Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglądają różnice w dźwięku między 500-tkami w wersjach I i II. Ostatnio szukałem i nie znalazłem żadnych konkretów. No i jak wyglądało używanie tych samych przetworników różnie strojonych w różnych wersjach 500-tek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają różnice w dźwięku między 500-tkami w wersjach I i II. Ostatnio szukałem i nie znalazłem żadnych konkretów. No i jak wyglądało używanie tych samych przetworników różnie strojonych w różnych wersjach 500-tek?

Na head-fi jest temat, który ma ponad 80 stron prawie tylko o tym ;)

W skrócie, jak ja to słyszę (ref I gold 600 ohm i ref II):

- ref I zdecydowanie słuchawki studyjne, bez kolorowania, równe jak stół. Genialne do jazzu (ahhh te trąbki Milesa Davis'a!) , wokali i klasyki. Wszystko jest świetnie wyważone, doskonała średnica, każdy dźwięk żyje własnym życiem.

- ref II nieskończona scena, bardziej basowe, całość idzie w stronę fun'u (w stosunku do ref I oczywiście), przez to bardziej uniwersalne. Nadają się również do elektroniki, techno, D'N'B, muzyki klubowej, gdzie bas gra znaczącą rolę (ref I grają z tymi gatunkami... hmmm trochę bezbarwnie, ale to pewnie przez bezpośrednie porównanie sceny i basu w obu modelach).

 

Podsumowując, ref I gold, to słuchawki mniej uniwersalne, lepsze technicznie, bardziej hmmm... jak by to ująć, majestatyczne?

Z drugiej strony nie wiem jak to się dzieje, że częściej mam na głowie ref II ;) Natomiast jeśli mam ochotę posłuchać jazzu, ale tego naprawdę klasycznego (Charlie Parker, Davis, John Coltrane itp.), to bez mrugnięcia okiem sięgam już tylko po ref I... ahhh znów te trąbki, perkusja, kontrabas!.

 

Taka moja krótka refleksja na temat różnic. Oczywiście to moje odczucia, ktoś inny może to odbierać całkowicie inaczej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- ref II nieskończona scena, bardziej basowe, całość idzie w stronę fun'u (w stosunku do ref I oczywiście), przez to bardziej uniwersalne. Nadają się również do elektroniki, techno, D'N'B, muzyki klubowej, gdzie bas gra znaczącą rolę (ref I grają z tymi gatunkami... hmmm trochę bezbarwnie, ale to pewnie przez bezpośrednie porównanie sceny i basu w obu modelach).

 

 

 

Jakie masz pady w dwójkach? Szczerze mówiąc to ja w nich za dużo basu nie słyszę, choć scena ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam czy nie rekablować swoich HD600, bo ten stock'owy kabel raz, że za długi jak dla mnie, a dwa że nie wygląda żeby miał przetrwać wieki.

Tylko co by tu wybrać z oferty dodatkowych kabli do HD600? .. -_-

Polecam wtyki acrolink do senków i np. OCC 7N od audeos.pl kawał dobrej miedzi. Masz 100% gwarancję, że będzie lepiej niż na stockowym. Do tego np. Furutech fp-704, lub sporo tańszy Amphenol.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie, ich średnica wewnątrz jest nieco mniejsza niż w goldach:

attachicon.gifref2.jpg

To pady od HD540 I i Goldów, z końca produkcji. Fabrycznie gabaryty i parametry mają takie same. Tylko Twoje są w różnym stopniu rozkładu( te z Goldów i dwójek) ;)

 

Wow, dobrze wiedzieć. Pewnie wiesz czy są jakieś sensowne zamienniki do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, do HD600, jest najlepszy Cardas szary, czyli ten najdłużej produkowany słuchawkowy George'a Cardas'a, a do HD650 Moon Silver Dragon, natomiast do HD540 Ref. Gold używam APS(APureSound) v3. Wiem, można taniej, ale cenię sobie solidność wykonania np. Cardas'a, natomiast nim koledzy z forum zaczęli wytwarzać swoje własne, ja przestałem szukać czegokolwiek w słuchawkach ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie, ich średnica wewnątrz jest nieco mniejsza niż w goldach:

attachicon.gifref2.jpg

To pady od HD540 I i Goldów, z końca produkcji. Fabrycznie gabaryty i parametry mają takie same. Tylko Twoje są w różnym stopniu rozkładu( te z Goldów i dwójek) ;)

 

Wow, dobrze wiedzieć. Pewnie wiesz czy są jakieś sensowne zamienniki do nich.

 

Nie udało mi się znaleźć, z HD 560 Ovation mają bardzo ładną średnice, ale słabszą przestrzeń, z HD 250 Linear są całkiem ok, ale maja trochę szczuplejszą średnicę i bas czasami bardziej boomy, ale tragedii nie ma ;) Zdecydowanie odradzam pady od HD 430, mniejsza przestrzeń, głośnik się dusi, tłumi.

 

Może coś z Beyera by podeszło, ale moim zdaniem najlepiej regenerować pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zamienników jakich próbowałem w HD540 miałem szare welury od Beyera, skórkowe od AKG i welury AKG. Co do wygody to najlepsze Beyerowskie, co do dźwięku to mi z HD540 najbardziej podeszły skórkowe AKG. Chciałbym kiedyś zregenerować oryginalne pady, które powinny zabrzmieć najlepiej, ale pewnie uda się to dopiero jak żona pojedzie z małym do dziadków na kilka dni ;) Na jajowatych muszlach fajnie siedzą mi skórkowe od HM5 (założyłem na HD545 z zużytymi padami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam wtyki acrolink do senków i np. OCC 7N od audeos.pl kawał dobrej miedzi. Masz 100% gwarancję, że będzie lepiej niż na stockowym. Do tego np. Furutech fp-704, lub sporo tańszy Amphenol.

 

 

Masz na myśli ten kabel?

https://audeos.pl/hd650deluxe

 

PS. Jak na tym forum idiotycznie działa mechanizm cytowania! wściec się idzie... grrr :wacko:

Edytowane przez BeatX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam wtyki acrolink do senków i np. OCC 7N od audeos.pl kawał dobrej miedzi. Masz 100% gwarancję, że będzie lepiej niż na stockowym. Do tego np. Furutech fp-704, lub sporo tańszy Amphenol.

Tu bym był ostrożny.

Kabel jest OK, dla mnie może troszkę lepszy od stockowego w górze, ale żeby urwał jakieś części ciała, to nie powiem.

No i samodzielne lutowanie tego kabelka jest nieco upierdliwe dla beginnera.

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam wtyki acrolink do senków i np. OCC 7N od audeos.pl kawał dobrej miedzi. Masz 100% gwarancję, że będzie lepiej niż na stockowym. Do tego np. Furutech fp-704, lub sporo tańszy Amphenol.

 

 

Masz na myśli ten kabel?

https://audeos.pl/hd650deluxe

 

PS. Jak na tym forum idiotycznie działa mechanizm cytowania! wściec się idzie... grrr :wacko:

 

Ten wtyk właśnie mam.

 

 

Polecam wtyki acrolink do senków i np. OCC 7N od audeos.pl kawał dobrej miedzi. Masz 100% gwarancję, że będzie lepiej niż na stockowym. Do tego np. Furutech fp-704, lub sporo tańszy Amphenol.

Tu bym był ostrożny.

Kabel jest OK, dla mnie może troszkę lepszy od stockowego w górze, ale żeby urwał jakieś części ciała, to nie powiem.

No i samodzielne lutowanie tego kabelka jest nieco upierdliwe dla beginnera.

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Ok, piszę tylko o swoich doświadczeniach, nikogo nie przymuszam do kupna tego, czy owego ;)

Co byś polecił w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam wtyki acrolink do senków i np. OCC 7N od audeos.pl kawał dobrej miedzi. Masz 100% gwarancję, że będzie lepiej niż na stockowym. Do tego np. Furutech fp-704, lub sporo tańszy Amphenol.

Tu bym był ostrożny.

Kabel jest OK, dla mnie może troszkę lepszy od stockowego w górze, ale żeby urwał jakieś części ciała, to nie powiem.

No i samodzielne lutowanie tego kabelka jest nieco upierdliwe dla beginnera.

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Bo to miedź, ona nie ma efekciarsko słuchawek zmienić, a pozostawić ich charakter, doszlifowany.

 

Lutowanie faktycznie jest ciężkie, bo jest emaliowany + ostatnia wersja ma wewnątrz jeszcze rdzeń kevlarowy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo to miedź, ona nie ma efekciarsko słuchawek zmienić, a pozostawić ich charakter, doszlifowany.

Lutowanie faktycznie jest ciężkie, bo jest emaliowany + ostatnia wersja ma wewnątrz jeszcze rdzeń kevlarowy ;]

Szczerze pisząc po miedzi spodziewałem się odrobinę więcej na dole, niż na górze. Z drugiej strony to litz, wiec w sumie... ;)

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Co byś polecił w zamian?

Nie wiem :)

Za małe mam doświadczenie. Jak przerobu kilka, to będę mógł polecać.

Na razie mam tylko Audeosa, który jest w sumie calkiem ok, ale relacja jakosc (odsłuchu, bo mechanicznie jest super) /cena w jego przypadku jest umiarkowanie korzystna moim zdaniem. No i jeszcze raz - nie polecam miedzi z Audeos ludziom bez doświadczenia w lutowaniu emaliowanych skrętek, dysponujących np. tylko zwykłą transformatorówką -to nie jest kabelek łatwy w obsłudze. Ja zlutowalem na jego bazie redukcję duży-mały jack i nakląłem się przy tym całkiem solidnie :D

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności