Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz HD 600 to poluj na HD 580, to to samo tylko w innym wzornictwie i kosztuje duuuuużo mniej ;)

W sumie sam nie wiem czy koniecznie musi być HD600, ale zazwyczaj wspominają forumowicze, iż są to słuchawki które każdy szanujący entuzjasta słuchawkowy powinien poznać. W taki razie będę się rozglądał za wspomnianym przez ciebie modelem. Może akurat sytuacja finansowa pozwoli na zakup, albo nadarzy się okazja odsłuchowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio zeszły na all.... za 250 PLN i masz praktycznie to samo ;)

No tak 250 to rzeczywiście niezła cena , o ile działały oczywiście. :P

 

Jeśli to te co do mnie na naprawę trafiły, to nie do końca z nimi wszystko OK ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dwa - są wstawione inne. Do tego pozrywana fizelina i wyłamana kratka.

Z tym, że nie wiem czy to te co za 250 poszły, bo nie znalazłem tej aukcji.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sennheiserowców i nie tylko !!!! Dopisuję się do fanklubu z moimi 16-letnimi HD600. Mam je od nowości i jakoś nie mogę się rozstać. Kilka różnych innych słuchawek było, jest dodatkowo HE-500 ale senków nigdy nie sprzedam. Mają coś w sobie , jeśli komuś pasuje sygnatura to są słuchawki na "dłużej". Dla potomności sygnatura brzmienia nowych HD600 jest nieco inna od starych modeli. Sprawdzone u Bartka - Barthussa. Przy okazji pozdrowionka i super odsłuchów w nowym 2016 :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliśmy u Bartka na jego sprzęcie min. Cayin HA3, FCL II, przedwzmacniaczu Grundiga - mega vintagowa maszynka !!! Różnice w brzmieniu moje HD600 delikatnie oczyszczony, bardziej czytelny hmm odchudzony w stosunku do senków Bartka zakres wyższego basu i niższej średnicy. Nowsze senki wydają się troszkę bardziej dociążone ale według mnie czytelność starych jest lepsza. Swobodniej można obserwować pracę muzyków w tym zakresie. Wydawało mi się , że te nowe HD600 troszkę idą dźwiękiem w stronę HD650. Ten aspekt dźwiękowy ma też drugą stronę starsze senki są wrażliwsze na źródło i potrzebują dobrego dopasowania. Według mnie idealnym kompanem u Bartka dla nich był FCL II. Pięknie dociążony na basie i bardzo przejrzysty ze świetną stereofonią i przestrzenią. FCL zjadł mojego - byłego - Asusa Xonara One którego miałem również na odsłuchach u Bartka.


Acha i nie były to różnice kosmetyczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliśmy u Bartka na jego sprzęcie min. Cayin HA3, FCL II, przedwzmacniaczu Grundiga - mega vintagowa maszynka !!! Różnice w brzmieniu moje HD600 delikatnie oczyszczony, bardziej czytelny hmm odchudzony w stosunku do senków Bartka zakres wyższego basu i niższej średnicy. Nowsze senki wydają się troszkę bardziej dociążone ale według mnie czytelność starych jest lepsza. Swobodniej można obserwować pracę muzyków w tym zakresie. Wydawało mi się , że te nowe HD600 troszkę idą dźwiękiem w stronę HD650. Ten aspekt dźwiękowy ma też drugą stronę starsze senki są wrażliwsze na źródło i potrzebują dobrego dopasowania. Według mnie idealnym kompanem u Bartka dla nich był FCL II. Pięknie dociążony na basie i bardzo przejrzysty ze świetną stereofonią i przestrzenią. FCL zjadł mojego - byłego - Asusa Xonara One którego miałem również na odsłuchach u Bartka.

Acha i nie były to różnice kosmetyczne :D

Jak rozwiązaliście kwestie padów, czy w obu modelach założyliście nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słuchaliśmy na własnych , czyli moje senki na starych padach a Bartka na jego , z tego co pamiętam 2 letnich. Bartek też słyszał te różnice. Słuchałem również na Bartka padach ale oprócz delikatnego odsunięcia wykonawców i delikatnego uprzestrzennienia to charakter brzmienia pozostał taki sam. Zamienialiśmy sie rónież kablami, bo Bartek swoje hd600 napędza poprzez kabel od Jimmiego. Na początku miałem nadzieję że to dociążenie to zasługa kabelka.Notabene już mieliśmy załatwiać kabel u Jimmiego. Ale po wymianie kabli, to i tak Bartkowe senki lepiej dociążały nawet na stockowym moim kabelku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słuchaliśmy na własnych , czyli moje senki na starych padach a Bartka na jego , z tego co pamiętam 2 letnich. Bartek też słyszał te różnice. Słuchałem również na Bartka padach ale oprócz delikatnego odsunięcia wykonawców i delikatnego uprzestrzennienia to charakter brzmienia pozostał taki sam. Zamienialiśmy sie rónież kablami, bo Bartek swoje hd600 napędza poprzez kabel od Jimmiego. Na początku miałem nadzieję że to dociążenie to zasługa kabelka.Notabene już mieliśmy załatwiać kabel u Jimmiego. Ale po wymianie kabli, to i tak Bartkowe senki lepiej dociążały nawet na stockowym moim kabelku.

No bo stare HD600 mają czarną i cieńszą fizelinę wokół przetwornika, a nowsze białą i grubszą (chyba podobną do HD580) - stąd różnice w brzmieniu.

 

Sprzedaj swoje HD600 i kup HD580, jeszcze może na kabelek starczy ;)

 

Ewentualnie jest prosty mod dociążający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pytanie teraz czy przetwornik, który gra już 16 lat będzie grał tak samo jak taki co gra 2 lata. Nawet jeżeli będzie to ten sam przetwornik :). To się nazywają dobrze wygrzane słuchawki po prostu :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pady maja 16 latek tak jak słuchawki :D Gdy Bartek je ujrzał to :woot: . Pady już prane więc wyobrażacie sobie jak wyglądają, zresztą całe słuchawki wyglądają już jak po nie jednej wojnie, widać że już tysiące godzin odsłuchów za nimi i niejedna noc przespana z nimi na głowie. One są po prostu niezniszczalne. Ale ogólnie jeśli chodzi o odsłuch to uśmiech nie schodzi z japy ... Już wiele razy je porównywałem w sklepach z wieloma słuchawkami i z reguły wychodziły zwycięsko albo za wiele się nie wstydziły, porównując ceny konkurencji z którymi toczyła boje :P

 

Perul a o jakim modzie mówisz ? Jakie zmiany brzmieniowe ? Jeśli chodzi o fizelinę to masz absolutnie racje, Bartek tez to mówił i porównywaliśmy i tak właśnie jest.

Myślałem tak na szybko zmodzić jakiś kabelek, któy dociążył by brzmienie ale nie wiem jakie kable zastosować w tym przypadku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kilka razy HD 580 i HD 600, za każdym razem dochodziłem do wniosku, że kluczowe dla ich brzmienia były nie tylne grille czy fizelina ale właśnie pady. W moim odczuciu to ich stan decydował o brzmieniu. Dla mnie między padami dwuletnimi a takimi co mają szesnaście jest przepaść. Oczywiście fizelina i grill mają jakiś wpływ na dźwięk, ale można rzec pomijalny w kontekście do padów.

 

Podobne doświadczenia miałem z HD 540 i innymi modelami Sennheisera. Ciekawe było porównanie HD 560 Ovation I i II. Tu również charakter bardziej określały pady niż, który wariant.

 

Zdecydowanie różnią się np. HD 540 I, HD 540 II i HD 540 Gold. W ich przypadku pady faktycznie potęgują różnice, ale one występują niezależnie od padów.

 

Trudno mi kwestionować wasze testy, bo mnie tam nie było, ale moje doświadczenia w tym względzie są inne.

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy między HD580, a HD600 są niewielkie różnice. Jednak HD580 miałem po regeneracji padów i z kablem od HD650. HD600 słuchałem od ljack71. Osobiście HD600 brzmiały troszkę inaczej, na plus w stosunku do HD580, które miały bardziej wychudzoną sygnaturę.

Obie pary nie sprawdzają się w gatunkach, które słucham. Gdybym jednak słuchał jazz, blues wybrałbym HD600, ale tak jak wspomniałem HD580 nie były stockowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady zregenerowane grają inaczej niż pady oryginalne. Pady nowe grają inaczej niż dwuletnie, a pady dwuletnie inaczej niż pięcioletnie. Dużo czasu poświęciłem właśnie padom, ich regeneracji, czy odtworzeniu od zera z różnych materiałów. Moim zdaniem pady to podstawowy element określający charakter brzmienia słuchawek. Myślę, że często wyciąga się błędne wnioski podczas odsłuchów, ponieważ elementem zmiennym a kluczowym są właśnie pady ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności