Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, pabloj napisał(a):

Wynika z nich, że wersja SE mo o pare decybeli podbity zakres w okolicach 3khz. Biorąc pod uwagę, że decybele mierzy się w skali logarytmicznej, a 3db to już dwukrotna różnica nateżenia dźwięku, faktycznie mogłeś to tak odebrać, że coś w nich nie grało jakbyś chciał i były na dłuższe odsłuchy zbyt 'chude'/piskliwe, czy jakkolwiek to opisać

Z tego co wiem v2 stealth mają więcej góry. Tu jest inny (skompensowany) graph:

 

IMG_0658.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens porównywać w ten sposób różne wersje he1000. Wiadomo że jest kilka "oficjalnych" wersji które w sumie do końca nie wiadomo czym się różnią. Ciekawe ile jest do tego nieoficjalnych wersji i różnic między parami przez posklejanie ich z tego co się walało w magazynie ala hihiman style ;)

 

Ja czekam aż wyjdzie nowa susvara i przecenią obecną o 50% tak jak zrobili z HEkami :P

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, x86 said:

 

@pabloj Przy zdalnym wyborze pomiędzy HE1000se, a HE1000v2 Stealth po części sugerowałem się wnioskami z tej recenzji

Już nie pamiętam teraz co on tam w szczegółach podawał ale zapamiętałem jedno, że z HEKse była lepsza płynność, obraz dźwięku mniej podzielony/poszatkowany.

No ja nie mam pojęcia organoleptycznego pomiędzy tymi różnicami, słuchałem tylko jednych HEKów, tych najnowszych ;) 

52 minutes ago, Kajetanjazz said:

Z tego co wiem v2 stealth mają więcej góry. Tu jest inny (skompensowany) graph:

 

IMG_0658.jpeg

Ja już nie wiem, który wykres HE1000 nie SE, dotyczy którego modelu. Na samej stronie Hifimana są teraz he1000se, he1000-stealth, he1000 v2. Masz pewność, że ten wykres powyżej dotyczy HE1000-Stealth, He1000-v2 Stealth (czyli obecne V3) czy też he1000 v2 np?

Ile ich tak na prawde jest 3 czy 4 modele?

 

Wygląda na to, że znalazłeś ten wykres w tym wątku na ASR: https://shorturl.at/kpu79

Tutaj post niżej jest inny pomiar, opisany jako HE1000 Stealth. Może ten na czarnym tle dotyczy v1? To też się pokrywa z tym co wymierzył Crinacle https://crinacle.com/graphs/headphones-legacy/hifiman-he1000-v1/

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj tak, oznaczone „HE1000” to he1000 v2 stealth. 
 

10 minut temu, pabloj napisał(a):

Ile ich tak na prawde jest 3 czy 4 modele?

To jest ewolucja jednego modelu:

Najpierw był model he1000, potem update do he1000v2. Później zrobili droższą wersję bliżej Susvar - he1000se i trzymali te dwa modele (he1000v2 oraz he1000se). Teraz zrobili update tych starszych he1000v2 do stealth magnets podobnie jak wszystkim modelom od dołu ich linii

 

he1000->he1000v2->he1000v2 stealth

he1000se (osobny model nad tymi)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kajetanjazz Dzięki, w takim razie jeśli już ufać wykresom, to bardziej trzeba by temu:
(z tego samego wątku na ASR co ten z czarnym tłem i napisem HE1000)
1690869611465.png

 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NuYam napisał(a):

Próbowałeś z innym źródłem i wzmacniaczem?

Tak. Już było podobne pytanie i wymieniłem z czym podłączałem

Cytat

Głównie słuchałem i zależało mi na tym by osiągnąć synergię z Shanligiem H7. Jeżeli on nie dał rady poskromić ich pode mnie to ja wysiadam. Oprócz niego wtedy jeszcze miałem iCan Pro z SU-9 oraz Gustard A20h. Z iCan Pro odsłuchałem w każdym trybie od tranzystorowego po hybrydowy i czysto lampowy w środku z parką WE396A. Nie liczę mniejszych źródeł choć po balansie też dawały radę bez problemu : HiBy R6 v1 (muzykalne, kolorujące z podkreśleniem midbasu), iBasso DX160, Lotoo PAW S1, xDuoo Link 2 bal.

 

Godzinę temu, NuYam napisał(a):

Posuchą, syntetycznością charakteryzują się dacki delta sigma z ovesamplingiem i wyjściem napięciowym.

Zgadza się i suchotniki już dawno mam za sobą ale dzięki za radę 👍 :)

56 minut temu, pabloj napisał(a):

No ja nie mam pojęcia organoleptycznego pomiędzy tymi różnicami, słuchałem tylko jednych HEKów, tych najnowszych ;) 

Moja rada to wypożyczyć do domu na jakiś czas i w spokoju obadać wpierw HE1000 Stealth. Jeżeli wszystko będzie na swoim miejscu to i w portfelu sporo zostanie. Generalnie z mojego długiego wywiadu środowiskowego i obserwacji po wszelkich forach doszedłem do wniosku, że najwięcej osób uważa HE1000v2 za najlepsze z całej serii (żałuję że nie zacząłem od nich bo teraz to mi trochę ochota odeszła), potem HE1000se a na końcu HE1000 Stealth ale każdy ma inne oczekiwania i nie sposób przewidzieć które Tobie by najbardziej podeszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x86 to na pewno, jeśli się poczuję zdecydowany, najpierw wypożyczę do domu. Przy takich cenach już tak robie choć czasem kusi coś kupić nawet w ciemno ale się hamuje :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, umiem robić zdjęcia. 

U mnie odsłuch, dzięki wielkiej uprzejmości @kurop, Arya Stealth. Krótko, bardzo neutralne brzmienie, z nutką analogowości. Krótki, szybki, głęboki bas, potrafią zagrać ciemno i jasno, ciepło i chłodno. Jedne z najbardziej neutralnych słuchawek jakie słyszałem. :) 

IMG_20231012_153343.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw Arya Organic, czy będą lepsze od moich Arya V1

Edytowane przez Corvin74
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki życzyliwości @Tytus1988 było mi dane posłuchać kabla Entreq Apollo II (o ile dobrze pamiętam) ze słuchawkami GL2000. Kabel stockowy w tych słuchawkach jest bardzo dobrej jakości, więc sonicznie niewiele było tu do poprawy.

 

Aby nie mieć problemu z dostosowaniem odpowiedniej głośności przy testach porównywałem z moim kablem Toxic Silver Widow. Na pierwszy "rzut ucha" nie było zbyt dużej różnicy, ale przy spokojniejszych odsłuchac kabel Entreq grał z większą gładkością i lepiej ułożoną sceną. Ogólnie zmianę uważam za pozytywną. 

Kabel też świetnie spisał się w połączeniu z Sony Z7, ale porównywałem jedynie ze stockowym kablem do GL2000 na 4,4mm z przejściówką na 6,3mm, więc różnice też mogły wynikać z przejścia na XLR z SE.  


Ogromnie dziękuję @Tytus1988za możliwość przetestowania kabelka.

 

Miałem też okazję wcześniej słuchać kabla Wireworld Nano Platinum dzięki życzliwości @vonBaron

Również bardzo wysoko go oceniam. Nie porównywałem jednak bezpośrednio. W Wireworld pierwsze co zauważyłem to doskonała, laserowa wręcz precyzja dźwięku i gładkość góry oraz wokali. Gładkość charakterystyczna dla srebra o bardzo wysokiej jakości. 

 

Proces dopasowania odpowiedniego kabla do GLi trwa. Gdyby ktoś z Was miał chęć pożyczyć jakiś wysokiej jakości kabelek 2x3,5mm z XLR to będę wdzięczny. Mogę podesłać w zamian na testy Avantone Planar lub Fostexy TH610.

Najbardziej interesuje mnie Argentum Extreme, Invictus i Lavicables. 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2023 o 15:51, Corvin74 napisał(a):

Ja jestem ciekaw Arya Organic, czy będą lepsze od moich Arya V1

 

Ja wczoraj miałem ich drugi odsłuch. Bardzo mi się podobają. Wg mnie bliżej im do v1 niż wersji stealth. IMO są bardziej basowe od v1. Niestety wykonanie typowo HiFiMANowe. Krzywo naklejone to cuś, co udaje drewno i trzeszczą przy zakładaniu na głowę. Ów cuś imitujące drewno z licznymi drobnymi przytarciami OotB. Fajnie mi grają też HEK Stealth. Dużo więcej powietrza i detali, ale za to czasem brakuje tego fajnego pomruku na subbasie z Aryi Organic. Te z kolei zaczynają męczyć muleniem przy bardziej basowych kawałkach. Za to wygląd i wykonanie prima sort. Nie udało mi się wczoraj podjąć decyzji, które i za czas jakiś robię dogrywkę. Najprawdopodobniej jeden z tych dwóch modeli zastąpi moje Arye v1 w tym roku. Arya Stealth do mnie nie przemawia. Ciekawią mnie jeszcze Audeze MM-500, ale nie da się tego odsłuchać.

Edytowane przez Karister
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie  Ether Flow , czy taki kabel https://www.olx.pl/d/oferta/forza-audioworks-noir-hybrid-hpc-przewod-dan-clark-dca-mrspeakers-2m-CID99-IDWnj85.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=0  

trochę rozjaśni i poprawi górę ( są trochę zamulone po prostu ) przy okazji czy to ktoś z forum sprzedaje . W tej chwili mam magiczną miedź od Jimmy Dragona

Edytowane przez blackromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, blackromek napisał(a):

czy taki kabel https://www.olx.pl/d/oferta/forza-audioworks-noir-hybrid-hpc-przewod-dan-clark-dca-mrspeakers-2m-CID99-IDWnj85.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=0  

trochę rozjaśni i poprawi górę ( są trochę zamulone po prostu ) przy okazji czy to ktoś z forum sprzedaje . W tej chwili mam magiczną miedź od Jimmy Dragona

Raczej spodziewałbym się lekkiego przyciemnienia. Jak chcesz rozjaśnić szukaj srebra.

Mogę zrobić rozjaśniający kabel, jakby co pisz PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, blackromek napisał(a):

Mam pytanie odnośnie  Ether Flow , czy taki kabel https://www.olx.pl/d/oferta/forza-audioworks-noir-hybrid-hpc-przewod-dan-clark-dca-mrspeakers-2m-CID99-IDWnj85.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=0  

trochę rozjaśni i poprawi górę ( są trochę zamulone po prostu ) przy okazji czy to ktoś z forum sprzedaje . W tej chwili mam magiczną miedź od Jimmy Dragona

 

A może tor zamula albo po prostu słuchawki tak grają? Nie miałem tych słuchawek, ale z tego co się orientuję to są słuchawki nie grające zbyt jasno i próba rozjaśnienia brzmienia może się nie powieźć. Pewnie jakieś fajne sreberko od Perula uporządkuje górę. Warto spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor nie zamula , Bryston Bh 1 , Litlle Dot VI . Myślałem że noir hybrid  rozjaśnia trochę w stosunku do noir i innej  gołej miedzi 

Ether grają fajnie tylko właśnie na tle ( Verite open i Lcd-3 ) lekko zamulają brak takiego blasku chyba że one tak grają 

Edytowane przez blackromek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Forza Noir Hybrid mam tylko do CZ-1. Względem stockowego kabla jest ogólnie spora poprawa, ale ten stockowy to bardzo kiepski kabel, więc tutaj żadna sztuka polepszyć. Dwóch kolegów z forum testowało różne kabelki do GL2000 i między innymi wspomniany kabel Forzy. Kabel ponoć "przybrudzał dźwięk". Nie wiem czy przypadkiem @Undertaker nie miał tych słuchawek. 
Obiło mi się o też uszy, że stara wersja 1.0 była dużo lepsza od 1.1. 
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qaz12 napisał(a):

Miałem Ether Flow i górę próbowałem poprawiać płytszymi  padami,

Pewnie efekt był słaby, bo górę rozjaśnia się wyższymi padami. Ewentualnie można zastosować bardziej "przewiewne" np hybrydy, ale one i wyższą średnicę podbijają i odchudzają niższą i wyższy bas. Choć akurat w przypadku planarów z dużą membraną, to może nie do końca tak zadziałać, bo jeszcze zmniejszają damping przetwornika, co "pogrubia" brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał(a):

Pewnie efekt był słaby, bo górę rozjaśnia się wyższymi padami. Ewentualnie można zastosować bardziej "przewiewne" np hybrydy, ale one i wyższą średnicę podbijają i odchudzają niższą i wyższy bas. Choć akurat w przypadku planarów z dużą membraną, to może nie do końca tak zadziałać, bo jeszcze zmniejszają damping przetwornika, co "pogrubia" brzmienie.

Z tego co pamiętam, to zmniejszył się bas, przez co dźwięk wydawał się jaśniejszy i słuchawki straciły też swój odrobinę pogłosowy klimat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności