Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem AKG k319 lecz pianki za dużo mi zabierały góry wiec wyciąłem otworek :D o i teraz mi się podobają :) swoboda dźwięku ahhh
Od razu mówię radzę mały otworek wycinać i zakładać odwrotnie, fabrycznym otworem do uszu.

gallery_39810_531_154867.jpg


 

A bayerom w końcu dałem normalny prosty lżejszy i krótszy kabelek dodatkowo wypinany.

Jako bonus mogę korzystać nadal z spiralnego wpinanego tylko do lewej słuchawki.

 

Czarne L, czerwony R.

Bez przyglądania się wiem który L i R, a że często słucham w nocy da się szybko wyczuć gdzie koszulka czy dobrze zakładam.

 

gallery_39810_531_642897.jpg

Edytowane przez retter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Danonek doczekał się małej rewitalizacji. Sprzęt ma już swoje lata, po takim czasie małe kondensatory elektrolityczne zaczynają wysychać.
W półśrodki nie lubię się bawić więc do wymiany poszły wszystkie elektrolity z płyty wzmacniacza. Trochę tego było, udało mi się jednak w końcu z tym jakoś uporać.
Przy okazji zastąpiłem część elektrolitów w kluczowych miejscach kondensatorami foliowymi. Do wymiany użyłem między innymi: Panasonic FC, Nippon LXY, Samsung TMZ foliowe Roederstein, Epcos, BC Components.

Zdjęcia - http://imgur.com/a/KtkBO

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę małym "projektem", który został zrealizowany z pomocą Michauczoka (kwestia pałąka) i Chickenka (kwestie drivera i kabelka) :P

 

Kilka miesięcy temu przeglądając wątek na head-fi natknąłem się na ciekawą modyfikację pałąka w moich Sony MA900. Jako iż pałąk był najsłabszym elementem w MA900 (dawał o sobie znać po paru godzinach), postanowiłem znaleźć kogoś, kto mógłby wdrożyć tę modyfikację. No i udało się to zrobić Michauczokowi :D kwestia pałąka została rozwiązana trochę inaczej niż na head-fi, ale wyszło jeszcze lepiej - mniej klejenia, więcej skręcania ;)

Następnie słuchawki trafiły do Chickenka, który wyczarował im 'magiczny' kabelek oraz usunął jeden drobny rezystor...

 

Efekt? Jak na zdjęciu poniżej :)

20151025_155717.jpg

 

Waga słuchawek ~225g

 

Pozdrawiam.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zrobiłem prototyp podwójnie stabilizowanej sztucznej masy, wczoraj przyszła do mnie płytka pcb, którą dłubałem łącznie z dobry miesiąc w wolnych chwilach. Lutowanie po 1l martini to głupi pomysł, skończyło się na tym, że nóż poszedł w ruch i niepotrzebnie poprzecinałem 2 ścieżki, do tego wylutowałem rezy, koniec końców zupełnie niepotrzebnie. Dziś wszystko połatałem i testuję, o wiele trudniej ustabilizować napięcie niż na prototypie, a na same części wydałem ponad 100 zł, najdroższe były Nippony KZN, które wybrałem za sprawą świetnych parametrów i przydatności do pracy przy wysokich częstotliwościach (przetwornica).

 

WP_20151027_16_51_11_Pro.jpg

WP_20151027_16_52_09_Smart.jpg

WP_20151029_22_24_11_Pro.jpg

 

W sobotę podłącze to pod wzmaka na ad8397 a w międzyczasie muszę wydłubać pcb pod nowy wzmacniacz na op-ampie + BD139, na grudzień będzie :)

Edytowane przez tybysh
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten włos w środku to drut 0,5mm2, sprężyna czyli ekran to 1,5mm2, oczywiście emaliowane czyli innymi słowy - lakierowane.

Edytowane przez gelson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszła fotka, faktycznie to jest 0,5mm2, miedźka jest 6n, kiedyś próbowałem srebro ale kiepsko się lakieruje.

Edytowane przez gelson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, chociaż trochę nieprzemyślany - masa przez brak styku na zwojach na odcinku 1m ma kilku(nasto) dłuższy faktyczny odcinek przepływu prądu. Dodatkowo ze względu na wymiary przewodu (1.5mm^2?) powstaną straszne straty na tak niskim sygnale. No i jest to masa, a nie ekran - możesz obudować tą sprężynkę rurką teflonową (a najlepiej luźnym teflonem obudować wewnętrzną żyłę i w miare dopasowanym zewnętrzną), to byłby dobry zabieg, gdyż w tym momencie przewód zewnętrznie byłby chroniony teflonem, a wewnętrznie dielektryk stanowiłoby powietrze, czyli dielektryk możliwie najbardziej zbliżony przenikalnością elektryczną do próżni. Jest to rozwiązanie już mocno zaawansowane i obecne w droższych rozwiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że jakoś nikt, kto do tej pory robił "antykable" nie bawił się w dodawanie zewnętrznej izolacji - tak na sygnale jak i na ekranie.

Co do idei pomysłu, to nie jest mój i jakoś Ci, którzy posiadają "anticables" nie narzekają na straty - mało tego, mimo wszystko taki kabelek jednak daje radę potrafi dać łupnia niejednemu fabrycznemu "krio", 'hiper", "mega", "ultra" kablowi .....

 

Można, owszem, nie mając przewodu sygnałowego w emalii, dać przewód w izolacji, bo i takie rozwiązania są, natomiast sam lakier jako taki ma swoją wytrzymałość mechaniczną no i elektryczną.

Edytowane przez gelson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie idea pomysłu jest dobra, jednak są 2 ale:

- przy takiej średnicy zastosowanie to przewody głośnikowe (ze względu na wiele większą moc sygnału - chyba, że w takim celu powstał przewód, wtedy problem znika)

- teflon tylko udoskonala całą konstrukcję bo powietrze jako dielektryk wraz z zewnętrznym płaszczem teflonowym działa o wiele lepiej i nie wymaga emaliowania (teflon ma lepsze właściwości od emalii i zyskujemy płaszcz zamykający konstrukcję)

 

I właśnie sęk w tym, że skoro nikt tego nie robi, to czemu by nie spróbować - pogoń za innymi nie zawsze jest lepsza od indywidualności, która może skończyć się innowacyjnością ;) Tym bardziej, że podstawy teoretyczne pokazują, że może być tylko lepiej.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 - o jakiej średnicy mówimy - jeśli chodzi o sygnał, to raczej przekrój nie jest duży - 0.5mm2 to okolice standardu, o ile takie są, jeżeli zaś chodzi o przekrój drutu, który tworzy ekran, to gdyby porównać go do ekranów stosowanych fabrycznie - jeśli idzie o przekrój poprzeczny, to też nie odbiega, może co najwyżej tzw. powierzchnia pokrycia, ale i tu można tenże ekran wykonać w niemalże 100% - podkreślam niemalże.

Ad2 - teflon jako izolator jest bardzo dobry, jednak poza dodatkiem do lakieru elektroizolacyjnego, który jest na drucie, oraz może estetyce, nie wnosi on nic.

 

Co się zaś tyczy wykonania w takiej formie, jaką próbujesz opisać - to wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie - w końcu doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy - jestem jak najbardziej za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mowa była raczej o zewnętrznym płaszczu i jeszcze raz podkreślam - to nie jest ekran, tylko masa. I tutaj zdadzą się podstawy teorii sygnałów analogowych, żeby zrozumieć, czemu taka średnica i taka droga dla sygnału nie są dobre. To nie sygnał cyfrowy, gdzie prąd płynie w jedną stronę. Jeżeli faktycznie ta spiralka to byłby jedynie ekran, żadnego problemu by nie było (poza powierzchnia krycia, co sam napisałeś). No i teflon dokładnie, miałby zastąpić lakier, ze względu na lepsze parametry, możliwość lepszego wykorzystania powietrza wokół przewodnika i szczelność oraz trwałość. Do tego estetyka :)

 

A wracając do myśli przewodniej tematu - @trubul już nieco zdradził. Pojawił się u mnie nowy przewodzik oraz nowy splitterek - kabelek jest do tego stopnia dobry, że bez większych problemów pozbyłem się starquada/sonolene i stosuję go także do budowy niektórych interkonektów. Barthuss dostał już kilka kabelków opartych na nim i jest bardzo zadowolony.

 

Przykładowa fotka w wersji 4-żyłowej (jest również 8-żyłowa):

 

20151025_154706.jpg

 

Reszta w albumie:

https://plus.google.com/u/0/photos/110312855062466133282/albums/6209605885910604385

Edytowane przez Chickenek
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności