Skocz do zawartości

Fanklub iFi Audio Zen Stack (Zen Dac, Zen Can, Zen Blue)


mariuszryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was łączył Zen Cana z innymi przetwornikami w kategorii cenowej Zen Daca? Ja podłączałem tylko DX3 Pro+ z gorszym rezultatem, ale to jest też combo, tak jak Zen Dac, dlatego czuję że potencjał może się marnować skoro nie korzystam ze wzmaka w dacu. Myślałem o czymś w stylu daców bez żadnych dodatkowych bajerów, jak E30 czy Schiit Modi. 

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zychoo napisał:

W pierwszej chwili jak spojrzałem na tego screena to myślałem, że to Moode

Korzystałeś z Mooda? Właśnie trochę się wgłębiałem bardziej w tematy tych odtwarzaczy i zastanawiam się nad przetestowaniem Mooda oraz Volumio (Obecnie korzystam z Daphile w wersji Realtime). Słyszałem, że ponoć Mood gra najlepiej, ale na razie to tylko wygrzebane opinie z internetów.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artorias napisał:

Korzystałeś z Mooda? Właśnie trochę się wgłębiałem bardziej w tematy tych odtwarzaczy i zastanawiam się nad przetestowaniem Mooda oraz Volumio (Obecnie korzystam z Daphile w wersji Realtime). Słyszałem, że ponoć Mood gra najlepiej, ale na razie to tylko wygrzebane opinie z internetów.

Ja już od prawie 3 lat gram w domu głównie z malinki - mam kilka nakładek od Hifiberry, a ostatnio po zakupie ZEN ONE SIGNATURE przesiadłem się na Hifiberry Digi 2 Pro (ale myślałem też o Allo DigiOne). Wybrałem Hifiberry głównie ze względu na Hifiberry OS, bo jest darmowy i ma Tidal Connect :). Wcześniej grałem dużo też z Moode i Volumio. W sumie to te wszystkie systemy grają podobnie, bo to po prostu Linuxy z MPD, chociaż jednym bardziej pasuje Moode, a innym Volumio, kwestia posłuchania. Volumio to kombajn z dużą ilością dodatków, ale w wersji darmowej nie ma Tidala. Moode przez jakiś miał możliwość dogrania dockera z Tidal Connect, ale skrypt do instalacji nie działa na Moode 8. Dla mnie osobiście Hifiberry OS wygląda lepiej niż Moode i nie ma pierdyliona opcji do konfiguracji, jak jest w Moode. To po prostu minimalna dystrybucja tylko pod odtwarzanie muzyki. Oczywiście minus jest taki, ze działa tylko z nakładkami od Hifiberry. Odkryłem też ciekawy myk na forum Hifiberry dla tych co nie mają nakładki od Hifiberry a chcą słuchać głównie Tidala z malinki po usb - można zainstalować Hifiberry OS na gołej malince, odpalić skrypt do instalacji Tidal Connect (jest na forum Hifiberry z opisem jak to zrobić) i przy podłączonym dacu po usb wybrać jako urządzenie wyjściowe dla Tidal Connect ten podłączony dac. Działa świetnie i jest za free - ale tylko jako Tidal Connect oczywiście, bez możliwości grania plików.

Edytowane przez Zychoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LeonidK napisał:

Czy ktoś z was łączył Zen Cana z innymi przetwornikami w kategorii cenowej Zen Daca? Ja podłączałem tylko DX3 Pro+ z gorszym rezultatem, ale to jest też combo, tak jak Zen Dac, dlatego czuję że potencjał może się marnować skoro nie korzystam ze wzmaka w dacu. Myślałem o czymś w stylu daców bez żadnych dodatkowych bajerów, jak E30 czy Schiit Modi. 

Z ciekawości łączyłem, pisałem o tym wcześniej z Cobaltem(działa z Zen Stream) i Mojo 1. W porównaniu z Zen DAC v2. Mojo jest bardziej szczegółowy, ma bardzo ładną barwę, ale gorszą scenę i holografię. Cobalt wypada bladziutko, chropowato, w sumie nie ma o czym pisać. Przedkładam z trojga ZEN DAC za jego magic, i muzykalność jakby jeszcze miał szczegółowość z Mojo to byłby 5+. Tak sobie planuję porównać ZenDACv2 z ZenOneSIgnature może to jest droga do 6.?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem zaskoczony, że Mojo ogólnie zagrał Ci gorzej niż Zen, w końcu to zupełnie inna półka cenowa.

Mam jeszcze jedno pytanie - działa wam Zen Dac z telefonu bez zewnętrznego zasilania? Może ktoś ma Huaweia ok. Mate 10 pro, P20 etc. Czy ew. jakość dźwięku jest gorsza albo występują problemy ze stabilnością? Zastanawiam się, czy warto wydawać 70zł na kabelek iFi, a czuję, że tani adapter USB C - OTG za 2 dychy to i tak wyrzucone pieniądze.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie i w sumie nie wiem gdzie je zadać. Do słuchania używam zen Dac przez 4.4mm natomiast do nagrywania mikrofonu podłączonego do behringera umc204. Czy jeżeli dołożę do tego zen Can i połączę wyjście z behringera do wejścia Can'a powiedzmy po RCA to dostane możliwość odsłuchu Direct który mam po podłączeniu słuchawek do wyjścia 6.3 na behringerze ? Zależy mi na tym by nie musieć zmieniać kabla w słuchawkach by mieć zero latency odsłuch na słuchawkach przez zena/cana.

image.webp

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem raczej nowicjuszem ale tak jak i wy jestem zachwycony Dacem i Canem. Przedtem miałem na parę godzin Toppinga DX pro + i natychmiast go odesłałem. W poròwnaniu do ifi, na Toppingu jakbym miał watę w uszach i na moich T1 2Gen musiałem prawie na maxa podkręcić. Ifiki wystarczy na 13-tej😁  Jeżeli chodzi o Kable zbalansowane, to sknerowałem i zamòwiłem taki 4,4mm z Amazona za 30 Pln i chyba zmoczyłem. Podłączyłem nim Zenki i zbalansowanym Słuchawki. 

W lewej dobrze, w prawej burczenie...Wyciągnąłem wtyczkę przy Canie jakieś 2-3 mm bo była wciśnięta do oporu i burczenie ustało a słuchawki zadziałały poprawnie. Jednak kiedy poruszam delikatnie kabelkiem przy wejściu do Cana, prawa słuchawka "milknie"... Co o tym sądzicie? Co walnięte? Kabel czy wejście Cana ?

W dniu 14.04.2022 o 22:25, lobuz1 napisał:

Przygarniecie mnie do klubu? 😀

439FF0D9-A84F-48D1-82B3-C23321E7E20A.jpeg

Gdzie taką pòłeczkę dostanę? 🤩

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje :) no z tym połączeniem 4.4 to raczej chyba gniazdo ?  u mnie narazie wszystko ok a trochę się bawiłem ze zmianą kabelków ale u kolegi Robi68 sprzęt wylądował w serwisie . Może podjedź do dystrybutora i może uda się to sprawdzić na innym kabelku lub innym zen-ie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Skione napisał:

Podłączyłem nim Zenki i zbalansowanym Słuchawki. 

W lewej dobrze, w prawej burczenie...Wyciągnąłem wtyczkę przy Canie jakieś 2-3 mm bo była wciśnięta do oporu i burczenie ustało a słuchawki zadziałały poprawnie. Jednak kiedy poruszam delikatnie kabelkiem przy wejściu do Cana, prawa słuchawka "milknie"... Co o tym sądzicie? Co walnięte? Kabel czy wejście Cana ?

Ja miałem tak, że lewa słuchawka przestawała grać w Canie gdy była do końca dociśnięta. Po lekkim odciągnięciu było OK. 

Sprawdź na wyjściu 4.4 z tyłu Cana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kajo1971 napisał:

No gratulacje :) no z tym połączeniem 4.4 to raczej chyba gniazdo ?  u mnie narazie wszystko ok a trochę się bawiłem ze zmianą kabelków ale u kolegi Robi68 sprzęt wylądował w serwisie . Może podjedź do dystrybutora i może uda się to sprawdzić na innym kabelku lub innym zen-ie 

Dzięki, no i się wystraszyłem. Nowiuteńki CAN i musiało znowu na mnie trafić. 

3 minuty temu, jarzyna napisał:

Ja miałem tak, że lewa słuchawka przestawała grać w Canie gdy była do końca dociśnięta. Po lekkim odciągnięciu było OK. 

Sprawdź na wyjściu 4.4 z tyłu Cana.

 

Słuchawek na przednim 4,4 nie ruszałem. Pròbowałem na tylnym i było dobrze. Tylko na połączeniu Daca z canem, przy wejściu od Cana świruje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Skione napisał:

Witam, jestem raczej nowicjuszem ale tak jak i wy jestem zachwycony Dacem i Canem. Przedtem miałem na parę godzin Toppinga DX pro + i natychmiast go odesłałem. W poròwnaniu do ifi, na Toppingu jakbym miał watę w uszach i na moich T1 2Gen musiałem prawie na maxa podkręcić. Ifiki wystarczy na 13-tej😁  Jeżeli chodzi o Kable zbalansowane, to sknerowałem i zamòwiłem taki 4,4mm z Amazona za 30 Pln i chyba zmoczyłem. Podłączyłem nim Zenki i zbalansowanym Słuchawki. 

W lewej dobrze, w prawej burczenie...Wyciągnąłem wtyczkę przy Canie jakieś 2-3 mm bo była wciśnięta do oporu i burczenie ustało a słuchawki zadziałały poprawnie. Jednak kiedy poruszam delikatnie kabelkiem przy wejściu do Cana, prawa słuchawka "milknie"... Co o tym sądzicie? Co walnięte? Kabel czy wejście Cana ?

Gdzie taką pòłeczkę dostanę? 🤩

To Topping Rack- poszukaj w necie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Skione napisał:

Słuchawek na przednim 4,4 nie ruszałem. Pròbowałem na tylnym i było dobrze. Tylko na połączeniu Daca z canem, przy wejściu od Cana świruje. 

Ktoś już pisał, że jak kabel nie ma dobrze podpiętej masy, to mogą być takie kwiatki. Tanie chińskie „zbalansowane” kable, to spore ryzyko, że nie spełniają dobrze standardu pentaconn, czasami też wtyki nie pasują do niektórych odtwarzaczy, tak to już z chińszczyzną. Tutaj ja bardziej obstawiam kabelek, co nie znaczy, że z CANem nie ma problemu. Po prostu musisz to sprawdzić w miarę możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kabelkami 4,4mm to jest trochę kłopot. W IFI są gniazda w systemie Pentacon 4,4 i takie też są wtyczki w ich kabelku co oczywiste. Chińczycy natomiast zrobili podróbe, (pewnie by nie płacić licencji) która nie do końca jest zgodna ze standardem. Wtyczka IFI i od chińczyka delikatnie różni się długością i ma taki dodatkowy kołnierz. Gniazda w ZEN są dość delikatne i łatwo podatne na uszkodzenia, szczególnie jak używamy niestandardowych wtyków. Stąd te problemy z kabelkami w IFI wpychanie do końca lub odciąganie aby uzyskać poprawny kontakt. Jeżeli robicie lub kupujecie kabelki to zwracacie uwagę na wtyki, aby były zgodne ze standartem Pentacona. U mnie ZEN DAC z powodu uszkodzonego gniazda niestety do wymiany, na szczęście w ramach gwarancji. (dzięki audiomagic  :)) 

Edytowane przez Robi68
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Artorias napisał:

Ktoś już pisał, że jak kabel nie ma dobrze podpiętej masy, to mogą być takie kwiatki. Tanie chińskie „zbalansowane” kable, to spore ryzyko, że nie spełniają dobrze standardu pentaconn, czasami też wtyki nie pasują do niektórych odtwarzaczy, tak to już z chińszczyzną. Tutaj ja bardziej obstawiam kabelek, co nie znaczy, że z CANem nie ma problemu. Po prostu musisz to sprawdzić w miarę możliwości. 

Dzięki, zamòwiłem orginalny kabelek od ifi, nie jest tani ale koniec z kompromisami. 

Jutro będzie. Szukam jeszcze kabelka usb 3.0 do daca, bo ten w zestawie to katastrofa. Chciałbym troszkę dłuższy, tak z 2m. Patrzyłem na Amazonien ale nic ciekawego. Macie może jakieś namiary? 

4 godziny temu, Robi68 napisał:

Z tymi kabelkami 4,4mm to jest trochę kłopot. W IFI są gniazda w systemie Pentacon 4,4 i takie też są wtyczki w ich kabelku co oczywiste. Chińczycy natomiast zrobili podróbe, (pewnie by nie płacić licencji) która nie do końca jest zgodna ze standardem. Wtyczka IFI i od chińczyka delikatnie różni się długością i ma taki dodatkowy kołnierz. Gniazda w ZEN są dość delikatne i łatwo podatne na uszkodzenia, szczególnie jak używamy niestandardowych wtyków. Stąd te problemy z kabelkami w IFI wpychanie do końca lub odciąganie aby uzyskać poprawny kontakt. Jeżeli robicie lub kupujecie kabelki to zwracacie uwagę na wtyki, aby były zgodne ze standartem Pentacona. U mnie ZEN DAC z powodu uszkodzonego gniazda niestety do wymiany, na szczęście w ramach gwarancji. (dzięki audiomagic  :)) 

Mam nadzieję że nie uszkodziłem cana. Nadzieją jest że kiedy pentacona nie wcisnę do końca, to jest dobrze. Jutro będzie orginał ifi i mnie uświadomi😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie została supra 2.0 :) mam ją pomiędzy ifi streamer a ifi zen dac a mam kilka różnych kabelków USB nawet typu 3.0 ale z niższej półki cenowej no i ta supra docelowo się wpasowała w system :)

https://sklep.bestaudio.pl/supra-usb-2-0-a-b-kabel-usb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skionehttps://allegro.pl/oferta/kabel-do-drukarki-usb-2-0-premium-belkin-4-8-m-10099254764

Może taki? Kiedyś był polecany na forach audio, obecnie trudno dostępny, więc myślę że warto. Porównywałem go z Suprą i nie słyszałem żadnej różnicy - dokładniej mówiąc coś tam mi się wydawało, ale skoro nie jestem pewny, to znaczy dla mnie, że nie ma różnicy, na pewno nie było przewagi w jakości brzmienia dla któregokolwiek z tych kabli. Mój interkonekt to balans 4.4mm na Canare od kulozeby na allegro. 

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LeonidK napisał:

@Skionehttps://allegro.pl/oferta/kabel-do-drukarki-usb-2-0-premium-belkin-4-8-m-10099254764

Może taki? Kiedyś był polecany na forach audio, obecnie trudno dostępny, więc myślę że warto. Porównywałem go z Suprą i nie słyszałem żadnej różnicy - dokładniej mówiąc coś tam mi się wydawało, ale skoro nie jestem pewny, to znaczy dla mnie, że nie ma różnicy, na pewno nie było przewagi w jakości brzmienia dla któregokolwiek z tych kabli. Mój interkonekt to balans 4.4mm na Canare od kulozeby na allegro. 

Dzięki, znalazłem od Oehlbacha 3.0. Myślę że to pierwszy kandydat. Ale szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie podłączyłem orginalny kabel

4.4 mm od ifi. Gniazdo w Canie w porządku. Na chińszczyźnie miałem Gaina na 18db i potencjometr na 13-tej. Na kablu ifi Gain 0db, potencjometr na 14-tej. 

Całość krystalicznie czysto, o niebo lepiej, jestem szczęśliwy. Nie wierzyłem ale nie ma się co okłamywać. Za jakość trzeba zapłacić. Jeden zakup a dobry. Chińczyk to wyrzucone pieniądze. Poròwnując długość wtyczki, ifi jest nawet minimalnie dłuższy ale te cztery pierścienie są o 

1 mm poprzestawiane. Topping Rack też w drodze, dzięki Łobuzie 👍

 

9 minut temu, lobuz1 napisał:

Może WIREWORLD ULTRAVIOLET? Mam kable serii Starlight i bardzo sobie chwalę.

Muszę obejrzeć. Narazie Minister finansòw się burzy😁

Nigdy więcej chińszczyzny. Za 60 dyszek ile browaròw by było🍻

1650654578307882172808074154543.jpg

 A to ta Chińska katastrofa. Mòj biedny Can😁

16506548137147511314375922680369.jpg

Edytowane przez Skione
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do interkonektu to dodam jeszcze, że jestem bardzo zadowolony z kabla 4.4mm na Canare od kulozeby. Kabelek taki kosztuje 130zł na allegro, był porównywany z RCA Nordost Black Knight. Dawno temu te kabelki kosztowały ok. 400zł, obecnie też czasem pojawiają się na aukcjach w takich cenach. Jakościowo oba kable prezentowały zbliżony poziom, ale wydaje mi się, że zbalansowany zagrał nawet bardziej dynamicznie, także nie sądze, by w cenie tego kabla udało się kupić jakieś konkurencyjne RCA. Na obu była przepaść w stosunku do kabla z zestawu.

 

Ponowię pytanie - czy Zen DAC będzie działał na zasilaniu z telefonu i czy ew. jakość dźwięku ulega znacznej degradacji? Zastanawiam się, czy warto kupować adapter OTG iFi za 70zł. 

Edytowane przez LeonidK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, LeonidK napisał:

Ponowię pytanie - czy Zen DAC będzie działał na zasilaniu z telefonu i czy ew. jakość dźwięku ulega znacznej degradacji? Zastanawiam się, czy warto kupować adapter OTG iFi za 70zł.

Sprawdziłem działa z Reno6 Pro 5G na jak długo starczy baterii nie mam pojęcia.

Odnośnie jakości dźwięku gra gorzej niż ze Streama, ale nie jest źle. Da się słuchać, choć dla mnie nie wiem czy jest sens takiego używania? może z zasilaczem byłoby lepiej.

23 godziny temu, lobuz1 napisał:

Fajne te klocki. Jakbym nie był spełnionym audiofilem to pewnie bym se kupił. 😀

Oj tam kup se :)  Można się spełniać wielokrotnie  :)

Edytowane przez Robi68
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni dołączyłem do grona posiadaczy sprzętu z rodziny Zen - kupiłem Zen Can

Na razie testowałem go tylko ze słuchawkami niskoomowymi (SHP9500, CAL, m50x) i nawet bez połączonego źródła i na najniższym ustawieniu gain słychać wyraźne buczenie.

Mam nadzieję, że pomoże zmiana zasilacza na coś, co odfiltruje szumy. Przetestuję iPower2 i iPower X, ale chodzą mi po głowie chińskie zasilacze liniowe z 2 wyjściami 5V. Mógłbym do nich podpiąć zarówno Can, jak i Zen Dac, jak już go kupię Czy ktoś już testował te chińskie wynalazki? Obawiam się, że to może być max na poziomie takiego iPower2 jeżeli chodzi o czystość i stabilność zasilania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności