Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

islandzki black metal ktoś?

przesłuchałem i aby być konsekwentym to odpiszę:

wszystkie 4 pozycje to średniaki, niektóre mocniejsze, niektóre słabsze,

 

dużo się dzieje ale tylko pozornie, bo niestety wszystko juz było i podane dosadniej: Masters Hammer, Burzum, wczesny Emperor, wczesne Enslaved, DEATHSPELL OMEGA, KATHARSIS, ...

 

i przy dzisiejszym szerokim dostępie do dźwięków różnej maści naprawdę trudno o oryginalność, więc albo słuchać dużo i tworzyć coś w zupełnie innych klimatach, albo mało słuchać i tworzyć oryginalnie (niestety), są tez tacy co chcą być oryginalni na "siłę" :)

 

czyli ogólnie moje zdanie znacie, jestem przeciwnikiem takiego grania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem, że trochę mało ruchu w tym wątku i wpadłem na pomysł wspaniały - przedstawię Wam płytę, która była ze mną praktycznie od mojej początku mojej przygody z metalem i w znacznym stopniu ukształtowała mój gust muzyczny.

 

6020.jpg?4754

 

Polska, 1996.

Co to jest? No blaczek, a cóż by innego. W gęstym, "doomującym" sosie, okraszony sporą ilością symfonicznych motywów. Przyzwoita, "niepiwniczna" produkcja.

 

Jest to concept album opowiadający o drodze Lucyfera na szczyt, wiem jak kucowato to brzmi, jednak liryki nie są infantylne, ba nawet powiedziałbym, że są dość przyzwoite na tle tego co serwuje nam ten gatunek.

 

Biorąc pod uwagę, fakt, że jest to płytka z 1996 jest ona moim zdaniem uderzająco oryginalna i przemyślana. Dużo się dzieje - tu jakieś klawisze, tu scream, tu z kolei zawodzące smyczki. Spore zróżnicowanie, zmiany tempa, płynne przejścia. Ciężko mi się pisze o warstwie muzycznej, jednak powtórzę - moim zdaniem wszystko się tutaj zgadza, jest przemyślane, nie ma chaosu (o ile to możliwe w bm), "naćkania motywików", przekombinowania.

 

Klimat tej płyty - agresja, trochę smoły, sporo epickości, szczypta szaleństwa i ogrom romantycznej melancholii (ha-ha). Mniej więcej w takiej kolejności.

 

Nie wiem co więcej mogę dodać, mimo upływu lat i przekatowania tej płyty na wszystkie możliwe sposoby nadal mnie rusza i czasem do niej wracam. Myślę, że nie będę umieszczał "highlightów" - jako, że płytka ta składa się w całość. Jeśli masz zamiar sprawdzić - znajdź wolną godzinę i przesłuchaj całą.

Co ciekawe, mimo tego, że jest to pierwsza płyta Luxów jest to ich najbardziej dojrzała i dopracowana produkcja. To co stworzyli po roku 2000 wolę przemilczeć, tak to jest jak się ładuje całą tablicę Mendelejewa (halo Ulver).

 

Myślałem, że coś więcej się naprodukuje, a tu tak ciężko, ech.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no troszeczkę to źle ująłem - pierwszy kontakt z metalem to hmm, miałem z 10 lat i klasycznie Iron Maiden, jakies Hammerfalle, Blind Guardiany i inne, bawiące mnie teraz zespoły. Od razu mnie wzięło.

A ta płytka wjechała jakoś na początku gimbazjona, potem Monotheist Celtic Frosta i się zaczęło konkretne blekowanie, zostało mi do dzisiaj i chyba nie wyleczę się z tego, za mocno mnie poryło;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem, że trochę mało ruchu w tym wątku i wpadłem na pomysł wspaniały - przedstawię Wam płytę, która była ze mną praktycznie od mojej początku mojej przygody z metalem i w znacznym stopniu ukształtowała mój gust muzyczny.

U mnie to będzie zdecydowanie Slipknot - Vol. 3: (The Subliminal Verses). Kontakt z cięższą muzyką jest od powiedzmy 10. roku życia mniej więcej, ale na poważnie słuchanie w gimnazjum zacząłem. Mimo upływu lat, poszerzania horyzontów itd. często wracam do tej płyty, rytmiczne arcydzieło, czapki z głów dla Jordisona + mało która płyta metalowa daje takie zróżnicowanie jak tutaj.

 

Jeżeli mam taki nastrój, że nie potrafię się jednoznacznie określić czy chcę słuchać ekstremalnej jazdy w stylu Strapping Young Lad czy np. czegoś lżejszego, odpalam ten albumik i jestem zaspokojony w każdym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Odjazd , szkoda tylko że perkusistę zastąpił automat , bo muza super, Joe Tiberi odpowiedzialny za klawisze i gitary mógłby robić muzę do gier sf ma rękę do symfoniki :)

Brzmienie albumu jest bardzo ostre na górze pasma , nie do Grado :P

wokalista też się stara poryczeć z klasą

ta grupa z krainy kangurów też mi podeszła w tym kawałku :

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wspomnienia młodości

 

KREDKI !

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=dbYJM__JCMw

 

 

A co do młodości to mój 1 kontakt z muzyką i metalem był w postaci rammstein - das model ...

Jak się wgryzłem to od razu na 4 nury rzut czyli viking metal, synfoniczny metal, death metal, black metal i tak zostało mi do dziś. Każdy ma coś swojego do zaproponowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy kiedy Cradle of Filth grał porządny black metal inspirowany gothem:

 

 

Potem lepiej posłuchać sobie King Diamond.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa strona między innymi recenzje płyt metalowych i opis jak brzmią pod względem masteringu na końcu mamy nawet DR płyty :) Jest tam kilka perełek z wysoką dynamiką , są też recki winyli .

http://www.metal-fi.com/category/reviews/cd/

np to :

http://www.metal-fi.com/horrendous-ecdysis/

DR11 :o

Edytowane przez Robert73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności