Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Saudio ma Dave przecież.

Pozwolę sobie zacytować finalne zdanie z angielskiego porównania 1266 TC vs Susvara które według mnie oddaje w 100% naturę obu słuchawek.

 

Cytat

With the Susvara I tend to lose myself into the music, relax and forget about them. With the TC my heartbeat accelerates, as I prepare to a journey full of surprises and coup-de-théâtre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre te HE400i 2020, trochę za jasne, ale ogólnie bardzo muzykalne i swobodne granie. Za te pieniądze, to są warte każdej wydanej złotówki. Ps. Xduoo XD05Plus pędzi je z zapasem, to jest jednak killer portable, imo. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Ps. Xduoo XD05Plus pędzi je z zapasem, to jest jednak killer portable, imo. 😉

Zgadzam się. Następca, he400se nawet po balansie nie daje się napędzić xdp300r, który po balansie jako tako pigwy i hf580 jednak pędził, te ostatnie całkiem udatnie nawet.

Wbrew reklamom to killer portable. Z drugiej strony, dongle , Sparrow, dc01 i Q5K dawały radę he400se. Shanling M6 też sobie dobrze radzi.

Mowa o balansie, cały czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neonlight napisał:

Dobre te HE400i 2020, trochę za jasne, ale ogólnie bardzo muzykalne i swobodne granie. Za te pieniądze, to są warte każdej wydanej złotówki. Ps. Xduoo XD05Plus pędzi je z zapasem, to jest jednak killer portable, imo. 😉


Mi w HE-4XX problem basu i ilosci wysokich zalatwia skutecznie EQ ;) 

Szczegolowosc, scena, otwartosc dzwieku, separacja, neutralnosc (po EQ) itd. :wub:

Hifiman umi w sluchawki hue hue

XD05 plus super urzadzenie - potwierdzam 👍

Nawet bym kupil gdybym nie mial juz nadmiaru zrodel. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MrBrainwash napisał:


Mi w HE-4XX problem basu i ilosci wysokich zalatwia skutecznie EQ ;) 

Szczegolowosc, scena, otwartosc dzwieku, separacja, neutralnosc (po EQ) itd. :wub:

Hifiman umi w sluchawki hue hue

XD05 plus super urzadzenie - potwierdzam 👍

Nawet bym kupil gdybym nie mial juz nadmiaru zrodel. 

Problem z ilością basu wynika z za słabego wzmacniacza, właśnie ponownie się o tym przekonałem. Z Xduoo, bez podbicia basu, grzmocą konkretnie, prawie jak X1, a to potwory basowe są. Góra jest za ostra i właśnie kombinuję, jak ją poskromić, chyba najlepszy i sprawdzony efekt daje jednak papier toaletowy, a polecane wcześniej przeze mnie wkładki AKG Foam Net Pad, niewiele pomagają, to zły pomysł był. ;) Żeby było śmieszniej, a nie jest, bo zarzekałem się, że ich nigdy nie sprzedam, to chyba mam następcę X1. Tak wiele, za tak niewiele. 😍

 

Ten album brzmi na nich wybornie! 😋

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nimi można mieć zabawę przez długi czas dostrajając sobie to i owo.

 

U mnie na początku wkładki superluxowe + EQ Oluva robiły robotę

 

Później zmiejszyła mi się chyba wrażliwość na soprany bo stwierdziłem, że w sumie wkładki są zbędne. 

 

Na ten moment stosuje głównie EQ@Metal571  i to obcięcie wysokich jakie zaproponował robi dla mnie sztuczkę. Zmniejsza się nadmierna jasność ale czystość i scena pozostają bez zmian.

 

Jak wygląda sytuacja na 400i 2020 to nie wiem, z tego co czytałem to one trochę ostrzejsze są. 

 

BTW. ja teraz słucham na Q5K i na Q5k + Xd05plus jako wsmacniacz, aby mieć EQ i moc, ale zasadniczo różnicy xduoo nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, neonlight napisał:

Problem z ilością basu wynika z za słabego wzmacniacza, właśnie ponownie się o tym przekonałem. Z Xduoo, bez podbicia basu, grzmocą konkretnie, prawie jak X1, a to potwory basowe są. Góra jest za ostra i właśnie kombinuję, jak ją poskromić, chyba najlepszy i sprawdzony efekt daje jednak papier toaletowy, a polecane wcześniej przeze mnie wkładki AKG Foam Net Pad, niewiele pomagają, to zły pomysł był. ;) Żeby było śmieszniej, a nie jest, bo zarzekałem się, że ich nigdy nie sprzedam, to chyba mam następcę X1. Tak wiele, za tak niewiele. 😍

 

Ten album brzmi na nich wybornie! 😋

 

Fajna nutka jest tego więcej gdzieś czy tylko jedna płyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio towarzyszyły mi zmodowane przez @Perula  Takstary hf580, bardzo dziękuję za ich użyczenie. Dostałam z trzema kablami i DC-01, tak że możliwości różnych zestawień było wiele.

 

W pierwszym tygodniu, trochę z uwagi na wygodę i aktualne możliwości, wygrał wariant mobilny, po balansie z DC-01. Potężny, mięsisty bas początkowo trochę zbił mnie z tropu, bo jednak jestem przyzwyczajona do jaśniejszego brzmienia, jednak wciągnęłam się i ostatecznie okazały się przyjemnie rozrywkowe, bardziej angażujące niż Oppo pm3, z którymi mogłam je bezpośrednio porównać.  

 

Przyjemną niespodzianką okazała się przesiadka na tor stacjonarny. Lampa, która nie chce mi współpracować z pm3, dla Takstarów okazała się łaskawa. Bas się skurczył i zdyscyplinował, scena urosła, przybyło światła i przestrzeni.  I to połączenie było dla mnie optymalne.

 

Teraz bardzo jestem ciekawa brzmienia oryginalnych hf580, mam nadzieję że będę miała okazję się z nimi zapoznać i zorientować w zakresie wprowadzonych w modowanym egzemplarzu zmian.

W każdym razie niezależnie od nieznanego mi punktu wyjścia efekt jest bardzo dobry, a przekaz spójny.

Znać rękę mistrza 😊

 

20210817_120134_HDR.thumb.jpg.103e461ce740800ee1d6a7dff6620c9d.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil Nie za ciężkie te Takstary na kobiecą główkę? :D Zastanawiam się co za lampki masz, że zadziałały rozjaśniająco na te słuchawki. Obstawiałbym psvane. Chyba za dużo lamp o jasnej charakterystyce nie ma. Ważne, że zgrały się dobrze z torem.

Edytowane przez Artorias
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artorias napisał:

@domil Nie za ciężkie te Takstary na kobiecą główkę? :D Zastanawiam się co za lampki masz, że zadziałały rozjaśniająco na te słuchawki. Obstawiałbym psvane. Chyba za dużo lamp o jasnej charakterystyce nie ma. Ważne, że zgrały się z dobrze z torem.

 

Kobiety też czasem mają sporo na głowie, w każdym razie moja główka przyzwyczajona J.

Lampy to kt150 i Mullardy e88cc. Za rozjaśnienie to może bardziej reszta toru odpowiada, ze wzmacniaczem A20 też był podobny efekt, ale z trochę jaskrawszym dźwiękiem i ostrzejszymi krawędziami. W sumie dużo przyjemniejsza okazała się lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Artorias napisał:

Zastanawiam się co za lampki masz, że zadziałały rozjaśniająco na te słuchawki.

Tutaj MOC rozjaśniła przekaz, one tak reagują na większą moc (a dokładniej jej zapas). 

Natomiast lampki wygładziły wyższą średnicę, bo u mnie na neutalno-jasnym tranzystorze + DAC Sabre (UAE21), była trochę za ostra.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, domil said:

Ostatnio towarzyszyły mi zmodowane przez @Perula  Takstary hf580, bardzo dziękuję za ich użyczenie. Dostałam z trzema kablami i DC-01, tak że możliwości różnych zestawień było wiele.

 

W pierwszym tygodniu, trochę z uwagi na wygodę i aktualne możliwości, wygrał wariant mobilny, po balansie z DC-01. Potężny, mięsisty bas początkowo trochę zbił mnie z tropu, bo jednak jestem przyzwyczajona do jaśniejszego brzmienia, jednak wciągnęłam się i ostatecznie okazały się przyjemnie rozrywkowe, bardziej angażujące niż Oppo pm3, z którymi mogłam je bezpośrednio porównać.  

 

Przyjemną niespodzianką okazała się przesiadka na tor stacjonarny. Lampa, która nie chce mi współpracować z pm3, dla Takstarów okazała się łaskawa. Bas się skurczył i zdyscyplinował, scena urosła, przybyło światła i przestrzeni.  I to połączenie było dla mnie optymalne.

 

Teraz bardzo jestem ciekawa brzmienia oryginalnych hf580, mam nadzieję że będę miała okazję się z nimi zapoznać i zorientować w zakresie wprowadzonych w modowanym egzemplarzu zmian.

W każdym razie niezależnie od nieznanego mi punktu wyjścia efekt jest bardzo dobry, a przekaz spójny.

Znać rękę mistrza 😊

 

20210817_120134_HDR.thumb.jpg.103e461ce740800ee1d6a7dff6620c9d.jpg

 

Czym dokładniej objawiało się niezgrywanie OTLa z OPPO PM3?

 

U siebie zauważyłem że im wyższa skuteczność słuchawek podłączanych do OTLa tym więcej problemów może występować (nie tylko impedancja ma znaczenie w tym wypadku), np szumy własne lampy, piski, itd. 
Przykładowo w Aeonach 2C które mają bardzo niską skuteczność ale również niską impedancje (11 Ohm chyba), której nie powinno się z OTLem parować, grają mi bez żadnych dodatkowych przykrych efektów, a natomiast ATH W1000Z, które mają już impedancje nieco wyższą, więc niby lepiej dla OTLa, ale za to skuteczność powyżej 100 dB, czasem słychać pisk w jednej lampie (zawsze tej samej, jak ją zamienie miejscem). Całe szczęście W1000Z też fajną prezentacje mają z moją lampką mimo wszystko :)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pabloj napisał:

 

Czym dokładniej objawiało się niezgrywanie OTLa z OPPO PM3?

 

U siebie zauważyłem że im wyższa skuteczność słuchawek podłączanych do OTLa tym więcej problemów może występować (nie tylko impedancja ma znaczenie w tym wypadku), np szumy własne lampy, piski, itd. 
Przykładowo w Aeonach 2C które mają bardzo niską skuteczność ale również niską impedancje (11 Ohm chyba), której nie powinno się z OTLem parować, grają mi bez żadnych dodatkowych przykrych efektów, a natomiast ATH W1000Z, które mają już impedancje nieco wyższą, więc niby lepiej dla OTLa, ale za to skuteczność powyżej 100 dB, czasem słychać pisk w jednej lampie (zawsze tej samej, jak ją zamienie miejscem). Całe szczęście W1000Z też fajną prezentacje mają z moją lampką mimo wszystko :)

 

@pabloj , otl z pm3 z daje mi nieprzyjemne buczenie, podczas gdy z hf580 tło było niemal idealnie czarne, co bardzo mnie zaskoczyło.

Jeśli chodzi o ath to moje ad900x z otl hałasują okropnie, a w przypadku pożyczonych w5000 dodatkowe odgłosy były na granicy akceptowalności. Tak że te akurat słuchawki u siebie wolę z tranzystorem, ale u @Tytus1988 , w najdoskonalszym, najbardziej dopieszczonym torze z jakim miałam okazję się zapoznać, nie było żadnych takich niespodzianek i w5k grały fantastycznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, domil napisał:

Kobiety też czasem mają sporo na głowie, w każdym razie moja główka przyzwyczajona J.

Lampy to kt150 i Mullardy e88cc.

Nie śmiałbym w to wątpić. Ja w sumie ostatnio testowałem swoje lampy i Mullardy na pewno grały mi wyraźnie jaśniej od Black Plates, więc mogły pomóc w otrzymaniu takiego efektu, ale pewnie główny czynnik to ten, który wskazał @Perul. Co by nie mówić, zna je od podszewki.

 

7 godzin temu, Perul napisał:

Tutaj MOC rozjaśniła przekaz, one tak reagują na większą moc (a dokładniej jej zapas). 

Podziwiam Twoją odwagę, że akcentujesz takie rzeczy przy Brejnłoszu. W wątku o Zen DAC, Ci którzy usłyszeli znaczną poprawę po podpięciu CANa na czele z Ryką, dostali wyraźną sugestię, że odczucia takie wywarły słabości własnej psychiki w połączeniu z wpływem świadomości zbiorowej, tudzież innym efektem Mandeli. Wszak różnej maści metodologie i wykresy tego nie potwierdzają. Na szczęście sytuacja się trochę ustabilizowała po opiniach kolejnych zachwyconych użytkowników. Zobaczymy co będzie dalej.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Artorias napisał:

Podziwiam Twoją odwagę, że akcentujesz takie rzeczy przy Brejnłoszu.

Ja piszę o własnych doświadczeniach, a nie teoriach z internetu...

Nie spotkałem jeszcze słuchawek orto, które nie zareagowałyby pozytywnie na większą moc. 

Zawsze zyskiwała wielkość sceny, kontrola basu, nawet jeśli ogólną charakterystyką niezbyt to pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

Zawsze zyskiwała wielkość sceny, kontrola basu,

Zgadzam się w pełni. Taką sytuację miałem właśnie na Hifimanach. Chyba nawet o tym wspominałem w wątku o Sivgach, zanim mod nie usunął spamu :D Planary są wymagajace i tyle, nawet jak producent pisze jedno, to nie zawsze się to w pełni pokrywa z rzeczywistością. Zresztą nawet dali DAC/AMPa w zestawie, który nie był w stanie poprawnie ich napędzić, bo wiele traciły względem tego jak grały na mocniejszym źródle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde,  nie zdążyłem he400se ani hf580 że o sprzedanych pigwach nie wspomnę, podłączyć do forum608, bo mię @audionanikstraszył, że do niskoohmowych  planarów… i bałem się, że coś, wybuchnie albo czasoprzestrzeń się zagnie… to jak, próbować, nie próbować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, manuelvetro napisał:

No kurde,  nie zdążyłem he400se ani hf580 że o sprzedanych pigwach nie wspomnę, podłączyć do forum608, bo mię @audionanikstraszył, że do niskoohmowych  planarów… i bałem się, że coś, wybuchnie albo czasoprzestrzeń się zagnie… to jak, próbować, nie próbować ? 

Ja próbowałem z lcd3 (100ohm) no i wybuch nastąpił - śmiechu mojego i obecnego wtedy @SlawekR

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności