Skocz do zawartości

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Z kategorii ciekawostki. Szukam CD1700 i wpadłem na ogłoszenie z headfaja, a tu taka niespodzianka :

12206705.jpg

Oferta z Korei Południowej, a na pudle naklejka z ceną 599 zł :) Swoją drogą dziś wydaje się, że były tanie ale jakby się tak cofnąć do drugiej połowy lat 90tych to było to coś w okolicach miesięcznej wypłaty.

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanka:

1. Czy pady w z7 sa takie same jak w z7m2 i z1r?

-

 

2. Czy mozna kupić i gdzie oryginalne pady do z7, z7m2, z1r?

- Do z7 i z7m2 nie. Podobno w magazynie centralnym są, ale Pani mówiła, że trzeba zamówić i czekać na potwierdzenie czy stan jest prawdziwy dwa tygodnie.

 

3. A może są zamienniki, które przynajmniej nie pogarszają i nie zmieniają brzmienia?

-

 

Edycja. Odpowiedzi.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że tu sporo osób chwali sobie słuchawki z serii CD, ale mowa raczej o wyższych modelach. Czy modele 350/450/550 są również godne uwagi? Szukam słuchawek typowo do komputera, na dłuższe sesje grania/słuchania/oglądania. Te modele zwróciły moją uwagę swoim wyglądem, poza tym mam wieżę Sony z podobnego okresu, więc pomyślałem że mogą się dobrze zgrać.

 

Ktoś tutaj posiadał, testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.harada-sound.com/sound/headphones/

THIRD GENERATION:                MDR-CD250, MDR-CD350, MDR-CD450, MDR-CD550, MDR-CD750, MDR-CD850, MDR-CD950, MDR-CD1000, MDR-CD3000 (~1991), MDR-R10 (1988)

                        -CD250, 350, and 450 utilized 30mm drivers, and differed only in form factor.

                        -CD550 and 750 utilized 40mm drivers.

                        -CD850, 950, and 1000 utilized 50mm drivers; CD950 used amorphous diamond diaphragms, and CD1000 used biocellulose diaphragms.

                        -CD3000 was a flagship model utilizing 50mm drivers with biocellulose diaphragms and a non-resonant housing.

                        -MDR-R10 was THE king of headphones, utilizing 50mm drivers with biocellulose diaphragms, housing from Zelkova wood, and lambskin pads. Only 3000 were made!

 

Czyli te modele mają już 32 lata. Slyszalem wszystkie 3 i raczeje nie sa warte uwagi, pomimo, że pochodzą z okresu, kiedy Sony produkowało najlepsze słuchawki w całej swojej historii (R10, CD3000 i CD1000).  Nigdy potem nie wypuścili niczego, co by przebiło klasą CD3000.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pioj napisał(a):

Chociaż z wyglądu mnie jakoś nie zachęcają

 

Mi akurat się podobają, w ogóle lubię zaokrąglone wzornictwo lat 90'. Ciekawi mnie tylko jak grają. Posiadam już jedną parę starych Sony (MDR-V3) których dźwięk mi się podoba, jednak ten model wydaje się nowszy. Pomyślałem, że fajnie zgrałyby się z wieżą. Może kiedyś trafię je gdzieś koło mnie i sprawdzę jak grają. 

 

@marekhall jeśli pamiętasz, jaką one mają mniej-więcej charakterystykę dźwięku? CD3000 niestety poza moim zasięgiem cenowym :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm, charakterystyki dokładnie sobie nie przypomnę, ale wrażenia nie zrobiły.

Co do CD3000 - owszem, tanie nie są, ale klasą brzmienia odpowiadają dzisiejszym słuchawkom pułapu 10k PLN

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 22:09, Post Animus napisał(a):

Czy modele 350/450/550 są również godne uwagi?

Miałem CD450 i CD550, i byłby całkiem przyjemne. CD450 wziął kolega, a CD550 gdzieś w jakimś pudle mam, tylko nie pamiętam już gdzie, tak dawno do nich nie sięgałem ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fenomenu większości droższych słuchawek zamkniętych. Tak z własnego doświadczenia to mało co może konkurować z dobrymi otwartymi. Jeśli te Sony nie są najlepszymi z najlepszych zamkniętych, to jaki jest powód by wybrać je ponad HD600 czy inne DCA AEON open? Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy to izolacja. Ale poza tym? Eee tam, szkoda nerwów i pieniędzy na zamknięte :)

Edytowane przez Pioj
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pioj napisał(a):

Nie rozumiem fenomenu większości droższych słuchawek zamkniętych. Tak z własnego doświadczenia to mało co może konkurować z dobrymi otwartymi. Jeśli te Sony nie są najlepszymi z najlepszych zamkniętych, to jaki jest powód by wybrać je ponad HD600 czy inne DCA AEON open? Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy to izolacja. Ale poza tym? Eee tam, szkoda nerwów i pieniędzy na zamknięte :)

Zejście basu, jego uderzenie - mało jest otwartych, które potrafią osiągnąć taki efekt, jak w zamkniętych (osobiście nie słyszałem takich, za to czytałem opinie, że np LCD3 tak potrafią). Pozycjonowanie, holografia w zamkniętych - to też jest inne, niż w otwartych i niektórym osobom zwyczajnie może się to bardziej podobać. Wszystko kwestia gustu i potrzeb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pioj napisał(a):

Nie rozumiem fenomenu większości droższych słuchawek zamkniętych. Tak z własnego doświadczenia to mało co może konkurować z dobrymi otwartymi. Jeśli te Sony nie są najlepszymi z najlepszych zamkniętych, to jaki jest powód by wybrać je ponad HD600 czy inne DCA AEON open? Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy to izolacja. Ale poza tym? Eee tam, szkoda nerwów i pieniędzy na zamknięte :)

Ok, a jakie zamknięte słyszałeś? CD3k? Ultrasone 7/8/9, Signature PRO? Sony MDR-V7? Beyer 770?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kuba_622 napisał(a):

Jak widzę, że obecnie ktoś próbuje je sprzedać za 2 tysiące zł na Allegro, to myślę, że niezły jajcarz z niego :D

 

Pokłosie mody na retro i vintage. Dzisiaj nawet stare miniwieże można sprzedać jako "vintage" i "najwyższy model", oczywiście należy obowiązkowo dodać "znawcy wiedzą co to za sprzęt" i cyk cena 3000zł. Jest taki jeden pan na Allegro, który przoduje w kwiecistych opisach :D 

Podobnie dzieje się w świecie komputerów - karty graficzne które parę lat temu były starociami wyprzedawanymi za grosze (o ile ktoś je kupił) teraz są "retro" i kosztują tyle co w momencie premiery 20 lat temu...

 

Lubię starocie, ale bez przesady żeby tyle za nie bulić, bo sprzedawcy się obudzili i stwierdzili że mogą zbić kasę na sentymentalnych 30-40 latkach...

 

@Perul Czyli takie w miarę niezłe? Czy miałeś do czynienia z modelem 750?

Edytowane przez Post Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Post Animus napisał(a):

 

Pokłosie mody na retro i vintage. Dzisiaj nawet stare miniwieże można sprzedać jako "vintage" i "najwyższy model", oczywiście należy obowiązkowo dodać "znawcy wiedzą co to za sprzęt" i cyk cena 3000zł. Jest taki jeden pan na Allegro, który przoduje w kwiecistych opisach :D 

Podobnie dzieje się w świecie komputerów - karty graficzne które parę lat temu były starociami wyprzedawanymi za grosze (o ile ktoś je kupił) teraz są "retro" i kosztują tyle co w momencie premiery 20 lat temu...

 

Lubię starocie, ale bez przesady żeby tyle za nie bulić, bo sprzedawcy się obudzili i stwierdzili że mogą zbić kasę na sentymentalnych 30-40 latkach...

2k za cd850 to cena z kosmosu, szczególnie biorąc pod uwagę ich stan. Jednak czy w słuchawkach mamy teraz modę na retro i vintage? Nie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem. Zarówno AKG K240 czy Beyery DT770 nadal trzymają podobną cenę jak 20 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle w słuchawkach, ale ogólnie w sprzęcie elektronicznym. Mam wrazenie, że to zaczęło się w trakcie pandemii, kiedy ludziska siedzieli w domu i musieli się czymś zająć. Pewnie sporo osób wciągnęło sie wtedy w temat "retro". Jakoś w tym czasie starocie zaczęły dziwnie drożeć. Chociaż może to kwestia coraz mniejszej ich ilości na rynku. Akurat w takich starociach elektronicznych siedzę już trochę i pamiętam jak dzisiejsze cenione "retro" leżało u sprzedawców na moim lokalnym bazarku po kilkanaście/kilkadziesiąt złotych.

 

Chociaż nadal da się cos upolować, jakoś rok temu (?) kupiłem sprawne Sony MDR-V3 za 30zł, wymagały tylko zmiany padów. Wiem że to żaden "wysoki model", ale tak czy inaczej cieszy. Sprzęty kultowe i bardzo drogie w swoich czasach zazwyczaj zyskują na wartości, natomiast chodzi mi o niegdysiejszą masówkę, za którą teraz wołają nie wiadomo ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zgadzam się ze spadkami na basie, ale lepsze słuchawki otwarte mają taki potencjał przetwornika że bez problemu equalizuję je do basu na poziomie Harman targetu, czyli nawet głośniej niż w wielu zamkniętych. Bardzo lubię słyszeć cały zakres basu do 20Hz i faktycznie, gdybym nie equalizował to miałbym pewną potrzebę na zamknięte z rozwiniętym sub-basem. Chociaż słuchałem bardzo wielu zamkniętych w tym DCA AEON Closed, HD820, TH900, TH600 albo 610 (nie pamiętam), DT770, Finał sonorous VIII i sonorous X, sporo tańszych których nie pamiętam w tym takstar pro82 czy hyperx cloud 2, miałem kiedyś audio-technica ATH-T500.

Nie powiem że wszystkie są złe, ale jakoś żadne mnie tak nie porwały jak na przykład hifiman Susvara, Arya, Sennheiser HD800s, czy stax sr-l700 lub focal utopia i clear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zgadzam się ze spadkami na basie, ale lepsze słuchawki otwarte mają taki potencjał przetwornika że bez problemu equalizuję je do basu na poziomie Harman targetu, czyli nawet głośniej niż w wielu zamkniętych. Bardzo lubię słyszeć cały zakres basu do 20Hz i faktycznie, gdybym nie equalizował to miałbym pewną potrzebę na zamknięte z rozwiniętym sub-basem. Chociaż słuchałem bardzo wielu zamkniętych w tym DCA AEON Closed, HD820, TH900, TH600 albo 610 (nie pamiętam), DT770, Finał sonorous VIII i sonorous X, sporo tańszych których nie pamiętam w tym takstar pro82 czy hyperx cloud 2, miałem kiedyś audio-technica ATH-T500.
Nie powiem że wszystkie są złe, ale jakoś żadne mnie tak nie porwały jak na przykład hifiman Susvara, Arya, Sennheiser HD800s, czy stax sr-l700 lub focal utopia i clear
Dla mnie priorytetem jest izolacja, jakbym miał tak hałasować jak z całkiem otwartych, to wolę kolumny odpalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szwagiero napisał(a):
40 minut temu, Pioj napisał(a):
Ok zgadzam się ze spadkami na basie, ale lepsze słuchawki otwarte mają taki potencjał przetwornika że bez problemu equalizuję je do basu na poziomie Harman targetu, czyli nawet głośniej niż w wielu zamkniętych. Bardzo lubię słyszeć cały zakres basu do 20Hz i faktycznie, gdybym nie equalizował to miałbym pewną potrzebę na zamknięte z rozwiniętym sub-basem. Chociaż słuchałem bardzo wielu zamkniętych w tym DCA AEON Closed, HD820, TH900, TH600 albo 610 (nie pamiętam), DT770, Finał sonorous VIII i sonorous X, sporo tańszych których nie pamiętam w tym takstar pro82 czy hyperx cloud 2, miałem kiedyś audio-technica ATH-T500.
Nie powiem że wszystkie są złe, ale jakoś żadne mnie tak nie porwały jak na przykład hifiman Susvara, Arya, Sennheiser HD800s, czy stax sr-l700 lub focal utopia i clear

Dla mnie priorytetem jest izolacja, jakbym miał tak hałasować jak z całkiem otwartych, to wolę kolumny odpalić.

 

No właśnie, wielu (w tym moim) zdaniem dobrze ustawione monitory studyjne za 1200 zł biją na głowę sceną, lokalizacją źródeł i basem słuchawki otwarte za 20k. Największą zaletą słuchawek jest właśnie izolacja, bo z resztą nie mają startu do stacjonarnego stereo

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dweet napisał(a):

 

No właśnie, wielu (w tym moim) zdaniem dobrze ustawione monitory studyjne za 1200 zł biją na głowę sceną, lokalizacją źródeł i basem słuchawki otwarte za 20k. Największą zaletą słuchawek jest właśnie izolacja, bo z resztą nie mają startu do stacjonarnego stereo

Zapomniałeś o:

*akusyce pomieszczenia

*na słuchawkach otwartych można posłuchać głośno za zamkniętymi do pokoju drzwiami, na kolumnach już raczej rzadziej...

Najlepiej mieć przede wszystkim wybór i w zależności od sytuacji, warunków, samopoczucia odpalać słuchawki: zamknięte, otwarte, IEMy, TWSy, czy duże stereo...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności