Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Grono Forumowe!

 

Nie znalazłem nigdzie w wątkach tego bandu z kraju tulipanów i innych wiatraków :) wiec się dzielę:

 

http://youtu.be/X0fLh9m1ctk

 

\m/

joł

Jak KONG to tylko dwójka i to tylko z sentymentu a może przez tą nikłą zawartość metalu w ... metalu. Brawo za ciągłość i spójność grania na każdej z ich płyt. Jakoś tak raz do roku "sprawdzam" sobie ich dokonania i tyle.

.

Natomiast co innego ich rówieśnicy, no skoro już byli w tym samym PEACEVILLE, Statek Głupców, gdzie ani jeden dźwięk nie jest przypadkowy a dokładnie przemyślany z bogactwem własnych unikalnych melodii i transu (to główne podobieństwo z KONG). Nie wiem dlaczego płyta omijana przez wszystkich redaktorów i recenzentów, może sami tego nie chcieli, to były inne czasy. Spokojnie można ich otagować jako PINK FLOYD, bardzo inteligentne granie.

Polecam ich wszystkie :) płyty i utwory. Tak na próbę:

oczywiście utwór nie przypadkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ship Of Fools wyprzedzili epokę i dlatego chyba nie zostali zrozumieni. Piękne granie i tyle. W ich płytach można się rozmarzyć.

Ja ze swojej strony mogę jeszcze polecić jugosłowiański Tekton Motor Corporation, którzy nagrywali dla pododdziału Peaceville.

Wydali kapitalną płytę Human Race Ignition oraz Champions (tej nie słyszałem)

Inny bardzo ciekawy twór to zespół God Is L.S.D.i płyta Spirit Of Suicide.

Edytowane przez Hajasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie ffdp, którego bardzo lubię słuchać

 

Primal fear

 

Klasyka czyli Rammstein

 

Trochę z innej beczki czyli Epica, która brzmi rewelacyjnie i jest o wiele ciekawsza od Nightwish czy lunatica

 

Mógłbym wymieniać w nieskończoność ale nie o to tu chodzi. Wspomniany wczesniej behemoth do mnie wcale nie trafia. Każdy ma swój gust i nie ma co o nim rozmawiać. Czasem lubię posłuchać Korpiklaani, którego niektórzy uznają za wiochę ale ja na to nie patrzę i będę dalej jej słuchał.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajęło mi to grubo ponad kilka lat, ale... wczoraj odpaliłem Tool - Lateralus. Matko kochana, rewelacyjnie grają! Tyle lat ignorancji...



Z takiej progresywnej zabawy jeszcze ostatni album Ihsahna mi siedzi



Ktoś poleci coś więcej w tych klimatach?
Coś w klimatach tego wyżej + albumy: Cynic - "Traced in Air" (ten zespół jest jedyny i niepowtarzalny, zwłaszcza ten album, ale może są chociaż ocierające się klimatem brzmienia) czy "Ghost Reveries" Opethu. Dosyć szerokie spektrum, ale generalnie chodzi mi o takie granie przyjemne, ale z wykopem, niekoniecznie zapychanie każdej pauzy tysiącem dźwięków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię czy chodziło mu o ten typ proga.

Może Edge of Sanity, Agalloch, Katatonia, Swallow the Sun, Pain of Salvation, The Mars Volta, Anathema, Enslaved, Gojira, Bloodbath, Mastodon, Amorphis, Nevermore?

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ateistę znam, szukam czegoś "less heavy". Ostatnio w Rush wsiadłem i tak więcej progu niż lomotu mi się zachciało, na razie od nowa Tool poznaję i w tych klimatach num eksplorowal bardziej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less heavy powiadasz?

 

 

Bliżej Opeth warto posłuchać My Dying Bride

 

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak RUSH to SIEGES EVEN - szczególnie druga ich płyta, choć pierwsza też jest niczego sobie, dalsze to jak kto lubi, dla mnie za "miałkie"

Mała próba jakby ktoś jeszcze nie znał:


Dosyć szerokie spektrum, ale generalnie chodzi mi o takie granie przyjemne, ale z wykopem, niekoniecznie zapychanie każdej pauzy tysiącem dźwięków.

Dopiero teraz to przeczytałem, na "Steps" każda nuta, melodia (a jest ich tu wręcz rekordowo) jest pozbawiona tego "cyfrowego/technicznego" matematycznego myślenia, tutaj te liczby po prostu płyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a pomijając "miałkie" klimaty polecam mimo wszystko posłuchać Pig Destroyer - Book Burner. Ta płyta miecie :D

 

http://youtu.be/6liRVCaonME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię czy chodziło mu o ten typ proga.

Może Edge of Sanity, Agalloch, Katatonia, Swallow the Sun, Pain of Salvation, The Mars Volta, Anathema, Enslaved, Gojira, Bloodbath, Mastodon, Amorphis, Nevermore?

Edge of Sanity, Pain of Salvation, The Mars Volta do listy odsłuchań dodane.

Mastodon znam znam, od niedawna strasznie lubię ich.

Amorphis znam jeden album, też pora odkopać, podobnie z Nevermore.

Reszta może w późniejszym czasie.

 

Z Gojirą mam tak trochę na opak, niby fajnie, świeżo, ciężko grają, ale nigdy nie potrafiłem ich chłonąć, aż do czasu wydania wielbionego przeze mnie wyżej The Satanist Behemotha i tytułowego utworu, który właśnie mocno gojirowo brzmi. Od których albumów najlepiej iść, mając za punkt startowy ten utwór Adasia i spółki?

 

https://www.youtube.com/watch?v=r6EQIE74c8k

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło, takie rzeczy w jednym worze. Szkoda czasu na Swallow the Sun, Amorphis i Nevermore, serio.

No i co jest progowego w Bloodbath? Xd

Nevermore trochę w prog odbił z czasem, Amorphis podobnie nie zawsze łoi i niszczy :P

Poza tym nikt tych wszystkich bandów nie wrzuca do jednej szuflady, prosiłem o mocno różnorodny zestaw i taki jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ło, takie rzeczy w jednym worze. Szkoda czasu na Swallow the Sun, Amorphis i Nevermore, serio.

No i co jest progowego w Bloodbath? Xd

Nevermore trochę w prog odbił z czasem, Amorphis podobnie nie zawsze łoi i niszczy :P

Poza tym nikt tych wszystkich bandów nie wrzuca do jednej szuflady, prosiłem o mocno różnorodny zestaw i taki jest ;)

to akurat świetnie zrobił PAN.THY.MONIUM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności