Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Pady zregenerowane grają inaczej niż pady oryginalne. Pady nowe grają inaczej niż dwuletnie, a pady dwuletnie inaczej niż pięcioletnie. Dużo czasu poświęciłem właśnie padom, ich regeneracji, czy odtworzeniu od zera z różnych materiałów. Moim zdaniem pady to podstawowy element określający charakter brzmienia słuchawek. Myślę, że często wyciąga się błędne wnioski podczas odsłuchów, ponieważ elementem zmiennym a kluczowym są właśnie pady ;)

Wcale nie kwestionuję twojego zdania. Również uważam że z nowymi padami senki brzmiałyby inaczej. Bartek również sugerował abym zminenił pady na nowe i będą nowe stare dobrze wygrzane hd600 :D . Pewnie tak zrobię bo bardzo lubie te nauszniki. A jakie są Twoje wrażenia odsłuchowe po przejściu na nowe pady ? Czego można sie spodziewać, co może sie poprawić ? pzdr Jacek

U Bartka bardziej poświęcaliśmy czas na słuchanie słuchawek z jego torami tzn Cayinem, Grundigem oraz FCLem. Ja dodatkowo porównywałem sobie Asusa. Nie rozstrząsałem tak bardzo dokładnie różnic między naszymi słuchawkami, wyszliśmy z założenia że są różnice i już. Może trochę szkoda mogłem więcej poświęcić na porównanie brzmienia na starych i na nowych padach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady zregenerowane grają inaczej niż pady oryginalne. Pady nowe grają inaczej niż dwuletnie, a pady dwuletnie inaczej niż pięcioletnie. Dużo czasu poświęciłem właśnie padom, ich regeneracji, czy odtworzeniu od zera z różnych materiałów. Moim zdaniem pady to podstawowy element określający charakter brzmienia słuchawek. Myślę, że często wyciąga się błędne wnioski podczas odsłuchów, ponieważ elementem zmiennym a kluczowym są właśnie pady ;)

 

Mógłbyś sprecyzować jakie różnice występowały na poszczególnych padach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak, dal mnie najlepsze efekty uzyskuje się na gąbkach dość sztywnych strukturalnie i gęstych, ale fakturalnie dość miękkich. Wiem, że brzmi to trochę sprzecznie, ale dokładnie tak to czuje w dotyku.Tu jest problem bo nie udało mi się takich gąbek kupić w sklepie a jedynie niewielką ilość posiadam z jakieś paczki. Z jakiejś, bo nie wiem od kogo. To są ścinki technologiczne, użyte jako wypełniacz. Kupiłem sporo takich gąbek, trochę kasy wtopiłem i ciągle nie jest to. Próbowałem różnych gęstości, ale nic to nie dało. Te gąbki co miałem to albo za mało sztywne, albo z za twardą fakturą. W dodatku twarda nie oznacza gęsta. Ta z paczki była biaława, ale szybko żółknąca. Jak jest taka dość sztywna, gęsta, ale z miękką fakturą, to bas jest jak trzeba, średnica pełna a wysokie naturalne w proporcji do reszty pasma. Im mniej gęsta, o twardej fakturze, bas ucieka a średnica staję się rachityczna... bardziej "sopranią". Za to, jak mało sztywna to klapią na ucho, jakby były już stare, mają słabą przestrzeń, ale i tak grają chudo w porównaniu do starych, bo za mało szczelne. Tak źle i tak nie dobrze. :woot:


Frustrujący jest fakt, że ta gąbka gdzieś jest, i pewnie kosztuje kilkadziesiąt zetów. Tylko gdzie!?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcy staroci powiedzcie mi czy dobrze zrobiłem i czego będę mógł się spodziewać :) Moje HD540 miały już zużyte pady (nie klapły jeszcze do końca, ale widać, że czas ich nie oszczędzał). Spróbowałem Beyerowych welurów - jest lepiej, chociaż wydaje mi się, że bas nie jest wystarczająco dociążony. Teraz zamówiłem w zbiorówce na Thomann skórzane/skórkowe pady od AKG K240. Podobno i welury i skórki od AKG są dosyć "ciemne". Mogę się tego spodziewać, czy wyrzuciłem kasę w błoto? :)

 

W każdym razie nawet na kombinowanych padach jak posłucham trochę tych Sennków, a potem założę "robocze" HD681 leżące przy kompie to mi od SL uszy krwawią...

 

 

@Aulait - przejdź się po sklepach (dużych) i popatrz na gąbkowe wypełnienia w skrzynkach z delikatnymi owocami. Może coś znajdziesz. Ewentualnie jakieś AGD.

Edytowane przez sn4ke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krwawią, bo HD 540 to bardzo fajowe słuchawki, szczególnie w wersji pierwszej ;)

Tytanów basu to raczej z nich nie zrobisz, one mają szybki i krótki bas. Werbel brzmi na nich zjawiskowo.


Być może mam taką gabkę, pamięciową, jest mięciutka, ale gęsta, właśnie pod kątem padów sobie załatwiłem, ile potrzebujesz? :D

Pasek 2 x 2 cm, długości 80-100 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję tytanów basu, bo to nie jest ciemna strona mocy jak HD380. Wiem, że ten bas tam jest bo jak zwiększę docisk, to jest lepiej, ale nie będę słuchał muzyki jak jakiś realizator przy konsolecie. Jak je kupiłem rok temu to tak posłuchałem, pokręciłem nosem, że jakieś takie nudne i odłożyłem. Odkryłem je na nowo ze 2 miesiące temu i przekonałem się do nich, a na Fatso-kabelku od HD650 jest jeszcze lepiej. No, ale tak samo jeszcze rok czy dwa lata temu nie spojrzałbym na Audeo, a teraz jak dobiorę zausznicę, to będą jedne z moich ulubionych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję tytanów basu, bo to nie jest ciemna strona mocy jak HD380. Wiem, że ten bas tam jest bo jak zwiększę docisk, to jest lepiej, ale nie będę słuchał muzyki jak jakiś realizator przy konsolecie. Jak je kupiłem rok temu to tak posłuchałem, pokręciłem nosem, że jakieś takie nudne i odłożyłem. Odkryłem je na nowo ze 2 miesiące temu i przekonałem się do nich, a na Fatso-kabelku od HD650 jest jeszcze lepiej. No, ale tak samo jeszcze rok czy dwa lata temu nie spojrzałbym na Audeo, a teraz jak dobiorę zausznicę, to będą jedne z moich ulubionych słuchawek.

Jak je dociskasz to bas się zwiększa, ale przestrzeń zmniejsza ;)

Teraz mam sampla 28x20cm, ale jak dorwę całą rolkę, to będę o Tobie pamiętał :) Oficjalna nazwa to gąbka termoelastyczna, jak masz fajnego tapicera w pobliżu, to możesz spytać czy ma, i przy okazji zobaczyć na żywo.

Ok, dzięki za info. Obadam temat, ale jakby co, to będę wdzięczny. :)

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie potrzebuję tytanów basu, bo to nie jest ciemna strona mocy jak HD380. Wiem, że ten bas tam jest bo jak zwiększę docisk, to jest lepiej, ale nie będę słuchał muzyki jak jakiś realizator przy konsolecie. Jak je kupiłem rok temu to tak posłuchałem, pokręciłem nosem, że jakieś takie nudne i odłożyłem. Odkryłem je na nowo ze 2 miesiące temu i przekonałem się do nich, a na Fatso-kabelku od HD650 jest jeszcze lepiej. No, ale tak samo jeszcze rok czy dwa lata temu nie spojrzałbym na Audeo, a teraz jak dobiorę zausznicę, to będą jedne z moich ulubionych słuchawek.

Jak je dociskasz to bas się zwiększa, ale przestrzeń zmniejsza ;)

Teraz mam sampla 28x20cm, ale jak dorwę całą rolkę, to będę o Tobie pamiętał :) Oficjalna nazwa to gąbka termoelastyczna, jak masz fajnego tapicera w pobliżu, to możesz spytać czy ma, i przy okazji zobaczyć na żywo.

Ok, dzięki za info. Obadam temat, ale jakby co, to będę wdzięczny. :)

 

Koledzy jakby była taka możliwość to ja również pisałbym sie na takie paseczki gąbki aby "ożywić" moje staruszki. pozdr Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam sampla 28x20cm, ale jak dorwę całą rolkę, to będę o Tobie pamiętał :) Oficjalna nazwa to gąbka termoelastyczna, jak masz fajnego tapicera w pobliżu, to możesz spytać czy ma, i przy okazji zobaczyć na żywo.

Ja tys, ja tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam sampla 28x20cm, ale jak dorwę całą rolkę, to będę o Tobie pamiętał :) Oficjalna nazwa to gąbka termoelastyczna, jak masz fajnego tapicera w pobliżu, to możesz spytać czy ma, i przy okazji zobaczyć na żywo.

 

Coś takiego http://allegro.pl/gabka-memory-visco-termoplastyczna-na-wymiar-i5907247631.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, to dobrze, że zamówiłem tylko mały kawałek na próbę. Na pady może być za miękka, ale wydaje mi się, że będzie świetna na pałąk. Inna sprawa, że ona ma być miękka, bo dostosowuje się kształtem do twarzy. Wydaje mi się też, że z racji swojego dopasowania może lepiej izolować.

 

Czy w czasie waszych wędrówek po necie trafiliście może na jakieś zbiorcze zestawienie Sennheiserów? Np jakaś tabela gdzie byłyby wypisane modele, lata produkcji, podstawowe dane techniczne, typ słuchawek, cena rynkowa po wprowadzeniu na rynek itp. Nie napotkałem jeszcze na takie zbiorcze zestawienia archiwalnych modeli, ani w przypadków Sennków ani innych, a np wiki w przypadku Sennków jest znacznie uboższa o opisy modeli niż konkurencja. Może być nawet po chińsku jeśli będzie w formie tekstowej, żeby translator sobie poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baele - znowu kupisz, chwile sie nacieszysz i sprzedasz z duza strata ;)

 

A tak wlasciwie - ktore z klasycznych Sennkow brzmia lepiej z welurem, a ktore ze skorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności