Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowania do niższych temperatur, czyli wywaliłem przydługi kabel z HD2000 i zrobiłem mocno budżetowy rekabling (SMK44BK, jacek Slim Pearl oraz jakaś stara nienoszona sznurówka):

20151011_163705.jpg

 

Długość jak trzeba, gra normalnie i powinien długo pożyć - misję uważam za udaną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było jeszcze wziąć o małym ESR i możliwie największym prądzie zwarcia - podziałałby jeszcze dłużej. Kondy w zasilaczu to najczęstsza chyba usterka w monitorach i właśnie tak są dobierane z uwzględnieniem wcześniej wspomnianych parametrów, żeby padały po odpowiednim czasie, a ludzie lecieli po nowe monitory :D

 

Tak, czy siak well done!

 

Ooo Kurczę! masz rację ;):D

ale przy niedzieli nie miałem co wydziwiać i wstawiłem to co miałem akurat pod ręką (pojemności i "voltaż" się zgadzają) - jakieś 3 jamicony i kolejne trzy, których nazwę ciężko wymówić :D

poza tym miałem tylko taki wybór - albo zostawić to i wieszać się na kablu od monitora, albo naprawić i czytać teraz Twój post, mordo Ty moja hahaha :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy rekabling od lat, to chyba nie jest najgorzej. Splitter ma ok. 2,5mm i w rzeczywistości wygląda lepiej, ale jutro zrobię jeszcze jedno podejście albo dorzucę jeszcze jedną warstwę aby wszystko wygładzić.

 

Kabel - 4 żył Conducfila Sonolene 3014,

Oplot - 3,2mm nylon Techflexa

 

Jak na Conducfila, dosyć elastycznie to wyszło.

 

DSCF7677.JPGDSCF7679.JPGDSCF7681.JPGDSCF7683.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak możesz, to zerknij na przewód w izolacji. Lata nie używałem Conducfila, ale w rękach ładnie się giął. Tobie będzie łatwiej to określić.

 

Przy gołych żyłach jest dla mnie akceptowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem pracę nad DT770 aka 'śmierdziel'. Wszystko było rozebrane na części pierwsze, poprane, podezynfekowane, poczyszczone. DT dostały rekabling wewnętrzny z gniazdem minijack - cholernie ciężko było zmieścić to wszystko w środku. Ten niby-skórzany headband w celu pozbycia się zapachu papierosów po kilkukrotnym praniu i moczeniu w środku do dezynfekcji został zamknięty na 2 dni w pudełku z kawą - efekt: teraz wali kawą, ale papierosów już nie czuć. Trzeba było też podkleić trochę pady w kilku miejscach - klej lateksowy do tekstyliów jest idealny do tego.

Koszt całości jak na razie był na tyle niski, że zastanawiam się poważnie nad kupieniem jednak nowego headbanda, ale na razie poczekam aż kawa zwietrzeje ;).

 

Przy okazji zrobiłem rekabling wewnętrzny z gniazdem Takstarom TS671 i od razu dwa kabelki. W słuchawkach i w kabelkach siedzi sommer the square, wtyki amphenol i slimy.

 

Teraz trochę żałuję, że nie zrobiłem zdjęć "przed" tym dt. Bo jestem z wyniku bardzo zadowolony biorąc pod uwagę jak wyglądały na początku tej przygody.

 

@huudiinii: wszystko oprócz przetworników wietrzyło się kilka dni. Na kabel i headband nie pomogło.

20151010_132249_HDR.jpg

20151010_132305.jpg

20151010_132343.jpg

20151011_144716_HDR.jpg

20151011_144727.jpg

20151011_144737.jpg

Edytowane przez Piotrus1910
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz, żeby szybciej zwietrzał zapach fajek, wystaw w suche noce na kilka dni na dwór - na ubrania "przesiąknięte" od pracy w zadymionych miejscach pomaga szybciej niż pranie (które nie zawsze działa) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz, żeby szybciej zwietrzał zapach fajek, wystaw w suche noce na kilka dni na dwór - na ubrania "przesiąknięte" od pracy w zadymionych miejscach pomaga szybciej niż pranie (które nie zawsze działa) ;)

Uja - w worek materiałowy i całość w mieszankę sody oczyszczonej i ... np kawy :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z czystej ciekawości otworzyłem espressivo i moim oczom ukazały się 2 grubaski, które powoli zaczynały prosić o wymianę więc pojechałem do sklepu i kupiłem 2 sztuki nichiconów i zabrałem się za robotę. Bardziej skomplikowane było odkręcenie wszystkich śrubek i wyjęcie płytki, którą ciężko jest wyjąć przez podstawki do lamp. Finał finałów jest taki, że pacjent żyje i ma się dobrze. Teraz trzeba poszukać mu odpowiednich lampek i będzie super :)

 

445cc6fd1d0c42cb8e5ef1435c206953.jpg

ed5ecfb7065c71f9e8a8673919804408.jpg

 

PS. Pytanie za 100 punktów, czy dc-blocker zniweluje brumienie transformatora? Dziwne jest to, że raz je słychać a raz nie, to samo jest na drugiej praktycznie nowej sztuce.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wina lamp, a nie trafa? Lampy pewnie za jakiś czas kupię i zobaczę czy coś się zmieni. Tomanek chyba daje możliwość przetestowania i chyba będę musiał do Niego napisać, bo w końcu trzeba samemu ocenić czy ten wynalazek to ściema czy prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brumi zazwyczaj dlatego, że żarzenie lamp jest z AC. Po zamontowaniu mostka prostowniczego i zrobieniu żarzenia na DC robi się cicho.

Pytanie tylko czy tak jest w Esspressivo i jak na to zareaguje układ (w sensie zmiany brzmienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z nudów, trochę dla zagospodarowania przestrzeni... takie sobie panele akustyczne zrobiłem.

 

DSCF7691.JPGDSCF7696.JPG

 

4 panele (2x 35x35 i 2x 70x35) zbudowane na obrazach na płótnie. Dobudowałem ramki z ciętej płyty laminowanej w kolorze wenge.

Panel wypełniony wełną Rockwool Rockslab Acoustic 100mm.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z nudów, trochę dla zagospodarowania przestrzeni... takie sobie panele akustyczne zrobiłem.

 

attachicon.gifDSCF7691.JPGattachicon.gifDSCF7696.JPG

 

4 panele (2x 35x35 i 2x 70x35) zbudowane na obrazach na płótnie. Dobudowałem ramki z ciętej płyty laminowanej w kolorze wenge.

Panel wypełniony wełną Rockwool Rockslab Acoustic 100mm.

Ekstra !!!

Ładne nie straszy sam miałem coś takiego wydukać.

Gdzie taki obraz? to gotowiec? Chyba tylko ramki bym zakrył jasnym aby optycznie zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja brałem od tego - http://allegro.pl/listing/user/listing.php?order=pd&us_id=34043225

Za 140x80 płaciłem 150zł z wysyłką. Pytałem również od same płótno pod wymiar z większym marginesem i również jest taka możliwość, a wychodzi niewiele taniej niż gotowy obraz z obramowaniem. Ostatecznie zdecydowałem się przygotować ramki na płycie laminowanej (z cięciem na wymiar i oklejeniem boków zapłaciłem coś koło 60zł) i do nich przykręcić obraz. Spasowane pod meble, więc o straszeniu nie może być mowy. Bardzo fajnie komponuje się z pokojem.

 

A czy wpłnęło na akustykę? Tego jeszcze nie wiem i możliwe, że nic nie usłyszę, ale spokój ducha uzyskałem :)

 

Ps. Jakby ktoś z Wrocławia chciał wełnę, to chętnie oddam, bo mi tylko zawadza, a musiałem kupić całe opakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności