Skocz do zawartości

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Play napisał:

Które ultrasone do 1000 zł zamknięte warto wziąć na próbę do zapoznania się ze szkołą grania?

 

Hmm, szczerze przyznam, ze w tych pieniadzach trudno bedzie znalezc cos, co pokaze szkole grania Ultrasone. Najbardziej udany w zblizonym budzecie bedzie model Signature PRO (okolo 1,5 kzl uzywki). Mozna co prawda sprobowac PRO 750/900, pod warunkiem, ze lubisz V-ke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. strony Ultrasone różnią się choćby danymi technicznymi. Impedancją i pasmem przenoszenia. Jest też inna wersja S-logic. W zasadzie jeśli chodzi o dane techniczne to różnią się wszystkim. Łącznie z wagą.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szwagiero napisał:

Pytanko - czy Edition 8 w wersji EX różnią się czymś oprócz wyglądu i np. akcesoriów od całej reszty Edition 8?

 

Nie miałem zwykłych 8, ale Edition 8EX owszem; są zdaje się nieco większe niż wcześniejsze modele. W ogóle oparte o nowszy S-Logic w wersji EX (znany z modeli Edition 5 czy 15), który faktycznie daje nieco inne wrażenia niż np. S-Logic z Ultrasone Edition 9 (lepsza głębia w EX ale trzeba się przyzwyczaić bo bywa nieco kartonowo i pogłosowo jak się pierwszy raz słucha, 9 miały lepszą szerokość). Poza tym porównywałem z ED9 łeb w łeb i to podobne brzmienie, ale w Edition 9 miałem nowe przetworniki wstawiane. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie swego czasu spojrzałem na stronie Ultrasone ile kosztują zapasowe pady do ed11. No 200 euro. Mocno smutno mi się zrobiło.  No i tak postanowiłem, że będę ich słuchał tylko w soboty. No i dziś jest sobota. Odpaliłem muzykę i pomyślałem nagle-ja ******lę, jak one grają. Nic tak nie gra z tego co słyszałem lub miałem. No i chyba kupię te pieprzone pady na zapas przy najbliższej okazji.

 

Ja ******lę. Jaka dynamika. Myślę, że jednemu osobnikowi perkusja by się podobała. Dziwi mnie, że nikt nie ma chęci posłuchania tego modelu. Ale niezbadane są drogi audiofilskie. I wyroki audiofilskie także.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Tak sobie swego czasu spojrzałem na stronie Ultrasone ile kosztują zapasowe pady do ed11. No 200 euro. Mocno smutno mi się zrobiło.  No i tak postanowiłem, że będę ich słuchał tylko w soboty. No i dziś jest sobota. Odpaliłem muzykę i pomyślałem nagle-ja ******lę, jak one grają. Nic tak nie gra z tego co słyszałem lub miałem. No i chyba kupię te pieprzone pady na zapas przy najbliższej okazji.

 

Ja ******lę. Jaka dynamika. Myślę, że jednemu osobnikowi perkusja by się podobała. Dziwi mnie, że nikt nie ma chęci posłuchania tego modelu. Ale niezbadane są drogi audiofilskie. I wyroki audiofilskie także.

Ultrasone Eleven Earpad Promo 👍

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Rafacio napisał:

Ciekawe z czego vaiet się śmieje. Człowiek który nigdy nie maił dobrych słuchawek.

Miałem dobre, teraz mam ******ste :)

 

Tak nawiasem, to ktoś ma lub miał Edition 8? Strasznie mi się podobają, ale to już dość leciwa chyba konstrukcja z tego co pamiętam. Wychodziło kilka wariacji, ale jakoś tak popularności nie zdobyły, a jestem ciekaw jak się mają w odniesieniu do obecnie brylujących słuchawek.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Miałem dobre, teraz mam ******ste :)

 

Tak nawiasem, to ktoś ma lub miał Edition 8? Strasznie mi się podobają, ale to już dość leciwa chyba konstrukcja z tego co pamiętam. Wychodziło kilka wariacji, ale jakoś tak popularności nie zdobyły, a jestem ciekaw jak się mają w odniesieniu do obecnie brylujących słuchawek.

Mam Ed8 od 5 lat. W porównaniu do Signature 7 i Ed9 bardziej funowe brzmienie.  Lekka V-ka, ale nie tak natarczywa jak w pro750 i 900.

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Tak sobie swego czasu spojrzałem na stronie Ultrasone ile kosztują zapasowe pady do ed11. No 200 euro. Mocno smutno mi się zrobiło.  No i tak postanowiłem, że będę ich słuchał tylko w soboty. No i dziś jest sobota. Odpaliłem muzykę i pomyślałem nagle-ja ******lę, jak one grają. Nic tak nie gra z tego co słyszałem lub miałem. No i chyba kupię te pieprzone pady na zapas przy najbliższej okazji.

 

Ja ******lę. Jaka dynamika. Myślę, że jednemu osobnikowi perkusja by się podobała. Dziwi mnie, że nikt nie ma chęci posłuchania tego modelu. Ale niezbadane są drogi audiofilskie. I wyroki audiofilskie także.

Cena z kosmosu. Nie rozumiem skąd się wzięła skoro to materiałowe pady. Nie mniej, pady do Ed8 są jeszcze droższe i kosztują 300 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi padami to Ultrasone mogłoby podpaść kolegom z wątku o wege - no bo niby z etiopskiej owcy długowłosej :D I dlatego takie drogie, między innymi, bo można sobie zadać pytanie, co w Ultrasone nie jest drogie. Jeśli chodzi o te pady z alcantary to inna sprawa, nigdy nie miałem zawsze, ale może też niekiepskiej jakości.

 

15 godzin temu, Rafacio napisał:

Ja ******lę. Jaka dynamika. Myślę, że jednemu osobnikowi perkusja by się podobała. Dziwi mnie, że nikt nie ma chęci posłuchania tego modelu. Ale niezbadane są drogi audiofilskie. I wyroki audiofilskie także.

 

Ja je miałem już raz w koszyku praktycznie zamówione, ale ostatecznie zrezygnowałem, żeby wziąć Edition 8EX. Potem jeszcze dwie promki na ED11 były (włącznie z tą z tym ampem Monolith) ciekawe no i nie powiem, znowu się zacząłem zastanawiać, bo ciekawi mnie mocno to połączenie S-Logic z biocelulozą, ale póki co przynajmniej dałem sobie spokój. Może kiedyś :D

 

13 godzin temu, Vaiet napisał:

Tak nawiasem, to ktoś ma lub miał Edition 8? Strasznie mi się podobają, ale to już dość leciwa chyba konstrukcja z tego co pamiętam. Wychodziło kilka wariacji, ale jakoś tak popularności nie zdobyły, a jestem ciekaw jak się mają w odniesieniu do obecnie brylujących słuchawek.

8 zwykłych nie miałem, ale ciężko powiedzieć żeby nie były popularne - jako model nielimitowany pewnie w obiegu jest ich zdecydowanie więcej niż takich Edition 7, 9 czy 10. Niedawno @Traumamiał Edition 8 Romeo i pisał mi, że bardzo mu się spodobały, a miał sporo ciekawych słuchawek. 

Generalnie Ultrasone to taka można powiedzieć nisza w niszy, Mercedes wśród słuchawek, którym jarają się najbardziej Japończycy :D

 

A na koniec truskawka na torcie: Ultrasone kolejny raz rewolucjonizuje rynek audio -> S-Logic 3 z autorską technologią DDF debiutuje w nowych modelach z linii Signature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne modele w serii Signature to:

Signature Master

Signature Natural

Signature Pulse

https://www.kopfhoerer.de/news/ultrasone-s-logic-3-und-neue-signature-kopfhoerer-vorgestellt/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xetraswrzucałem i chyba forumowicze oniemieli z wrażenia, bo aż brakło słów. Ultrasone jednak wie jak zrewolucjonizować rynek :D

 

Jak to ktoś na hedfaju napisał, wygląda jak przepakowana linia Signature, zresztą Szerlokiem nie trzeba być żeby to stwierdzić (nazwa), gdzie Mastery to pewnie Signature Pro (bardzo udany model swoją drogą) w złocie i z tym nowym S-Logic'kiem. 

 

W sumie to mnie ciekawią :) Choć bardziej ciekawiłyby mnie 9/7 w przystępniejszej cenie niż te 11 patoli jak za Tribute ale na to chyba nie ma co liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Undertaker napisał:

i z tym nowym S-Logic'kiem. 

Ale nowy s-logic to chyba nie jest tylko przepakowanie?

W dniu 26.09.2021 o 13:12, Undertaker napisał:

Jeśli chodzi o te pady z alcantary to inna sprawa, nigdy nie miałem zawsze, ale może też niekiepskiej jakości.

Dla mnie bardzo są wygodne, ale cena idiotyczna i już trochę się martwię jak się za parę lat popsują. Bo raczej 11 zostaną ze mną na zawsze.

 

Okazja to czy nie? Kusi mnie by kupić, ale raczej uda mi się tego ni9 zrobić. ale może ktoś?

https://allegro.pl/oferta/ultrasone-edition-12-sluchawki-otwarte-czestochowa-8396702963

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafacioTe 12 wiszą tak od kilku lat w tej cenie więc sam sobie odpowiedz :) Dźwiękowo to nie wiem, swego czasu na hifiphilosophy czy tam audiohobby pisano że nawet lepsze niż HD800, ale to trzeba by nausznie zweryfikować. 

 

To już @marekhalljakiś czas temu swoje 12 za bodajże 2500 puszczał (?) albo w okolicach, to już rozsądniejsza cena. Skoro są na rynku 11 które na promkach można wyrwać w podobnej cenie, to te używane 12 nie wiem czy warto za tyle brać. Chyba że byś nowe gdzieś utrafił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiadomo czemu się @majkelowi podobały :)

 

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Jajcarze!

 

HD800 nie znam, ale co do ED12 to chętnie bym się przekonał czy takie jajca z nimi są czy nie ;) Niemniej jednak raczej nie w tej cenie za model bez legendy na miarę 7 czy 9, bo te ostatnie już ciężko było opchnąć dalej. 

 

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Ale nowy s-logic to chyba nie jest tylko przepakowanie?

W dniu 26.09.2021 o 13:12, Undertaker napisał:

 

Dlatego napisałem że Ultrasi rewolucjonizują rynek :D A na serio to faktycznie zaszły zmiany w samym S-Logic, tylko na zdjęciach to wygląda że oni dodali jakiś "fifek" z drukarki 3D i tyle. No ale inżynierem nie jestem, Ultrasone jako całość lubię, więc znowu -> może kiedyś się nausznie przekonam. 

 

Niemniej jednak jak na te ich szumne zapowiedzi na stronie wraz z wideo które wrzucałem nie tak dawno temu, gdzie gościu łaził po lesie, to tak wyszło mało wybuchowo. Przynajmniej na papierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności