Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie pisze, że przełomów nie ma, bo ja nie słuchałem nowek po wyjęciu z pudła. Słuchałem takich 300h+ i 350h+ czy cos w tych klimatach i obie z pamięci grają tak samo i dalszych zmian również nie słyszę.

 

NH nie mają podejścia do Staxowej góry bo tych najcichszych detali po prostu nie odtwarzają. W Staxach nie trzeba nawet się wysilać, żeby je usłyszeć.

Jeszcze zmienisz zdanie, spokojnie. B) Hołki odtwarzają nawet najcichsze detale, tylko że normalnie czyli zachowując gradację głośności. Granie najcichszych detali równie głośno jak innych, bliższych/głośniejszych dźwięków to kompresja dynamiki. W staxach miałem problem przez to np. z wybrzmieniami - nie zanikały i nie odlatywały gdzieś hen ( :ph34r:) za horyzontem, tylko je ucinało na tym samym niemal poziomie głośności, na którym się pojawiały. Cichutkie drobiazgi były też za głośne. Kolejne dalsze plany mimo że umiejscowione dalej w przestrzeni były równie głośne jak pierwszy plan.

 

Źródło mam jedno i dla Staxów i dla NH.

 

Nie wiem co to znaczy wypełnienie na górze, bo dla mnie wypełnienie występuje w basie, ewentualnie niższej średnicy. Nie da się też porównać samej góry w Staxach i NH nie zważając na resztę pasma i całościową charakterystykę. Ta z NH jest fajnie zaokrąglona, subtelna i dobrze pasuje do całościowej prezentacji słuchawek. Która jest bardziej realistyczna? Nie wiem szczerze mówiąc, obie są, tak jak muzyka na żywo brzmi różnie w zależności co słuchasz, gdzie i jak. Na pewno ta w Staxach jest bardziej wyczynowa, piekielnie szybka, ciągnie wyżej i przekazuje więcej informacji i gdyby na siłę wyrwać tylko to pasmo to wybieram tą drugą.

 

Ogólnie bardzo podoba mi się góra w NH i większe zastrzeżenia mam do średnicy, tj. bułki w jej dolnej części i nieśmiałości w jej górnej. Ale to też nie ma znaczenia, bo słuchając NH tego nie analizujesz, jeśli się na tym nie skupisz.

NH grają specyficznie i basowo, inaczej od reszty słuchawek

 

To jest istota tych słuchawek. IMO najtrafniejsza recenzja to właśnie ta od Z Reviews.

Czy NH są całościowo lepsze od innych słuchawek? Prawdopodobnie nie. Czy są inne? Na pewno. I albo się je za to lubi, albo nie.

...i tu zgoda niestety.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się fabryczny kabel do wymiany jacka. Rzeczywiście paskudny... ale to przez ten oplot. Cały przewód był sztywny, napięty, poskręcany. Więc sznurówkę wyciąłem i kabelek odetchną z ulgą. Oba kanały biegną w osobnych, niepołączonych ze sobą izolacjach, w związku z czym musiałem jeszcze zapleść warkoczyk i dopiero wtedy mogłem przylutować wtyczkę. Efekt taki, że kabelek użytkuje się teraz o niebo lepiej. Także jakby komuś nie w smak było zamawianie drogich kabli u Jimmiego, to zawsze można znacząco poprawić oryginał :)

 

08240002.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje maja juz z 225h i roznic w stosunku do 150h z pamieci to nie slysze za bardzo.

Nadal przyciemnione nieco kotarkowe granie. Z Masywnym dolem... ktoremu nadal brak separacji przy np. szybkiej stopie. Gora bardziej rozdzielcza i precyzyjna w zdrewnionych dt990 ed 600. Scenicznie i holograficznie nie najgorzej - tu chyba najwyraznijsze zmiany w stosunku do nowek. Bo sam dol sie uspokoil juz po kilkudziesieciu godzinach... tu przy tych 225h nie widze zeby bylo jakos lepiej...

Grzejemy dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tutaj tego: "Dwaj weseli i przyjacielscy angielscy dystrybutorzy sypali branymi spod lady nowinkami i nie trzeba było ich o to prosić. Wyciągnęli stamtąd (lecz zabronili fotografować) zamkniętą wersję NightHawk, a także nowe ich pady o welurowym wykończeniu." ~http://hifiphilosophy.com w relacji z CanJam London. Już niebawem zamknięte a ja otwartych nie słuchałem (╯︵╰ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zgadzam się z Grubbbym, Hawki po 225h grania to nadal nie jest poziom za który wart dać 2tys zł.

Wolałbym też DT990 600ohm :)

No to czekamy do magicznych 300/350h...

Glownie przez Twoje opinie sie grzeja 24 na dobe do tego przebiegu. Sam juz dawno bym sobie dal spokoj:)

 

Jak nie bedzie rewolucji to ja Was wszystkich znajde

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo jeszcze zamkniętych NH - dostaną w zestawie 2 pary padow i nowy, poprawiony kabel. To samo ma być z NH, dostaną update.

 

Zamknięte NH będą o 100$ droższe czyli coś w okolicach 3k u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie zgadzam się z Grubbbym, Hawki po 225h grania to nadal nie jest poziom za który wart dać 2tys zł.

Wolałbym też DT990 600ohm :)

No to czekamy do magicznych 300/350h...

Glownie przez Twoje opinie sie grzeja 24 na dobe do tego przebiegu. Sam juz dawno bym sobie dal spokoj:)

 

Jak nie bedzie rewolucji to ja Was wszystkich znajde

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

Będzie rewelka, tylko też ich słuchaj trochę. Obyć również się trzeba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz na tapecie Hawki dzięki uprzejmości Kolegi Jaworrr. I mam wrażenie, że już wiem skąd takie kontrowersje na ich temat.

To są słuchawki które bardzo kombinują z dźwiękiem.

 

Są takie złe, bo w bezpośrednim porównaniu z czymkolwiek innym, od razu widzimy/słyszymy jak kosmiczny "hokus pokus" jest robiony na dźwięku.

Są takie dobre, bo ta kosmiczna kombinacja ma taki charakter, że jest bardzo szybko adaptowana przez mózg, który pod tym względem jest bardzo sprytnym narzędziem. I wtedy zaczynamy wyławiać pozytywne i unikalne cechy słuchawek i delektować się muzyką.

 

A kombinacja cała, jak na moje ucho bierze się ze specyficznego, tubowego, charakteru muszli i jej interakcji z przetwornikiem elektroakustycznym.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widzisz, ja odniosłem zupełnie odwrotne wrażenie:

Moim zdaniem nh są strojone tak, żeby prezentowały dźwięk jak na koncertach, a przyzwyczajenie się do ich sygnatury wcale nie jest takie łatwe i szybkie jak słuchało się muzyki głównie na słuchawkach. Ot inne podejście - krzywa x vs bodajże harman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham na nich tool'a - ******sta energia na garach, soczyste gitary - o to chodziło!

Edyta: no i te blachy...

Tool - Parabola. Kolo 2:11 masz perkusje ktora na NH zupelnie gubi separacje uderzen. Sprawdz jak u cb to wyglada. I porownaj z innymi sluchawkami. He500 Lcd2 czy nawet takie jak dt990 czy pm3.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym, że to nie są słuchawki do analizowania, tylko do słuchania.

 

Pewnie gdzieś się tam gubią, na koncercie słyszysz każde uderzenie bębna osobno:)? ja raczej czuję falę basu niczym rentgen przeszywającą.

Przynajmniej na tego typu muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie słucham na nich tool'a - ******sta energia na garach, soczyste gitary - o to chodziło!

Edyta: no i te blachy...

Tool - Parabola. Kolo 2:11 masz perkusje ktora na NH zupelnie gubi separacje uderzen. Sprawdz jak u cb to wyglada. I porownaj z innymi sluchawkami. He500 Lcd2 czy nawet takie jak dt990 czy pm3.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

W tej chwili moge porównać tylko do pm-3 i muszę powiedzieć, że na oppo jest jaśniej, chudziej, ale żeby NH się tam gubiły to nie ma mowy. Szczerze mówiąć, to nie jest to jakiś mocno skomplikowany fragment, zeby miało sie tam coś gubić, ot werbel i i kilka podwójnych uderzeń na centrale. Na hołkach podoba mi się zdecydowanie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczycie się z tymi ANH udowadniając sobie jakie to one dobre... nikt nie przyzna że mu nie odpowiadają ? Że są ..złe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności