Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Pobawiłem się w przełączanie w moim stereo pomiędzy IFi Stream po SPDiF i maliną

 

28 minut temu, lobuz1 napisał:

malinę po usb i IFi Stream po coaxial i mogłem to szybko zweryfikować przełączając wejścia w dac i słuchając tego samego, znanego mi kawałka.). Opinie o gorszym sq po usb u maliny też słyszałem na youtube. Ifi zapakował tam swój ipurifier do spdif i anc do usb co nie jest bez znaczenia.

Czyli rozumiem, że porównanie było tylko pomiędzy iFi spdif, a malina usb? Jeśli tak, to raczej na tej podstawie nie uda się wywnioskować, czy usb w malinie gra gorzej względem np tego w iFi Zen Stream.

W każdym razie, też słyszałem wiele opinii, że malina po SPDIF gra wyraźnie lepiej, dlatego decyzję o zakupie hata podjąłem już na starcie.

 

Słyszałem też, że Rpi4 gra lepiej po usb względem Rpi3 i ma to wynikać z tego, że ten drugi współdzieli na tej samej szynie też Ethernet. Nie wiem jednak, czy jest jakaś różnica, jak ktoś korzysta tylko z WiFi.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Artorias napisał:

 

Czyli rozumiem, że porównanie było tylko pomiędzy iFi spdif, a malina usb? Jeśli tak, to raczej na tej podstawie nie uda się wywnioskować, czy usb w malinie gra gorzej względem np tego w iFi Zen Stream.

W każdym razie, też słyszałem wiele opinii, że malina po SPDIF gra wyraźnie lepiej, dlatego decyzję o zakupie hata podjąłem już na starcie.

Tak, spdif ifi vs usb malina. Zrobiłem takie porównanie w czasie rzeczywistym, w tych samych warunkach, na tym samym dac i wzmacniaczu stereo. Nieśmiało też mogę stwierdzić, że usb vs usb Ifi ma również przewagę, ale tutaj musiałem przepinać kable. Sprawdzałem to na mojej integrze Rotel RA1572MKII, która ma wbudowany dac burr brown i słuchając na malinie po usb za chwile przepinałem się na usb IFi. Miałem podobne wnioski. Na ifi było mniej przytłaczająco, bardziej precyzyjnie, zniknął taki cienki kocyk.

16 minut temu, Robi68 napisał:

Cały lobuz1 nie potrzebna mu była malinka to se kupił dwie, :) 

O widzę że jedna na sprzedaż na całe szczęście.

Bo to fajna zabawa. Projektu malina nie porzucam. Kupiłem ją bo mam 4 dacki a Ifi obsługuje trzy (dwa mam podpięte po usb i jeden po spdif).. 😀

89771E12-3220-430D-AB2B-5E5E7B3BEC1C.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lobuz1 napisał:

Na ifi było mniej przytłaczająco, bardziej precyzyjnie, zniknął taki cienki kocyk.

Bo to fajna zabawa.

Żeby zabawa trwała dalej zainteresuj się izolatorem galwanicznym USB Topping HS01. Na forum AS nawijają, że robi kawał dobrej roboty m.in z IFI Stream. 

Póki co dostępny tu https://www.audiophonics.fr/en/digital-interfaces/topping-hs01-usb-isolator-32bit-768khz-dsd512-p-15805.html

Audiomagic podobno zamówił na kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał:

Żeby zabawa trwała dalej zainteresuj się izolatorem galwanicznym USB Topping HS01. Na forum AS nawijają, że robi kawał dobrej roboty m.in z IFI Stream. 

Póki co dostępny tu https://www.audiophonics.fr/en/digital-interfaces/topping-hs01-usb-isolator-32bit-768khz-dsd512-p-15805.html

Audiomagic podobno zamówił na kraj.

Dzięki, już się kiedyś nim interesowałem jak wszedł do oferty hifigo 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2022 o 20:56, lobuz1 napisał:

Może WIREWORLD ULTRAVIOLET? Mam kable serii Starlight i bardzo sobie chwalę.

Muszę się pchwalić i jeszcze raz dzięki😁 

Co do kabli, to między ultraviolet i starlight jest dosyć duża ròżnica w cenie. Czy ta ròżnica jest słyszalna? 20220428_114427.thumb.jpg.ed62941847bb31a442cd5fc0d5e4cc6d.jpg 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Skione napisał:

Co do kabli, to między ultraviolet i starlight jest dosyć duża ròżnica w cenie.

Jest jeszcze Wireworld Chroma, który jest gdzieś pomiędzy. Ja posiadam taki kabelek i jestem zadowolony, na pewno jest różnica względem tanich kabelków dodawanych przez producentów. Wireworld osobno prowadzi linię zasilania od danych, co jest bardzo dobrą praktyką (Nie tylko oni tak robią oczywiście). Niestety sam nie porównywałem go z Ultraviolet lub Starlight. Cenowo na pewno jest dobrym kompromisem, choć ja dorwałem z outletu i miałem go 100zł taniej :) Starlight ma miedź srebrzona, a Chroma czystą miedź, niby ta srebrzona sprawniej przesyła dane, więc jest mniejsza szansa na gubienie czegoś po drodze (to tak w teorii).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artorias napisał:

Jest jeszcze Wireworld Chroma, który jest gdzieś pomiędzy. Ja posiadam taki kabelek i jestem zadowolony, na pewno jest różnica względem tanich kabelków dodawanych przez producentów. Wireworld osobno prowadzi linię zasilania od danych, co jest bardzo dobrą praktyką (Nie tylko oni tak robią oczywiście). Niestety sam nie porównywałem go z Ultraviolet lub Starlight. Cenowo na pewno jest dobrym kompromisem, choć ja dorwałem z outletu i miałem go 100zł taniej :) Starlight ma miedź srebrzona, a Chroma czystą miedź, niby ta srebrzona sprawniej przesyła dane, więc jest mniejsza szansa na gubienie czegoś po drodze (to tak w teorii).

Poròwnując ceny i opis producenta to wygląda na to że od gòry : Starlight, następnie ultraviolet i na trzecim miejscu Chroma. Naturalnie przy Starlight piszą o szerokiej scenie...itd

Przy pozostałych są skromniejsi😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Skione napisał:

Poròwnując ceny i opis producenta to wygląda na to że od gòry : Starlight, następnie ultraviolet i na trzecim miejscu Chroma.

Oki, chyba masz rację, ja potrzebowałem USB-C na USB-C i raz, że był on droższy, bo kosztował oficjalnie 280zł za 0.6m, a dwa, że w przypadku Ultraviolet, nie ma chyba możliwości zakupu USB-C, stąd mi się pomyliło. Faktycznie dla USB-A/USB-B Ultraviolet wydaje się półkę wyżej nad Chroma. Sorki za wprowadzenie w błąd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Skione said:

Co do kabli, to między ultraviolet i starlight jest dosyć duża ròżnica w cenie. Czy ta ròżnica jest słyszalna?

Starlight jest poprawniejszy muzycznie, bardziej spójny, naturalniejszy. Na tyle dobry, że nie czuję potrzeby zmiany na coś lepszego, a miałem już też cały srebrny kabel(Gothic Audio AG8/2 Split Power / Data Pure Silver USB 1.5m cable), ale grał mi za ostro.

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skione A wiesz, że ta półeczka szklana powinna być kolcami do dołu? :D

 

BTW Topping chyba nie wpadł na to, że ludzie będą tam Zenki wpychać, bo pewnie inaczej by ją zaprojektował. Cena bardzo fajna, jak za takiego racka.

 

20 minut temu, NuYam napisał:

Starlight jest poprawniejszy muzycznie, bardziej spójny, naturalniejszy. Na tyle dobry, że nie czuję potrzeby zmiany na coś lepszego, a miałem już też cały srebrny kabel, ale grał mi za ostro.

Bardzo przydatne info, pod malinką pewnie by się też spisał, bo mam wrażenie, że czystość brzmienia by też uległa poprawie, przynajmniej w stosunku do mojego Chroma.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artorias napisał:

Oki, chyba masz rację, ja potrzebowałem USB-C na USB-C i raz, że był on droższy, bo kosztował oficjalnie 280zł za 0.6m, a dwa, że w przypadku Ultraviolet, nie ma chyba możliwości zakupu USB-C, stąd mi się pomyliło. Faktycznie dla USB-A/USB-B Ultraviolet wydaje się półkę wyżej nad Chroma. Sorki za wprowadzenie w błąd.

Nie ma problemu. Ja tak wywnioskowałem z opisu. Ceny srogie, ale po mojej wtopie z tym chińskim interkonektem, staram się być ostrożniejszy. Także z zakupami, druga połowa obserwuje i pòźniej z jakimiś butami albo torebkami wyskakuje😂 

2 godziny temu, NuYam napisał:

Starlight jest poprawniejszy muzycznie, bardziej spójny, naturalniejszy. Na tyle dobry, że nie czuję potrzeby zmiany na coś lepszego, a miałem już też cały srebrny kabel(Gothic Audio AG8/2 Split Power / Data Pure Silver USB 1.5m cable), ale grał mi za ostro.

Dzięki, powoli coraz więcej światła. Ja potrzebuje najlepiej z 3 m, czy będzie to odczuwalne? 

2 godziny temu, Artorias napisał:

@Skione A wiesz, że ta półeczka szklana powinna być kolcami do dołu? :D

 

BTW Topping chyba nie wpadł na to, że ludzie będą tam Zenki wpychać, bo pewnie inaczej by ją zaprojektował. Cena bardzo fajna, jak za takiego racka.

 

Bardzo przydatne info, pod malinką pewnie by się też spisał, bo mam wrażenie, że czystość brzmienia by też uległa poprawie, przynajmniej w stosunku do mojego Chroma.

😁 Widziałem u Łobuza ale u mnie stoi na ławie w pokoju. Nie mam biurka. Zazwyczaj słucham na kanapie na leżąco. Mòj szeryf już to oglądał(a) i sprawdzał(a) czy nie ma rys na ławie, Więc odwròciłem. Jeszcze chyba filcem podkleję🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kolcami do dołu, ale spadało mi z takich metalowych podkładek, krzywo stało i rysowało mable, więc dałem kolcami do góry i podkleiłem filcem- tak wolę, ale jeszcze może do tego wrócę jak nie będę już przestawiał. 😀.

 

667DA8F1-37A1-4C0F-AD21-DB3BA8CAFFAA.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 A zapomniałem dopytać, jak testowałeś USB w malince, to używałeś USB 3.0 czy 2.0? Jak czytałem na jakimś zagranicznym forum audio, o różnicach pomiędzy wersjami Pi, to jakiś użytkownik przetestował i ponoć te USB 2.0 u niego grały zauważalnie lepiej. Może mieć to sens, bo ponoć są one stabilniejsze (W PC dlatego używają 2.0 do aktualizacji biosu).

Z jego testów wyszło, że najlepszą jakość miało USB 2.0 dolne, później górne, a dopiero później USB 3.0

Niestety trudno tutaj wyrokować na ile jego testy są wiarygodne, bo każdy ma inne ucho i nie wiem czy to powtórzył później, żeby potwierdzić swoje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artorias napisał:

@lobuz1 A zapomniałem dopytać, jak testowałeś USB w malince, to używałeś USB 3.0 czy 2.0? Jak czytałem na jakimś zagranicznym forum audio, o różnicach pomiędzy wersjami Pi, to jakiś użytkownik przetestował i ponoć te USB 2.0 u niego grały zauważalnie lepiej. Może mieć to sens, bo ponoć są one stabilniejsze (W PC dlatego używają 2.0 do aktualizacji biosu).

Z jego testów wyszło, że najlepszą jakość miało USB 2.0 dolne, później górne, a dopiero później USB 3.0

Niestety trudno tutaj wyrokować na ile jego testy są wiarygodne, bo każdy ma inne ucho i nie wiem czy to powtórzył później, żeby potwierdzić swoje spostrzeżenia.

Ja mam tylko dacki na usb 2.0 i kable Starlight z takimi właśnie wtykami. W malince nie pamietam czy wtykałem w te niebieskie czy nie.

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Ja mam tylko dacki na usb 2.0 i kable Starlight z takimi właśnie wtykami.

DAC możesz mieć 2.0, a w streamerze używać USB 3.0, bo są one kompatybilne wstecz, ale skoro używasz 2.0 to spoko :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artorias napisał:

DAC możesz mieć 2.0, a w streamerze używać USB 3.0, bo są one kompatybilne wstecz, ale skoro używasz 2.0 to spoko :D 

Nie pamietam gdzie podłączałem. Nie jestem w domu. Mysliśz, ze warto sprawdzić z tych czarnych gniazd usb w malince?

9A7BE393-59BF-447E-B500-07D813849528.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Nie jestem w domu. Mysliśz, ze warto sprawdzić z tych czarnych gniazd usb w malince?

No właśnie tego tyczyła się moja wypowiedź, że według tamtego gościa, grały one wyraźnie lepiej niż te niebieskie (uważał, że najlepiej to dolne), dlatego dopytałem jakie porównywałeś jak zestawiałeś z iFi Streamerem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artorias napisał:

No właśnie tego tyczyła się moja wypowiedź, że według tamtego gościa, grały one wyraźnie lepiej niż te niebieskie (uważał, że najlepiej to dolne), dlatego dopytałem jakie porównywałeś jak zestawiałeś z iFi Streamerem :P

Doleciało i zrozumiałem :). Sprawdzę po długim weekendzie, dzięki.

 

btw: w ifi też są niebieskie 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

btw: w ifi też są niebieskie 😀

No tak, ale tam masz tylko usb 3.0 i specjalnie pod audio. W malince są zarówno 2.0, jak i 3.0 i one jednak mogą się różnić, o czym wspomnialem, bo w przypadku PC są różnice. Ok tak tylko w ramach informacji zasugerowałem. Ja tutaj raczej podchodzę sceptycznie, ale sam korzystam z USB 2.0 w Rpi 4, tak dla pewności, bo nie chce mi się testów porównawczych na razie robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artorias napisał:

No tak, ale tam masz tylko usb 3.0 i specjalnie pod audio. W malince są zarówno 2.0, jak i 3.0 i one jednak mogą się różnić, o czym wspomnialem, bo w przypadku PC są różnice. Ok tak tylko w ramach informacji zasugerowałem. Ja tutaj raczej podchodzę sceptycznie, ale sam korzystam z USB 2.0 w Rpi 4, tak dla pewności, bo nie chce mi się testów porównawczych na razie robić :D

Sprawdzę te porty usb bo też mnie to ciekawi a do maliny pewnie dokupię spdif bo, potrzebuję ją do jednego dacka. Też mam malinę rev 1.5 i albo poczekam na hifiberry albo kupię allo jak się pojawi.

 

Fajna obudowa Allo, ale ciekawe czy się nie grzeje malina.

https://botland.com.pl/produkty-wycofane/12123-obudowa-raspberry-pi-3b3b2b-i-do-allo-digione-aluminiowa-czarna.html

 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem na czym zbudowany jest ZEN Stream - np. jaki moduł odpowiada za wyjście s/pdif - czy podobnie jak w Hifiberry Digi 2 Pro jest to chip od Cirrus Logic WM 8804 czy np. WM 8805 jak w Allo DigiOne/DigiOne Signature. Jakoś ze  zdjęć dostępnych w necie nie mogę zlokalizować i sprawdzić jaki to jest chip - może ktoś już rozebrał ZEN Streama i wrzuci jakieś fotki :) .

A tak nawiasem mówiąc to nie nie mogę zrozumieć, dlaczego IFI na swoich oficjalnych zdjęciach - czy to ZEN DAC czy ZEN ONE zamazuje użyte komponenty - wstydzą się czegoś? I tak prędzej czy później ktoś wrzuci do netu zdjęcie płytki ze wszystkimi szczegółami... 

Edytowane przez Zychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Zychoo napisał:

A tak nawiasem mówiąc to nie nie mogę zrozumieć, dlaczego IFI na swoich oficjalnych zdjęciach - czy to ZEN DAC czy ZEN ONE zamazuje użyte komponenty - wstydzą się czegoś? I tak prędzej czy później ktoś wrzuci do netu zdjęcie płytki ze wszystkimi szczegółami... 

No cóż. Prawie każdy producent woli przedstawić swój produkt, jako innowacja. Gdyby okazało się, że większość rozwiązań, w sprzętach komercyjnych, to są w sumie gotowe komponenty wykorzystywane od lat, to raczej nie pomoglo by w sprzedaży :D

IFI akurat oferuje bardzo dobrą jakość za rozsądną cenę wzgledem z reguly droższej konkurencji. Bo albo mamy chińskie marki, które w kółko klepią sprzęt na Sabrach i w zasadzie każda implementacja gra tak samo, albo sprzęt za abstrakcyjne kwoty, tylko dlatego że siedzi tam R2R lub jakieś inne cudo (Chordy). IFI wymasterowalo BB i gra on bardzo muzykalnie i organicznie, jak na delta sigma. Zresztą IFI też potrafi w tańszym sprzęcie dać rozwiązania z droższych modeli, a nawet coś ekstra, względem tych z wyższej półki. To jest dopiero ciekawa praktyka.

Akurat Zen DAC, to ich najtańszy produkt (teraz będzie to Zen Air), więc pewnie też szczególnych powodów do chwalenia się użytymi komponentami nie mają. W swojej cenie i tak jest git, co nie znaczy, że nie da się równie dobrze i taniej (jak się trochę pokombinuje).

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności