Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też lubię brzmienie Burr Brown- muzykalne i nasycone. Mam takie kostki w cedeku Atoll CD200 oraz Rotel RA1572mkII i można zakochać się w brzmieniu, choć technicznie pod każdym względem przegrywa z SMSL M400 na AK4499. Zbyt ciepłe słuchawki to może być buła, ale każdy ma inny słuch i potrzeby. Dx3Pro+ gra lekko zwiewnie, technicznie i jak się dobrze sparuje to też jest magia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, żeby moja mini-recenzja miała wydźwięk krytykujący Toppinga, nadal uważam że to jest świetny sprzęt w tej cenie i w dodatku znacznie lepiej wyposażony niż ZenStack. Poza tym nie do końca są to urządzenia konkurujące ze sobą, bo tylko dzięki uprzejmości pana Krystiana z Katowickiego mp3store udało się kupić stacka za 1440zl, normalnie jest to 1600 I do tego trzeba jeszcze doliczyć powiedzmy 150zl na jakieś podstawowe interkonekty. Wychodzi cena 2 razy wyższa niż za Toppinga. Ja jestem zadowolony ze stacka bo dobrze łączy się z moimi jasnymi słuchawkami, ale gdybym miał jakieś ciemniejsze, to może i na Toppingu niczego by mi nie brakowało. Zmartwiło mnie tylko, że kreska na wyświetlaczu padła po tygodniu. Może był to tylko felerny egzemplarz, a może po prostu Topping kosztuje dokładnie tyle ile powinien i nie jest to żadna super okazja jak niektórzy mówią. 

Edytowane przez LeonidK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, czy ktoś z was słucha muzyki z włączoną opcją 3d na Canie? Bawiłem się tym trochę ostatnio i rzeczywiście łatwiej sobie wyobrazić, że stoją przede mną kolumny, ale w sumie to ciężko mi zdecydować czy wolę brzmienie z czy bez tej funkcji, bo odchudza ona nieco brzmienie. Jeśli dobrze rozumiem, to jest mniej więcej po prostu crossfeed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LeonidK napisał:

Jestem ciekawy, czy ktoś z was słucha muzyki z włączoną opcją 3d na Canie? Bawiłem się tym trochę ostatnio i rzeczywiście łatwiej sobie wyobrazić, że stoją przede mną kolumny, ale w sumie to ciężko mi zdecydować czy wolę brzmienie z czy bez tej funkcji, bo odchudza ona nieco brzmienie. Jeśli dobrze rozumiem, to jest mniej więcej po prostu crossfeed?

no u mnie w can na stałe jest włączona bo lepiej to się zgrywa z resztą . w zen dacv2 mam firmware z gto . stream jako źródło a no i Hd600 po balansie 4.4  na kabelkach od JD no i tak mi to fajnie gra że nie zmieniam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, LeonidK napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to jest mniej więcej po prostu crossfeed?

Tak jest to implementacja crossfeedu, ale ponoć znacznie lepsza niż taka „typowa” implementacja, jaka jest stosowana przez niektórych producentów. Przynajmniej tak twierdzi iFi. Rzeczywiście ma nam to dać wrażenie, jakby słuchania z głośników. 3D robi fantastyczną robotę u mnie z donglem R2R od Cayina. Nie słychać w nim odchudzenia, a poprawiona jest klarowność i scena. Lepiej można wychwycić poszczególne plany oraz dźwięki w tle. W skrócie z tą opcją (i w połączeniu z Gryfonem/Canem), dongiel gra jak dobry tor stacjonarny, bo sporo zyskujemy, a nie słychać żadnej straty.

Przykładowo w Sony WH1000XM3 ta opcja ściągała mi ładnie kocyk z dźwięku :) 

Ale nie z każdym sprzętem się to dobrze zgrywa, bo z niektórymi słychać odchudzenie i jest bardziej na zasadzie „coś za coś”, dlatego na ten moment używam go zawsze tylko w jednym połączeniu, z innymi moimi sprzętami sporadycznie (zależnie od utworów), a z DACiem stacjonarnym nie używam wcale, bo tam mam klarowność i scenę na wysokim poziomie, a odchudzenie brzmienia, mogłoby mnie bardziej zaboleć.

Tym niemniej, crossfeed dobra rzecz. Jak ktoś tego nie ma, to trochę lipa. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie słuchać na słuchawkach bez crossfeedu. Zresztą utwory są głównie nagrywane z myślą o odsłuchach na głośnikach.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kajo1971 napisał:

no u mnie w can na stałe jest włączona bo lepiej to się zgrywa z resztą . w zen dacv2 mam firmware z gto . stream jako źródło a no i Hd600 po balansie 4.4  na kabelkach od JD no i tak mi to fajnie gra że nie zmieniam :)

A jak HD600 grają ze "zwykłego" jacka w zendacu v2? Brakuje mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na HE-400SE ta funkcja nieco wyostrza i odchudza dźwięk, ale nie jest on jakiś anemiczny, rzeczywiście brzmienie wydaje się klarowniejsze, bas jest bardziej czytelny. Ogólnie coraz bardziej mi się to podoba, bo trochę oddala dźwięk, a dla mnie pojawianie się dźwięku w głowie jest nieco niekomfortowe. Najchętniej wydałbym te 2100zł (Zenstack + słuchawki) na jakiś zestaw stereo, niestety mój pokój ma 10m2, a meble stoją tak, że jedyne miejsce w którym da się ustawić jakiś sensowny trójkąt daje efektywne 4m2 na przestrzeń odsłuchową, a inaczej stać nie mogą... może kiedys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bakus1233 napisał:

A jak HD600 grają ze "zwykłego" jacka w zendacu v2? Brakuje mocy?

no can i 4.4 robi robotę i trzyma hd600 za przysłowiowy " ryj " :) i nie puszcza :) kilka razy próbowałem do samego zen dac-a po 6.3 mm i nie było tragedii ale jednak przy wyższych poziomach głośności zaczyna brakować mocy nawet podłączając zasilacz do dac-a żeby nie ciągnął po USB . Nie wiem jak zen dac się zachowuje z mniej impedacyjnymi słuchawkami ? 

Edytowane przez kajo1971
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bakus1233 napisał:

A jak HD600 grają ze "zwykłego" jacka w zendacu v2? Brakuje mocy?

Jeśli ktoś ma zamiar zostać przy samym Zen DAC, to zdecydowanie do tego typu słuchawek polecałbym wyposażyć się w kabel symetryczny 4.4mm i słuchać na power gainie. Wtedy jest na prawdę dobrze. Ja tak słucham HD580 na samym Zen DACu i momentami ciężko mi się oderwać. Na wyjściu 6.3mm, może trochę brakować mocy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zakupie iFi Audio ZEN One Signature i pozwolę sobie wrzucić kilka refleksji.

Po pierwsze zaraz po pierwszym odsłuchu przez usb przeżyłem dosyć duże rozczarowanie, bo w porównania do Hifibery z DAC 2 HD z malinką to była totalna lipa... Dźwięk jakiś taki wyprany, bez tej melodyjności którą lubię w BurrBrown-ach, w ogóle grało to jakby było "przykryte kocykiem". Myślałem nawet żeby odesłać sprzęt, ale pomyślałem, że wiele osób twierdzi, że po usb dźwięk jest słabszy niż po kablu cyfrowym, więc na szybko zamówiłem Hifiberry Digi 2 Pro (z malinką) i połączyłem kablem S/PDIF z Zen One Sig i... Zupełnie inna bajka, jest tak samo jak na DAC 2 HD, albo i lepiej, dopiero teraz jest to czego oczekiwałem od Ifi Zen One Sig. Gra po prosu pięknie, tak więc cieszę się, że coś mnie tknęło i nie kupiłem Zen Daca tylko z usb. Nawet po bluetooth ten Zen One gra lepiej niż po usb (przy kodeku ldac oczywiście). Tak więc ze względu na uniwerslaność Zen One Signature jest to wg mnie rewelacyjny sprzęt za te pieniądze. Może jeszcze dokupię Zen Can, bo teraz mam SMSL SAP-12 i spokojnie daje radę przy HD650, ale jak czytam ten wątek to może mnie czekać jakaś miła niespodzianka po połączeniu Zen One i Zen Can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Robi68 napisał:

Oj to żeś smaka narobił, trzeba będzie sprawdzić czy to lepiej gra od ZEN Dac v2, czy tylko ma lepsza funkcjonalność?

Co było źródłem po USB?

 

Wszystko co miałem pod ręką: pc z Windowsem (grało tak sobie), pc z Linuksem (było dużo lepiej), telefon z Androidem (podobnie jak z pc) i na koniec a akcie desperacji podpiąłem gołą malinkę po usb z Volumio - i to grało najlepiej ( bo przez MPD). Ale i tak to nie równało się z malinką z nakładką DAC 2 HD - tu grałem i z Volumio i Moode i Hifiberry OS (ma Tidal Connect za darmo:)). Dopiero zestaw: streamer malinka z nakładką Digi 2 Pro (po S/PDIF) -> Zen One -> wzmak ( u mnie na razie smsl sap-12) = piękne, melodyjne granie - jak to w BB. Dodatkowo ten bluetooth jest też super, bo gra naprawdę przyzwoicie i jest mega wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZEN STREM gra na pewno dobrze po usb, bo to typowy streamer tylko pod odtwarzanie muzyki, tak jak w moim przypadku malina z OS'em do grania muzyki, jak Volumio, Moode czy HifiberryOS - grała znośnie po usb. Gorzej z kompa z Windowsem czy telefonu, tu było beznadziejnie. Spróbuj po S/PDIF, na początek jakiś niedrogi kabel (ja na razie kupiłem ten: https://mp3store.pl/kable/cyfrowe-toslink-coaxial-inne/klotz/2020511071863132746/4250046826744/klotz-spdix10sw-kabel-spdif-z-rca-1m) i jest bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zychoo napisał:

ZEN STREM gra na pewno dobrze po usb, bo to typowy streamer tylko pod odtwarzanie muzyki, tak jak w moim przypadku malina z OS'em do grania muzyki, jak Volumio, Moode czy HifiberryOS - grała znośnie po usb. Gorzej z kompa z Windowsem czy telefonu, tu było beznadziejnie. Spróbuj po S/PDIF, na początek jakiś niedrogi kabel (ja na razie kupiłem ten: https://mp3store.pl/kable/cyfrowe-toslink-coaxial-inne/klotz/2020511071863132746/4250046826744/klotz-spdix10sw-kabel-spdif-z-rca-1m) i jest bardzo dobrze. 

zen dac nie ma wejścia spdif tylko USB za to Zen stream ma spdif i USB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przypadku Zen Streama, nie ma co podejrzewać, o słabsze granie z USB. Wątpię, żeby iFi akurat dało plamę w tej kwestii. Zen DAC ma wejście USB, więc najlepiej spiąć te sprzęty kablem USB, najlepiej jakimś ekranowanym, dobrej jakości. (Niekoniecznie drogim)

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi czy ONE zagra lepiej od DACv2 ? I czy będzie akceptowalna jakość z AmazonHD po niebieskim. 

Bardzo by było miło jakby poprawili W ONE pewne niedoskonałości ZEN DACa.  :)

Z PC że Ci nie zagrało po USB to nic dziwnego już to przerabiałem, Od Streama nie ma odwrotu jak już ktoś spróbuje i się przekona osobiście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robi68 napisał:

Mnie najbardziej ciekawi czy ONE zagra lepiej od DACv2 ? I czy będzie akceptowalna jakość z AmazonHD po niebieskim. 

Bardzo by było miło jakby poprawili W ONE pewne niedoskonałości ZEN DACa.  :)

Z PC że Ci nie zagrało po USB to nic dziwnego już to przerabiałem, Od Streama nie ma odwrotu jak już ktoś spróbuje i się przekona osobiście.

Czy ONE gra lepiej on DAC v2 to nie mam jak porównać, ale mogę w ciemno postawić, że ponieważ ONE ma wyjścia S/PDIF i optyczne to po tych złączach zagra lepiej niż po usb. Co do AmazonHD to kombinowałem na wiele sposobów jak to odtwarzać nie mając dedykowanego streamera. Niestety problem jest w tym, że Amazon nie udostępnia API ot tak po prostu dla wszystkich zainteresowanych i np. Volumio czy inne tego typu OS-y nie mają możliwości dodania Amazon Music HD do ich aplikacji. Można oczywiście odtwarzać z "łindołsa' np. po usb, czy po niebieskim (max po AAC 320kb/s czyli jakość Spotify'a) ale to nie ta bajka... Z kolei np. z Linuxa możemy grać po Ldac, ale nie mamy apki żeby grać pliki Amazona w HiRes - tylko webplayer z jakością cd (co i tak brzmi nieźle). Można też niby z Androida i po Ldac jak telefon to obsługuje (Snapdragony tak, chińczyki typu Mediatek nie) ale i tak to nie brzmi dobrze - choć jest akceptowalne :). Jednak - jak dla mnie - ZEN ONE i tak po bluetooth gra lepiej niż po usb. No i reasumując - po S/PDIF-ie mi ZEN ONE gra najlepiej.

Edytowane przez Zychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Androida teoretycznie po BT z Ldac powinno pójść 96 KHz, a wychodzi 48 KHz, więc i tak jest nieźle - gra format bezstratny.

Z fona do ZEN ONE. A tak nawiasem mówiąc to ten ZEN ONE coraz bardziej mi się podoba... ;)

 

edit: tak pobieżnie poszukałem info o BT w andku i chyba Android blokuje częstotliwość do 48KHz - jedynie fony SONY mają opcję 96 KHz - ale nie mam soniaka i nie mogę tego potwierdzić. 

Z drugiej strony są też głosy, że ludzkie ucho powyżej 20KHz też nie jest w stanie wychwycić różnicy - więc kwestia dyskusyjna. Dla mnie np. niektóre płyty Santany "tylko" w HiFi na Tidalu brzmią lepiej od jego innych płyt w tzw.  "Master quality". 

 

Screenshot_2022-04-08-21-59-53-41 1.jpg

Edytowane przez Zychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy jest tu ktoś kto używa ifi stream I mógłby coś więcej o nim powiedzieć, ewentualnie jakieś porównania do komputera z konwerterem usb/spdif itp.

Interesuje mnie też to naa hqplayer I jestem ciekaw jak to działa. Także tidal connect czy nie ma problemów.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Androida teoretycznie po BT z Ldac powinno pójść 96 KHz, a wychodzi 48 KHz, więc i tak jest nieźle - gra format bezstratny.
Z fona do ZEN ONE. A tak nawiasem mówiąc to ten ZEN ONE coraz bardziej mi się podoba...
 
edit: tak pobieżnie poszukałem info o BT w andku i chyba Android blokuje częstotliwość do 48KHz - jedynie fony SONY mają opcję 96 KHz - ale nie mam soniaka i nie mogę tego potwierdzić. 
Z drugiej strony są też głosy, że ludzkie ucho powyżej 20KHz też nie jest w stanie wychwycić różnicy - więc kwestia dyskusyjna. Dla mnie np. niektóre płyty Santany "tylko" w HiFi na Tidalu brzmią lepiej od jego innych płyt w tzw.  "Master quality". 
 
1786659106_Screenshot_2022-04-08-21-59-53-411.thumb.jpg.ff809d1c2176c26a82a9911401f282a3.jpg
Prawda, Android ustawia wyjście dźwięku na 48 kHz maks. Dlatego też są takie aplikacje ja Usb Audio Player Pro lub Fiio Player lub jeszcze kilka innych, które mają zaprogramowane omijanie defaultowego miksera audio androida, mają swój własny i dzięki temu działają "bit-perfect".

W Samsungu też jest coś takiego, bodajże 24/192 maks.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NuYam napisał:

Hej czy jest tu ktoś kto używa ifi stream I mógłby coś więcej o nim powiedzieć, ewentualnie jakieś porównania do komputera z konwerterem usb/spdif itp.

 

no ja mam cały zestawik zenów ( stream/dacv2/can ) gra to z HD600 z wymianką okablowania na 4.4 no i co można napisać - gra to świetnie :) . U mnie niestety lub stety nie porównywałem ze źródłem czyli z PC ale może się wypowie kolega Robi68 . No mogę tylko powiedzieć że po porównaniach został u niego zen stream a miał wszystkie ulepszacze w PC 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Jaki rozmiar wtyku dc pasuje do gnaizda zasilającego w IFI Stream? Biorę go na testy o zastanawiam się czy zasilacz liniowy Topping P50 będzie odpowiedni. On ma 15V/1A i kabel z wtykiem cylindrycznym 5.5/2.1.

62DCF214-34D6-4543-AA64-BD25DD1E9EBE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności