Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Odnowiłem se beyery DT880 - wyprałem pady, gąbeczki.

 

Próbowałem też zmieniać strojenie drivera poprzez stosowanie grubszego o ok 2mm filcu od fabrycznego - coś się  poprawia, coś się pogarsza, nie warto.

 

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt880-250ω/

Zastosowałem też  mod z tej strony. Potwierdzam pomiary. Wspaniałe, bo nic nie zmienia, oprócz góry. Ten mod powinien być obowiązkowy :D.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cain1916 napisał:

A tak wyglądają teraz. Po 3 tygodniach sporadycznego użytkowania🤦‍♂️

Jeśli się coś urwało i nie jesteś w stanie sam naprawić, to podeślij poprawię. Z tego co widzę gniazdko trzyma się dobrze, jedynie przewód od przetwornika się urwał. Pewnie były naprężenia od ruchu muszli na pałąku.

 

1 godzinę temu, Cain1916 napisał:

Dodam, że montaż trwał miesiąc.

No niestety trafiłeś na okres, gdy miałem mniej czasu i sił na audiohobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Z tego co widzę gniazdko trzyma się dobrze.

Nie, gniazdo nie trzyma się dobrze. Nie miało prawa, bo zostało tandetnie zamontowane. Zresztą to kolejna rzecz Twojego wykonania, z którą miałem do czynienia i stworzyła problemy. 

2 godziny temu, Perul napisał:

to podeślij poprawię. 

Chciałeś chyba napisać, że zwrócisz koszty robocizny, bo aż tak naiwny to nie jestem, aby drugi raz czekać kilka tygodni dla zwykłego partactwa. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cain1916 napisał:

Nie, gniazdo nie trzyma się dobrze. Nie miało prawa, bo zostało tandetnie zamontowane.

W ten sam sposób mocowane jest z drugiej strony, i tak samo zrobiłem u Manuela, i się trzyma. Może słuchawkom przytrafiło się coś o czym nie wiesz (np komuś  innemu upadły) i stąd problem?

11 minut temu, Cain1916 napisał:

aby drugi raz czekać kilka tygodni dla zwykłego partactwa. 

ciekaw jestem w jaki sposób to zamierzasz poprawić, tam nie ma miejsca na więcej mocowań stąd jest tak "minimalistycznie".

 

A tak w ogóle, nie myli się ten co nic nie robi, oferuję Ci naprawę tego i przemyślę co zrobić, żeby na przyszłość było mocniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sennheiserkach HD430 fabryczne wtyki tak mocno siedziały w gniazdach, że przy mocowaniu się z nimi wyciągnąłem wtyk w taki sposób, że jeden z pinów został w gnieździe. Udało się go usunąć szczypcami ale i też dodatkowy komplet wtyków trza było zalutować.

 

Zaczęło się od wymiany wtyku na "współczesny" standard i w sumie oryginalny to został tylko sam przewód :)  HD430.jpg

 

Edytowane przez cpu1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymiana baterii w Earstudio ES100. Odrobinę większa (rozmiarowo), ale 2x pojemność. Niestety złamałem jeden z klipsów, ale gorący klej pomógł.

Sprzęt żyje i się ładuje, zobaczymy jak z żywotnością nowej baterii.IMG_20220308_145510.jpg

IMG_20220308_145604.jpg

IMG_20220308_145758.jpg

IMG_20220308_150158.jpg

Edytowane przez docentore
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, docentore napisał:

Niestety złamałem jeden z klipsów, ale gorący klej pomógł.

Te plastikowe ząbki są tak delikatne że można uznać za sukces jeżeli tylko jeden się ułamał. 

Też będę baterie wymieniał na większe niż są fabrycznie ale w Hugo 2 jak przyjedzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plastikowe ząbki są tak delikatne że można uznać za sukces jeżeli tylko jeden się ułamał. 
Też będę baterie wymieniał na większe niż są fabrycznie ale w Hugo 2 jak przyjedzie  
Szczerze, to gdybym odwrotnie położył baterie to byłoby lepiej.

Trzyma się wszystko jak nowe, jak ktoś chce podam baterię z allegro - 19 ziko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, docentore napisał:

Trzyma się wszystko jak nowe, jak ktoś chce podam baterię z allegro - 19 ziko

No i to najważniejsze ! Na Twoim zdjęciu widać jaka to bateria - model 612338 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hammerh34d napisał:

To ta którą widać?...
To jest świetne pole do popisu dla posiadacza drukarki 3d. Wydrukowanie ramki pogrubiającej to by był sztosik default_biggrin.png

Zrobiłem pierwszy test, przy 75% początkowego naładowania grał >15h.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Play napisał:

co dają te dystanse?

Mniej więcej tyle co odciągnięcie słuchawek lekko od głowy - w przypadku Anad wyrównanie pasma, czyli dociążenie średnicy, lepszą otwartość i swobodę dźwięku. Aczkolwiek opisuję tu efekt po odciągnięciu, bo te dystanse trochę zbyt mocno wentylują i jest już dość chudo, przyda się im część otworów przysłonić. Dystanse są dobre jedynie dla słuchawek z dużymi membranami (i to też nie wszystkimi), w innych bas, zwłaszcza ten najniższy, za bardzo "ucieka".

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zmodowałem Fostexy T50RP Mk3. Stockowe były zbyt jasne i zbyt ubogie na dole. Zmiana padów na grubsze i wygodniejsze pogłębiła problem przez oddalenie średnicy. No to śrubokręt w dłoń i na szybko poszło tak:

 

1) Otworzyłem wentylację (duże czerwone kółko) przez zerwanie filtrów i obróciłem przetwornik o 180 stopni, żeby przepływ powietrza był bezpośrednio na otworzony port (małe czerwone kółko). Resztę wypełniłem watą.

1.thumb.jpg.29ad4c230da8aaef3bcb53835e82ddbd.jpg

 

2) Jako że jestem leniwy, odwrócenie przetwornika odbyło się przez obrócenie całości ramki (zakreślony znacznik wylądował na górze, a nie jak w oryginale na dole). Jak ktoś nie jest leniwą bułą, może odkręcić cztery dodatkowe śrubki i przekręcić sam driver).

2.thumb.jpg.c538c41611c7cc340041d3d937d52d6e.jpg

 

3) Przetwornik przykryłem filtrami od DT770.

3.thumb.jpg.ad7970c735bb06f830d1592ea6b88320.jpg

 

4) Wracają grube skórkowe pady.

4.thumb.jpg.5dba45b8300c2b66e92fadb702e13379.jpg

 

Efekt jest taki, że zdecydowanie Fostexy zostają ze mną. Góra się uspokoiła, ale jest czysta i obecna, średnia trochę bliższa z lekko wysuniętymi wokalami, taka mocno z otwartych słuchawek, za to tąpniecie na dole ze słuchawek zamkniętych. Co istotne, bas głównie bije od dołu do midbasu, zostawiając jego wyższe partie w spokoju, więc nie zamula średnicy. W tym momencie chyba najlepsze moje słuchawki do elektroniki, ale choćby w metalu też się dobrze sprawdzają.

Ale żeby nie było, że same plusy, to mimo sporej sceny ucierpiała holografia (nie ma tragedii, ale nie ma już takiej precyzji), co w połączeniu ze spokojniejszą górą sprawiło, że nie są już zbyt ekscytujące w klasyce.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności