Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę was o pomoc- mam 540 I i chcę zrobić do nich kabel,z końcówkami sobie poradzę,ciekawi mnie jakie kable będą najlepsze? Miał ktoś jakieś doświadczenie?

Drugie to materiały eksploatacyjne

Wkład chroniący przetwornik zrobił się dziwnie klejący i kruchy wiec od razu poleciał w kosz -jaki kupić nowy?

Nauszniki chcę naprawić zgodnie z opisem z http://jakchcesz.mydevil.net/smf/index.php?topic=8147.07.0

Oraz dokupić jakieś do porównania,co będzie pasować i przy okazji nie bedzie psuło dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz radę zregenerować sobie oryginalne nauszniki to dostaniesz medal :D Tam jest naprawdę dużo prucia i szycia, żeby wymienić gąbkę. Mam to w planach, nawet kupiłem sobie kilka różnej gęstości gąbek tapicerskich na próbę, ale na razie brak mi cierpliwości do dziergania.

 

Co jest zgodne? Np pady od Beyerdynamic DT880/990, AKG K240. Ja osobiście posiadam szare mięciutkie oryginalne welury od Beyerów i skórkowe od AKG K240, w trakcie załatwiania na próbę też gęstsze welury od AKG. Podobno najlepiej brzmią na welurach od Beyerów, ale mi też podobają się na skórkowych. Zobaczę jeszcze z tymi welurami AKG, czy to będzie kompromis między szczelnością skórkowych i wygodą welurów Beyera. Najważniejsze żebyś przy wymianie pada nie połamał tego okrągłego plastikowego uchwytu, bo nie widziałem żeby ktokolwiek to sprzedawał (pewnie będzie dostępne tylko w serwisie).

 

Co do kabelków to możesz podpytać forumowych kablarzy co doradzają, ewentualnie podpatrzeć w takich sklepach jak Audeos z czego są ich kabelki DIY. Ja mam kabel roboty Fatso, który kupiłem w zestawie z HD650 (HD650 już nie mam) i używam go zamiennie do wszystkich zgodnych Sennków ;) Fajny kabelek, ale za drogi w robocie, żeby kupować każdym słuchawkom oddzielny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się wybiera na odsłuch Orpheusy?? LINK

Ja się na pewno wybieram ale 16 marca i pewnie kilka osób z Łodzi również w tym terminie będzie. Mam jedynie nadzieję, że pomieszczenie do odsłuchu będzie odseparowane i idealnie wyciszone, bo to co było na AVS to nieporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz radę zregenerować sobie oryginalne nauszniki to dostaniesz medal :D Tam jest naprawdę dużo prucia i szycia, żeby wymienić gąbkę. Mam to w planach, nawet kupiłem sobie kilka różnej gęstości gąbek tapicerskich na próbę, ale na razie brak mi cierpliwości do dziergania.

 

 

Prucia nie ma wcale, pady były oryginalnie klejone i po latach klej praktycznie nie trzyma... rozłażą się w rękach. Zszywanie wymaga cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem na AVS Ale uważam że wyciągając jakiekolwiek wnioski na temat słuchawek po takiej imprezie mija się z celem. Do takich Orfełuszy trzeba siąść wygodnie w fotelu ze szklanka szkockiej a nie słuchać w warunkach tramwajowych.

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mam HD540 II, to powiem szczerze, ze nie mam zbytnio ochoty sluchac muzyki na innych sluchawkach.
Synrgia z moim wzmakiem jest jeszcze lepsza niz w przypadku RS1i!. @Touok, jeli nie masz zapasowej pary, lub HD800 to sprzedanie ich mnie bylo powaznym bledem ;) Musze jeszcze koniecznie posluchac HD540 I, a najlepiej w wersji 600 omowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, bardzo się cieszę z Twojej radości :)

To faktycznie rewelacyjne słuchawki, a ich stosunek jakości do ceny (na tle nowych konstrukcji) jest po prostu... obłędny. Pozbyłem się, bo aktualnie bujam się na elektrostatach (Stax 007 MK1 + Lambda Signature) oraz mam jeszcze AKG K1000.

 

Jak będę miał kiedyś lepszą dziurkę słuchawkową niż ta z Denona PMA-560 (jakiś lepszy preamp albo integra), to pewnie na nie zapoluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem na AVS Ale uważam że wyciągając jakiekolwiek wnioski na temat słuchawek po takiej imprezie mija się z celem. Do takich Orfełuszy trzeba siąść wygodnie w fotelu ze szklanka szkockiej a nie słuchać w warunkach tramwajowych.

Ze szklanką szkockiej mogą być dla mnie nawet Sennheisery PX100. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie byłem na AVS Ale uważam że wyciągając jakiekolwiek wnioski na temat słuchawek po takiej imprezie mija się z celem. Do takich Orfełuszy trzeba siąść wygodnie w fotelu ze szklanka szkockiej a nie słuchać w warunkach tramwajowych.

Ze szklanką szkockiej mogą być dla mnie nawet Sennheisery PX100. ;)

 

A ładnej kobiecie dobrze nawet w HD414 :D

 

 

Co do magii vintage to też zależy od gustu. Evil nakręca vintage-hype na K500, a uczestnicy tego tematu na HD540, bo nawet patrząc po ogłoszeniach widać, że coraz więcej chciałoby ich posłuchać. Dziś chyba znów cofnę się do JRC45800 na buforze, MUSES8820 na wyjściu i OPA2227P na kanałach. Może to było chwilowe odczucie, ale z HD540 grało mi to nieziemsko.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl ich grania wpisuje się moim zdaniem w serię HD5x0, bo HD5x5 są znacznie ciemniejsze.

Że też nie pomyślałem, żeby ich posłuchać z customowym kabelkiem - któregoś dnia żeby naprawić to niedopatrzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hype na vintage trwa już długie lata ;)

 

Sprawdzimy co potrafi HD430 - flagowiec ze złotej ery audio w starciu z HD600.

Oczywiście z elektroniką z tej epoki.

Jak już na vintage zeszło to niedawno nabyłem HD420. Może i na tych swoich "kapciach" jakoś super nie grają, ale też nie jest źle, takie PX100 z dużo bardziej zaznaczoną średnicą i lepszą kontrolą basu (w końcu 600ohm). Już im przyłożyłem, (ale jeszcze nie założyłem) pady od Fatality, to co najmniej klasa wyżej :) . Pojawiła się przestrzeń, powietrze i góra. Jest spora szansa, że dogonią Revoxy, klon DT440, zmodowane (też głównie padami) na DT880/990.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mogę być pełnoprawnym członkiem fanklubu bo nie mam nic od tego producenta. Ale napisać coś tutaj chyba mogę :P . Mianowicie po obejrzeniu

i

 

jestem pozytywnie zaskoczony, że to tak wszystko się fajnie rozbiera gdy zajdzie taka potrzeba. Szkoda, tylko, że ceny zamiennych elementów zabijają troszkę. W każdym razie mam coraz większą ochotę na zakup nowych hd600 albo właśnie jakiegoś vintage.

Edytowane przez BarteqW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć że większość tych old słuchawek gra bardzo specyficznie,pod lampę-ciepły wzmacniacz. I faktycznie średnica i góra jest niesamowita,tyle smaczków co przekazują te słuchawki ciężko usłyszeć teraz na nowych konstrukcjach.

Lecz z basem jest troszkę gorzej,niestety mam stockwy kabel,dziś zapnę od audeos ,mam nadzieję że się to poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów sprawdzałem kilka opampów i na powrót zainstalowałem na bufor w AIM SC808 kostkę JRC4580D. Magia HD540 wróciła :) Nawet w AKG K551 tchnęło nowe życie. Nie wiem z czego to wynika, ale kostka za 1,60zł świetnie mi się zgrywa z innymi droższymi kostkami na karcie i z moimi preferencjami :)

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warto wspomnieć że większość tych old słuchawek gra bardzo specyficznie,pod lampę-ciepły wzmacniacz. I faktycznie średnica i góra jest niesamowita,tyle smaczków co przekazują te słuchawki ciężko usłyszeć teraz na nowych konstrukcjach.

Lecz z basem jest troszkę gorzej,niestety mam stockwy kabel,dziś zapnę od audeos ,mam nadzieję że się to poprawi

 

 

Niestety współczesny sposób sprzedaży słuchawek to walnąć w klienta basem. Nie mam vintage spod znaku Sennheiser`a (no chyba że HD600 już się zaliczają :) ) ale mam Beyery DT990 Vintage i one graja piękną górą. W połączeniu z lampą lub z moim FCL (nazywanym tranzystorową lampą) można na nowo usłyszeć nagrania i odkryć piękne smaczki a basu jest tyle ile potrzeba i jest fajnie kontrolowany. Na ostatnim meet`cie w Łodzi mimo że było wiele bardzo dobrych słuchawek (HD800, HD800s, SWS, HE1000, K702 itp) gwiazdą zostały okrzyknięte Senki HD565 - więc...vintage wymiata :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności