Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, 8-9khz:)

 

Te pady od dt770 mają dodatkowo materiał osłaniający przetwornik. http://www.4headbeat.pl/headbeat/galeria/beyerdynamic/pady_dt770w/1

 

Niestety nie mam już u od dawna dt990 i nie mam jak sprawdzić, ktoś robił taki mix może? Góry w sopranie dają się w ten sposób poskromić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniej przerobione T1, jakie widziałem http://www.headphile.com/page12.html

Ciekawe, jak to wpływa na ich brzmienie.

 

Jak dla mnie totalna porażka (wizualnie) ale de gustibus non est disputandum.

Przypomina to trochę konstrukcje Grado i sposób w jaki wykorzystuje się tam rezonanse.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najładniej przerobione T1, jakie widziałem http://www.headphile.com/page12.html

Ciekawe, jak to wpływa na ich brzmienie.

 

Jak dla mnie totalna porażka (wizualnie) ale de gustibus non est disputandum.

Przypomina to trochę konstrukcje Grado i sposób w jaki wykorzystuje się tam rezonanse.

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podobają stokowe T1 i w moich bym nic nie zmieniał.

W tej przeróbce ta kratka mogłaby być trochę większa. Wtedy by się to pewnie prezentowało lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem DT150 już wygrzane z dodatkowymi padami od DT100, od razu zrzuciłem skóropodobne pady aby się nie przestraszyć basiska ;)


Bas ładnie wybrzmiewający nie dominujący, soczysta średnica, lekko wycofana góra - szybko gaśnie. Zdjąłem maskownice piankowe i jest rewelacyjnie. Przestrzeń, powietrze, łagodna swobodnie oddychająca góra. Brzmienie przesunęło się o ułamek tonu wyżej ale i najniższe głośniej pomrukują. Jest lepiej na moim torze :)



A Wy co zrobiliście dla swoich 150?


  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie odebrałem DT150 już wygrzane z dodatkowymi padami od DT100, od razu zrzuciłem skóropodobne pady aby się nie przestraszyć basiska ;)

Bas ładnie wybrzmiewający nie dominujący, soczysta średnica, lekko wycofana góra - szybko gaśnie. Zdjąłem maskownice piankowe i jest rewelacyjnie. Przestrzeń, powietrze, łagodna swobodnie oddychająca góra. Brzmienie przesunęło się o ułamek tonu wyżej ale i najniższe głośniej pomrukują. Jest lepiej na moim torze :)

A Wy co zrobiliście dla swoich 150?

Moje miały dokładnie taki sam zabieg =)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Jak znajdę kawałek dobrej pianki to pobawię się w wycinanki.

Przyznam, że DT150 namieszały mi solidnie w słuchawkowym świecie. Kupiłem je drogą eksperymentu z zamkniętymi mając w pamięci świetnie grające Szurki 1540 ale że "nie ma budżetu przed końcem roku..."

W tańszych zamkniętych zawsze coś mnie solidnie denerwowało:

Pro80 dziurawe pasmo, natarczywe - ogólnie słabe,

HP150 dudniący bas i sybilanty,

K550 mk2 - szorstkie i suche wysokie

A i otwarte obrywały np. k612 - suchotniki okrutne acz analityczne czasami się przydaje ale potem zastępują je HD545 :).

Do DTków z padami welurowymi bez pianek nie ma do czego się przyczepić, basik czasami za bardzo punktowy w niektórych nagraniach koncertowych ale pewnie reaizatorzy za bardzo podbili ;).

Wszystko na swoim miejscu. W nagraniach w końcu wszystko słychać, nic nie wybija się nagle na pierwszy plan - jak na dobrych kolumnach głośnikowych.

Lekko przyciemnione, miękkie, mokre brzmienie z odpowiednim detalem, wypełnieniem i przestrzenią.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Listena w takim razie nadrobię. Pamiętam Spirita który mi nie pasował. Widzę ,że mają również słuchawki za 18 000 na które również trzeba z ciekawości porównać :).

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności