Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, ja w swoich MK1 miałem wypchane pady, żeby złapać dobrego seala i ilościowo wydaje mi sie, że jest podobnie. Za to jest trochę inny, nie tak misiowaty jak w MK1. Góra wydaje mi się, też ciągnie wyżej.

 

No jak masz bezpośrednie porównanie to napisz coś więcej. :) czy MK2 to faktycznie poprawiona wersja?

 

W każdym razie podobają mi się.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem gdzieś, że jak dla mnie to stare dobre mk1 z dodaną niewielką szczyptą funu w postaci wyciągniętej góry i większej ilości ale lepiej kontrolowanego basu :)

 

Świetnie się parują z E12A bo Fiio minimalnie je odchudza dodając jeszcze kontroli i sprężystości na basie.

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z E12 to nie wiem, pewnie zaczęło by się robić z deczka kluchowato. Natomiast z E12A jest drive, trzymanie w ryzach i minimalne uszczuplenie basu. Nie słyszę żeby Fiio dodawał od siebie coś poza tym. Z samym X5II też łapią synergię ale dla mnie kapkę za dużo dołu (należy wziąć poprawkę na to, że ostatnio cierpię na basowstręt :) )

 

 

Edit: zapomniałem wspomnieć, że moje mk2 są rekablowane co ma wpływ na ich prezentację

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale na pewno dołu jest dużo mniej niż w MOE2 i HD10 - bo te ostatnio słuchałem. Dla mnie to nadal nie są basowe słuchawki zdecydowanie. Powiedziałbym, że są bardzo dobrze zbalansowane, z bdb. sceną. Góry jest więcej niż w MK1 i to z Mojo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z E12 to nie wiem, pewnie zaczęło by się robić z deczka kluchowato. Natomiast z E12A jest drive, trzymanie w ryzach i minimalne uszczuplenie basu. Nie słyszę żeby Fiio dodawał od siebie coś poza tym. Z samym X5II też łapią synergię ale dla mnie kapkę za dużo dołu (należy wziąć poprawkę, że ostatnio mam basowstręt :) )

 

550 v1 już miałem kupić, czyli teraz v2 :)

 

przydałaby się jakaś bardziej "ludzka" cena - tak w okolicach 600 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rekablowane, to na pewno masz więcej basu niż w fabrycznych - grubsze żyły zawsze dają taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak masz rekablowane, to na pewno masz więcej basu niż w fabrycznych - grubsze żyły zawsze dają taki efekt.

 

Raczej nie kojarzę zmiany kabla z przyrostem ilości basu. Prędzej z jego kontrolą.

 

To zależy od przekroju żył, jak bardzo odchudzone z miedzi. Fatality po rekablingu zaczęły grać na odtwarzaczu jakieś 3-4 z 40 stopnie głośniej.

Takstary HD6000 po rekablu wreszcie miały konkretny impakt basu.

Pewnie w K550 aż tak miedzi nie poskąpili, ale na pewno tyle co po rekablu to fabrycznie jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma specjalnej różnicy w grubości żył przed i po zmianie przewodu, seryjnie jest jakieś 25-26AWG, może deczko mniej. A ja daję 25,5, nie lubię grubych przewodów ;)

Różnice wynikają z:

-Innego materiału izolacji

-Innej geometrii przewodu

-Innego podłączenia - 3 żyły ze wspólną masą vs 4 żyły z odseparowaną

-Prawdopodobnie innej miedzi, innej liczby pojedyńczych drutów w plecionce (mówię prawdopodobnie, bo nie wiem co konkretnie zrobiło AKG)

 

Są słuchawki otwarte które mają mniejszą scenę niż K550 mk II, pod tym względom jest bardzo dobrze, scena dość naturalnie poukładana, nie ma chaosu czy dziur. Jednak słychać że to słuchawki zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i na oko mają podobną grubość, ale te fabryczne pewnie w środku są zbrojne nitką. Większość kabli obecnie tak robią, nawet w DT770 które niedawno robiłem.

Te AWG25,5 to ile w mm2? Jakoś takie nazewnictwo mało do mnie przemawia ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy to są MK2? Wyglądają w środku jak jedynki. Czy w otworze po środku przetwornika siedzi gąbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są dwójki, też wyglądają dla mnie tak samo. W jedynkach też było tyle kabli?

Zapomniałem sprawdzić tą gąbke.

 

Tak na Wasze uszy - czy daleko 550 MK II do słuchawek otwartych ? Z tą sceną... Jak to widzicie (słyszycie) ?

 

Scena nadal jest fajna i nadal czuć, że jest zamknięta, tj ma swój wyraźny koniec.

 

Dla mnie tylko K550 obojętnie w której wersji i Fostexy X00 po modach dają namiastkę scenową słuchawek otwartych.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lewej muszli kabli jest sporo - tutaj nie wygląda jakoś "ponad budżet" ;) .

 

Gąbka zapewne siedzi, ale może być rzadsza jeśli mają więcej basu i mniej wyższej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że faktycznie coś majstrowali w samym przetworniku a nie w muszlach. Czyli nie da się zrobić domowym sposobem II z wersji I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie da - wyciągasz jedną gąbkę a wsadzasz inną ;) . Kwestia tylko dobrania. Możliwe nawet, że wystarczy tą istniejącą dodatkowo ponakłuwać, żeby więcej powietrza puszczała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czym się różnią MK1 od MK2, nikt jakoś jeszcze tego nie napisał, albo tylko nie znalazłem ;) .

Wątpię żeby inny przetwornik włożyli, tym bardziej że wygląda tak samo, pewnie tylko damping zmienili JEŚLI efekty są takie jak powyżej napisałem. W końcu K545 mają taki sam przetwornik jak K550 tylko bez gąbeczki w środku, a grają zdecydowanie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności