Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.12.2021 o 15:12, bartiss napisał:

czyszczenie lasera i krańcówki wysunięcia kieszeni ponieważ po otworzeniu od razu sama się zamykała😅

 

O, takie coś bardzo by mnie interesowało. Mam odtwarzacz CD z taką przypadłością, model Denon DCD-485 - kieszeń po otworzeniu od razu się zamyka. Już raz miał to naprawiane, ale po kilku latach ten sam objaw znów się pojawił. Sam CD bezbłędnie czyta płyty, tylko ta nieszczęsna, samozamykająca się kieszeń... Dałbyś radę to naprawić?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by dorwać albo zrobić taki adapterek :
https://archiwum.allegro.pl/oferta/adapter-lampy-6n2p-na-12ax7-ecc83-konwerter-i9758624758.html
Różnica w napięciu żarzenia 6,3 vs 12,3 V na którychś pinach. Wykonalne ale z mojego skromnego doświadczenia gdzie radzieckie -EW grały mi lepiej od chińczyków to TAGA już zyskała na wymianie  
No i zonk. U mnie jest tak. I teraz już nie mam pojęcia co zrobić, bo mam zbalansowaną 6n2p ew i raczej jej nie włożę.

Musieli coś namerdać...09fdd066d4b018c05ffc5422074c661a.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, hammerh34d napisał:

No i zonk. U mnie jest tak. I teraz już nie mam pojęcia co zrobić, bo mam zbalansowaną 6n2p ew i raczej jej nie włożę.

Musieli coś namerdać...

Widać troszkę inna wersja ale chyba na plus bo sam pytałeś czy mój egzemplarz można zakombinować aby obsługiwał 12AX7A. Wygląda na to że Twoja Taga obsługuje 12AX7A już z marszu :) A jakbyś chciał teraz wstawiać 6n2p to może ten adapter by pasował :
https://www.ebay.com/itm/202978060500
Tylko musiałbyś dokładnie posprawdzać czy wszystko się zgadza (napięcia grzania i chyba łączną długość czy się zmieści).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hammerh34d napisał:

A ja rzucam się dlatego, że w tym pudełku miało być 6n2p, a jest ecc83 :)
Nothing personal! :)

Powinnna być ta lampa. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał:

Powinnna być ta lampa. Dziwna sprawa.

Sprzedający czytał wątek DIY i sprzedał @hammerh34dowi taką wersję jaką chciał ale nie przewidział że ten zamówi inną lampę ;) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hammerh34d napisał:

Na to wygląda.
W życiu bym się nie spodziewał default_biggrin.png

Edit: A tak bardziej serio to napisałem do konsbuda, ciekawe czy i co odpiszą.
 

Dystrybutorem jest teraz Polpak (rzut beretem ode mnie)- mają w sprzedaży THA-200 za 449. 

https://www.tagaharmony.com/kontakt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hammerh34d napisał:

Dobra cena, a moim zdaniem w tej klasie cenowej serio to pudełko gra bardzo dobrze.

Podejrzewam, że dźwięk jest nasycony, dociążony, ocieplony i mam nadzieję, że wystarczająco detaliczny. Ciekawe jak wypadłby w porównaniu z takim xduo mt-603 czy mt-604. Fajnie, że ma dac (taki podstawowy w tej małej skrzynce), dużą moc w klasie A i wejście liniowe. Do pełni szczęścia przydałoby się jeszcze jakieś wyjście liniowe czy chociaż cyfrowe pod stereo- nawet kosztem tego wejścia liniowego.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek_m napisał:

 

Link ?

Proszę- nie wiadomo czy jest dostępny:

https://sklep.polpak.com.pl/produkt/9534/Przedwzmacniacz_sluchawkowy_TAGA_HARMONY_THA-200

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności