Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ano posłuchać.

HD650 to dla mnie dno to(n)talne. HD25 robią je jak chcą. Małe momki również. HD600 również cenię daleko bardziej .

Ciekaw jestem jak bardzo sprzęt Fatso ingeruje w ich dźwięk. Bo opcje są dwie - albo mam rozbieżne gusta z tymi co je chwalą, albo ten cayin wywraca do góry nogami ich sygnaturę.

No nie, nie da się porównywać HD25 z HD650.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

HD25 to sa dobre portable, ale do dobrze napedzonych HD650 nie maja startu, wedlug mnie ;).

No właśnie all

Poruszył tą kwestię :)

To za dychę :)

Ani bateria audiogiedeków, ani deckard nie zbliżyły nawet hd650 do hd25 granych z x3k i zx2. Po prostu antysynergia z moim uchem. Jeślibym miał wskazać słuchawki, których wręcz nie lubię, to byłyby to hd650. Esencja wszystkiego co mnie może w słuchawkach drażnić.

A za 10tys plus 1300 za same hd650, to chyba mimo wszystko wykręcę sobie fajniejszy tor :) (cały czas nie wiem co ten cayin im zrobił, bo po Waszych opiniach wnoszę, że zrobił mega dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin zrobił dobrze wszystkim słuchawkom, jakich na nim słuchałem. Wzmacniacz ma dwa tryby - tranzystorowy i lampowy a DAC ma możliwość ustawienia filtrów.

Dać ma tranzystor i lampe. Wzmaka ma.tryb prądowy i napieciowy. I to wszystko mocno slychac. Od razu da się podzielić słuchawki na prasowe i napieciowe. Są też takie.ktorym wisi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez kozery David Mahler wysoko umieścił serię HD600/650 w swoim zestawieniu.

http://www.head-fi.org/t/634201/battle-of-the-flagships-58-headphones-compared

One się bardzo skalują z elektroniką z którą pracują i mogą oferować naprawdę wysokiej klasy dźwięk. Szczególnie dużo dobrego mówi się o HD650 pracujących w trybie zbalansowanym. Pozytywne relacje mnie szczególnie nie dziwią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cayin zrobił dobrze wszystkim słuchawkom, jakich na nim słuchałem. Wzmacniacz ma dwa tryby - tranzystorowy i lampowy a DAC ma możliwość ustawienia filtrów.

Dać ma tranzystor i lampe. Wzmaka ma.tryb prądowy i napieciowy. I to wszystko mocno slychac. Od razu da się podzielić słuchawki na prasowe i napieciowe. Są też takie.ktorym wisi.

 

Fakt. Mój błąd. Nie przyuważyłem w jakim klocku zmnieniasz tryby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłby ktoś w stanie wypożyczyć hd 600/650 do odsłuchu? Oczywiście za kaucją.

Kupując w każdym sklepie internetowym masz prawo odesłać do 14 dni. One jakoś szczególnie się nie wygrzewają, więc jeśli Ci się nie spodobają, bez bólu możesz je odesłać. Tylko sprawdź czy dany sklep jest rzetelny, bo bywają sklepy, które mimo obowiązku przyjmowania zwrotu "cudują"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HD650 mam ten problem, że jak je założę po HD600 to grają zbyt wąsko, mało przestrzennie. Nie wiem czy w z kablem symetrycznym ta wada jest wyeliminowana.

 

Mam teraz wypożyczonego Caiyna CS55 A, jest to wzmacniacz do kolumn ale ma też wyjście słuchawkowe. Oj jak HD600 grają z tej dziurki, chyba najlepiej jak dotąd słyszałem. Jest energia, piękna barwa i dobry mocny bas. Jest tylko jeden szkopuł, słuchanie na tym wzmacniaczu pochłania prawie 200 Wat i dodatkowo mamy przy tym dużo ciepełka, co nie zawsze jest pożądane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HD650 mam ten problem, że jak je założę po HD600 to grają zbyt wąsko, mało przestrzennie. Nie wiem czy w z kablem symetrycznym ta wada jest wyeliminowana.

 

Mam teraz wypożyczonego Caiyna CS55 A, jest to wzmacniacz do kolumn ale ma też wyjście słuchawkowe. Oj jak HD600 grają z tej dziurki, chyba najlepiej jak dotąd słyszałem. Jest energia, piękna barwa i dobry mocny bas. Jest tylko jeden szkopuł, słuchanie na tym wzmacniaczu pochłania prawie 200 Wat i dodatkowo mamy przy tym dużo ciepełka, co nie zawsze jest pożądane.

No to Cayin HA-3 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z HD650 mam ten problem, że jak je założę po HD600 to grają zbyt wąsko, mało przestrzennie. Nie wiem czy w z kablem symetrycznym ta wada jest wyeliminowana.

 

Mam teraz wypożyczonego Caiyna CS55 A, jest to wzmacniacz do kolumn ale ma też wyjście słuchawkowe. Oj jak HD600 grają z tej dziurki, chyba najlepiej jak dotąd słyszałem. Jest energia, piękna barwa i dobry mocny bas. Jest tylko jeden szkopuł, słuchanie na tym wzmacniaczu pochłania prawie 200 Wat i dodatkowo mamy przy tym dużo ciepełka, co nie zawsze jest pożądane.

No to Cayin HA-3 :).

 

 

Miałem niedawno pożyczony HA-3 i też było świetnie z Senkami ale musiałbym porównać 1-1 żeby się przekonać co gra dla mnie lepiej.

HA-3 ma jedną wadę, nie napędzą kolumny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same doświadczenia mam z bezpośrednich porównań przeprowadzanych na lepszym kablu niż fabryczny i w torach opartych o klocki także wielokrotnie droższe niż najnowszy set Cayina - HD650 to niepełnosprawne HD600. Słychać na HD650 ograniczenie swobody grania, szerokości sceny, a nic w zamian.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same doświadczenia mam z bezpośrednich porównań przeprowadzanych na lepszym kablu niż fabryczny i w torach opartych o klocki także wielokrotnie droższe niż najnowszy set Cayina - HD650 to niepełnosprawne HD600. Słychać na HD650 ograniczenie swobody grania, szerokości sceny, a nic w zamian.

Odezwal sie milosnik "szlifierki" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same doświadczenia mam z bezpośrednich porównań przeprowadzanych na lepszym kablu niż fabryczny i w torach opartych o klocki także wielokrotnie droższe niż najnowszy set Cayina - HD650 to niepełnosprawne HD600. Słychać na HD650 ograniczenie swobody grania, szerokości sceny, a nic w zamian.

 

No tak nie do końca nic w zamian. W HD650 mamy gładszy cieplejszy i kolorowy dźwięk, no i dół pasma bardziej dociążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem słucham sobie fatsowych HD650 z kabelkiem symetrycznym.

attachicon.gifBez tytułu.png

No no... ;)

 

A tak dla ciekawości, to są te same co dwa lata temu kupiłeś :)

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaczynam powoli niedosłyszeć, albo niewielkie są różnice u sennheisera między dawnymi modelami a obecnymi. Słuchałem ostatnio hd 800 na hybrydzie od Jimmiego. Super granie, idealnie w moje preferencje. Nawet z C4 grały zacnie.

Posłuchałem sobie dzisiejszego wieczora hd 560 mk I na sommerze i oczywiście na hd 800 jest większa przestrzeń, ale staruszki grają naprawdę klasowo. Z tym, że hd 800 kosztują u nas 5k, a ja za starszą wersję z kablem dałem 400zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaczynam powoli niedosłyszeć, albo niewielkie są różnice u sennheisera między dawnymi modelami a obecnymi. Słuchałem ostatnio hd 800 na hybrydzie od Jimmiego. Super granie, idealnie w moje preferencje. Nawet z C4 grały zacnie.

Posłuchałem sobie dzisiejszego wieczora hd 560 mk I na sommerze i oczywiście na hd 800 jest większa przestrzeń, ale staruszki grają naprawdę klasowo. Z tym, że hd 800 kosztują u nas 5k, a ja za starszą wersję z kablem dałem 400zł.

HD 560 to bardzo dobre słuchawki, ale mają inny balans tonalny niż HD 800. W moim odczuciu zbliżoną prezentację do HD 800 mają HD 540 Reference I, choć mają mniejszą przestrzeń, rozdzielczość i bas. Osobiście wolę słuchać HD 540 I niż HD 800, są dla mnie cieplejsze. Tam gdzie HD 800 potrafią już zakłuć w uszy HD 540 jeszcze da się słuchać. Stare topowe Sennheisery takie jak HD 540 Reference I, 540 Gold, 560 Ovation I czy HD 580 naprawdę budzą szacunek i prowokują do rozmyślań, czy te wszystkie późniejsze rewolucyjne innowacje faktycznie były takie rewolucyjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się nawet te niższe modele np HD535 podobają :) . Nie wspominając od HD265 na welurach, które imo lepsze od HD565 - może nie przestrzenią (niewiele, ale mniejszą a zwłaszcza powietrzem), ale pełnią pasma (nie są wykastrowane na dole). Trochę mnie dziwi, że HD265 w komisie tak długo wiszą, widać mało osób słyszało. Cena jak za to granie naprawdę fajna.

W moim rankingu stoją wyżej niż DT150, może nie technicznie, ale barwą na pewno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaczynam powoli niedosłyszeć, albo niewielkie są różnice u sennheisera między dawnymi modelami a obecnymi. Słuchałem ostatnio hd 800 na hybrydzie od Jimmiego. Super granie, idealnie w moje preferencje. Nawet z C4 grały zacnie.

Posłuchałem sobie dzisiejszego wieczora hd 560 mk I na sommerze i oczywiście na hd 800 jest większa przestrzeń, ale staruszki grają naprawdę klasowo. Z tym, że hd 800 kosztują u nas 5k, a ja za starszą wersję z kablem dałem 400zł.

 

Czasami też miałem takie wrażenie :) i to jest prawda, że różnica w cenie nie jest adekwatna do jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by spróbować odsłuchu czegoś od Sennheisera, kto wie może akurat by spodobały najbardziej. HD600 dla mnie zbyt drogie, chyba jedynie coś ze starszych otwartych konstrukcji. Szkoda tylko, że te nowe pady są drogie.

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności