Skocz do zawartości

AKG K812 - nowy flagowiec od AKG


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że nie warto prowadzić dyskusji na temat lepszości jednych słuchawek od innymi,

od pewnego poziomu one grają po prostu inaczej, słuchałem AKG812 i grały bardzo ładnie

ale nie przekonały mnie bo prezentowały scenę trochę inaczej, słuchałem Audeze i też ładnie

grały, ale tu dźwięk jest bardzo gęsty jak ktoś lubi to dla niego będą najlepsze, słuchałem

staxów ale niższych modeli więc o 007 i 009 się nie wypowiem, HiFiMan HE-560 i jest dobrze

ale też nie przebiły u mnie HD800, może się przyzwyczaiłem może mój tor je preferuje,

wiem że innym ten dźwięk nie podchodzi ale nie wydaje mi się aby były słuchawki które

są tymi jedynymi które będą się podobać wszystkim.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuel_, było sporo Grado GS1000 na różnych giełdach , obserwowałem od kilku miesięcy.

Miałem nawet je brać, ale pewnie za ostra góra dla mnie i nic by z tego nie wyszło.

Lepsze to na pewno ale czy bardziej muzyczne, bardziej wybaczające dla słabszych nagrań i analogowo brzmiące....wątpię.

Ja już tylko szukam muzycznych słuchawek...tutaj ciężko pobić TH900 w tym temacie.

A i proszę Grado gs1000i ....http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/45/176603.php

abstrakcyjnie na ten temat nie da się rozmawiać; myślę, że dopiero po odsłuchu mógłbyś stwierdzić czy twoim zdaniem są lepsze czy gorsze, a gs1000 mogłyby być dla ciebie rzecz jasna gorsze niż te fostexy, choć ja tu nie mam żadnych wątpliwości.

co do ogłoszenia - przyznaję rację, jest, a ja o nim nie wiedziałem.

Wydaje mi się że nie warto prowadzić dyskusji na temat lepszości jednych słuchawek od innymi,

od pewnego poziomu one grają po prostu inaczej, słuchałem AKG812 i grały bardzo ładnie

ale nie przekonały mnie bo prezentowały scenę trochę inaczej, słuchałem Audeze i też ładnie

grały, ale tu dźwięk jest bardzo gęsty jak ktoś lubi to dla niego będą najlepsze, słuchałem

staxów ale niższych modeli więc o 007 i 009 się nie wypowiem, HiFiMan HE-560 i jest dobrze

ale też nie przebiły u mnie HD800, może się przyzwyczaiłem może mój tor je preferuje,

wiem że innym ten dźwięk nie podchodzi ale nie wydaje mi się aby były słuchawki które

są tymi jedynymi które będą się podobać wszystkim.

racja co do tego, że nie ma różnicy poziomu czy poziomów pomiędzy: akg 812, hd800, ultrasone ed 12, gs1000, ps1000, lcd3 itd. Ale jednak jedne są trochę czy nawet więcej niż trochę lepsze niż inne. Co tu dużo mówić, trzeba by mieć wszystkie na raz, jakiś uniwersalny tor czy kilka torów i zrobić rzetelny test. Ja mogę powiedzieć, że słuchałem wszystkich tych słuchawek, ale nigdy wszystkich na raz; poza tym nie słuchałem ich miesiąc, a kilka minut, więc do rzetelności tu bardzo daleko.

Z wyżej wymienionych wahałem się pomiędzy gs1000 a ed 12, ale te drugie są droższe (ale też lepiej wykonane i dla mnie nawet może wygodniejsze), ale mają jaśniejszą barwę i trochę kontrowersyjną górę (choć dużo lepszą niż w ed 10); tak wybrałem, mogłem inaczej i nie żałuję, bo dla mnie to lepsze słuchawki, co nie oznacza, że mają być też takie dla innych. Wydaje mi się tylko, że jest czymś niepoważnym oceniać dane słuchawki, gdy się ich nigdy nie widziało na oczy i nie słuchało (albo słuchało nówek w salonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje dźwięku grado, ba! bardzo lubię tą żywiołowość ale pomijając wartości soniczne nie da się ukryć że są **ujowo wykonane. Mówiłem to będąc ich szczęśliwym posiadaczem pare lat temu i mówię to do dziś. Plastik który dalej ma wypustki z formy, pręty wypadające z plastików, pady z gabek do mycia naczyń a drewno jest tak pięknie obrobione że fallow sobie wbił drzazgę (bodaj z gs1000). Grado niby chce być postrzegane jako manufaktura ale mnie manufaktura kojarzy się z ręczną robotą najwyższej jakości a nie fuszerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było dawniej:)

na serio, idź kiedyś z ciekawości do sklepu i poproś o gs1000e i je zbadaj dokładnie, serio.


a poza tym, to zgadzam się z Twoim postem; widziałem ps1000 Majkela (jedne z pierwszych) i co tu dużo mówić :) szajs; stare gs1000 też szału nie robiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja co do tego, że nie ma różnicy poziomu czy poziomów pomiędzy: akg 812, hd800, ultrasone ed 12, gs1000, ps1000, lcd3 itd. Ale jednak jedne są trochę czy nawet więcej niż trochę lepsze niż inne. Co tu dużo mówić, trzeba by mieć wszystkie na raz, jakiś uniwersalny tor czy kilka torów i zrobić rzetelny test. Ja mogę powiedzieć, że słuchałem wszystkich tych słuchawek, ale nigdy wszystkich na raz; poza tym nie słuchałem ich miesiąc, a kilka minut, więc do rzetelności tu bardzo daleko.

 

 

Z wyżej wymienionych wahałem się pomiędzy gs1000 a ed 12, ale te drugie są droższe (ale też lepiej wykonane i dla mnie nawet może wygodniejsze), ale mają jaśniejszą barwę i trochę kontrowersyjną górę (choć dużo lepszą niż w ed 10); tak wybrałem, mogłem inaczej i nie żałuję, bo dla mnie to lepsze słuchawki, co nie oznacza, że mają być też takie dla innych. Wydaje mi się tylko, że jest czymś niepoważnym oceniać dane słuchawki, gdy się ich nigdy nie widziało na oczy i nie słuchało (albo słuchało nówek w salonie).

 

Nie wiem o gs1000 się nie wypowiem słuchałem dawno temu to były demo więc miały za sobą trochę czasu,

nie podeszły mi, ale już słabo pamiętam, masz rację założyłem na głowę kiedyś RS1i

nówki sztuki w salonie i po 30 sek odłożyłem do pudełka, nie wypowiadam się o nich bo nie wypada.

Ale AKG812 słuchałem wygrzanych na nowym kabelku o ile pamiętam FAW, na Bakoonie i porównywałem

z moimi HD800 też na FAW wprawdzie nieco innym, dlatego coś mogę powiedzieć o nich.

O Audeze też słuchałem wprawdzie demo ale miały za sobą sporo czasu robiłem to kilka razy i na różnych

egzemplarzach, też mnie nie przekonały, miałem dać jeszcze jedną szansę gs1000i, ale znowu przeczytałem

o kilku osobach, które wysyłamy je do naprawy i zdecydowałem się na chińskie HE-560, bo ta amerykańska

jakość mnie zniechęciła, a teraz wersja e może jest lepszej jakości, ale podobno to już nie to samo dźwiękowo.

Dla mnie na razie HD800 są najlepsze z tych które słuchałem, może dla ciebie GS1000i.

 

I jeszcze jeden element który dla mnie jest dość ważny to wygoda jeżeli jest słaba to nawet jak będą pięknie grały

to takich słuchawek nie kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten film prezentujący warunki w jakich ma miejsce produkcja słuchawek grado. Normalnie jak produkcja cygar na Kubie :-).

Przyznał się, że trochę mnie to zaskoczyło, wiedziałem iż to mała manufaktura, ale spodziewałem się trochę większego rozmachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności