Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że zapytałem... mój pierścień wewnętrzną dziurę ma taką:

c63o5gw1.jpg

 

(prościej było mi narysować, niż zdjęcie zrobić, bo pierścień był strasznie brudny i się teraz suszy po praniu)

 

Natomiast wygląda to na fabryczne wycięcie, człowiek musiałby się mocno postarać, żeby tak równo wyciąć kółko w tym materiale.

Hmmm... czy ktoś tam włożył pierścień od innych senków, czy ten model ma większe wycięcie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exactly. Tam muszą być te białe siateczki i filcowe krążki po obu stronach. Przy bawieniu się w przeszczepy uważaj na cewki, są niemal mikroskopijne. Jak odszukam, wrzucę fotki swoich Gold Ref i Ref.

Aulait, chylę czoła, że wszystko tak ładnie obfotografowałeś. Ja jedyne telefonem pyknąłem sobie na szybko, żeby wiedzieć czy wszystko jest ok i dla porównania gdybym kupował kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi - nie przyjrzałem się dobrze/nie mam takiego doświadczenia w vintage Sennheiser'ach jak Aulait :). Ten pierścień, o którym piszę, był dodatkowo nałożony na ten oryginalny (jak na Twoich zdjęciach). Nie mam pojęcia po co tam był i czy powinien być w obu.

(Teraz nie ma tego dodatkowego, suszy się...)

 

gold.jpg

Edytowane przez domzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exactly. Tam muszą być te białe siateczki i filcowe krążki po obu stronach. Przy bawieniu się w przeszczepy uważaj na cewki, są niemal mikroskopijne. Jak odszukam, wrzucę fotki swoich Gold Ref i Ref.

Aulait, chylę czoła, że wszystko tak ładnie obfotografowałeś. Ja jedyne telefonem pyknąłem sobie na szybko, żeby wiedzieć czy wszystko jest ok i dla porównania gdybym kupował kolejne.

Dzięki Kubus, robię fotki bo po latach sam nie pamiętam co i jak. Za dużo się już tego sprzętu przewinęło. Zdarzyło mi się już kilka razy, że nad czymś się zastanawiałem i znajdowałem odpowiedź na jakimś forum, którą sam napisałem... skleroza nie boli :0 Przy zabawie z filcami raczej cewkom nic nie grozi, musiałby ściągnąć całą plastikową kratownicę, aby coś zepsuć ;)

Już wiem o co chodzi - nie przyjrzałem się dobrze/nie mam takiego doświadczenia w vintage Sennheiser'ach jak Aulait :). Ten pierścień, o którym piszę, był dodatkowo nałożony na ten oryginalny (jak na Twoich zdjęciach). Nie mam pojęcia po co tam był i czy powinien być w obu.

(Teraz nie ma tego dodatkowego, suszy się...)

 

attachicon.gifgold.jpg

Po obu stronach powinny być podwójne krążki. Tak to wyglądało fabrycznie:

http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/19490200.html

 

Panowie, jak zdjąć pady z 540-tek? Chciałbym sprawdzić jaką impedancję mają moje Goldy, ale boję się, że coś urwę.

 

A nie prościej omomierzem? :D

 

Prościej jak się ma :) Ja też gorąco polecam wszystkim Kolegom zakup uniwersalnego miernika, naprawdę się przydaję, ceny z wysyłką na alle... zaczynają się od kilkunastu PLN. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "multimetr"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obu stronach powinny być podwójne krążki. Tak to wyglądało fabrycznie:
http://www.aukcjoner...o/19490200.html

Dzięki, o to właśnie chodzi. Dzisiaj kupię cienki filc i zrobię nowe krążki.

@Aulait, które sennheisery vintage (lub nowe) są Twoim zdaniem najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obu stronach powinny być podwójne krążki. Tak to wyglądało fabrycznie:
http://www.aukcjoner...o/19490200.html

Dzięki, o to właśnie chodzi. Dzisiaj kupię cienki filc i zrobię nowe krążki.

@Aulait, które sennheisery vintage (lub nowe) są Twoim zdaniem najlepsze?

 

Trudna sprawa, w zasadzie Goldy są już bardzo dopieszczone, więc trudno jakieś bardziej rekomendować. Mi praktycznie wszystkie modele od HD 520 w górę, wydają się godne uwagi, mają swój klimat, czarują na swój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Co do krążków, to kupiłem filc dekoracyjny w kolorze "13" 1 mm (identyczny z oryginalnym) w stacjonarnym Paper Concept.

Można też kupić w Allegro "Filc dekoracyjny 20x30 ozdobny 29 kolorów 1mm". Bez krążków basu prawie nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domzz - a ja głupi kombinowałem z padami, żeby trochę poprawić bas w Ref1. To białe kółko na przetworniku też jest z filcu? I ile masz warstw tego czerwonego? Moze sprobuje u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś oryginały i mógłby podać średnicę otworów wewnętrznych i całkowitą średnicę krążków ?

Postaram się zmierzyć jutro.

 

@domzz - a ja głupi kombinowałem z padami, żeby trochę poprawić bas w Ref1. To białe kółko na przetworniku też jest z filcu? I ile masz warstw tego czerwonego? Moze sprobuje u siebie.

Nie wiem czy w ref1 jest tak samo, pewnie Aulait coś podpowie. Pierwsza warstwa jest solidnie przyklejona, druga swobodnie nałożona (2 warstwy w sumie). To czerwone to jest tylko narysowane, w rzeczywistości jest takie jasno beżowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się w HD 540 Reference I z krążkami filcu, zawsze była tam tylko pod padem gąbeczka w formie krążka takiego jak w Goldach i nic więcej, raczej tak musiało to być fabrycznie. To jednak inna konstrukcja niż Goldy, jak już wcześniej pisałem i inaczej gra. Goldy są takie trochę bardziej zamknięte i to słychać.

 

Podaje średnice krążków filcu w Goldach:

duży 78 i 47 mm

mały 59 i 22 mm

Oryginalnie ten filc był biały, z czasem w używanych słuchawkach zrobił się żółty, beżowy czy ecru ;)

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Aulait za informacje.Mam HD540 reference I i właśnie po sprawdzeniu okazało się,że filcu brak więc załozyłem,że po prostu ktoś go usunął.Okazuje się jednak,z Twojej wypowiedzi,że filc mają tylko goldy.Piszesz również,że jest inna konstrukacja.Czy w związku z tym,nie ma sensu ( z czystej ciekawości) spróbować wsadzić filc celem sprawdzenia efektu?.Czy przy konstrukcji ( nie znam się) Referencje I taki zabieg jest bezsensowny i tylko spitoli to co dobre w tych słuchawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z moimi Sennheiser HD600 :)
Mogę napisać jedynie, że głupi byłem że całą moją przygodę ze słuchawkowym hobby nie rozpocząłem właśnie od tego modelu.

Kombinowałem jak koń pod górę z Denonami, z Grado, z AKG.. no z większością popularnych modeli nauszników, żeby na końcu znaleźć to czego szukałem w spokoju, porządku, harmonii i referencji tonalnej jaką zapewniają HD600

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z moimi Sennheiser HD600 :)

Mogę napisać jedynie, że głupi byłem że całą moją przygodę ze słuchawkowym hobby nie rozpocząłem właśnie od tego modelu.

Kombinowałem jak koń pod górę z Denonami, z Grado, z AKG.. no z większością popularnych modeli nauszników, żeby na końcu znaleźć to czego szukałem w spokoju, porządku, harmonii i referencji tonalnej jaką zapewniają HD600

 

Dokładnie. W odpowiednim zestawieniu HD600 grają dźwiękiem kompletnym. Słabe opinie o nich są uwarunkowane nieodpowiednim torem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dźwiękiem kompletnym to bym nie przesadzał, nie wyciągnąłem z nich góry jakiej bym chciał basu też one nie mają jakiegoś wow...

Za to mają to coś jeśli komuś podejdzie ta prezentacja minie wow to pewnie zostaną.

 

Nawiasem mówiąc ostatnio widzę wysyp hd600 wiadomo gdzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę śmiało dopisać się do fanklubu z Senkami HD650. Słuchawki mają idealny dla mnie balans tonalny: piękna średnica, wokale na pierwszym planie a nie schowane gdzieś w oddali, solidna podstawa basowa i niemęcząca góra. Z Cayinem Ha-3 fajnie się otwierają i dostają więcej blasku i potrzebnej im dynamiki. Jeszcze tylko muszę się ładnie uśmiechnąć do kolegi Jimmiego o jakiś konkretny kabelek, żeby zlikwidować im ten delikatny, pluszowy nalot i będzie mega:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dźwiękiem kompletnym to bym nie przesadzał, nie wyciągnąłem z nich góry jakiej bym chciał basu też one nie mają jakiegoś wow...

Za to mają to coś jeśli komuś podejdzie ta prezentacja minie wow to pewnie zostaną.

 

Nawiasem mówiąc ostatnio widzę wysyp hd600 wiadomo gdzie ....

 

Z BottleHead Crack lub Cayinem HA-3 który ma standardowo wysoki gain znikało przyciemnienie góry, były bardzo dynamicznie w mikro i makro, świetna kontrola.

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym dźwiękiem kompletnym to bym nie przesadzał, nie wyciągnąłem z nich góry jakiej bym chciał basu też one nie mają jakiegoś wow...

Za to mają to coś jeśli komuś podejdzie ta prezentacja minie wow to pewnie zostaną.

 

Nawiasem mówiąc ostatnio widzę wysyp hd600 wiadomo gdzie ....

 

Z BottleHead Crack lub Cayinem HA-3 który ma standardowo wysoki gain znikało przyciemnienie góry, były bardzo dynamicznie w mikro i makro, świetna kontrola.

 

 

Tego BottleHead nawet nie widziałem na oczy :D a HA-3 tylko jako AMP słuchałem jakoś 30min nie porwał mnie.

 

Może dlatego że mam u siebie lampkę z wysokim gainem (dedykowaną do AKG) i mogę wrzucić lampki SQ philpsa i już jest jaśniej ale to nadal nie to :P

DAC to X5 który jest deko ciemny dla mnie jako DAP, choć tak ogólnie to on taki ciemny nie jest na ostatnim sofcie v2.6.

 

Ale całość gra tak: średnica jest :wub: i nic więcej mówić nie trzeba, dlatego zostają na amen B):win: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności