Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

 

@All999 - jak tam K551 rekablowane ? Już opychasz w komisie ale wrażenia jakies pewnie masz ?

Jak nie słuchałeś modowanych to sam rekabling to jeszcze nie jest 100% ich możliwości :)

Wystukane na parapecie

Muszę potwierdzić!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@All999 - jak tam K551 rekablowane ? Już opychasz w komisie ale wrażenia jakies pewnie masz ?

Brak synergii z HM-802, szczególnie w dole. Za dużo jak na mój gust, szczególnie midbasu.
Jak to tylko to, to możesz mi podrzucić do modów - na 99% da radę to poprawić.

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@All999 - jak tam K551 rekablowane ? Już opychasz w komisie ale wrażenia jakies pewnie masz ?

Brak synergii z HM-802, szczególnie w dole. Za dużo jak na mój gust, szczególnie midbasu.
Jak to tylko to, to możesz mi podrzucić do modów - na 99% da radę to poprawić.

 

Wystukane na parapecie

Już sprzedane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550/551 to są naprawdę dobre słuchawki ale strasznie irytowało mnie ich widzimisię odnośnie kreowania dołu pasma. Raz go było dużo raz za mało i nie było to zawsze zależne od nagrania ale jakby od ich kaprysu (?) no i cisły mnie w ciemię, a w ciemię bity nie byłem :P

A nie miałeś kłopotów z sealem? Ja miałem czasami podobne problemy. Raz było ok, by w następnej piosence zmatowieć. Przypadkowo odkryłem, że przekręcenie ich w stornę do czoła natychmiast pomagało. Teraz zakładam ie naciągając na głowę od tyłu i od razu skręcam muszle do przodu. Problem "widzimisię" w zasadzie nie wystèpuje. Na chwilę obecną mają u mnie dożywocie - nie wiem czy każdy z Was tak miał z pierwszymi porządnymi słuchawkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

K550/551 to są naprawdę dobre słuchawki ale strasznie irytowało mnie ich widzimisię odnośnie kreowania dołu pasma. Raz go było dużo raz za mało i nie było to zawsze zależne od nagrania ale jakby od ich kaprysu (?) no i cisły mnie w ciemię, a w ciemię bity nie byłem :P

A nie miałeś kłopotów z sealem? Ja miałem czasami podobne problemy. Raz było ok, by w następnej piosence zmatowieć. Przypadkowo odkryłem, że przekręcenie ich w stornę do czoła natychmiast pomagało. Teraz zakładam ie naciągając na głowę od tyłu i od razu skręcam muszle do przodu. Problem "widzimisię" w zasadzie nie wystèpuje. Na chwilę obecną mają u mnie dożywocie - nie wiem czy każdy z Was tak miał z pierwszymi porządnymi słuchawkami :)

 

Potwierdzam, odpowiednie ułożenie na głowie powoduje, że basu jest słyszalnie więcej, szczególnie tego niższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hedfaju ktoś dawno temu (za górami, za lasami) skrobnął o zamiennikach padów do K550. Mianowicie o tych: https://mrspeakers.com/product/alpha-pads-genuine-lamb-leather/

 

Miał ktoś z nimi do czynienia? (albo z jakimiś innymi ciekawymi padami do K550) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te pady, mam jeszcze przez moment pod ręką Alpha Prime, ale na K551 ich naciągać nie będę :) Eliptyczne są, więc pewnie trochę trzeba by było się napracować przy zakładaniu. Fajne poduchy, grubsze z tyłu (profilowane), prawdziwa skórka (gruba), sprężysta gąbka w środku (dosyć sztywne).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, że dla mnie stockowe pady są za płytkie i małżowina dotyka plastikowej siateczki przed przetwornikiem. Ponadto podobno te pady od Alpha Prime powiększają scenę.

Poza tym przypuszczam, że na nich łatwiej jest złapać seala i bas też trochę dostanie kopa.

 

Pytanie tylko czy się opłaca pakować pady za ponad 2 stówki do K550.

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo te pady rewelka, jak z Audeze. Nie jestem fanem prawdziwej skóry, ale mocne raczej będą. Te z K551 przy nich jak ceratka prawie. Na pewno odsuną przetworniki od uszu, stąd większa (pewnie szersza) scena, a że są kątowe to przesuną scenę bardziej do przodu, przed twarz (wzmocnią głębię, coś w stylu Q701).

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te pady z K550/K551 to porażka jeśli chodzi o wytrzymałość, mam czasami wrażenie, że się rozprują jak je dotknę palcem. Plus jest taki, że są miękkie.

 

Może kiedyś się skuszę na te pady od MrSpeakers to dam znać jak to brzmi ;)

 

P.S. Mnie K550 zrekablowane obustronnie przez Fatso nadal zachwycają na DX90 (2.1.0 stock) w praktycznie każdym gatunku :wub:

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rekabling poprawia?

 

A no zależy czym się rekabluje. W moim przypadku był to magiczny, tajemniczy kabel od Fatso (nie pytaj :D).

Generalnie to przybywa basu tego niskiego i trochę midbasu, między instrumentami pojawia się jeszcze więcej powietrza, słuchawki nabierają dynamiki, scena się wyrównuje (serio, ja miałem na stocku wrażenie lekkiego "przechylenia" sceny w lewą stronę).

 

Na stocku są takie totalnie bezduszne. Po rekablingu ich charakter nie zostaje zabity, ale dostajemy małą dawkę muzykalności. Góra zyskuje minimalnie na jakości, ilościowo mniej więcej tyle samo (może minimalnie mniej), ale teraz już nie gra na jedno kopyto (wcześniej hi-hat brzmiał tak samo jak ride). Koniec końców dostajesz słuchawki równe, bez sztucznej jasności, z bardzo przyjemną sceną i całkiem uniwersalnym brzmieniem, Świetne jest również to, że słuchawki już nie wyciągają całego syfu z nagrania (da się słuchać źle zrealizowanego metalu), ale jeśli realizacja jest perfekcyjna to słuchawki nam to wynagradzają masą szczególików.

 

Podsumowując:

-bas powiedziałbym referencyjny, równy, przyjemna faktura

-średnica neutralna, świetnej jakości, ani nie przyciemniona ani nie za jasna, ze sporą ilością szczegółów

-góra wyrazista i czysta ze słyszalnymi ciągotami do jasności, ale nie nachalna

-pozycjonowanie instrumentów, separacja i porządek na scenie na zdecydowany plus, aczkolwiek ciężko mi opisać dokładnie co słyszę

 

Słuchawki tylko po rekablingu bez żadnych modów w muszli.

 

Na pewno po rekablingu nie robią się "the best", ale tak w przedziale do 1500 zł w klasie zamkniętych dynamików myślę, że dają radę. Chciałbym je kiedyś porównać z Beyerami T70 tak z ciekawości :P

Edytowane przez Suszec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, źródłem będzie tylko dap - iriver s100. Zastanawiałem się nad zmianą na coś pokroju X3/X5 lub DX50,ale doszedłem do wniosku, że wolę kupować płyty cd i mieć true flac? Stąd szukam znanej wszystkim synergii z mało znanym i mało urywającym d... plejerkiem.


Po wtóre: Słucham tylko w domu, tylko w nocy, bez komputera, w łóżku, stąd słuchawki muszą być zamknięte i szukam seal z głową i słuchawkami - niezłe wymagania :)



Tercjo: Muzyka - Sigur Ros,Radiohead, Coldplay, The National, Pink Floyd, polskie: Hey, Lenny Valentino - ogólnie szeroko pojęty rock, ale nie klasyczny.



Najnowsze słuchafony to Takstary pro80 po rekablingu przez Fatso i na padach od HM5.



Brzmienie: tutaj najtrudniej: na pewno chcę słyszeć więcej niż mniej, raczej słucham zgromadzonej muzyki, więc miło móc usłyszeć coś nowego w nagraniach, muzyka ma relaksować i pozwolić odpłynąć niż chwytać za serce, jednak przy całym (wydaje się z dotychczasowej charakterystyki) ciążeniu do neutralności, nie lubię chudego dźwięku, bo grając w zespole przyzwyczaiłem się do brzmienia naturalnego, który ma swój ciężar, no i dynamika ma być, ale nie związana z łupnięciem basu, tylko z faktyczną mocą generowaną przez zespół np. na refrenie; bas nie jest najważniejszy


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po pierwsze, źródłem będzie tylko dap - iriver s100. Zastanawiałem się nad zmianą na coś pokroju X3/X5 lub DX50,ale doszedłem do wniosku, że wolę kupować płyty cd i mieć true flac? Stąd szukam znanej wszystkim synergii z mało znanym i mało urywającym d... plejerkiem.

Po wtóre: Słucham tylko w domu, tylko w nocy, bez komputera, w łóżku, stąd słuchawki muszą być zamknięte i szukam seal z głową i słuchawkami - niezłe wymagania :)

Tercjo: Muzyka - Sigur Ros,Radiohead, Coldplay, The National, Pink Floyd, polskie: Hey, Lenny Valentino - ogólnie szeroko pojęty rock, ale nie klasyczny.

Najnowsze słuchafony to Takstary pro80 po rekablingu przez Fatso i na padach od HM5.

Brzmienie: tutaj najtrudniej: na pewno chcę słyszeć więcej niż mniej, raczej słucham zgromadzonej muzyki, więc miło móc usłyszeć coś nowego w nagraniach, muzyka ma relaksować i pozwolić odpłynąć niż chwytać za serce, jednak przy całym (wydaje się z dotychczasowej charakterystyki) ciążeniu do neutralności, nie lubię chudego dźwięku, bo grając w zespole przyzwyczaiłem się do brzmienia naturalnego, który ma swój ciężar, no i dynamika ma być, ale nie związana z łupnięciem basu, tylko z faktyczną mocą generowaną przez zespół np. na refrenie; bas nie jest najważniejszy

 

Powiem tak: nie wiem ja będą się zgrywać z Twoim iRiverem, ale mogę Cię zapewnić, że z DX50 jak i jego starszym bratem DX90 K550 zgrywają się świetnie, więc na Twoim miejscu bym zainwestował chociaż w DX50.

Co do doboru muzyki to zdecydowanie K550 dają tutaj radę i dobrze zrealizowany rock brzmi genialnie (Floydzi to miód na uszy). Porównania do Pro80 nie mam, ale wydaje mi się, że Twoje założenia brzmieniowe te AKG spełniają. One nie są chude, musisz tylko je przesłuchać żeby upewnić się czy masz na nich seala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi :)

 

Wiesz ile płyt można kupić za dx50? :) Po miesiącu intensywnego czytania forum stwierdziłem, że najpierw muzyka, potem sprzęt (żeby, jak to ktoś ma w syg., słuchać muzyki na sprzęcie, a nie sprzętu na muzyce).

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi :)

 

Wiesz ile płyt można kupić za dx50? :) Po miesiącu intensywnego czytania forum stwierdziłem, że najpierw muzyka, potem sprzęt (żeby, jak to ktoś ma w syg., słuchać muzyki na sprzęcie, a nie sprzętu na muzyce).

Wiem, bo sam staram się kupować płyty kiedy tylko mam możliwość, ale jednak słuchanie ich na DX90+K550/Music Two przynosi znacznie więcej radości niż słuchanie na przykład na telefonie SGS2 i Brainwavz HM3 (mój pierwszy "zestaw") :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grywom, grywom na Fenderowskim Telecasterze, ale niestety podpiętym do Cube'a. Na lepszy wzmak dopiero zbieram, a po drodze jeszcze trochę wydatków audio pewnie będzie :P

Tak to jest jak się dobrało dwa hobby, które są "pieniędzochłonne" ;)

 

Swoją drogą polecam właścicielom K550 posłuchać tego utworu, dla mnie niesamowicie to brzmi:

https://www.youtube.com/watch?v=x9i6FSaFw7Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was,

 

Według tego co wszędzie czytam k550 i k551 nie różnią się niczym w budowie poza kablem, czyli teoretycznie zrekablowane tym samym przewodem k550 i k551 to są te same słuchafony, rajt? Ktoś miał bezpośrednie porównanie?
W necie jest sporo porównań jednych z drugimi ale wszystkie różnice w podsumowania są opierane o inny kabel właśnie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mowa tu o zrekablowanych. Czy zrekablowane K550 brzmiały inaczej niż zrekablowane K551?

 

Stockowe wiadomo, że brzmią inaczej, sam porównywałem, ale pytanie czy jedyne co czyni różnice to kabel czy też coś innego?

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności