Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

740 gram na głowie to sporo a dodatkowo te idiotyczne, wielkie, metalowe, wiszące adaptery. Porażka.

spacer.png

 

@lobuz1 zrobiłeś mi dzień :DJedna z najśmieszniejszych koncepcji designerskich jakie ostatnio widziałem (obok słynnych słuchawek Dysona z oczyszczaczem powietrza).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz sceny jak w HD800 w Charybdis podoba mi się średnica, nie jest ani za sucha ani za mokra, nie jest zbyt blisko ani zbyt daleko, według mnie jest niemal perfekcyjna. Wokale są kapitalnie, zawsze w centrum nagrania, przewodzą na myśl Susvary. Może i 1266 średnicę mają o te kilka procent bardziej rozdzielczą ale to Charybdis mają ją bardziej muzykalną i angażującą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@jacmiszcz92 jak wrócą od vonBarona to będzie można odsłuchać u mnie, mam je na wypożyczeniu od importera

 

pałąk psuł całą przyjemność słuchania na phobos2 i myślę że to miało duży udział w opinii że phobos1>phobos2. Jak tutaj jest lepiej to chyba trzeba będzie przysiąść do nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kurop napisał(a):

pałąk psuł całą przyjemność słuchania na phobos2 i

No jego konstrukcja była nie do przyjęcia - przy tak ciężkich słuchawkach, był za delikatny. Nauszniki majtały na nim jak dziecięca zabawka, ale dźwięk był super.

A czy ktoś słuchał już Yamaha YH-5000Se? Jestem ich ciekaw... podobają mi się a do tego według testów jakie czytałem mogą być w moim guście.

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/headphones/yh-5000se/index.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2023 o 19:52, MichalZZZ napisał(a):

Nie znam Hifimanów o których wspominasz w pierwszym zdaniu, ale miałem LCD2C, LCD3 oraz LCD5. O te pierwsze dwie pary pytasz, wiec pozwole sobie wyrazić swoje zdanie. Trójki były bardzo kameralne (dla mnie osobiscie wręcz klaustrofobiczne ;) ) jeśli chodzi o wielkość sceny. Chociaż w głąb grały fajnie. LCD2C natomiast na odwrót - grały ciut szerzej, ale w głąb za to nic szczególnego i brakowało mi holografii. Wcale sie nie zdziwie jak ktos napisze, że wielkosc sceny w byle jakich Hifimanach bedzie robila lepsze wrażenie, bo trojki pod tym wzgledem sa poprostu przecietne, żeby nie powiedzieć słabe. Audeze nie słyną z dużej sceny. Mają inne atuty. Jedyne dobre słuchawki wszerz i w głąb grające (choć też nie najlepsze i sa pod tym wzgledem bardziej przestrzennie grające słuchawki), to LCD5. Piątki są uważane za najbardziej przestrzenne spośród oferty planarów Audeze. Natomiast jeżeli miałbym porównać flagowe Audeze do flagowych Hifimanów, to te drugie mają zdecydowanie więcej do zaoferowania, jeśli chodzi o scenę czy holografie.

 

Pięknie to ująłeś że wszystkie słuchawki nie są idealne.

2 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

740 gram na głowie to sporo a dodatkowo te idiotyczne, wielkie, metalowe, wiszące adaptery. Porażka.

spacer.png

Ja to lubię słuchawki o wadze piórkowej 180 gram do 280gram i max 380 gram. Reszta to masochizm dla karku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Phobosach v1 jest stabilny. To w nowszej wersji przez użycie włókna węglowego był mocno giętki
Oczywiście mówiąc "w poprzednikach" miałem na myśli phobos mk2.
Miałem przyjemność posłuchać i pierwszych i drugich, w drugich właśnie ten zbyt cienki karbon nie był najlepszym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Stąd było moje pytanie.
Widzę, że teraz użyli kontrowersyjnych wiszących kabli na stałe zamiast gniazd w muszlach.... szkoda.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Praedo napisał(a):

Widzę, że teraz użyli kontrowersyjnych wiszących kabli na stałe zamiast gniazd w muszlach.... szkoda.

Również nie jestem zwolennikiem kolczyków 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał(a):

Pięknie to ująłeś że wszystkie słuchawki nie są idealne.

Absolutnie nie ma idealnych słuchawek, ktore każdemu w stu procentach by odpowiadały, bo muzyka i sprzęt jej towarzyszący, to bardzo subiektywna rzecz. Niemniej ja już znalazłem dla mnie osobiście słuchawki, które są najbliżej ideału, choć idealne też nie są i potrafię wskazać ich wady :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

740 gram na głowie to sporo a dodatkowo te idiotyczne, wielkie, metalowe, wiszące adaptery. Porażka.

spacer.png

Nowa seria już ma normalne wtyki https://www.erzetich-audio.com/products-charybdis/

4 godziny temu, Weird_O napisał(a):

A jakie tam są konektory w tych Erzetichach? 3,5mm?

XLR 4pin.

Ciekawe ile wniósłby lepszy kabel bo nie zgadzam się z Ryką że ten fabryczny jest jakiś fantastyczny.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, vonBaron napisał(a):

Nowa seria już ma normalne wtyki https://www.erzetich-audio.com/products-charybdis/

XLR 4pin.

Ciekawe ile wniósłby lepszy kabel bo nie zgadzam się z Ryką że ten fabryczny jest jakiś fantastyczny.

Ufff. Jednak kolejne próby zastosowania gniazd zakończyły się powodzeniem 😅.  Mimo wszystko trochę siara, że firma wypuszcza takie coś. Przestaję się czepiać bo słuchawki zapewne grają koncertowo skoro tak piszesz. Mógłbym się nimi zainteresować.

 

IMG_1891.jpeg

 

IMG_1893.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, vonBaron napisał(a):

Na luzie choć boję się z H2 będzie trochę za jasno. 

Od wiadomo kogo ;)

Ciężko powiedzieć bo HE1kse słuchałem dawno ale i tak jestem pewny że Charybdis są lepsze. Super jest ich ta scena i równowaga tonalna połączona ze świetną dynamiką. 

A jak z bassem? Heki z burkiem są odrobinę chude w tej kwestii, a pamiętam, że Phobosy miały wyraźny bass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 06:56, vonBaron napisał(a):

Świetne są te Charybdis, już teraz mogę stwierdzić że to najlepsze słuchawki do 20k. Zdziwił mnie ich dźwięk bo spodziewałam się brzmienia w kierunku LCD-4 a one grają mocno w kierunku 1266. Bardzo możliwe że mają lepszą scenę od właśnie Abyss ów o ile na szerokości jest podobnie tak w głąb Charybdis są lepsze. Średnica jest bliżej niż w 1266, wokale są świetne. Tak naprawdę to jedyna przewaga 1266 to bas. Reszta jest porównywalna do 1266. Charybdis mają równiejsze pasmo od 1266. Mimo dużej wagi bardzo dobrze ja rozkładają na głowie ale nie radzę się schylać ani odchylac bo przez słaby nacisk muszli słuchawki łatwo zasuwaja się z głowy. 

brzmi jak opis idealnych słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wady dźwiękowe jakie znajduję w Charybdis to większa pogłosowość niż w 1266 i trochę grosza kontrola i twardość basu, myślę że lepszy kabel zniwelowałby te wady.

 

Ogólnie jak komuś bardzo podoba się dźwięk 1266 a nie ma tyle $$ lub nie chce tyle wydawać na słuchawki to może Charybdis kupować w ciemno. Warto w przyszłym tygodniu wybrać się do @kurop i ich posłuchać choćby z DAPa.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, vonBaron napisał(a):

Jedyne wady dźwiękowe jakie znajduję w Charybdis to większa pogłosowość niż w 1266 i trochę grosza kontrola i twardość basu, myślę że lepszy kabel zniwelowałby te wady.

 

Ogólnie jak komuś bardzo podoba się dźwięk 1266 a nie ma tyle $$ lub nie chce tyle wydawać na słuchawki to może Charybdis kupować w ciemno. Warto w przyszłym tygodniu wybrać się do @kurop i ich posłuchać choćby z DAPa.

Jakiw kable masz w zestawie? O jakiej długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności