Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nowy album Iron Maiden to moim zdaniem chyba najlepszy ich album od czasów Brave New World. Zarówno pod względem muzyki jak i realizacji.

Bardzo miło spędza się przy nim czas.

 

P.S. Zmieniam zdanie: pod względem realizacji to chyba w ogóle najlepszy ich album. Włączcie sobie Empire of Clouds. Chyba żadne nagranie IM nie ma w sobie tyle powietrza. Naprawdę dobrze im to wyszło :)

 

To aż mnie zachęciłeś.

Brave New World to mój ulubiony album Maidenów :)

Sam album do BNW bardzo podobny nie jest. Idzie w progresywną stylistykę tak jak jego poprzednik Final Frontier. Robi to jednak w dojrzalszym stylu. Mniej tu mamy pazura, a więcej wysublimowania połączonego z charakterystycznymi elementami IM. Czyli mamy galopadę sekcji rytmicznej, mamy porywający śpiew Dickinsona i świetne solówki. Do tego dochodzą elementy tego późniejszego IM, czyli ciekawe, bardziej rozbudowane progresje, mroczniejszy klimat i ogólne rozdmuchanie aranżacyjno-kompozycyjne ;)

 

Porównując do próby zrobienia rozbudowanego albumu innej legendy heavy metalu, czyli Judas Priest z ich albumem koncepcyjnym Nostradamus to IM wypadają znacznie lepiej.

 

Jak dorzucić do tego fajną realizację to mamy produkt kompletny. Patrząc z perspektywy tylko heavy metalu nie jest to nic porywającego, ale oceniając samą muzykę... uważam, że to wysoka poprzeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maideni mieli już koncepcyjny album, najmniej heavy, ale imo najlepszy ze wszystkiego co zrobili - seventh son of the seventh son, moja ulubiona płyta IM.

Płyty po fear of the dark oceniam jako takie sobie, jeszcze nie kupiłem ostatniej to o niej się nie wypowiem.

 

Pytanie mam, szukam płyt podobnych do Morningside The treelogia, konkretnie do tego albumu, nawet nie wiem jaki rodzaj metalu to jest, bo ta EP-ka, to zupełnie inna jest.

 

Agaloch, Alcest itp znam, mam, ale imo to inne granie.

 

z komórki pod schodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nowych Ironów już dawno miałem kupić, ale jak byłem w sklepie to akurat wszystko wykupili.

Po następnej wypłacie sobie strzelę. Cieszę się że zachwalcie realizację, bo wspomniany album Brave New World akurat pod tym względem szału nie robił jak pamiętam.

Edytowane przez elemeledudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Iron Maiden zakupiłem wcześńiej niż zakładałem. Mam pecha że do MM tak mi po drodze.

Świetna płyta i tyle. O ile wcześniejsza mi nie podeszła i jako jedyna nie stoi na półce, to tą płytą znów u mnie wrócili na szczyty.

Ehh, gdyby tak jeszcze Megadeth i Metallica wrócili na swoje dawne poziomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Annihilator - Jeff nie spuszcza z tonu.
Po odejściu Dave'a miałem obawy. Po wydaniu tytułowego kawałka miałem obawy.

Ale płyta jest kapitalna. Szacunek dla zespołu, że przez tyle lat o tyle zmian w składzie ten polot i luz, czy to w zakręconych solowych popisach Jeffa, czy w różnych wokalach, jest obecny i "na wesoło" kopie tyłek.

Kanadyjczycy w metalu są równie dobrzy co w hokeju :)



Wysłane z mojego XT1032

EDYTA: Maideni odsłuchani. Metal w tym roku daje radę, naprawdę daje radę, prawie tak dobrze jak 2014 ;) Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja nie umiem się przegryźć przez ten wokal. Wszystko mi pasuje, ale nie wokal.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja nie umiem się przegryźć przez ten wokal. Wszystko mi pasuje, ale nie wokal.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Po pierwszym odsłuchu to była największa bariera i u mnie, ale z czasem robi się z tego wokalu jeden z atutów albumu wg mnie, jedynie jego mastering mógłby być mniej przekombinowany.

 

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie ostatnio naszło na odświeżenie kilku pozycji metalowych. Od jakiegoś czasu katuję Sepulturę i doczytałem, że Roots jest kapitalnie zrealizowany. Albo ja mam spieprzone wydanie albo coś jest z moimi uszami, bo jeśli Chaos AD czy Arise grają bardzo fajnie, to Roots (a w szczególności Roots Bloody Roots) jest prawie niesłuchalne.

Ktoś może polecić jakieś konkretne wydanie? Sprawdzałem Roadrunner japońskie i europejskie i żadne mnie nie zachwyciło.

Coś podpowiecie?

 

Ps. Bardzo fajnie brzmi Moonspell - Wolfheart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wylicytowałm na allegro oryginalne wydania Rust In Peace oraz Coutdown to Extinction Megadeth. Ciekawe jak zabrzmią.


A tutaj:

nowy Megadeth. Mnie sie podoba. Oby cała płyta trzymała poziom no i brzmiała jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie blogi, strony śledzicie (jakie magazyny sieciowe czytacie) by być na bieżąco z wydawanymi płytami, by niczego nie przeoczyć?

 

Enshine - fajne! nie znałem wcześniej, dobrze usłyszeć wokalistę, który śpiewa jak należy, będę musiał przesłuchać ich płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By niczego nie przeoczyć to tylko allmusic.com

Po rejestracji dostaniesz co tydzień maila z ważniejszym nowościami a na stronie większość tego, co się ukazało

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez belesiu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By niczego nie przeoczyć to tylko allmusic.com

Po rejestracji dostaniesz co tydzień maila z ważniejszym nowościami a na stronie większość tego, co się ukazało

 

 

Due to label restrictions, we are no longer permitted to display this information on AllMusic.

 

To info a propos nowego albumu Soilwork, czyli w temacie metalu.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności