Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja dzięki Spotify w końcu odsłuchałem Necrophagist, świetna muzyka :)

Obczaj sobie Spawn of possession, kawał dobrego technical'a:

 

Akurat Necro mnie urzekł nie tyle zasuwanką techniczną, co takim "groove'owym" brzmieniem całościowym, w tym technicznym szaleństwie jest odrobina luzu i polotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko - wy****ło mnie w kosmos. Krążę w okolicach bliżej nieznanych xD

 

 

Ten album JUŻ w moim odczuciu wygrywa w tym roku. Co album to inne oblicze, a tutaj okazuje się, że bez krzyku i thrashopodobnej jazdy (stąd tyle hejtów w stylu "pedaliada, czemu nie ma krzykuff, nie obchodzi mnie że wokal rozwinął się przeogromnie"), czyli ponoć ich najważniejszych elementów, brzmią kapitalnie i szykuje się album, który może zmieść wsio, co wydali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten album JUŻ w moim odczuciu wygrywa w tym roku. Co album to inne oblicze, a tutaj okazuje się, że bez krzyku i thrashopodobnej jazdy (stąd tyle hejtów w stylu "pedaliada, czemu nie ma krzykuff, nie obchodzi mnie że wokal rozwinął się przeogromnie"), czyli ponoć ich najważniejszych elementów, brzmią kapitalnie i szykuje się album, który może zmieść wsio, co wydali.

 

Pierwszy dobry album od czasu "Shogun" :D To, co było potem... Przestałem przez to słuchać Trivium i po "In Waves" nawet nie wiedziałem, że wydali nowy krążek xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten album JUŻ w moim odczuciu wygrywa w tym roku. Co album to inne oblicze, a tutaj okazuje się, że bez krzyku i thrashopodobnej jazdy (stąd tyle hejtów w stylu "pedaliada, czemu nie ma krzykuff, nie obchodzi mnie że wokal rozwinął się przeogromnie"), czyli ponoć ich najważniejszych elementów, brzmią kapitalnie i szykuje się album, który może zmieść wsio, co wydali.

 

Pierwszy dobry album od czasu "Shogun" :D To, co było potem... Przestałem przez to słuchać Trivium i po "In Waves" nawet nie wiedziałem, że wydali nowy krążek xD

 

Ponoć na nowym krążku są numery, które nie trafiły na Shogun'a, więc były pisane w tamtym okresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten album JUŻ w moim odczuciu wygrywa w tym roku. Co album to inne oblicze, a tutaj okazuje się, że bez krzyku i thrashopodobnej jazdy (stąd tyle hejtów w stylu "pedaliada, czemu nie ma krzykuff, nie obchodzi mnie że wokal rozwinął się przeogromnie"), czyli ponoć ich najważniejszych elementów, brzmią kapitalnie i szykuje się album, który może zmieść wsio, co wydali.

 

Pierwszy dobry album od czasu "Shogun" :D To, co było potem... Przestałem przez to słuchać Trivium i po "In Waves" nawet nie wiedziałem, że wydali nowy krążek xD

 

No ja stawiam In Waves czy VF wyżej niż np. Ascendancy ;)

Mają chłopaki z Florydy taki urok, że co album to inne oblicze - i chwała im za to.

 

Ponoć na nowym krążku są numery, które nie trafiły na Shogun'a, więc były pisane w tamtym okresie

 

Wydaje mi się, że tylko tytułowy był napisany wstępnie do Shoguna. Reszta już świeżynki - lub niedoinformowany jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można słuchać metalcore'u? I POSTOWAC GO W WĄTKU O METALU?

 

troche oldskulowego trashu na odraczenie

Ano można, aczkolwiek metalcore'u to nie słychać w Trivium teraz - gdzie tam core'owe elementy, wyrośli chyba z tego :D

 

Co do oldskulu, to dla mnie poza starą Metą 2 bandy się liczą w thrashu:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zredagowane komentarze pod moim statusem o Meshuggah

"LoGo: Poleci ktoś coś zbliżonego do Meshuggah? Chodzi mi o progresywną ciężką muzykę z growlem :D

bachankas: Obczaj album "Deconstruction" od Devin Townsend Project. Jest jeszcze Gojira, The Dillinger Escape Plan, pierwszy album Cynica "Focus"

Jackzor: idź, ty szatanie

maciux: Nie ma niczego zbliżonego do Meshuggah :P

BamboszeK: Solowy projekt Thordendala? Ewentualnie Isis. Stylistycznie od Meshuggah dosyć daleko ale imho są świetni. Starsze albumy były cięższe. np. https://www.youtube.com/watch?v=yIGCKTMlFDQ

maciux: O, Sol Niger Within też bym polecił, ale trudna muza :)

LoGo: Obawiałem się maciux, że to powiesz ;)
Dzięki wszystkim za podpowiedzi!

Gorionn: W życiu bym się nie spodziewał, że komuś ISIS może się skojarzyć z Meshuggah.

BamboszeK: Napisałem że stylistycznie daleko. Wspominał o ciężkiej muzyce z progresywnym zacięciem i growlem. Wszystkie punkty spełnione ;)
No dobra, growl to to do końca nie jest :D

ma_x_ym: https://myspace.com/themateria/music/songs
nasza szczecinecka Materia, dają radę chłopaki
tu najnowszy album



robertos: Meshuggah to djent:)
Textures, Periphery, Shattered Skies

BURNART: W tych klimatach polecam sprawdzić Tesseract. To chyba jedyny djent, którego mogę jeszcze słuchać :P

jouhou: Kobong. Najlepszy polski zespół, zadziwiająco zbliżony do Meshuggah, przy tym zupełnie inny i oryginalny. Nie wypada nie znać po prostu ;)
Jak dla mnie większość jak nie wszystkie te twory meszugopodobne to raczej popłuczyny, przynajmniej osobiście nie znalazłem nic co by mnie wciągnęło specjalnie.

maciux: Meshuggah to nie djent.

retter: A jest temat metal co by zostało dla potomnych ..."

Mówisz - masz retter ;) Edytowane przez LoGo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie swego czasu bardzo trafił album Uneven Structure "Februus" (francuziki jak Gojira) i chociaż muzycznie podobny do pozostałych kapel grających w tym stylu, to wyróżnia ich dobry wokal i fajne połączenie z ambientem. Polecam też Animals As Leaders. Z polskich rzeczy bardzo zdolny, młody polski gitarzysta Jakub Żytecki.

http://music.basickrecords.com/album/februus

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej to chyba Gojira, polecam też sprawdzić ostatnie Decapitated. No i doskonały jest w tym obszarze Ihsahn - chociaż bardziej klimatyczny.

Ostatnie Decapitated polecam, czapki z głów dla chłopaków za ten album ;)

Ihsahn też polecam - taki progresywny black metal, mocno progresywny, i klimat tak gęsty, że można kroić nożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie swego czasu bardzo trafił album Uneven Structure "Februus" (francuziki jak Gojira) i chociaż muzycznie podobny do pozostałych kapel grających w tym stylu, to wyróżnia ich dobry wokal i fajne połączenie z ambientem. Polecam też Animals As Leaders. Z polskich rzeczy bardzo zdolny, młody polski gitarzysta Jakub Żytecki.

http://music.basickrecords.com/album/februus

 

Właśnie słucham Uneven Structure. Naprawdę ******ste - świetny klimat. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy album Iron Maiden to moim zdaniem chyba najlepszy ich album od czasów Brave New World. Zarówno pod względem muzyki jak i realizacji.

Bardzo miło spędza się przy nim czas.

 

P.S. Zmieniam zdanie: pod względem realizacji to chyba w ogóle najlepszy ich album. Włączcie sobie Empire of Clouds. Chyba żadne nagranie IM nie ma w sobie tyle powietrza. Naprawdę dobrze im to wyszło :)

Edytowane przez Suszec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy album Iron Maiden to moim zdaniem chyba najlepszy ich album od czasów Brave New World. Zarówno pod względem muzyki jak i realizacji.

Bardzo miło spędza się przy nim czas.

 

P.S. Zmieniam zdanie: pod względem realizacji to chyba w ogóle najlepszy ich album. Włączcie sobie Empire of Clouds. Chyba żadne nagranie IM nie ma w sobie tyle powietrza. Naprawdę dobrze im to wyszło :)

To aż mnie zachęciłeś.

 

Brave New World to mój ulubiony album Maidenów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności