Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Podpisuję się pod słowami jd1210 i częściowo Bernie, bo basu w niektórych numerach przydało by się więcej. Z niekończącymi się postami na temat basu w tych modelach to zapewne kwestia każdego z osobna jak i muzyki, której się na nich chce słuchać.

Po przesiadce z SHP9500 to one basu mają dość i potrzebują jednak wzmaka.

Z O2 jest faktycznie dość ostro, ale wzmacniacze bardziej muzykalne takie jak ZENek czy Fiio e10k zdecydowanie lepiej im robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP9500 nie słuchałem, a co do wzmaka, to nie chce się pchać w dodatki (wiem że prawdopodobnie sporo tracę) i dlatego szukałem czegoś łatwego do napędzenia z "ziemniaka" (w moim przypadku T4G). Ciekaw jestem czy i o ile np taki DX50 lub X5 jest lepszy od wspomnianego T4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham też K551 z Toucha 4G, ale tu już potrzebna jest lekka korekcja bo lubi momentami zakłuć. Ale ogólnie ten duet jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć że e10k pasuje ^_^
Czytałem gdzieś że przełącznik bassu w fiio im dobrze robi, nie wiecie na jakiej zasadzie to działa? Czy to jest po prostu cyfrowe podbicie dolnych rejestrów jak w EQ? Nie powinno się w żaden sposób chyba tracić na przejrzystości dźwięku przez to, rajt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP9500 nie słuchałem, a co do wzmaka, to nie chce się pchać w dodatki (wiem że prawdopodobnie sporo tracę) i dlatego szukałem czegoś łatwego do napędzenia z "ziemniaka" (w moim przypadku T4G). Ciekaw jestem czy i o ile np taki DX50 lub X5 jest lepszy od wspomnianego T4G.

 

Ogólnie zasada to jest taka, że to co ma zagrać z ziemniaka to z ziemniaka zagra.Lepiej zagra z jak piszesz "np taki DX50 lub X5" (choćby kwestia większej mocy tych urządzeń) , a od tego jeszcze lepiej zagra stacjonarka.

Taki lajf, choćby na końcu cycka stawać to ciężko to będzie obejść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niefortunnie napisałem "np taki" ale chodziło mi o podanie przykładu, a tymi grajkami się interesowałem jako następcami T4G, ot tak wyszło :)

 

p.s.

miał ktoś okazję porównać 1:1 K551 do K545 i mógłby się podzielić opinią? Może być PW coby wątku nie śmiecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manu, takiej fajnej muzy słucham, że zgodzę się z Tobą : jeśli "lepiej" zdefiniujemy jako : dobrze trafiające w nasze gusta, to faktycznie, masz rację !

I tego trzeba się trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, fragment z recenzji z fatso. Było tam napisane, że membrana jest grubsza co skutkuje wyższą impedencją i innym brzmieniem. Ja mam wrażenie czy akg k551 nie potrzebują dużo prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, fragment z recenzji z fatso. Było tam napisane, że membrana jest grubsza co skutkuje wyższą impedencją i innym brzmieniem. Ja mam wrażenie czy akg k551 nie potrzebują dużo prądu?

Ja to na pewno napisalem?

 

 

Słuchawki nie należą do najskuteczniejszych jakie znam. Są również mniej skuteczne od większych braci. Ale mam wrażenie, że powodem tego jest minimalnie grubsza membrana. Większa jej sztywność powoduje, że cały przetwornik potrzebuje więcej prądu, jednak zapewnia też lepszą kontrolę basu

To dokladnie napisalem.

 

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich serdercznie. Od pewnego czasu jestem mocno nastawiony na zakup K550 i przed zakupem powstrzymuje mnie jeszcze tylko jedna wątpliwość.

Mianowicie, czy są to odpowiednie słchawki do muzyki jakiej słucham, mam tu na myśli trance.

Siedzę w pracy w słuchawkach ok. 4h dziennie, obecne korzystam z dokanałówek NuForce NE-700M napędzanych przez Fiio E17 i szukam dla nich jakiejś alternatywy. Źródełkiem jest PowerAMP w telefonie.

Czy moglibyście wyrazić swoją opinię, czy K550 są słusznym kierunkiem, czy powinenem się raczej rozjerzeć za czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 mają o wiele mniej basu niż ne700, a pewnie na nim Tobie zależy. Jeżeli bas w dokach Ci pasuje to lepiej kupić takstary hd6000 lub soundmagic hp100 i będziesz zadowolony. Sprawdź czy nie masz gdzieś koło siebie możliwości posłuchania k550 ale basu takiego jak w obecnych dokach nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NuForce'ów jestem generalnie zadowolony, ale już mi się odrobinkę znudziły, stąd może nie tyle chęc zmiany, co po prostu kupienia drugich słuchawek, żeby mieć alternatywę.

Bas nie jest dla mnie najwyższym priorytetem, obecnie na K17 mam bas odrobinę obcięty, a podbite treble... Szukam po prostu innego, ciekawego brzmienia, może trochę większej sceny, tylko nie jestem pewien czy K550 są optymalnym wyborem do tego typu muzyki. Kolego down32, dzięki za sugestie. Będe też oczywiście wdzięczny za każde inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padły dwie odpowiedzi, że K550 to zupełnie przeciwny biegun grania. Dla mnie nadają się do każdej muzyki, Tobie po nuforceach mogą sprawiać wrażenie popsutych. Skąpo basem dzielą. Naprawdę skąpo. Odsłuchaj a się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Denony D600, albo nawet D1100.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności