Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Słicz zaliczycie? Bardzo fajny i tylko do muzyczki. 😀

93CBEF34-DE89-48EA-B806-B8AEB744418F.jpeg

Co tam słicz, podstawki pod tego słicza są "the best" !

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ej ju

37 minut temu, konrad_a napisał:

Co tam słicz, podstawki pod tego słicza są "the best" !

W tej dżungli pełnej węży niestety trudno o dobre miejsce a brakuje mi portów ethernet 😀.

08EB1DB0-2480-4519-9F3E-004084B6A30C.jpeg

29 minut temu, majkel napisał:

To są podstawki wibracyjne.

Te 2 zasilacze są odłączone od prądu, więc nie generują żadnych wibracji. Odpalam je pstryczkiem tylko jak słucham gramofonu (zasilanie gramofonu Pro-Ject 2 Xperience + przedwzmacniacz Graham Slee Era Gold V). Są do wywalenia bo planuję zasilacze liniowe 2x 24V.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, lobuz1 said:

W tej dżungli pełnej węży niestety trudno o dobre miejsce a brakuje mi portów ethernet 😀.

 

Wow ile kabli a największe wrażenie robi porządek👏. U mnie zawsze plątanina niemiłosierna i jeszcze dorzucam do niej kable z którymi nie wiem co zrobić🙂.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NuYam napisał:

Wow ile kabli a największe wrażenie robi porządek👏. U mnie zawsze plątanina niemiłosierna i jeszcze dorzucam do niej kable z którymi nie wiem co zrobić🙂.

Dzięki, zabrakło lajków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euterdla mnie jest ok., może za sprawą kabla - miedź ze złotem - charakteryzuje się bardzo dobrym dociążeniem, wyciąga zwłaszcza najniższy bas, Średnica jest nieco wycofana, wyższa średnica dodatkowo złagodzona, pozbawiona ostrości, góra bardzo dobra, nie traci na szczegółowości. Poza tym, wygrzane są :) A tak serio, to wiem o czym piszesz, tak, nawet myślałem o zmianie Hugo na ferrum erco, ale póki co dla mnie jest ok., ja ich używam jedynie do słuchania muzyki, nie doszedłem jeszcze do etapu audiofilskiego szukania dziury w całym i skupiania się na tym, co mi przeszkadza i się nie podoba :)   

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Samuel_ napisał:

nie doszedłem jeszcze do etapu audiofilskiego szukania dziury w całym i skupiania się na tym, co mi przeszkadza i się nie podoba :)   


Ja od dawna na tym etapie ;) Gdy szukałem idealnego wzmacniacza dla Utopii, to problem wyższej średnicy i wąskiej sceny najlepiej rozwiązał Ferrum OOR. Tak organicznie, analogowo wręcz grających Utopii wcześniej nie słyszałem. I scena stała się adekwatna. Wspaniała dynamika, a przy tym Utopie przestały się aż tak spieszyć i wyrywać do przodu, co też im dobrze zrobiło.
 

Ale... jesteśmy audiofilami, no nie? ;) No więc Utopie miały dla mnie jeszcze tą wadę, że pokazywały szczegóły z tła zbyt blisko pierwszego planu i jakby w skali 2:1. Jak to już usłyszałem, to nie dało się od-usłyszeć...

Edytowane przez euter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Samuel_ napisał:

miedź ze złotem

Niestety nie znam Utopii niższe modele Focali, które słyszałem mi się nie podobały. @Tytus1988 zeznawał że Utopie są bardzo rozdzielcze, zresztą nie tylko on - u mnie w takiej sytuacji przesunięcie balansu tonalnego ku górze nie stanowi dużego problemu, choć na co dzień wolę przyciemnienie. Miedź pociągniętą złotem odbierałem zawsze jako ocieplającą kolory na sposób, który znamy z letniego, słonecznego popołudnia, raczej późnego. Wyrywna wyższa średnica robi się wtedy mniej dotkliwa.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euter tak, zresztą liczba wad czy niedociągnięć jest dłuższa, nie ma słuchawek idealnych, wady czy przewagi jedynch słuchawek nad innymi wychodzą zwłaszcza w bezpośrednich porównaniach. Dla mnie naprawdę utopie są ok., bo służą mi po prostu do słuchania muzyki. To o czym piszesz to był akurat celowy zabieg - idea na początku, rzucona od tak przez producenta to przeniesienie brzmienia głośników na słuchawki; rzecz jasna jest to niemożliwe, ale kiedy odkręcę gałkę to faktycznie utopie mają świetna makrodynamikę, ludzie krytykują za brak powietrza, za brak sceny (jest jedynie niesamowita głębia), za wyciąganie wszystkiego na pierwszy plan (przy zachowaniu jednak świetnej przejrzystości spektrum), no ale coś za coś, taki mieli pomysł w Focal, taką ideę (rzecz jasna idea numer jeden to był $ ze sprzedaży) i według mnie w utopiach słychać, że udało im się to. Jak wspomniałem, abyss (a porównywałem bezpośrednio) czy susvwary, czy zapewne nowe stax są całościowo lepsze, ale to są już inne pieniądze, zwłaszcza jeśli pomyśli się o torze dla tych trzech modeli. Dla mnie utopie całościowo (włącznie z budową, wygodą itd.) są lepsze od np. d8000 czy he1000 i wielu innych w tym przedziale cenowym, po prostu wolę na nich słuchać muzyki :) 

A jakie Ty teraz masz słuchawki, że tak grymasisz ? :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Samuel_ napisał:

d8000 czy he1000 i wielu innych w tym przedziale cenowym

 

Co do d8000 i he1000 to też jest na co "grymasić". Pierwsze grają "brudno", a HEKi są fajne, ale znowu ten bliski pierwszy plan - wokale idą prosto do mózgu (wiem, że niektórzy to lubią). Wyżej od Utopii ceniłem Audio-Technikę ATH-AWKT oraz ADX5000, Grado GS3000e i... HD800 w torze lampowym.

 

10 minut temu, Samuel_ napisał:

A jakie Ty teraz masz słuchawki, że tak grymasisz ?

 

Obecnie Empire Ears Phantom i najczęściej podpinam po prostu do telefonu. Ale planuje wziąć się w garść ;) 

Edytowane przez euter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Niestety nie znam Utopii niższe modele Focali, które słyszałem mi się nie podobały. @Tytus1988 zeznawał że Utopie są bardzo rozdzielcze, zresztą nie tylko on - u mnie w takiej sytuacji przesunięcie balansu tonalnego ku górze nie stanowi dużego problemu, choć na co dzień wolę przyciemnienie. 

Miałem Eleary i Utopie to jest inna liga. Z dobrym wzmacniaczem potrafią zagrać zjawiskowo, a i z lampą zgrywają się doskonale. Gdyby nie to, że mają tendencję do brumienia z lampami, to bym je miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samuel_ to było rok temu. Słuchałem na 100% na Hugo 2, Darkvoice (OTL), Leben cs300f, Yamamoto, a u Przemka na Twin-Head, Copland DAC215 i chyba na Flux FA10 (głowy nie dam, Przemek za bardzo żongluje sprzętem :)). Na którym grały najlepiej? Nie wskażę najlepszego połączenia, tym bardziej, że u mnie jako DAC na zmianę grał Hugo i MHDT Orchid. Skupiałem się na samych słuchawkach, na porównaniu do innych, a nie na szukaniu synergii, ponieważ nie myślałem o kupnie. W okresie 1 miesiąca słuchałem kilka niezłych słuchawek :) i do nich porównywałem u siebie: Sonorus X, Crosszone CZ-1, Audio-Technica ATH-W5000 oraz moje Sony Z1R, Beyerdynamic T1v2, Denon D7000. UPrzemka: Meze Empyrean, Finał D8000 i jeszcze kilka innych, których nie pamiętam. Z tych wszystkich, poza moimi, najbardziej chciałbym mieć Utopie :) Z jednym ale. Tak grające słuchawki szybko się nudzą, grają zbyt ofensywnie i szczegółowo, atakują jakbym włożył głowę do ula. Jako jedyne słuchawki nie mają u mnie miejsca, jako uzupełnienie są doskonałe. 

P.S. Gratuluję zakupu.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pięknie grały Utopie z HA-3 od Ayona na zmienionych sterujących, niestety miały wadę, brumienie, no i coś co mnie do nich nie przekonało wąska scena. Ale właśnie delikatność którą dał Focalom Ayon była bardzo wciągająca, nie powodowała zmęczenia, ale fakt ilość detali była ogromna.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, saudio napisał:

Mi pięknie grały Utopie z HA-3 od Ayona na zmienionych sterujących, niestety miały wadę, brumienie, no i coś co mnie do nich nie przekonało wąska scena. Ale właśnie delikatność którą dał Focalom Ayon była bardzo wciągająca, nie powodowała zmęczenia, ale fakt ilość detali była ogromna.

@saudio dzięki :) uważam, że utopie nie są dla osób, które szukają czy po prostu oczekują ze względu na preferencje czy repertuar nadzwyczajnych doznań scenicznych od słuchawek w tej cenie; gdyby dla mnie scena była priorytetem to brałbym np. he1000SE, ale nie jest :) jasne, że wolałbym bardziej napowietrzonej sceny i bardziej rozbudowanej na szerokość - tu utopie mają niedostatki i jedyne co je ratuje to mega rozbudowana głębia i ulepszenia torem, ale i tak nie osiągnie się tego co oferują wspomniane 1000se grające z byle czego, a nawet inne modele w zbliżonej cenie jak poprawiona wersja d8000, gdzie scena jest bardziej napowietrzona przez co ma się wrażenie rozchodzących się dźwięków w dal, nadto na szerokość też jest wyraźna różnica na plus. ALE, no coś za coś :) sumarycznie, ja po prostu wolałem dla siebie, pod swoje gusta utopie niż inne w podobnej cenie, które także odsłuchiwałem.

Dziwi mnie natomiast pewnego rodzaju Wasze grymaszenie na ilość detali, atak czy szybkość - dla mnie to same plusy :)  przy czym, no właśnie, chodzi o osobiste preferencje; z uwagi na reprertuar, upodobania, ilość czasu na odsłuchy (mam mało czasu i moje odsłuchy są dosyć krótkie) dla mnie to jest właśnie to samo słodkie w utopiach i szukając do nich jakiegoś grajka, zwróciłem uwagę na możliwości Hugo, który z uwagi na detal, rozdzielczość, scenę, kontrolę basu, rozciągnięcie pasma, udźwignie to co oferują utopie; nigdy nie myślałem o torze, który by właśnie był pewnego rodzaju przeciwwagą, bo wtedy po cholerę byłby mi te utopie skoro szukam toru, który je zwolni, uspokoi, wygładzi, zmniejszy ilość detali itd. Uważam, że np. audeze 5 mają odrobinę więcej detalu i na poziomie mikrodynamiki są niewielkim upgradem (mkrodynamike i potęgę brzmienia przy większych poziomach głośności utopie mają za to jednoznacznie lepszą), nie są to też wolne słuchawki, nadto wg mnie średnica jest wypchnięta do przodu i to jakieś dwa razy bardziej niż w utopiach i jakoś nikt tego im nie wytyka. No generalnie każde słuchawki mają wady i do wszystkiego można się przyczepić :) ALE, wielkie dzięki za wskazówki, z Hugo mogę się rozstać bez płaczu i chętnie poszukam czegoś innego i może to będzie kierunek, w którym powinien iść. Utopie mam od kilku miesięcy i póki co jest naprawdę ok., więc to nie jest pozakupowa ekscytacja, która trwa 2-3 tygodnie :)

p.s. tak z ciekawości - co Ty teraz masz za słuchafony jako najbardziej całościowo podpadające pod Twój gust?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Samuel_ napisał:

@saudio dzięki :) uważam, że utopie nie są dla osób, które szukają czy po prostu oczekują ze względu na preferencje czy repertuar nadzwyczajnych doznań scenicznych od słuchawek w tej cenie; gdyby dla mnie scena była priorytetem to brałbym np. he1000SE, ale nie jest :) jasne, że wolałbym bardziej napowietrzonej sceny i bardziej rozbudowanej na szerokość - tu utopie mają niedostatki i jedyne co je ratuje to mega rozbudowana głębia i ulepszenia torem, ale i tak nie osiągnie się tego co oferują wspomniane 1000se grające z byle czego, a nawet inne modele w zbliżonej cenie jak poprawiona wersja d8000, gdzie scena jest bardziej napowietrzona przez co ma się wrażenie rozchodzących się dźwięków w dal, nadto na szerokość też jest wyraźna różnica na plus. ALE, no coś za coś :) sumarycznie, ja po prostu wolałem dla siebie, pod swoje gusta utopie niż inne w podobnej cenie, które także odsłuchiwałem.

Dziwi mnie natomiast pewnego rodzaju Wasze grymaszenie na ilość detali, atak czy szybkość - dla mnie to same plusy :)  przy czym, no właśnie, chodzi o osobiste preferencje; z uwagi na reprertuar, upodobania, ilość czasu na odsłuchy (mam mało czasu i moje odsłuchy są dosyć krótkie) dla mnie to jest właśnie to samo słodkie w utopiach i szukając do nich jakiegoś grajka, zwróciłem uwagę na możliwości Hugo, który z uwagi na detal, rozdzielczość, scenę, kontrolę basu, rozciągnięcie pasma, udźwignie to co oferują utopie; nigdy nie myślałem o torze, który by właśnie był pewnego rodzaju przeciwwagą, bo wtedy po cholerę byłby mi te utopie skoro szukam toru, który je zwolni, uspokoi, wygładzi, zmniejszy ilość detali itd. Uważam, że np. audeze 5 mają odrobinę więcej detalu i na poziomie mikrodynamiki są niewielkim upgradem (mkrodynamike i potęgę brzmienia przy większych poziomach głośności utopie mają za to jednoznacznie lepszą), nie są to też wolne słuchawki, nadto wg mnie średnica jest wypchnięta do przodu i to jakieś dwa razy bardziej niż w utopiach i jakoś nikt tego im nie wytyka. No generalnie każde słuchawki mają wady i do wszystkiego można się przyczepić :) ALE, wielkie dzięki za wskazówki, z Hugo mogę się rozstać bez płaczu i chętnie poszukam czegoś innego i może to będzie kierunek, w którym powinien iść. Utopie mam od kilku miesięcy i póki co jest naprawdę ok., więc to nie jest pozakupowa ekscytacja, która trwa 2-3 tygodnie :)

p.s. tak z ciekawości - co Ty teraz masz za słuchafony jako najbardziej całościowo podpadające pod Twój gust?

@Samuel_na ten moment są to Susvary, trochę ciężko do nich dobrać odpowiedni wzmacniacz, ale jak już dostaną to co potrzebują to jest pięknie. Wracając do Utopii jakbyś miał okazję to sprawdź je z SP2000 może okazać się to super połączenie, powinien wzmocnić ich najlpesze cechy ale bez przesady, mam takie przeczucie, ale nie sprawdzałem tego połączenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności