Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Gram Feliksem Esspresivo w wersji na niskie ohmy, kupiony na tym forum (nawet wygląda inaczej od wersji na stronie, ma tylko dwie lampy). Nie ma żadnych przesterwowań, gra to naprawdę bardzo dobrze z HE 400i.

Tak, ta wersja Espressivo ma transformatory na wyjściu, więc do orto idealna. Pan Henryk tylko mówił że są tam trochę oszczędnościowe trafa wyjściowe i trochę tną górę. Jeśli chciałbyś robić upgrade to warto kupić lepsze trafa Sowter, Lundahl lub coś tej klasy - tylko one będą kosztować para 2 razy tyle co Espressivo niestety :) Ale różnicę na pewno usłyszysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gram Feliksem Esspresivo w wersji na niskie ohmy, kupiony na tym forum (nawet wygląda inaczej od wersji na stronie, ma tylko dwie lampy). Nie ma żadnych przesterwowań, gra to naprawdę bardzo dobrze z HE 400i.

Tak, ta wersja Espressivo ma transformatory na wyjściu, więc do orto idealna. Pan Henryk tylko mówił że są tam trochę oszczędnościowe trafa wyjściowe i trochę tną górę. Jeśli chciałbyś robić upgrade to warto kupić lepsze trafa Sowter, Lundahl lub coś tej klasy - tylko one będą kosztować para 2 razy tyle co Espressivo niestety :) Ale różnicę na pewno usłyszysz...

 

Fakt, góra jest trochę łagodniejsza. Myślałem, że lampa tak po prostu ma. Raczej nie będę inwestował w Feliksa, ale warto wiedzieć, że można coś jeszcze z niego wycisnąć:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie dziwilem jak czytalem recke tego klocka. Glownie byl,testowany na hifimanach i dt9o0 wiec na moim zestawie. To mnie namowilo do upgrade.

http://www.highfidelity.pl/@main-294&lang=en

 

Glosno nie slucham, ale na ppczatkowych testach ewbie to sprawdalwm. wroce z wakacji zrobie takiego testa jeszcze raz.

Faktycznie na bardzo dla mnie glosnych poziomach dochodzi do przesteru na he500. Na dt990 nie ma to miejsca.

Niemniej dla mnie jest to glosnosc nigdy nie uzywana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez sie dziwilem jak czytalem recke tego klocka. Glownie byl,testowany na hifimanach i dt9o0 wiec na moim zestawie. To mnie namowilo do upgrade.

http://www.highfidelity.pl/@main-294&lang=en

 

Glosno nie slucham, ale na ppczatkowych testach ewbie to sprawdalwm. wroce z wakacji zrobie takiego testa jeszcze raz.

Faktycznie na bardzo dla mnie glosnych poziomach dochodzi do przesteru na he500. Na dt990 nie ma to miejsca.

Niemniej dla mnie jest to glosnosc nigdy nie uzywana:)

 

Akurat w temacie słuchawek ta recenzja jest nieco niekompetentna.

 

Natomiast przestery słyszalne na wysokich poziomach to już bardzo wysoki poziom zniekształceń, niemniej na niższych poziomach już też są te zniekształcenia i wpływają głównie na niskie pasmo. Nie jest ono wiernie odtwarzane. Krótko ujmując - nie pasuje ten wzmak do orto.

Nie chciałem być niemiły tylko pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBA ma tego swiadomosc i jest tez wersja do orto tego wzmaka. Ja kupowalem glownie pod dt990 i tu jest genialnie.

Te przestery na he500 sa slyszalne na poziomach co mi uszy odpadaja - na glosnych ale sluchalnych skutkuje to nieco gorsza faktura i kontrola basu w porownaniu z nfb28. Na poziomach na jakich slucham zazwyczaj moim zdaniem jest miodzio. Nie slysze znieksztalcen, a synergia jest bardzo dobra.

Acz oczywiscie masz racje ze nie jest on wprost do orto stworzony i pod orto idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rafko odpisalo mi że we wrześniu najszybciej

 

Swoją drogą szkoda że HiFiman nie zrobi czegoś na wzór Oppo PM3. Ciekawe jakie portable by zrobili. Może półotwarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"The Hifiman HE-400i also is more precise and has more detail. Its strength is in the mids like the 400S but there’s more focus on the voices. Bass body is closer to the 400S than it is to the 560. You do get a bigger sound stage, better spacing and more precise instrumental separation. To me it the 400i is the best “400” Hifiman has made."

Cytat z Headfonii. Thanx All999 !!!

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare słów o HE400s. Odsłuch był krótki z przyczyn niezależnych ode mnie ale i tak się cieszę,że miałem taką możliwość - THANX ALL999 !

 

Słuchawki o budowie podobnej do HE400i. Może lżejsze, kolor srebrny. Zamiast wkręcanych wtyczek HiFImana , do muszli wkładamy małe jacki (|ale chyba mniejsze niż zwykłe). Kabel taki jak w 400i, beznadziejnie krótki i niezbyt miękki. Zakręca się i zapamiętuje kształt. Wygoda słuchawek na głowie - OK.

 

400s grają OCZYWIŚCIE ;) inaczej niż 400 czy 400s. W sumie nie wiem po co ciągłe wykorzystanie liczby 400 skoro producent daje nam inne słuchawki (tylko technologia podobna). Na mojej klasycznej elektronice, rocku elektronicznym 400s brzmiały...zwyczajnie i bez zaskoczenia. Nie było ostrości modelu 400, jego przestrzeni, nie było ciepła połączonego z muzykalnością w stylu 400i. Takie "zwykłe" poprawne granie w niczym nie zaskakujące. W sumie nie zachęcało do odsłuchu na plus ale i nie odrzucało. Może dłuższy odsłuch by coś dał. Jednak zwykle od słuchawek czegoś oczekujemy...czegoś więcej.

 

Nie zauważyłem narzucającego się basu, piłujących sopranów, średnica wydała się na miejscu. Czy zupełnie równe pasmo - nie podejmuję się oceniać. Mają w sobie coś z dźwięku dynamików.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos to powiem, że z tą ostrością "czterysetek" to trochę niesprawiedliwy stereotyp. Znacząco pomaga im wygrzanie, a wymiana padów na welurowe jeszcze rozklepuje tą v-ke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na headfi można przeczytać, że HE400s grają podobnie do HE400i, ale mają rollof po obu stronach. Więc nazewnictwo może i dobre, jeśli brzmienie podobne.

Wykresy tutaj:

http://www.innerfidelity.com/images/HiFiMANHE400S.pdf (400s)

http://www.innerfidelity.com/images/HiFiMANHE4002014.pdf (400i)

400i wydają się mieć piękny liniowy dół, jak to u dobrych planarów, niestety o 400s tego powiedzieć nie można

 

Tak w ogóle to na początku się mówiło, że HE400i zastępują zarówno HE500, jak i HE400, więc widzenie HE400s jako następcy starych HE400 wydaje mi się bardziej sensowne niż HE300. To raczej HE400i powinny mieć 5 z przodu.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności