Skocz do zawartości

AKG K812 - nowy flagowiec od AKG


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi


Dzięki za radę EvilKillaruna, ale one polecą na gwarę, a potem jak wymienią na nowe to sprzedam, i jako główne zamknięte zostaną jedynie HP100 rev2, które jak dla mnie są na podobnym poziomie, a wygoda jak dla mnie wystarczająca i całkiem dobra. Może się skuszę na K701 i nawet mam nadzieję, że się uda z nich bas wyciągnąć :) Uprzedzę ewentualne odpowiedzi: -tak, wiem nadzieja matką gł...ch


Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mi nawet ucisk w Fidelio X1, uważanych za megawygodne z początku trochę dawał o sobie znać...

Ja też to odczułem, ale praktycznie od razu wziąłem się za rozgięcie pałąka i po problemie. Co do ucisku na czubek głowy to jestem na to bardzo wrażliwy - dość szybko od tego głowa mnie boli. W słuchawkach, które tak mają z reguły podklejam coś po bokach (jak gąbka od HD650) lub jeśłi jest taka możliwość doginam odpowiednio pałąk (Hi2050 bardzo zyskały na wygodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oblivion

O K550 i K701 możesz poczytać pod względem modowania u mnie na AF (pod postacią Q701). Nadzieja nadzieją, ale jest to jak najbardziej możliwe. W K701 można to osiągnąć nie okablowaniem a bardziej dampingiem (identycznie jak w K702, Q701 etc.) i po tej czynności jest pod tym względem naprawdę dobrze i przede wszystkim minimalnym (i wciąż cofalnym do stocka) kosztem. Zawsze lubiłem się bawić słuchawkami, ale tutaj szczerze i bez cienia skromności jestem sam z siebie bardzo zadowolony.

 

Nie wiem jak używki i jak się na nie zapatrujesz, ale jeśli chcesz kupować nowe K701, to chyba najtaniej zrobisz biorąc je od maystra na audeos.pl z użyciem kodu rabatowego ode mnie, będziesz miał 5% rabatu. Ogólnie jednak bym szukał Q701 w dobrej cenie, mają parę cech na tle K701, które w moich oczach K skreślają. W komisie widziałem parę dni temu zielone z dodatkowym przewodem.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki, polukam później na audiofanatyku :) O dampingu słyszałem, np. E09k z impedentacją 10ohm i wymienonymi opampami jest dobrym zestawieniem (przynajmniej takie mam info od jednego b. osłuchanego gostka). Jeśli będę kupował to z Niemiec, tam cenki wyraźnie lepsze. Do zielonych jakoś za bardzo przekonany nie jestem :P Tak w ogóle to K701 mi się najlepiej podobają wizualnie z wszystkich K 7xx.

Dzięki również za naświetlenie różnicy sonicznej pomiędzy K701/Q701, właśnie patrzę na headfi to widzę, że róznice wg ludzi dużo większe niż co wyczytałem wcześniej gdzieniegdzie.

UPDATE: Po odnalezieniu artykułu o modyfikacji Q701 widzę, że nie o takim dampingu pisałeś jaki myślałem :)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki, polukam później na audiofanatyku :) O dampingu słyszałem, np. E09k z impedentacją 10ohm i wymienonymi opampami jest dobrym zestawieniem (przynajmniej takie mam info od jednego b. osłuchanego gostka). Jeśli będę kupował to z Niemiec, tam cenki wyraźnie lepsze. Do zielonych jakoś za bardzo przekonany nie jestem :P Tak w ogóle to K701 mi się najlepiej podobają wizualnie z wszystkich K 7xx.

Dzięki również za naświetlenie różnicy sonicznej pomiędzy K701/Q701, właśnie patrzę na headfi to widzę, że róznice wg ludzi dużo większe niż co wyczytałem wcześniej gdzieniegdzie.

UPDATE: Po odnalezieniu artykułu o modyfikacji Q701 widzę, że nie o takim dampingu pisałeś jaki myślałem :)

 

 

Nie ma sprawy.
Widzisz - o gustach się naprawdę nie dyskutuje, bo akurat uważam całkowicie inaczej :). Dla mnie K701 to niestety najbrzydsze słuchawki z tej serii (głównie przez udające metal elementy plastikowe), ale pomijając wizualność, bo to oczywiście zawsze jest do przeżycia, to jednak najbardziej odrzuca mnie nawet nie kabel na stałe, a zastosowanie jasnych padów. Baaardzo szybko łapią szeroko pojęty brud i w efekcie równie szybko użytkownik może zostać zmuszony do ich wymiany. W Thomannie są oryginały z K702 w kolorze czarnym, z zamówienia zbiorowego wychodziło włącznie z KW jakieś 150-160zł za komplet, no ale to wciąż pady ciemne, a nie jasne, także przestrzegam :).
K812 mają tutaj ten plus, że polecieli w rozwiązania pokroju K545 z prawdopodobnie o wiele lepszym materiałem. Teoretycznie jednak nawet idąc w welur jestem tutaj dosyć przekonany co do zmniejszenia się poziomu basu w sposób znaczący po ich zastosowaniu, jeśli tylko K812 wykażą się identyczną wrażliwością na seal jak K550. Nie liczyłbym też na mniejszą cenę zapasowych padów niż 80-100$ i to prosto z AKG Spare Parts Department.
Nie ma sprawy, aczkolwiek różnice są między K i Q701 większe niż tylko kolorki i kabel na miniXLR. Przede wszystkim Q701 są minimalnie cieplejsze od K701 i do tego można byłoby całość sprowadzić. Po wymianie przewodu w Q701 ilość basu niestety nie przybywa, a przynajmniej ja jakoś jeszcze nie trafiłem na taki przewód i mam nadzieję, że nie trafię, bo o ile efekt na bas byłby może wtedy i dobry, to reszta zapewne by kulała. Można za to ulepszyć sobie separację w średnicy i ostrość góry, choć to ostatnie bez wymiany materiałów akustycznych poczytuję za wadę, przynajmniej przy Canare. Za dwa tygodnie, może trzy, będę miał zrealizowane zamówienie na kolejny przewód, tym razem o wiele lepszej jakości, więc zapowiada się jeszcze ciekawiej. Z czasem nabrałem do Q701 ogromnego szacunku za potencjał, jaki w sobie mają i na mieszkaniu są moją główną parą dynamiczną, mimo posiadania elektrostatów.
I tutaj rodzi się od razu naturalne pytanie jak wypadną na ich tle K812. W tej chwili Q701, może w ogóle x7xx bez 65th i K712, są wg mnie jednymi z najopłacalniejszych słuchawek w okolicach tysiąca złotych o takiej sygnaturze, a przynajmniej w ramach modeli AKG (wraz z K612, które można mieć z thomanna za raptem 700zł). K812 kosztują w przeliczeniu powiedzmy tą czterokrotność wartości 700-tek, więc od razu rodzi się u mnie wątpliwość o jakość dźwięku w starciu z wypróbowanym już driverem, jaki siedzi w starszej serii, jak i np. również panoszącymi się w tych okolicach konkurentami dynamicznymi oraz może i też właśnie elektrostatycznymi budżetówkami. Może wyjść tak, że K812 będą owszem, dobre, ale jednocześnie potężnie przecenione. Na head-fi ogrom osób posiada przynajmniej jeden model z 700-tek, więc po listopadzie zapewne będzie można sobie część takich wątpliwości rozwiać.
Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillaruna

 

Mi tam wersja Q701 podoba się mniej przez bardziej młodzieżowy charakter, obszycie paska pałąka zieloną nitką nawet w czarnym i białym modelu.. W k701 podoba mi się brązowy pasek pałąka i podstawka w komplecie ;) Jeśli już pady zmieniać to chyba najlepiej na te dla K702 anniversary (też można kupić, ale chyba nie w thomanie), które są trochę inne i właśnie przybliżają je do bardziej basowych wersji.

 

Cóż muszę przyznać, że to ciekawe, że sięgasz po nie częściej niż elektrostaty :) Co do kabelka to może conducfil 3014 byłby dobrym towaryszem do nich?

 

 


I tutaj rodzi się od razu naturalne pytanie jak wypadną na ich tle K812. W tej chwili Q701, może w ogóle x7xx bez 65th i K712, są wg mnie jednymi z najopłacalniejszych słuchawek w okolicach tysiąca złotych o takiej sygnaturze, a przynajmniej w ramach modeli AKG (wraz z K612, które można mieć z thomanna za raptem 700zł). K812 kosztują w przeliczeniu powiedzmy tą czterokrotność wartości 700-tek, więc od razu rodzi się u mnie wątpliwość o jakość dźwięku w starciu z wypróbowanym już driverem, jaki siedzi w starszej serii, jak i np. również panoszącymi się w tych okolicach konkurentami dynamicznymi oraz może i też właśnie elektrostatycznymi budżetówkami. Może wyjść tak, że K812 będą owszem, dobre, ale jednocześnie potężnie przecenione. Na head-fi ogrom osób posiada przynajmniej jeden model z 700-tek, więc po listopadzie zapewne będzie można sobie część takich wątpliwości rozwiać.

 

No na pewno nie będą grać 4x lepiej :D Ale to nie tylko w audio tak jest, że jak coś jest już naprawdę dobre, to za niewielkie poprawy płaci się wielokrotnie więcej. Podobna sytuacja z procesorami zawsze była, nowa seria procesorów powiedzmy zaczyna się od 500zl, a kończy na modelu 3000zł, który jest tylko o połowę bardziej wydajny, a kupując model za 500zł i mając dobrą płytę główną, w wielu przypadkach można podkręcić, że wydajność będzie podobna jak w modelu 3000zł. Niestety słuchawek nie można "podkręcać", ale Twoje mody na AF do AKG pokazują, że można je tuningować pod preferencje i przybliżać do droższych modeli tj. K702anniversary/K712 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem o podstawce ;).


Nie no, nie powiedziałem że częściej sięgam. Aktualnie sprzęt rozkłada mi się tak, że na mieszkaniu mam pozostawione tylko kolumny + Q701, zaś w pracy (w tej nawet chwili) ESy, które nie mają problemów z poradzeniem sobie pod kątem SQ tak z nimi, jak i z leżącymi pół metra ode mnie K550, bez względu jakie mody by się w środku nie znalazły. Te ostatnie sprowadzają się raczej do roli słuchawek testowych i sytuacji, gdy ESów jednak użyć nie mogę (klimatyzacja, hałas za oknem etc., w końcu to full open o totalnie zerowej izolacji). Mam po prostu bardzo prosty i logiczny podział pod kątem praktycznym.




Dokładnie. I tu mnie też trochę dziwi head-fi, a raczej ludzie w wątku o K712, którzy konsekwentnie ignorują ten fakt. Czasami myślę czy przypadkiem nie jest to świadome działanie, aby nie pluć sobie potem w brodę, ale zapewne nigdy się nie dowiem. Jedno jest pewne - dla mnie osobiście przy cenie 65th/K712, zakresie ich różnic w stosunku do "starych" 701/2 oraz potencjale do wykorzystania gdy idzie się w tym kierunku, nowe modele AKG są po prostu nieopłacalne. Ale choć generalnie wiem z góry, że K812 są już teraz a bit overpriced, ciekawi mnie jak bardzo :).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa z pod czyjego pióra wyjdzie pierwsza polska recka tych słuchawek :)

 

Fakt, zapomniałem o podstawce ;).

 

Nie no, nie powiedziałem że częściej sięgam. Aktualnie sprzęt rozkłada mi się tak, że na mieszkaniu mam pozostawione tylko kolumny + Q701, zaś w pracy (w tej nawet chwili) ESy, które nie mają problemów z poradzeniem sobie pod kątem SQ tak z nimi, jak i z leżącymi pół metra ode mnie K550, bez względu jakie mody by się w środku nie znalazły.

Ups, czyli źle zinterpretowałem, myślałem, że to kwestia repertuaru czy czegoś w tym stylu wpływa na sięganie po AKG, a to po prostu z tego względu, że Staxy są w innym budynku :)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będę to ja :). Zresztą u mnie dostęp do takich drogich zabawek jest jakby nie patrzeć ograniczony i bardziej okazyjny, aniżeli w jakikolwiek sposób sterowany. Sam zaś póki co nie widzę sensu aby się na nie realnie zapatrywać, może z czasem zmienię zdanie.



Hmm, wiesz, gdybyśmy patrzyli tu na kwestie repertuaru to obie te pary w sumie mają przynajmniej jeden gatunek, w którym sprawdzają się najlepiej. SRSy we wszystkim, co ma wokal oraz w akustyce (głównie za sprawą realizmu, czystości i rozdzielczości - zerowego grain'a typowego dla dynamików), a Q701 w elektronice i ambiencie (świetne efekty stereofoniczne, scena na szerokość również większa). I przy jednych i drugich można się świetnie bawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wokale wciąż preferowałem na SRSach. Q701 (jeśli mówimy o stockach) mają wokale ładnie zaakcentowane, z pewnym dociążeniem, ale brakuje im trochę szybkości i zwiewności, które transparentne brzmienie przetwornika elektostatycznego o wiele moim zdaniem lepiej oddaje, również przez swoją rozdzielczość. Po prostu słuchawki te błyszczą w reprodukcji ludzkiego głosu, z drugiej strony niektórym brakowało wspomnianego dociążenia typowego dla słuchawek dynamicznych. Dodajmy do tego ich większą praktyczność, powszechność, łatwość naprawy, mniejszą sporo cenę i mamy to co mamy.

 

Aby jednak nie robić z wątku mojego biadolenia nt. z nim niezwiązany dodam, że zastanawiam się jak wypadają faktycznie K812 w tym miejscu, tj. pod wokalami. Gdyby połączyli tam neutralność K550 i bezpośredniość Q701 to byłoby moim zdaniem idealnie to do siebie dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno aby rywalizowały z planarami chociażby ze względów technicznych, tak samo z ESami. To "tylko" dynamiki :).

Ale chyba jednak miałem rację - to na swój sposób merge cech K550 z K701.

Pozostaje czekać na pełne recenzje, póki co zapowiada się mimo wszystko ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeden nasz Friend już je ma (widać to na AHobby) ale nie wiem czy opowie nam o nich bo może zderzyć się z hejtem...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według Tylla mega wygodne, świetnie wykonane, z problematycznym wtykiem kabla. Brzmią równo, dynamicznie, ale mają problem z pasmem 1 - 3 kHz Zniekształcenia itp. mogą być ostre/gubić się w niektórych nagraniach. Wykresy pokazują, ze są też problemy z basem, ale tego na ucho Tyll nie wychwycił. Ogólnie według Tylla niezłe, ale nie dorównują innym flagowcom.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności