Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Moim hawkom stuknęło 200. Słucham sobie właśnie Marcin Wasilewski Trio - Spark of Life i nie mogę się nadziwić jak dobrze brzmią blachy. Tyle szczegółów i takiej sceny 3d w tym paśmie jeszcze nie słyszałem. Widzę każdy jeden talerz i wiem czym i jak został uderzony. Niesamowite.

Wg mnie one w takim repertuarze czują się najlepiej.

Mialem podobne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza, bo Soundman sprzedał swoje, teraz nawiedził fanklub Sennheisera, bo kupił HD380PRO. :D

 

Jarro, jak Ci się nie podobają to dalsze wygrzewanie tego nie zmieni, nie licz na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem NH i w temacie zapanowała cisza...

A po tych magicznych 300 godzinach jakież to zmiany następują?

No to pisz jakie zmiany obserwujesz, porównaj czy Ci się porywaja z tymi Soundmana, rozpisanymi chyba co 10h:p

 

Moje mają pewnie z 350, od ok 300 słucham z przyjemnością.

 

Za każdym razem taki sam efekt, zakładam i jestem w innym wymiarze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się!!!

 

Ok, bo tak pytasz o te zmiany w wygrzewaniu jakbyś na coś czekał z utęsknieniem. :)

 

Ja czekam, ale na pady. I czy nie macie wrażenia, że na tym cieńszym kablu schodzi trochę bas? Nie robiłem bezpośredniego porównania, ale takie mam wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem NH i w temacie zapanowała cisza...

A po tych magicznych 300 godzinach jakież to zmiany następują?

No to pisz jakie zmiany obserwujesz, porównaj czy Ci się porywaja z tymi Soundmana, rozpisanymi chyba co 10h:p

 

Moje mają pewnie z 350, od ok 300 słucham z przyjemnością.

 

Za każdym razem taki sam efekt, zakładam i jestem w innym wymiarze:)

 

Od 300h słucha z przyjemnością, no tak...dla mnie do tych 300h grały tak że wolałbym od nich DTE990 :)

Ciągle bez wyrazistości i sceny były Hawki, a ta poprawa to tak w kilka dni się pojawiła.

Ja tak pisałem na bieżąco o Hawkach bo mnie ciekawiło czy Ryka miał rację o tym magicznym przeskoku na

wyższy level grania , przyznaję miał.

Normalny człowiek zostawia sobie Hawki do wygrzania i co parę dni tylko sprawdza jak grają, ja wybrałem sposób testowania na bieżąco :ph34r:

Takie HD380pro pograły raptem te 30h i już mam uczucie że wygrzane w pełni :P

Fajnie jakby Karmazynowy zrobił małe porównanko ze swoimi Staxami, zwłaszcza która góra lepsza :rolleyes:

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesbiej bylo ze po 150;) mialem nowki. Mialem 50h mialem 150h mam 200h... I w tym zakresie jednak nic sie nie dzieje na plus? Jednak po 300h dopiero?;)

Karmazyn pisze ze te przelomy wcale nie przelomowe... No rozne te opinie.

Cos mi sie wydaje ze to glowy najbardziej sie przelamuja...

Ale coz zobaczymy dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze, że przełomów nie ma, bo ja nie słuchałem nowek po wyjęciu z pudła. Słuchałem takich 300h+ i 350h+ czy cos w tych klimatach i obie z pamięci grają tak samo i dalszych zmian również nie słyszę.

 

NH nie mają podejścia do Staxowej góry bo tych najcichszych detali po prostu nie odtwarzają. W Staxach nie trzeba nawet się wysilać, żeby je usłyszeć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NH nie mają podejścia do Staxowej góry bo tych najcichszych detali po prostu nie odtwarzają. W Staxach nie trzeba nawet się wysilać, żeby je usłyszeć.

Może to też kwestia źródła, ślę jak już raz usłyszysz detale na górze w hawkach to tej Staxowej brak rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z czasem trochę znika buła na basie i delikatnie się otwierają, ale zdecydowanie nie są to zmiany przełomowe. Jeśli komuś nie podejdą po przyzwyczajeniu się do ich brzmienia to z czasem nic się raczej nie zmieni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze, że przełomów nie ma, bo ja nie słuchałem nowek po wyjęciu z pudła. Słuchałem takich 300h+ i 350h+ czy cos w tych klimatach i obie z pamięci grają tak samo i dalszych zmian również nie słyszę.

 

NH nie mają podejścia do Staxowej góry bo tych najcichszych detali po prostu nie odtwarzają. W Staxach nie trzeba nawet się wysilać, żeby je usłyszeć.

Heh, nie chodziło mi o ilość detali, dla mnie nie oznacza to od razu lepszej góry, nic nie znaczy.

HD800 mają niby sporo góry ale gdzie ją porównać do tej z Hawków pod względem wypełnienia, realności,naturalności itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło mam jedno i dla Staxów i dla NH.

 

Nie wiem co to znaczy wypełnienie na górze, bo dla mnie wypełnienie występuje w basie, ewentualnie niższej średnicy. Nie da się też porównać samej góry w Staxach i NH nie zważając na resztę pasma i całościową charakterystykę. Ta z NH jest fajnie zaokrąglona, subtelna i dobrze pasuje do całościowej prezentacji słuchawek. Która jest bardziej realistyczna? Nie wiem szczerze mówiąc, obie są, tak jak muzyka na żywo brzmi różnie w zależności co słuchasz, gdzie i jak. Na pewno ta w Staxach jest bardziej wyczynowa, piekielnie szybka, ciągnie wyżej i przekazuje więcej informacji i gdyby na siłę wyrwać tylko to pasmo to wybieram tą drugą.

 

Ogólnie bardzo podoba mi się góra w NH i większe zastrzeżenia mam do średnicy, tj. bułki w jej dolnej części i nieśmiałości w jej górnej. Ale to też nie ma znaczenia, bo słuchając NH tego nie analizujesz, jeśli się na tym nie skupisz.


NH grają specyficznie i basowo, inaczej od reszty słuchawek

 

To jest istota tych słuchawek. IMO najtrafniejsza recenzja to właśnie ta od Z Reviews.

Czy NH są całościowo lepsze od innych słuchawek? Prawdopodobnie nie. Czy są inne? Na pewno. I albo się je za to lubi, albo nie.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekuje podobnego pomyslu na dzwiek co LCD2, ale o lepszej gorze i szybszym dzwieku.

@Karmazynowy

Moglbys wstawic link do tej recenzji?

 

PS Pare kreseczek, ktorych forum nie chce zrozumiec (,,,,,,,,,,,,,,,)

Edytowane przez Lemonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności