Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko to HD545 jest ciemniejsze od HD540. HD540 ma więcej średnicy, takiej najwyższej klasy, HD545 ma solidniejsze pierdyknięcie na dole.

 

Tak sobie porównuję te dwie pary słuchawek i w sumie to która błyszczy bardziej zależy od repertuaru i opampów na karcie.

 

sc808_route2.jpg

Grafika kradziona z audiofanatyka.

 

Gdzie A to bufory kanałowe, B bufor RCA, a C słuchawkowy.

Na A obsadzam OPA2227P. Najciekawsze brzmienie dla HD540 uzyskałem dla... JRC45800 w C i MUSES8820 w B. Dla tego ustawienia HD540 błyszczy, a HD545 fajnie łupie w muzyce elektronicznej. Z kolei jak przestawiłem MUSES8820 do C, a na wyjściu w B wstawiłem LM4562NA to HD545 zyskało na melodyjności kosztem HD540, które już trochę mniej czaruje.

Edytowane przez sn4ke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też ile kosztuje ;)

Jakbyś zobaczył wnętrze mojego komputera to byś się podrapał po głowie nie tylko gdzie upchnąć te opki dyskretne, ale też jak podłączyć ekstendery :D Jak na to jak jest zawalona obudowa, to chłodzenie całkiem nieźle daje radę, ale to się nie gotuje chyba tylko dlatego, że bardzo rzadko w cokolwiek gram.

 

@Evil - a próbowałeś SS V5 i OPA301 z klasycznymi Sennkami, czy tylko z klasycznymi AKG? Jestem ciekawy co jeszcze można z nich wydobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ile kosztuje (niestety), ale uwierzysz mi na słowo, że nadal się opłaca w zakresie jakości (i tonalności) brzmienia końcowego? I nie tylko pod stare AKG.

 

Tylko klasyczne AKG. OPA301b paruj głównie gdy czujesz, że masz przed sobą cholernie trudne słuchawki. U AKG to będą modele pokroju K240 DF czy K340 ES-D. U Senna nie wiem jaki model może robić za taką krowę napędową. Może Surrounder? :ph34r:

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, chociaż Reference Gold to chyba tylko i aż wyselekcjonowane drivery i numerek na pałąku?

Widziałem ze 3 lata temu jedną parę tych słuchawek na allegro, ale ktoś chciał za nie, z tego co pamiętam, 1.000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, porównywał ktoś może sennki hd 598 i hd 650?

Bardzo podobało mi się brzmienie sennków hd 598 z wyjątkiem basu miał zbyt słaby impakt, jak wygląda kwestia basu w hd 650 jest go więcej niż w 598?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Być może, chociaż Reference Gold to chyba tylko i aż wyselekcjonowane drivery i numerek na pałąku?

Widziałem ze 3 lata temu jedną parę tych słuchawek na allegro, ale ktoś chciał za nie, z tego co pamiętam, 1.000zł.

 

Ja natomiast szukam wersji 600 omowej 540-tek w doskonałej oczywiście formie i...

 

jeszcze nie znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegły weekend miałem okazję porównać sobie słuchawki HD800s z moimi HD800 z początków produkcji.

Nie napiszę nic nowego ani odkrywczego bo te spostrzeżenia pojawiają się u większości testujących ,słuchawki są "poprawione"

i trochę podrasowane w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest to taki krok w bok z półkrokiem w przód :-)

Mniejsza przestrzeń ,przybliżona i bardziej przez to rozdzielcza średnica ,wokal przed instrumentami ,dla mnie jako miłośnika

kobiecych wokali oraz opery ,piękna sprawa .

Dla odmiany symfonika i duże składy bardziej zdystansowane ,lepiej poukładane na starszym modelu .

Na moich zestawach nie mam żadnych problemów z sybilanatami o ile nie są nagrane na materiale ,na starszym modelu

słychać niestety ten "nalot cyfrowy" i artrefakty ,szczególnie na wzmacniaczach tranzystorowych .

Nie wiem jak mój OTL i Bakoon to robią ,że pomimo lepszej ,bardziej rozdzielczej góry ,nie jest to nadmiernie eksponowane.

Dobra informacja dla przyszłych nabywców HD800s ,są łatwiejsze do napędzenia i już dobrze grają nawet z niedrogimi wzmacniaczami.

Z moim M-DAC-em ,który przecież nie jest jakimś hi-endem ,starsze grają dobrze ale są bezlitosne dla słabszych realizacji,

HD800s ukazują przeważnie tę lepszą stronę muzyki .

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegły weekend miałem okazję porównać sobie słuchawki HD800s z moimi HD800 z początków produkcji.

Nie napiszę nic nowego ani odkrywczego bo te spostrzeżenia pojawiają się u większości testujących ,słuchawki są "poprawione"

i trochę podrasowane w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest to taki krok w bok z półkrokiem w przód :-)

Mniejsza przestrzeń ,przybliżona i bardziej przez to rozdzielcza średnica ,wokal przed instrumentami ,dla mnie jako miłośnika

kobiecych wokali oraz opery ,piękna sprawa .

Dla odmiany symfonika i duże składy bardziej zdystansowane ,lepiej poukładane na starszym modelu .

Na moich zestawach nie mam żadnych problemów z sybilanatami o ile nie są nagrane na materiale ,na starszym modelu

słychać niestety ten "nalot cyfrowy" i artrefakty ,szczególnie na wzmacniaczach tranzystorowych .

Nie wiem jak mój OTL i Bakoon to robią ,że pomimo lepszej ,bardziej rozdzielczej góry ,nie jest to nadmiernie eksponowane.

Dobra informacja dla przyszłych nabywców HD800s ,są łatwiejsze do napędzenia i już dobrze grają nawet z niedrogimi wzmacniaczami.

Z moim M-DAC-em ,który przecież nie jest jakimś hi-endem ,starsze grają dobrze ale są bezlitosne dla słabszych realizacji,

HD800s ukazują przeważnie tę lepszą stronę muzyki .

 

I pewnie dlatego tak mi się podobają HD800s :)

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu...

Już dawno miałem HD595 i HD380pro, ale tak naprawdę zauroczyły mnie strusieńkie HD540 reference II (kupione od @Touoka).

Ze stockowym kablem... hmmm no niby jest ta legendarna średnica, ale nic ponad to. Szybko kupiłem wtyki, a kabel miałem na zapas w szafie Sommer Peacock MK2+wtyk Furutech FP-704.

Z tym zestawem 540-tki to oszlifowany diament, dosłownie. Pojawił się nawet niski bas! Rewelacja.

Porównywałem HD540 do K701 (recabled+bass mod). Generalnie to inna szkoła grania, ale wymagania prądowe mają podobne, nawet bardzo.

Największa różnica jaka mi się rzuciła w uszy to scena:

K701 [--------]

HD540 [--------------------------]

 

Tak mniej więcej wygląda proste porównanie scen tych dwóch zacnych par słuchawek.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności