z PS-500 podłączonym do smartfona? :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieno, dla mnie to juz jest troche profanacja :)

sluchawki za 3k pln napedzane smartfonem <_<

 

Jest taka audiofilska maksyma że wzmacniacz powinien być przynajmniej dwa razy droższy od słuchawek a źródło przynajmniej dwa razy droższe od wzmacniacza. Nie zapominaj o kablach bo system gra tylko tak jak jego najsłabsze ogniwo. Wtedy nie będzie profanacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka audiofilska maksyma że wzmacniacz powinien być przynajmniej dwa razy droższy od słuchawek a źródło przynajmniej dwa razy droższe od wzmacniacza. Nie zapominaj o kablach bo system gra tylko tak jak jego najsłabsze ogniwo. Wtedy nie będzie profanacji ;)

 

Z kabelkami się nie zgodzę ;) (przynajmniej cyfrowymi)

Z prostej przyczyny, jak już wspomniałem 100% mojej muzyki to pliki komputerowe bądź strumieniowanie ze Spotify.

I jedno i drugie dostaje się do mojego kompa drogą internetową, za pomocą usługi neostrada

Dopóki sieć neostrady nie będzie całkowicie okablowana audiofilskimi przewodami, dopóty nie widzę powodu, żeby zmieniać mojego Wireworld Ultraviolet USB :D

Z reszta nawet jakby zakładając taką paranoję, że cała Polska będzie audiofilskich kablach sygnałowych usługi DSL, to co dalej? globalna, audiofilska sieć internetowa?

Nie dajmy się zwariować :)

Przechodząc z CD na pliki komputera, to trzeba od razu przyjąć że magiczne audiofilskie kabelki są wyłącznie na odcinku PC->DAC->AMP

Cała droga plikó ze sklepów typu beatport.com odbywa się po przewodach, światłowodach, satelitach.. więc co się miało popsuć w dzwięku kupowanych plików - dawno się popsuło ;)

Co innego bawić sie w kupno CD i ripowanie tego materiału do postaci cyfrowej.. wtedy może i jest sens pchać tysiące w magiczne kabelki USB.

Ale w mojej sytuacji.. wole wydać więcej na wzmacniacz do PS-500 niż na kabel do wzmacniacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle podchodzisz do kabli cyfrowych. To dziala nawet w teorii inaczej niz sobie wyobrazasz, tym bardziej w praktyce. Powiem tylko tyle, ze podstawa w kablu USB do audio jest glownie odseparowanie od siebie skretki z zasilaniem i masa od skretki sygnalowej po ktorej plynie sygnal o predkosci kilkunastu Mhz. Zadne czary mary i poprawianie bitow, tylko zablokowanie przenikania sygnalu do zasilania i masy. Ba, czasami nawet kable nie sa skrecone w skretki.

 

Jezeli chodzi o naped do Grado, to jest jeszcze cos takiego. http://www.ebay.com/itm/Matrix-M-Stage-Headphone-Amplifier-HPA-2-USB-Black-Version-2014-New-/161228173535?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item2589f2b0df

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klon klonowi nie równy - ważne są wprowadzone zmiany i zastosowane komponenty. Jak kiedyś miałem okazję posłuchać innego klona niż mój to jego "ciemność" i brak rozdzielczości wręcz poraziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co, wychodzi na to ze PS-500 z niczym nie zagraja dobrze? :D

Wszystko zalezy do budzetu. Ja w domu sluchalem PS-1000 z BP i bylo lepiej niz dobrze, ale to sam wzmak.

 

Perul dobrze mowi, klon klonowi nie rowny. Wszystko zalezy na czym dany klon bedzie zrobiony. Ten M-Stage to jest dobra baza dla pozniejszych przerobek, ktorych nie bedzie duzo, ale wyraznie podniosa klase tego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet, to tak jak juz wspomniałem uprzednio - do 5000 pln (tyle co wartosc sprzętu ze stopki, który sprzedaję)

czyli co, jest juz jakas konkretna propozycja co do amplifikacji Grado PS-500:

http://www.ebay.com/itm/Matrix-M-Stage-Headphone-Amplifier-HPA-2-USB-Black-Version-2014-New-/161228173535?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item2589f2b0df

moglbys od razu polecic USB DAC, dobrze parujący się z tym M-Stage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, poczytalem troche o wzmacniaczu black pearl i wygląda bardzo obiecująco.

Szkoda, że nie ma wersji z wbudowanym DAC..

Mógłby ktoś polecić sam przetwornik DAC, dobrze współpracujący z "Black Pearl" ?

Na chwilę obecną mam cztery pomysły na amplifikację do moich Grado PS-500

1) Black Pearl + wybrany DAC

2) Matrix Mini-I Pro

3) Violectric HPA V200

4) Audiolab M-DAC

 

Przyznam, że żadnego z nich nie słuchałem, opieram się jedynie na pozytywnych opiniach wyczytanych w internecie.

Waszym zdaniem jest w tym zestawieniu jakis faworyt, albo pozycja którą warto od razu skreślić z listy?

 

Jeżeli zaśmiecam wątek, to proszę dać znać, a założę oddzielny topic związany z moimi zakupowymi dylematami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak MDAC to sprobuj Audio GD 1.32. Cyba SlawekR testowal oba i 1.32 byl wg Niego sporo lepszy

 

Z tym, że wersji 1.32 zdaje się, że już nie ma w sprzedaży.

Obecnie w sprzedaży jest model 17.32

http://www.audio-gd.com/Pro/dac/NFB17/NFB17EN.htm

... i przyznam, że już sam widok robi wrażenie :D

Wygląda to to, jak płyta główna miniITX

Zastanawia mnie co jest na rzeczy, że to urządzenie zbiera tak wiele pochlebnych opini:

http://www.stereophile.com/content/audioquest-dragonfly-usb-da-converter

Przecież sama ilość i rozmieszczenie elementów elektronicznych w obu tych DAC'ach to niebo a ziemia.

A ponoć i tu i tu jest super jakość dźwięku..

wtf? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostepny w PL i mozesz wypozyczyc:

 

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-1-32_4161.html

 

Ten znam, mam i moge polecic. Jest tez jeszcze opcja z wyjsciem slucawkowym:

 

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-10es3_4784.html

 

tutaj gosc opisywal 3 rozniace sie cena DAC na Sabre.

 

 

Mozesz wypozyczyc i przekonac sie czy to Twoje granie. Podobnie jak mozesz zreszta wypozyczyc maliutkiego DACa pokroju Dragonfly czy Streamera. Jak nie poslucasz to mozesz pisac i z 10 stron.

Z tego co sie orientuje to ze wzmakami nie bylo tak rozowo - majac fundusze pozycz BP i jakis DAC. Bedziesz wiedzial co sie zmienia i co ma jaki wplyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajnie - nie wiedzialem, ze istnieje mozliwosc wypozyczenia "Black Pearl" na odsłuchy, podobnie jak DAC'i od Audio GD

Jak tylko sprzedam i spienięże mój sprzęt to zamówie sobie te trzy urządzenia na odsłuchy.

Trzy, czyli NFB-1.32 DAC + Black Pearl, oraz NFB-10ES3

Korci mnie jak cholera, żeby sprawdzić granie tego maleństwa od Audioquest.

Tak samo jak jestem mega ciekaw, jakby sie zgrał Matrix Mini-I Pro z moimi Grado.

Poszukam, może jakieś salony zgodzą się na wypożyczenie tych dwóch ostatnich.

Tak czy siak dzięki serdeczne za sugestie ;)

Mam teraz o czym czytać i czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej pozycz np. Audio GD na Sabre i cos calkiem innego - albo DAC z ic oferty np na kosci 1704 albo wspomniany Audioquest czy innego maluca.

Audio GD ma kilka wejsc - mozesz np wykorzystac wejscie optyczne do puszczenia sygnalu z dekodera satelitarnego na kolumny. Podobnie mega funkcjonalny jest MDAC. Maluszki pokroju Audioquesta obsluza Ci tylko jedno urzadzenie - moze Ci to wystarczy, ale warto o tym powiedziec, zeby pozniej nie bylo plucia sobie w brode.

Co do wzmaka - Majkel ma tak obcykane Grado, ze lepiej cyba nie trafisz. Nie mowie juz o pelnym wsparciu polskiego produktu i samego Majkela w razie watpliwosci czy zmiany na zyczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej pozycz np. Audio GD na Sabre i cos calkiem innego

 

No jak, przecież NFB-10ES3 jest na Sabre?

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-10es3_4784.html

Muszę napisać do Majkela, czy próbował kiedykolwiek takiego specyficznego config'a, jak Audioquest Dragofly + Black Pearl :D

 

Wiem, że Dragonfly obsłuży wyłącznie jedno urządzenie, ale u mnie źródłem dźwięku w 100% będzie PC

Także funkcjonalność wzmacniaczy Audio GD w postaci pełnego kompletu wejść akurat mi się nie przyda (mimo iż fajny ficzer)

Bardziej zależałoby, aby wzmacniacz (bądź DAC) miał również funkcję przedwzmacniacza, bo w przyszłości planuje zakup jakiś aktywnych monitorów z segmentu entry level (czyli max do 2000 pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To lepiej pozycz np. Audio GD na Sabre i cos calkiem innego

 

No jak, przecież NFB-10ES3 jest na Sabre?

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-10es3_4784.html

Muszę napisać do Majkela, czy próbował kiedykolwiek takiego specyficznego config'a, jak Audioquest Dragofly + Black Pearl :D

 

Wiem, że Dragonfly obsłuży wyłącznie jedno urządzenie, ale u mnie źródłem dźwięku w 100% będzie PC

Także funkcjonalność wzmacniaczy Audio GD w postaci pełnego kompletu wejść akurat mi się nie przyda (mimo iż fajny ficzer)

Bardziej zależałoby, aby wzmacniacz (bądź DAC) miał również funkcję przedwzmacniacza, bo w przyszłości planuje zakup jakiś aktywnych monitorów z segmentu entry level (czyli max do 2000 pln)

 

 

 

 

Akurat BP nie jest dobrym wyborem jeżeli chodzi o funkcję przedwzmacniacza. W tej kwestii już BCL jest lepszy.

Pre w BP jest zupełnie pasywne - nie wiem czy to prawidłowe określenie - w każdym razie wyjście pre w BP działa nawet przy zupełnie wyłączonym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności