Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie dziwne jest, że np. chwalą się że w ZEN DAC SIG jest XMOS 16x, a na oficjalnym obrazku chip XMOS jest zamazany... I jak mam zweryfikować czy IFI pisze prawdę bez rozbierania urządzenia???

Już pomijam fakt, że IFI zamazuje chip BurBrown - co to za tajemnica wagi państwowej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zychoo napisał:

Już pomijam fakt, że IFI zamazuje chip BurBrown - co to za tajemnica wagi państwowej

W zasadzie żadna. Wszystkie ich DACi siedzą na BB (PCM1793). Dość często sami się wypowiadają, że go „wymasterowali” i gra im tak jak lubią, czyli szkoła IFI. Ja co prawda mam trochę wątpliwości w przypadku Zen DAC, bo on nie zawsze gra muzykalnie, czasem np sucho lub analitycznie, ale to pewnie kwestia opampów, jakości samych wyjść. Dużą rolę odgrywa też zainstalowany firmware i wersja Zenka. W innych modelach stosują pewnie lepsze komponenty i konfiguracje dual mono lub quad mono. Jedynie w przypadku Gryphona jest informacja, że jest to Hybrid Multibit BB. Z informacji znalezionych w internetach, ponoć rozwiązanie hybrydowe oznacza próbę pogodzenia zalet rozwiązań dyskretnych R-2R z zaletami Delta Sigma, ale jak jest w istocie nie wiem. Ważne, że gra on świetnie :) Multibit, którym sygnowane są wszystkie ich sprzęty, są odpowiedzialne za poprawne przetwarzanie BitPerfect. Z tego co pamiętam, same opampy są też bodajże od Texas Instruments, ale szczegółów już nie znam, bo w sumie mnie to nigdy nie interesowało. Jest na tyle sprzętów z podobnej półki cenowej na Sabrach lub AKMach, że każdy może sobie sam porównać, jakie brzmienie woli.

Edytowane przez Artorias
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Artorias said:

Akurat Zen DAC, to ich najtańszy produkt (teraz będzie to Zen Air), więc pewnie też szczególnych powodów do chwalenia się użytymi komponentami nie mają.

12 hours ago, Zychoo said:

A tak nawiasem mówiąc to nie nie mogę zrozumieć, dlaczego IFI na swoich oficjalnych zdjęciach - czy to ZEN DAC czy ZEN ONE zamazuje użyte komponenty - wstydzą się czegoś?

A może po prostu chronią swoją pracę I czas jaki poświęcili na dobór konkretnych elementów i aby nie można ich było łatwo skopiować, bo przecież Zen to hit i źródło dochodu.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie śmiejcie się ze mnie, jestem ze starego semestru i nie nadążam za wami. Bańka paruje😁

Czy miałby ktoś z was cierpliwość i troszkę mnie uświadomić? Rozumiem że Malinka to ten Raspberry i że to taki minikomp. Hifiberry także?  Co one ulepszają? Czy też w czym są pomocne? Albo ten ZEN CAN Signature, ten nie dedykowany dla pewnych modeli słuchawek. Poròwnywałem dane techniczne ze zwykłym Canem i nie widzę ròżnicy poza lepszym zasilaczem. Czy ulepszyłby Stacka?   

Jak wspominałem, moje słuchawki to Beyerdynamic T1 2nd. Byłoby na CAN Signature jeszcze lepiej? A co do USB 2.0 to czy ta wtyczka ma sens dla CANa, czy nie pasuje? 

Bądzcie cierpliwi z oldtimerem, tyle waszej wiedzy tutaj, że aż za dużo. Moim celem jest raz a dobrze skompletować dobry sprzęt z ktòrym będę szczęśliwy. Słuchawki to już spełniają i ZENKI właściwie także. Ale gdybym mògł jeszcze coś wycisnąć, to chętnie.

Mobilnie jestem szczęśliwym posiadaczem Amiron Wireless. W tym wypadku wystarczy Smartfon albo Tablet. 

To nie ma być Reklama, ale na słuchawki Bluetooth, Amiron to prawie czary.😁

Edytowane przez Skione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Skione napisał:

Albo ten ZEN CAN Signature, ten nie dedykowany dla pewnych modeli słuchawek.

A jest taki? O ile pamiętam od pierwszego Signature, który jest dedykowany pod HD6XX, wszystkie są dedykowane po za standardowym Zen CAN.

26 minut temu, Skione napisał:

Czy miałby ktoś z was cierpliwość i troszkę mnie uświadomić? Rozumiem że Malinka to ten Raspberry i że to taki minikomp. Hifiberry także?  Co one ulepszają? Czy też w czym są pomocne?

Raspberry to mini komputerek, na którym stawiasz system. Hifiberry to produkty z dziedziny audio, a raczej moduły, które możesz do tego komputerka zamontować np DAC, AMP, Digi (transfer danych).

Hifiberry dostarcza też swój system HifiberryOS, który działa tylko, jak masz ich nakładkę (moduł) dołączony do Raspberry. Inne systemy tego nie wymagają. Ogólnie Raspberry z modułami audio lub też bez, najczęściej wykorzystywane są jako transfer dźwięku do Twojego DACa. Stawiane są tam systemy, który są dedykowane pod przesyłanie danych jako BitPerfect, obsługi wszystkich DACów (bez konieczności instalacji sterowników), obsługi gęstych plików DSD, streamingu z serwisów jak Spotify, Tidal, Qobuz (Niestety najczęściej przy pomocy UPNP albo LMS. Tidal Connect na razie jedynie dla HifiberryOS, wcześniej działał na Moode).

Ogólnie taki „Streamer” ma zapewnić możliwie jak najlepszą jakość dźwięku. Każdy z tych systemów może nieco inaczej brzmieć (inne algorytmy do przetwarzania).

Bardzo popularne są Moode audio, Daphile, HifiberryOS, półkomercyjny Volumio, czy z bardziej komercyjnych Roon.

 

Kolejna ważną zaletą takiego systemu audio, jest możliwość odtwarzania muzyki z każdego miejsca w domu, bo wystawiają one interfejs w przeglądarce i możesz dostać się nawet z telefonu i sterować muzyką. Do tego taki system agreguje Ci muzykę z różnych źródeł np z plików na pendrive, dysków NAS czy serwisów jak Tidal/Spotify/Qobuz i masz wszystko w jednym miejscu.

Edytowane przez Artorias
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artorias napisał:

A jest taki? O ile pamiętam od pierwszego Signature, który jest dedykowany pod HD6XX, wszystkie są dedykowane po za standardowym Zen Can695948968_Screenshot_20220429-202740_SamsungInternet.thumb.jpg.08ab0371aa3b71e58dbf16fab26dfda0.jpg1327538428_Screenshot_20220429-202805_SamsungInternet.thumb.jpg.c93a35ba44a3783cf42739606ccfeee3.jpg851042779_Screenshot_20220429-202823_SamsungInternet.thumb.jpg.c73bf7672ab741a7d8ebf2d443398caa.jpg

Dzięki za odpowiedź. 

Czyli ta malinka służy jako źròdło z ktòrego słuchacie muzy i streamingu? Dobrze zrozumiałem? 

Te 3 Cany znalazłem i przy jednym nie ma nic o dedykacji. 

Jak myślisz czy przy trzy metrowym Starlight, będzie strata jakości?

Edytowane przez Skione
Dodatkowy tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Skione napisał:

Te 3 Cany znalazłem i przy jednym nie ma nic o dedykacji. 

To zobacz sobie co jest napisane przy przycisku od xbass w przypadku tego standardowego Signature

D6300281-3C55-4411-B705-31B3225492D7.webp

 

Signature - Sennheiser HD6xx (i ogólnie niektóre Senki)

Signature HFM - Pod słuchawki Hifiman

Signature MZ99 - Pod Meze99

 

Zwykły bez dedykowanego EQ jest tylko standardowy iFi Zen CAN

34 minuty temu, Skione napisał:

Jak myślisz czy przy trzy metrowym Starlight, będzie strata jakości?

Nie powinno być. Dobre kable USB potrafią bez straty jakości przesyłać nawet ponad 20m.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artorias napisał:

To zobacz sobie co jest napisane przy przycisku od xbass w przypadku tego standardowego Signature

Masz rację, nie zauważyłem. Zasugerowałem się opisem. Czy te wszystkie Cany w ogòle czymkolwiek się ròżnią od standartowego cana, poza tą optymizacją pod wybrane słuchawki? 

Zaczynam podejrzewać że to jakiś wirus😁 Dopiero co małowiele skompletowałem coś, co mnie uszczęśliwia a zaczynam szukać "coś lepszego". Prawdopodobnie muszę przestać czytać😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Skione napisał:

Czy te wszystkie Cany w ogòle czymkolwiek się ròżnią od standartowego cana, poza tą optymizacją pod wybrane słuchawki? 

Kolorem, to na pewno. Te signature, to nie jest pójście wyżej, a bardziej w bok. Może minimalnie poprawili jakieś mankamenty, ale jak szukasz czegoś lepszego w ogólnym rozrachunku, to nie ten kierunek.

 

38 minut temu, Skione napisał:

Dopiero co małowiele skompletowałem coś, co mnie uszczęśliwia a zaczynam szukać "coś lepszego". Prawdopodobnie muszę przestać czytać😂

Mogę Ci oszczędzić czytania. Jeśli interesuje Cię sprzęt iFi, to jedyną sensowną opcją upgrade'u jest ich Gryphon, ale to też nie na zasadzie czystego zysku, a raczej bilansu zysków i strat. Bo ten sprzęt zastępuje Ci też Zen DACa.

https://ifi-audio.com/products/xdsd-gryphon/

 

Zyskujesz:

  • (AMP) - Zasilanie bateryjne (najlepsze z możliwych), które zaowocuje czystszym sygnałem i wyższej jakości brzmieniem.
  • (AMP) - Ulepszona architektura dual mono (PureWave), która została zaporzyczona z ich droższych produktów
  • (AMP) - Xbass2, który może pracować w 3 trybach, (Bass, Presence, Bass + Presence). Presence - podbija wyższą średnicę, przez co słuchawki, które mają ją trochę wycofaną, mogą zagrać bardziej "bogato" i z lepszym wypełnieniem
  • (AMP) - IEMatch - Możliwość włączenia redukcji szumu osobno dla portu 3.5mm i 4.4mm, co jest przydatne dla czułych słuchawek
  • (DAC) - Bardziej dopracowany DAC oparty o architekturę hybrydową z obsługą lepszych formatów (m.in DSD512, PCM768)
  • (DAC) - Wbudowany BT z obsługą wszystkich kodeków (w tym LDAC oraz Adaptive-Aptx)
  • (DAC) - Dodatkowe wejście cyfrowe coaxial, bardzo przydatne dla posiadaczy malinek lub innych sprzętów, w których coax może dać wyższą jakość.
  • (DAC) - Wyjście słuchawkoe 3.5mm działa w trybie S-Balanced (Czerpie korzyści z architektury zbalansowanej urządzenia)
  • (DAC) - Wyjście liniowe 3.5mm z tyłu.
  • (DAC) - Możliwość przełączania się "w locie" pomiędzy 4 różnymi filtrami cyfrowymi (Standard, BitPerfect, GTO, Min Phase)
  • (DAC/AMP) - Wyświetlacz OLED, który w prosty i intuicyjny sposób pokazuje nam podstawowe informacje.
  • (DAC/AMP) - Znacznie bardziej kompaktowy rozmiar (mniej wiecej wielkość smartfona), a co za tym idzie przenośność.

Tracisz

  • (AMP) - Jedno dodatkowe wejście liniowe (RCA)
  • (AMP) - Możliwość wpięcia kilku sprzętów jednocześnie i przełączania się pomiedzy nimi. (Gryphon przełącza się automatycznie z trybu AMP <-> DAC, w zależności co jest aktualnie wpięte w urządzeniu)
  • (AMP) - Gryphon jest słabszy od Zen CAN (Ale wystarczajacy do poprawnego napędzenia praktycznie wszystkich słuchawek dynamicznych oraz do średnio-wymagajacych planarnych. Najlepiej po wyjściu 4.4mm). Tutaj trzeba samemu zdecydować, czy wystarczy do naszych potrzeb.
  • (DAC) - Wyjście liniowe RCA (Zastąpione 3.5mm)
  • (DAC/AMP) - Sprzęt trzeba co jakiś czas podładować.

Bonusowo: Bajerancka animacja latającego Gryfa, przy włączaniu i wyłączaniu urządzenia :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 23:42, Artorias napisał:

Mogę Ci oszczędzić czytania. Jeśli interesuje Cię sprzęt iFi, to jedyną sensowną opcją upgrade'u jest ich Gryphon, ale to też nie na zasadzie czystego zysku, a raczej bilansu zysków i strat. Bo ten sprzęt zastępuje Ci też Zen DACa.

Dzięki bardzo za te wyczerpujące informacje. Raczej pozostanę na razie przy Zenkach i poczekam co przyniesie przyszłość. Następnym zakupem będzie Starlight USB kabelek i tu też jeszcze się wacham. 3 m pozwoliłby mi na wygodne ustawienie Zenkòw ale mam obawy czy to ma sens, jeżeli miałyby być straty w przekazywanym sygnale. Gdzieś czytałem że czym kròtszy, tym lepiej. Z drugiej strony, czy przy tej jakości to byłaby słyszalna(zauważalna strata). Jako laik, mam obawy że kupując 3 m Starlighta, wyląduje jak na orginalnym, załączonym do Zen daca.

Edytowane przez Skione
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Skione napisał:

Gdzieś czytałem że czym kròtszy, tym lepiej. Z drugiej strony, czy przy tej jakości to byłaby słyszalna(zauważalna strata). Jako laik, mam obawy że kupując 3 m Starlighta, wyląduje jak na orginalnym, załączonym do Zen daca.

Im krótszy tym lepszy - prawda.

Im dłuższy tym powinien być lepszy jakościowo. Bo ma większy dystans na łapanie zakłóceń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Robi68 napisał:

Im krótszy tym lepszy - prawda.

Im dłuższy tym powinien być lepszy jakościowo. Bo ma większy dystans na łapanie zakłóceń. 

Czy Wireworld Starlight 8 USB 3.0 jest jakościowo wystarczająco dobry aby 3 metrowy nie łapał zakłòceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Skione napisał:

Jako laik, mam obawy że kupując 3 m Starlighta, wyląduje jak na orginalnym, załączonym do Zen daca.

 

Nie bardzo rozumiem, w sensie że nie usłyszysz różnicy? Zawsze jest taka możliwość -> kable USB to dość kontrowersyjny temat, w sumie jak całe audio w mniejszym lub większym stopniu :D

 

I o jakich stratach jakości mówimy? Ja miałem ZEN DAC'a i tego najdroższego Starlighta (bez cyferek) USB 3.0 2-metrowego i spisywał się świetnie. Z tym że to dość szeroki kabel ale na spokojnie dał się ułożyć odpowiednio na biurku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam, od @Undertakerwireworld z wymiany, chroma 8 i starlight, chroma gra pod d10s -> headonic GTI, a starlight pod ZenStackiem. Dobre kable. A sporo taniej to np Taga harmony, gra mi aktualnie z dx3pro+ -> marantz pm55SE

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Undertaker napisał:

 

Nie bardzo rozumiem, w sensie że nie usłyszysz różnicy? Zawsze jest taka możliwość -> kable USB to dość kontrowersyjny temat, w sumie jak całe audio w mniejszym lub większym stopniu :D

 

I o jakich stratach jakości mówimy? Ja miałem ZEN DAC'a i tego najdroższego Starlighta (bez cyferek) USB 3.0 2-metrowego i spisywał się świetnie. Z tym że to dość szeroki kabel ale na spokojnie dał się ułożyć odpowiednio na biurku. 

Właśnie o ròżnicę w jakości odsłuchiwanej muzy mnie chodzi. Czy warto inwestować powyżej 1000 Pln jeżeli przez jego długość nie zauważę ròżnicy w stosunku do tego kròtkiego sztywniaka, co to go do Zen Daca załączyli.😂 

Jak pisałem wyżej, o różnicach w interkonektach 4.4 mm już się przekonałem zamawiając chińszczyzne za 60 Pln i po nauczce orginalnego iFi za prawie 400,-. Po prostu jak po przesiadce z trabanta do Merola.  

 

 

19 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Mam 5m i nic się nie dzieje. Wireworld to dobra marka.

A wyczuwalna ròżnica w poròwnaniu do zwykłego USB jest?

16 minut temu, manuelvetro napisał:

Tez mam, od @Undertakerwireworld z wymiany, chroma 8 i starlight, chroma gra pod d10s -> headonic GTI, a starlight pod ZenStackiem. Dobre kable. A sporo taniej to np Taga harmony, gra mi aktualnie z dx3pro+ -> marantz pm55SE

Planuje Starlighta właśnie pod ZenStacka. Czy jest wyczuwalna ròżnica w stosunku do orginalnego, niebieskiego iFi? Jaką długość stosujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest spora już na https://allegro.pl/oferta/kacsa-hiend-przewod-kabel-usb-3-0-a-b-audio-2-m-8546696379?snapshot=MjAyMS0wOS0yM1QwOToyMjoxMy4yMDJaO2J1eWVyOzdiZTE2MDJlYzQ4ZTQ2YmVhNGNkMDFkNDI1ZDYxZWFjZTcyZGM0MDgyMzI4MTE3N2YzYWRmMWMzODgwZjEzOWM%3D 

lub

https://allegro.pl/oferta/taga-harmony-tud-20-przewod-usb-2-0-a-b-1-5m-11957622646?reco_id=8babf440-ca4c-11ec-ba20-129f9496a942&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020
niestety, jest 2 razy drożej już, niż kiedy ja kupiłem …

ale w podobnej cenie jesteś szczęście  https://allegro.pl/oferta/wireworld-chroma-8-c2ab-przewod-usb-2-0-a-b-1m-11958100264?reco_id=aace88bb-ca4c-11ec-9330-5670529584b1&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 

i tego na Twoim miejscu, jako sceptyka, brałbym, bo tańszy chyba sporo od starlight, a lepszy od obu powyższych na pewno. A czy starlight jeszcze lepszy? Pewnie tak, ale ani głowy nie dam, ani odsłuchów porównawczych robić nie zamierzam :D  jak Cię stać, to kupuj, ja mam chyba 2 metry, pudełko w piwnicy, kabel podłączony i schowany pod sprzęty, nie sprawdzę,@Undertakerpewnie lepiej pamięta, jaką ma długość.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skione napisał:

Czy Wireworld Starlight 8 USB 3.0 jest jakościowo wystarczająco dobry aby 3 metrowy nie łapał zakłòceń?

  Nie mam pojęcia. Osobiście używam 1m Supre2.0 i ona jest wyraźnie lepsza on niebieskiego iFi. Jest gruba i czuć porządne ekranowanie, choć może nie wygląda. Nie czuję absolutnie potrzeby szukania jeszcze "lepszego" droższego kabelka. Moim zdaniem kompromis cena-jakość celujący, tyle że 2.0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, manuelvetro napisał:

Różnica jest spora już na https://allegro.pl/oferta/kacsa-hiend-przewod-kabel-usb-3-0-a-b-audio-2-m-8546696379?snapshot=MjAyMS0wOS0yM1QwOToyMjoxMy4yMDJaO2J1eWVyOzdiZTE2MDJlYzQ4ZTQ2YmVhNGNkMDFkNDI1ZDYxZWFjZTcyZGM0MDgyMzI4MTE3N2YzYWRmMWMzODgwZjEzOWM%3D 

lub

https://allegro.pl/oferta/taga-harmony-tud-20-przewod-usb-2-0-a-b-1-5m-11957622646?reco_id=8babf440-ca4c-11ec-ba20-129f9496a942&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020
niestety, jest 2 razy drożej już, niż kiedy ja kupiłem …

ale w podobnej cenie jesteś szczęście  https://allegro.pl/oferta/wireworld-chroma-8-c2ab-przewod-usb-2-0-a-b-1m-11958100264?reco_id=aace88bb-ca4c-11ec-9330-5670529584b1&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 

i tego na Twoim miejscu, jako sceptyka, brałbym, bo tańszy chyba sporo od starlight, a lepszy od obu powyższych na pewno. A czy starlight jeszcze lepszy? Pewnie tak, ale ani głowy nie dam, ani odsłuchów porównawczych robić nie zamierzam :D  jak Cię stać, to kupuj, ja mam chyba 2 metry, pudełko w piwnicy, kabel podłączony i schowany pod sprzęty, nie sprawdzę,@Undertakerpewnie lepiej pamięta, jaką ma długość.

Starlight nie jest tani, to prawda ale rozpisuje się fachowa prasa tylko w superlatywach. Nigdzie jednak nie ma wzmianki, jaka długość gwarantuje te superlatywy. Po drugie, dziś nie wiadomo czy ta "fachowa prasa" jest całkowicie niezależna. Dla mnie to też znaczny wydatek ale przeboleje😅. Po prostu boję się kompromisòw przy ktòrych powstaje niepewność, czy "wyciągam" wszystko ze słuchawek. Chciałbym 3 m bo mògłbym go puścić pod rogòwką na ktòrej leżąc słucham a Stack niestałby przy drinku albo kawie, na ławie. Żona by przestała marudzić że graciarnia😁. Gdyby jednak te 3 m Starlighta odstawały przez długość i skutkowały stratami w sygnale do 0,6 m to wolę marudzenie i ten kròtszy. To jest mòj dylemat. Nie zmieniam często sprzętu, jestem po prostu tego zdania, że kupić raz a dobrze.🤷‍♂️

21 godzin temu, Robi68 napisał:

  Nie mam pojęcia. Osobiście używam 1m Supre2.0 i ona jest wyraźnie lepsza on niebieskiego iFi. Jest gruba i czuć porządne ekranowanie, choć może nie wygląda. Nie czuję absolutnie potrzeby szukania jeszcze "lepszego" droższego kabelka. Moim zdaniem kompromis cena-jakość celujący, tyle że 2.0

No właśnie jeszcze nie wiadomo czy droższy ma efekt lepszy idący w parze z ceną. A u mnie jeszcze ten dylemat z długością. Nigdzie nie znalazłem czy biorąc pod uwagę Starlighta, 3 m będzie się ròżnicowało w jakości dzwięku do Starlighta 0,6 m? Czy w ogòle taką ròżnicę ucho takiego zgredzika jak ja może to wyłapać? Na symetrycznym z Chin i orginalnym iFi 4,4 mm ktòry łączy Zenki wyłapało, i to jak. 

Edytowane przez Skione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co Ci te 3m kabla usb. Mam podobną sytuację, że leżę na kanapie i słucham 2.5m od sprzętu i używam 3m kabli słuchawkowych a kabel usb max 1m. Obsługuję wszystko z tabletu.

W dniu 28.04.2022 o 20:56, Artorias napisał:

@lobuz1 A zapomniałem dopytać, jak testowałeś USB w malince, to używałeś USB 3.0 czy 2.0? Jak czytałem na jakimś zagranicznym forum audio, o różnicach pomiędzy wersjami Pi, to jakiś użytkownik przetestował i ponoć te USB 2.0 u niego grały zauważalnie lepiej. Może mieć to sens, bo ponoć są one stabilniejsze (W PC dlatego używają 2.0 do aktualizacji biosu).

Z usb 2.0 rzeczywiście gra lepiej i chyba nie zwariowałem- porównałem dolne gnaizda. 😀

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Z usb 2.0 rzeczywiście gra lepiej i chyba nie zwariowałem- porównałem dolne gnaizda. 😀

No by się pokrywało z opinią tamtego użytkownika. Dzięki, że to sprawdziłeś, bo ja w najbliższym czasie na pewno nie będę tego sprawdzał. U mnie siedzą w 2.0 od początku oba DACi i tak już najpewniej zostanie, do czasu inwestycji w Coaxial.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał:

Nie bardzo rozumiem po co Ci te 3m kabla usb. Mam podobną sytuację, że leżę na kanapie i słucham 2.5m od sprzętu i używam 3m kabli słuchawkowych a kabel usb max 1m. 

U mnie niestety nie da rady. Tak to wygląda z pozycji leżącej na rogòwce😁. Chciałbym Stacka ustawić na pòłeczce za mną, USB puścić pod rogòwką i niemusiałbym ciągle sprzętu przestawiać albo chować na wypadek odwiedzin. Chowałbym tylko Laptopa. A co do USB 2.0 to będzie do ZEN DAC V2 pasował? Do Tableta musiałbym kupić z wtyczką micro C a jak im odbije i zmienią? 

16515981315302984779939946758252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności