Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, zdzichon napisał:

Te czerwone muszle th900 jakoś nigdy do mnie nie przemawiałay, ale orzeczh w 610 wygląda pięknie. 

Czerwone wyszły im tak po środku. Lepsze niebieskie szafirki, a najgorzej (dla mnie) prezentują się różowo-purpurowe.

Te z TH610 to takie siermiężne i surowe ;) E-MU i Lawton, ci to uprawiają piękną sztukę :)

 

@Tytus1988 Gratuluję pięknego zbioru ! Nie tylko jest z czego słuchać, a też na czym oko zawiesić :) 

Edytowane przez cpu1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Jednak biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość brzmienia lepiej wypadają szczególnie przy obecnej okazji WP900. Poza tym ich dźwięk był dla mnie bardziej funowy i pasujący do większej ilości konfiguracji (AP2000TI zdecydowanie muszą mieć cieplej brzmiący odtwarzacz, jak choćby Hiby RS6 R2R, bo z jaśniejszymi mogą zagrać zbyt ostro),

 

A miałeś może okazję posłuchać WP900 na Hiby RS6? Jeśli tak - zgrywa się to w miarę? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzichon, @cpu1 co ja czytam ;) Te "czerwone" muszle to jest czyste piękno i artyzm w każdym centymetrze kwadratowym, a szczególnie to "młotkowane" srebro przebijające spod farby. Nie ma dnia, abym nie żałował, że je sprzedałem. 

 

@Tytus1988WP900 są nauszne, czy wokółuszne? Muszle wyglądają na sporo mniejsze niż w pozostałych modelach A-T. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cpu1 napisał:

@The Grand Wazoo Których bardziej żałujesz, że sprzedałeś TH-900 czy TH-909 (jeżeli chodzi o sam dźwięk) ?

TH900. 909 miałem za krótko. Miałem też parę miesięcy temu pożyczone od @vonBaron TH900 z kablem Atlas Zeno i padami wentylowana skóra Dekoni. Powiem Tobie, że grały poziom wyżej. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zdzichon napisał:

Te czerwone muszle th900 jakoś nigdy do mnie nie przemawiałay, ale orzeczh w 610 wygląda pięknie. 

 

Dzięki @Tytus1988 za opis WP900 ,szukam właśnie czegoś w miarę kompaktowego, a tego modelu w ogóle nie miałem na radarze. Muszę się przejść do salonu posłuchać. 

 

Naprawdę nie ma o czym mówić 😉👍 Mnie osobiście podobają się muszle jednych, jak i drugich Fostexów, chociaż karminowe prezentują się bardziej egzotycznie. Podejrzewam, że ich kolorystyka stanowiła inspirację dla Hifimana w przypadku ich modelu HE-R9

 

Jak będziesz miał okazję ich posłuchać, koniecznie daj znać, jak je odebrałeś:) 

 

@cpu1 dziękuję😉👍 Może jeszcze jakiś ciekawy model od Audio Techniki pojawi się u mnie w przyszłości :)

 

@Dirian dziękuję za zapytanie. Nie miałem okazji sprawdzić ich na Hiby RS6, którego miałem wypożyczonego od @Palpatine. Słuchałem na nim AWKT, W5k, a także znacznie cieplej grające słuchawki (m.in. Sonorousy X) i takie połączenie byłoby na pewno również udane, szczególnie jeśli ceni się bardzo muzykalny, mięsisty, a zarazem przestrzenny, holograficzny przekaz. Natomiast WP900 były u mnie, gdy miałem od  @kuropwypożyczonego Astell Kerna SE180 z dwoma modułami SEM1 ( Asahi ESS ES9038PRO Single DAC) oraz SEM2 (Kasei AKM AK4497EQ Dual DAC).

 

20220720_114610.jpg

 

Mógłbym szczerze polecić posłuchanie ich na nim, szczególnie z drugim modułem, który powinien być według mnie podstawowym. Na nim przekaz względem pierwszego był gładszy, czystszy, lepiej zróżnicowany, imponujący scenicznie (po przejściu na niego ulegała poprawie szerokość i głębia przekazu, bardziej narzucała się holografia), naturalniejszą średnicą, z ciemniejszym dźwiękowym tłem, z którego wyłaniały się bardziej plastyczne źródła pozorne. Po podłączeniu SEM2 już nie powróciłem do SEM1 ;) Jednak jeśli ktoś ma Mojo 2 (będę miał okazję sprawdzić go za miesiąc), to na pewno też będzie świetnym kompanem dla WP900.

 

Poniżej porównanie wielkości z TEAC HA-P90SD

 

20220720_114454.jpg

 

@The Grand Wazoo  tak jak Euter wspomniał są wokółuszne. Miejsca na ucho było więcej niż w Denonach D7000. Poza tym nausznice są miękkie, co zapewnia bardzo dobry komfort.

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 12:57, cpu1 napisał:

Te z TH610 to takie siermiężne i surowe

A ja się zgadzam ze @zdzichon - muszle w TH-610 najładniejsze. Reszta jak dla mnie przesłodzona, zwłaszcza te czerwone w TH900 "przedobrzone" - przepraszam, @The Grand Wazoo lubię siermiężność i surowość ;)

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jot R napisał:

Ja tam wolę TH610, wizualnie i dźwiękowo :ph34r:

(zdjęcie archiwalne)

20191203_083913.jpg

Dźwiękowo to nie wiem, bo znam tylko TH-610, ale na zdjęciu widać zdecydowanie, że 610 ładniejsze :P 900 są takie na wysoki połysk, nie na mój gust.

Przy okazji: dziś wieczorem odbieram coś z paczkomatu, podpowiem tylko, że zakup w stylu kabelka RCA niedawno zakupionego przez @jacmiszcz92 :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, saudio napisał:

Tylko TH610 nie są siermiężne i surowe, takie były Edition 5 limited, Fostexy są wyszlifowane i nie wiem czy pociągnięte lakierem, już nie pmiętam.

Mają matowy lakier - są piękniutkie dla oczu na żywo

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten orzech włoski jak w TH610 robi wrażenie przynajmniej tak patrząc po zdjęciach, zdaje się że w takim samym drewnie są Ultrasone Edition 11 i też ładnie wyglądają mimo tego plastikowego pałąka. 

Pigwy P2 gdyby nie te ich dziwaczne grille też byłyby ładne :D

 

Cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bednaar napisał:

A ja się zgadzam ze @zdzichon - muszle w TH-610 najładniejsze. Reszta jak dla mnie przesłodzona, zwłaszcza te czerwone w TH900 "przedobrzone" - przepraszam, @The Grand Wazoo lubię siermiężność i surowość ;)

Sprostuję swoją opinię. Siermiężne i surowe nie oznacza, że brzydkie i w ogóle nie podobają mi się. Po prostu preferuję wersje z grubą powłoką lakierniczą jak te od E-MU czy Lawtona ew. Fostexa (zapomniałem o ładnym szmaragdowym). Nie ma co wybrzydzać bo takie drewienko zawsze będzie przyjemniejsze niż odlew z plastiku czy metalu. Z wyglądu zdecydowanie wolę muszle TH610 niż te w moich Sony MDR-Z7m2, które niewiele lepiej wyglądają od najniższych modeli za 50 zł ;)

 

@Tytus1988 To życzę jak najszybszego wyboru i powiększenia swojego zbioru. Ja to jeszcze nie słuchałem żadnej Audio-Techniki 🙄

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał:

Pigwy P2 gdyby nie te ich dziwaczne grille też byłyby ładne :D

Ja uważam, że te ażurowane grille, wyglądają świetnie i dla mnie P2 to jedne z najładniejszych słuchawek jakie widziałem (razem z Aiva), ale jak widać, każdy ma inny gust ^^ Za to wygoda mogłaby być lepsza. To w zasadzie moje jedyne zastrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Artorias napisał:

Ja uważam, że te ażurowane grille, wyglądają świetnie i dla mnie P2 to jedne z najładniejszych słuchawek jakie widziałem (razem z Aiva), ale jak widać, każdy ma inny gust ^^ Za to wygoda mogłaby być lepsza. To w zasadzie moje jedyne zastrzeżenie.

Mnie się okrutnie podobają pigvy i wszelkie pochodne słuchawki ale Gebels (małżonka) strasznie zgrzyta zębami jak leci Slipknot w otwartych....

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bednaar napisał:

A ja się zgadzam ze @zdzichon - muszle w TH-610 najładniejsze. Reszta jak dla mnie przesłodzona, zwłaszcza te czerwone w TH900 "przedobrzone" - przepraszam, @The Grand Wazoo lubię siermiężność i surowość ;)

Nie masz za co przepraszać nobody's perfect ;) 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zdzichon napisał:

Matowy lakier, moje ulubione wykończenie drewna.

Ja kupiłem do drewna ale to jakby nie lakier a olej z kolorem hmm. Jak znajdę wrzucę fotkę.

Ja też lubię bardziej surowe słuchawki zawsze można coś z nich ugotować. Poza tym surowość to jak z kobiecą naturą kiedy jest naga bardziej się podoba aniżeli pomalowana i ubrana jak ninja. byle oczy widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności