Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

Naszło mnie na zdradę, choć daleko nie odskoczyłem od Fostexów, kupiłem używane Denony D600.

Miałem je 2 lata temu, zachowały mi się w pamięci jako jedne z najprzyjemniejszych słuchawek w odbiorze, takie gęste i analogowe...

Połączone z HP-A8 Fostexa zagrały D600 lepiej od TH600/900...Bądź tu mądry...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Denonki na pewno grają przyjemniej na górze, zero sybilacji, mniejsza scena, żywsza emocjonalna średnica.

Bas z HP-A8 sporo mocniejszy z D600, taki mocny,dobitny...

Ogólnie można odebrać D600 jako granie które kojarzy mi się z lat 80 tych, gładko,przyjemnie,basowo,imprezowo...

Wygoda też mnie urzeka w D600, duży pałąk,miękkie pady.

Wielkość sceny po stronie Fostexów, impreza sylwestrowa z Denonami...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma co się spinać, każdy słyszy inaczej, każdy ma inne upodobania i dla jednego Takstary będą lepiej grały niż fostexy. Miałem te denonki też je dobrze wspominam, były u mnie najdłużej. Tylko mając d600 marzyłem nieraz ze fajnie by było mieć TH900 tam to musi być granie. Jak widać jednak nie dla wszystkich i całkiem możliwe ze zaliczał bym się do takich jak @Soundman.

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Miałem 2 razy D7100 i teraz drugi raz D600, jednak z dobrym wzmacniaczem czuć różnicę na plus D7100.

D7100 są kłopotliwe, bo z czasem zachodzą z nimi zmiany w przekazie na minus, choć nie u każdego.

Moje pierwsze D7100 z czasem stały się jazgotliwe i ostrawe na górze, bas miękki bez tej mocy z początku.

D600 to bezpieczniejszy wybór, sporo też tańszy, które słuchawki za 600 zł,używki, dadzą taką potęgę w przekazie i gładkość?

HP-A8 do mocarzy basu nie należy, preferuje raczej średnicę...więc do D600 idealnie pasuje...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że D600 brakuje dociążenia średnich tonów (nawet nie chodzi o ilość) - wielbicielom beyera nie będzie to przeszkadzać, ale dla tych co wolą senki już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taniej potege na basie i gladkosc dadza dt150. Co do sybilizujacych th900 to mnie wydaje ze im by sie przydal wzmacniacz hybrydowy na vintydzowych 12au7 RCA clear top albo Amperexach bugle boy. Oczywiscie zgaduje bo th900 na oczy nie widzialem ale u mnie na d7000 jest magia z amperexami.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Th900 z Rapture był ideał, potęga przekazu i gładkość oraz wyrazistość niesamowita, chyba jestem porąbany że nadal nie mam tego zestawu.

DT150 jednak nie mają tego basu jak D600, lepsza średnica i góra w Beyerach dla mnie z pamięci.

Co ciekawe z HP-A8 nie narzekam na oddaloną średnicę w D600, góra też jest dobra....wymiana kabelka powinna tylko pomóc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w 600 trochę przeszkadzał subbas mógłby być lepszy, bardziej szczegółowy. Pamiętam że potrafiły walić jak z suba, jak by był bardziej zwarty i niósł ze sobą więcej detali było by super. Do tego poprawić trochę średnicę, ciut górę i mamy extra sluchafony. Miały kilka wad, nie na tyle dużych żeby ich nie lubić dlatego bardzo dobrze je wspominam bo dawały dużo radości ze słuchania

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 grają właściwie jak d7100. Nawet jak raz sprzedawałem swoje d7100,to kupujący porównywał je z D600 i sam przyznał, że brzmią prawie identycznie ;)

D7100 są szybsze, mają więcej góry, w muzyce nie panuje taki tłok jak na D600. Miałem D7100 prawie rok na własność, D600 gościłem dzięki uprzejmości klienta. To są na pewno słuchawki o nieco innych potrzebach sprzętowych, no może poza wzmacniaczem, żeby miał możliwie wysoki współczynnik tłumienia. Nie wiem jak 600, ale D7100 się za to odwdzięczały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 razy D7100 i teraz drugi raz D600, jednak z dobrym wzmacniaczem czuć różnicę na plus D7100.

D7100 są kłopotliwe, bo z czasem zachodzą z nimi zmiany w przekazie na minus, choć nie u każdego.

Moje pierwsze D7100 z czasem stały się jazgotliwe i ostrawe na górze, bas miękki bez tej mocy z początku.

D600 to bezpieczniejszy wybór, sporo też tańszy, które słuchawki za 600 zł,używki, dadzą taką potęgę w przekazie i gładkość?

HP-A8 do mocarzy basu nie należy, preferuje raczej średnicę...więc do D600 idealnie pasuje...

 

moje D7100 mają już dwa lata i nic takiego im się nie wydarzyło właśnie, wręcz za górne rejestry były na meecie chwalone po za tym jest dokładnie jak Majkel pisze: D7100 lubią dobre towarzystwo w zasadzie tylko nie zagrały z Rapture bo w tym połączeniu przekaz stał się gęsty, zbity i zbyt basowy, misiowaty. Względem D600 przy założeniu że mają dobre źródło jest wyraźna różnica, choćby w ilości przekazywanych szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w 600 trochę przeszkadzał subbas mógłby być lepszy, bardziej szczegółowy. Pamiętam że potrafiły walić jak z suba, jak by był bardziej zwarty i niósł ze sobą więcej detali było by super. Do tego poprawić trochę średnicę, ciut górę i mamy extra sluchafony. Miały kilka wad, nie na tyle dużych żeby ich nie lubić dlatego bardzo dobrze je wspominam bo dawały dużo radości ze słuchania

 

mobilnie...

jestem tego samego zdania ale jednak warto do nich odpowiednie źródło zapodać ,odpowiednio dyscyplinujący bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że teraz moda na DT1770 lub TH-X00, ale ja jestem nadal oczarowany D2000 w oczekiwaniu na powrót T90 :) Dołączam do klubu, słuchawek się nie pozbywam. Najlepszy subbas jaki dotychczas słyszałem aż dziw bierze, że Denon wycofał się z produkcji tak genialnej serii jak Dx000 (przynajmniej brzmieniowo, cenowo pewnie pojawiłyby się głosy na nie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Wiem, że teraz moda na DT1770 lub TH-X00, ale ja jestem nadal oczarowany D2000 w oczekiwaniu na powrót T90 :) Dołączam do klubu, słuchawek się nie pozbywam. Najlepszy subbas jaki dotychczas słyszałem aż dziw bierze, że Denon wycofał się z produkcji tak genialnej serii jak Dx000 (przynajmniej brzmieniowo, cenowo pewnie pojawiłyby się głosy na nie).

D2000 można i warto pomodować, słuchałem takiego modelu ze zmienionym kabelkiem na srebro i dodaliśmy pady Lawtona...ja nie mogę ,zagrały niemal jak TH900 co wtedy miałem rok temu. Minę miałem nietęgą...

Do środka warto też wpakować waty albo podziurkowanej blaszki aluminiowej. Sporo zmienia się przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem Wam, że efekt wow w D2000 póki co nie schodzi :D Dirty Diana Jacksona od pierwszych dźwięków powala nisko schodzącym basem. Z pewnością w przypadku Denona płaci się za nazwę (nowych bym nie kupił), ale jeśli D5000 i D7000 zachowują tę konkretną cechę polepszając dodatkowo inne aspekty i przy tym nie stając się średnicowym graniem to chciałbym ich posłuchać :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Powiem Wam, że efekt wow w D2000 póki co nie schodzi :D Dirty Diana Jacksona od pierwszych dźwięków powala nisko schodzącym basem. Z pewnością w przypadku Denona płaci się za nazwę (nowych bym nie kupił), ale jeśli D5000 i D7000 zachowują tę konkretną cechę polepszając dodatkowo inne aspekty i przy tym nie stając się średnicowym graniem to chciałbym ich posłuchać :)

Maciej3, Denony D7000 to nadal jedne z najlepszych słuchawek zamkniętych ever. Zbieraj kasę i szukaj okazji, chyba że kupisz Sony MDR10....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności