Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Co łączy Toola, Slayera i Iron Maiden? Tak, gatunek! - https://en.wikipedia.org/wiki/Dark_metal

Też pierwsze słyszę xD

Czyli My Dying Bride to też dark metal? Po za tym kierwa, gdzie Slayer i gothic? Tool? Serio, nie ma lepszych przykładów goth w metalu? Iron Maiden to NWoBHM, można ich nazwać bardzo wczesnymi prekursorami power metalu, a przynajmniej ustabilizowali wstępnie kilka elementów tego gatunku. Generalnie po co wymyślać nowy gatunek na coś co już zostało nazwane: Goth Metal. Ktoś wymyślił jakąś metkę i wrzucił do tego masę nie mającą ze sobą wiele wspólnego zespołów. Sam sporo metkuję zespoły, ale to dla mnie już debilizm. Gatuneki mają za zadanie określać zjawiska muzyczne, ale też przede wszystkim są czymś w rodzaju historycznych znaków muzycznych tzn. punktów dzielących muzykę jako zjawisko ciągłe na etapy "zwrotne", w których jej nieustanna ewolucja dociera do momentu tak skrajnie odbiegającego od pierwotnej koncepcji, że wydzielało się dla tego zjawiska oddzielny podgatunek. Po co kierwa zespół, który był przedstawicielem określonego gatunku, nierzadko jego prekursorem i tworzył w czasach kiedy nie istniał termin dark metal, nagle zaczyna się jakoś dziwnie metkować? Sztuczne i na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1szy album Bethlehem to black. Koniec, kropka.

1szy album Darkthrone to death. Kropka, koniec.

Prosze, kontynuuj, łaknę wiedzy.

 

I pewnie Venom to black metal co ?

 

Nie będę dyskutować ze znawcami bo pewnie takie zespoły jak Alastis, Bergraven, Carpathian Dream, Celtic Frost, Wa, Zorg i jeszcze kilkadziesiąt innych grają black, death metal co nie ?

Edytowane przez Hajasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1szy album Bethlehem to black. Koniec, kropka.

1szy album Darkthrone to death. Kropka, koniec.

Prosze, kontynuuj, łaknę wiedzy.

 

I pewnie Venom to black metal co ?

 

Nie będę dyskutować ze znawcami bo pewnie takie zespoły jak Alastis, Bergraven, Carpathian Dream, Celtic Frost, Wa, Zorg i jeszcze kilkadziesiąt innych grają black, death metal co nie ?

 

Dla ciebie black metal to pewnie tylko darkthronowa pralka, co. Wystarczy, że ktoś gra wolniej i od razu reprezentuje mityczny DARK METAL xdd

 

Alastis - black i tyle, może brzmieniowo mniej brudny (swoją drogą beznadziejny jak mało co, ale nie to jest tematem dyskusji),

Bergraven - black

Carpathian Dream - jakiś blacko-gothic

Celtic Frost - bez komentarza

 

Reszty nie chce mi się słuchać/sprawdzać, bo to nie ma żadnego znacznie.

 

DARK METAL NIE ISTNIEJE NIGDZIE POZA TWOJĄ GŁOWĄ, KROPKA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alice in Chains, je*łem XDDD

x2 :D Grunge to przecie extreme metal jak się patrzy :rolleyes: A idea "nikt mnie nie kocha, chce się zabić" to goth jak w pysk strzelił :P

 

Co prawda zespoły takie jak Celtic Frost tworzyły dość ekscentryczną muzykę, ale czy od teraz każdy zespół który nie klepie muzyki w "klasyczny" sposób będziemy nazywać dark metalem? :huh: Ludzie już kiedyś wymyślili nazwę na taki ekscentryczny typ muzyki, a brzmi ona: avant-garde .....(wstaw dopełniacz).

 

Goth Metal to Goth Metal, nie ważne czy w połaczeniu z extreme metal czy nie. A przykłady w definicji z wikipedii są rozbrajające. Autor coś musiał przyćpać, bo przecież na trzeźwy umysł chyba nie można takich bzdur pisać :D Kupa skrajnie różnych zespołów łączących tylko to, że mają coś wspólnego z metalem (a niektóre nawet nie bardzo...)

 

ps. Venom to formalnie NWoBHM, któremu bardzo wiele zawdzięczają pierwsze zespoły black i thrash metalowe. Szczerze mówiąc jak już ktoś chciał wymyślać takie metki jak dark metal to mógł chociaż lansować je na dość młodej odłamie blacku, który niektórzy nazywają atmospheric czy post-black metalem, reprezentowanym przez takie zespoły jak Agalloch, Negura Bunget, Wolves in the Throne Room itp. Brzmiało by to przynajmniej w miarę logicznie.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1szy album Bethlehem to black. Koniec, kropka.

1szy album Darkthrone to death. Kropka, koniec.

Prosze, kontynuuj, łaknę wiedzy.

 

I pewnie Venom to black metal co ?

 

Nie będę dyskutować ze znawcami bo pewnie takie zespoły jak Alastis, Bergraven, Carpathian Dream, Celtic Frost, Wa, Zorg i jeszcze kilkadziesiąt innych grają black, death metal co nie ?

 

Dla ciebie black metal to pewnie tylko darkthronowa pralka, co. Wystarczy, że ktoś gra wolniej i od razu reprezentuje mityczny DARK METAL xdd

 

Alastis - black i tyle, może brzmieniowo mniej brudny (swoją drogą beznadziejny jak mało co, ale nie to jest tematem dyskusji),

Bergraven - black

Carpathian Dream - jakiś blacko-gothic

Celtic Frost - bez komentarza

 

Reszty nie chce mi się słuchać/sprawdzać, bo to nie ma żadnego znacznie.

 

DARK METAL NIE ISTNIEJE NIGDZIE POZA TWOJĄ GŁOWĄ, KROPKA.

 

 

Jesteś głupcem i chyba na razie tego nie wiesz. Poczytaj stare wywiady z Darkthrone z okresu dem i debiutu a zobaczysz jak nazywali swoją muzykę.

Z resztą skoro dla ciebie debiut Bethlehem to black metal to rozmowę uważam za zakończoną.

 

Arthass masz rację, że definicje z wiki to totalna durnota dlatego nawet w poście wyżej pisałem, że ktoś wstawił takie cudo.

Czy Celtic Frost to awangarda ? Hmm proponuję sprawdzić z Painkiller albo Naked City.

Venom no właśnie to przedstawiciel NWoBHM ale nagrali kiedyś jedną płytę i przeszli do historii.

Wracając do tematu to jak ktoś posiada stare Thrashem All albo inne ziny to tam wiele było takich zespołów. Nawet Pandemonium, Xantotol i wczesny Graveland określali swoją muzykę dark metal.

 

A tutaj jeszcze z MA aby nie było wątpliwości

http://www.metal-archives.com/search/advanced/searching/bands?bandName=&genre=dark+metal&country=&yearCreationFrom=&yearCreationTo=&status=&themes=&location=&bandLabelName=#bands

Edytowane przez Hajasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określanie określaniem, poza tym - odwoływanie się do wczesnych lat dziewięćdziesiątych jest mało poważne, oni mieli wtedy wszyscy po naście lat i pstro w głowie.
A ta lista z metal-archives nie ma żadnego znaczenia, bo o 99,9% zespołów, które same siebie określają jako dark metal N I K T nie słyszał.
Chciałbym też wiedzieć, gdzie napisałem o tym, że debiut Bethlehem to black metal. Jeśli miałbym się wypowiadać o tym wątpliwej jakości wymiocie, to podciągnąłbym to pod bardzo kiepski i nieładnie gotyzujący death-doom.

Więcej słuchania muzyki, mniej czytania o podgatunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naked City znam oczywiście, nie będę do niego porónywał, bo ten zespół skakał po gatunkach jak szalony. Awangarda awangardzie nierówna, no i z czasem to co pod tym terminem postrzegamy również się zmienia, tak jak sam termin jest niejasny i określa coś co poniekąd odcina się od "klasycznych" koncepcji muzycznych swoich czasów. Celtic Frost był tak właśnie postrzegany przez wielu entuzjastów, dziennikarzy i krytyków muzycznych tamtego okresu.

Po za tym jest jednak znaczna różnica między jakimś wybranym gatunkiem muzycznym z doczepionym prefixem avant-garde, a avant-garde jako gatunkiem samym w sobie.

 

W takim razie czekam na tą definicję :) Tym razem prawdziwą ;)

 

ps. a propo określania przez zespoły muzyki jaką wykonują, Nebura Bunget określa swoją muzykę terminem transilvanian metal :D Ja raczej bym nie zwracał uwagi na to jak się zespoły metkują, bo to bardziej zabiegi marketingowe.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określanie określaniem, poza tym - odwoływanie się do wczesnych lat dziewięćdziesiątych jest mało poważne, oni mieli wtedy wszyscy po naście lat i pstro w głowie.

A ta lista z metal-archives nie ma żadnego znaczenia, bo o 99,9% zespołów, które same siebie określają jako dark metal N I K T nie słyszał.

Chciałbym też wiedzieć, gdzie napisałem o tym, że debiut Bethlehem to black metal. Jeśli miałbym się wypowiadać o tym wątpliwej jakości wymiocie, to podciągnąłbym to pod bardzo kiepski i nieładnie gotyzujący death-doom.

 

Więcej słuchania muzyki, mniej czytania o podgatunkach.

 

Oczywiście nie Ty pisałeś o Bethlehem. Przepraszam.

Mnie nie obchodzi czy ta płyta jest fajna czy nie ale na pewno nie jest to ani klasyczny death ani black a tym bardziej gotyk.

 

Lista ma znaczenie bo to nie jest jeden zespół czy też kilkanaście więc co powiesz tym wszystkim zespołom walcie się nie wiecie co gracie ?

A to, że Ty nie słyszałeś żadnego z nich to nie podpinaj, że nikt.

 

Arthass ode mnie nie oczekuj żadnych definicji bo takowe nie istnieją tak jak nie ma definicji innych gatunków metalu bo to co dla jednych jest oczywiste inni będą negować i tu najprostszy przykład z krajowego podwórka. Co gra Behemoth ? Death, black czy może death/black metal ? A jeżeli to trzecie to czego jest więcej death czy black ?

 

Nebura Bunget może sobie określać swoją muzykę to jest odosobniony przypadek.

 

Za chwilę się dowiem, że nie istnieje takie coś jak cascadian black metal co ?

Edytowane przez Hajasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skąd mam wiedzieć co to jest dark metal jak nie określi się cech charakterystycznych? A cascadian black metal, co to znowu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz każdy region można pod gatunek podpiąć? Masovian black metal, bavarian black metal, caucasian black metal...

 

Zresztą chłopaki, shitstorm w mikroskali o gatunki? Serio nie macie nic lepszego do roboty? :P

Cascadian bm to brzmienie - trochę podobne do wolves in the throne room, długie, "klimatyczne" kawałki. No i ideologia - lewactwo, ekologia, przytulanie drzew i te sprawy. Zdecydowanie inni niż reszta sceny.

 

 

A i tak w ogóle co do dark metalu - kocham te jałowe dyskusje - napinka o tagi na last.fmie, czy co ? Ja sobie powiem, że cośtam jest meloblackiem, ktos powie, że to awangarda, a inny powie, że to dark metal. Co za różnica? Ale oczywiście, trzeba kazać posłuchać Soulside Journey i się trochę napuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli teraz każdy region można pod gatunek podpiąć? Masovian black metal, bavarian black metal, caucasian black metal...

 

Zresztą chłopaki, shitstorm w mikroskali o gatunki? Serio nie macie nic lepszego do roboty? :P

Cascadian bm to brzmienie - trochę podobne do wolves in the throne room, długie, "klimatyczne" kawałki. No i ideologia - lewactwo, ekologia, przytulanie drzew i te sprawy. Zdecydowanie inni niż reszta sceny.

 

 

A i tak w ogóle co do dark metalu - kocham te jałowe dyskusje - napinka o tagi na last.fmie, czy co ? Ja sobie powiem, że cośtam jest meloblackiem, ktos powie, że to awangarda, a inny powie, że to dark metal. Co za różnica? Ale oczywiście, trzeba kazać posłuchać Soulside Journey i się trochę napuszyć.

 

 

Skoro Ty wiesz to znaczy, że rozróżniasz i słyszysz pewne różnice w danej muzyce. Jasne, że każdy może sobie określać daną muzykę jak mu pasuje i jest ok.

Nikt Ci nie karze słuchać Soulside skoro nie lubisz ale to akurat jest płyta, która stworzyła nowy gatunek bo to nie jest ani black metal ani klasyczny death metal.

Z resztą wystarczy posłuchać płyt, które miały wyjść po Soulside czyli Goatlord i Total Death, które z death metalem niewiele mają wspólnego.

 

Arthass no jak nie wiesz co to, to posłuchaj płyt, które wypisałem Alastis, Misery, Xantotol, Bethlehem debiut, Madder Mortem, Darkthrone trzy klasyki dark death metalu.

Nie poradzisz sobie bez definicji ? Maciek z Klanu daje radę a Ty nie ?

Edytowane przez Hajasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madder Mortem to ogólnie rzecz ujmując progresywny goth metal :) Oczywiście upraszczając sprawę. Słuchałem Deadlands. Bardzo eksperymentalne granie i rzeczywiście unikalne brzmienie.

 

A w sprawie definicji. Chcę żebyś po prostu własnymi słowami określił co kryje się dla ciebie pod tym terminem. Wydaje mi się, że jeśli używa się jakiegoś terminu to powinno się przynajmniej ogólnie wiedzieć co się pod nim kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madder Mortem to ogólnie rzecz ujmując progresywny goth metal :) Oczywiście upraszczając sprawę. Słuchałem Deadlands. Bardzo eksperymentalne granie i rzeczywiście unikalne brzmienie.

 

A w sprawie definicji. Chcę żebyś po prostu własnymi słowami określił co kryje się dla ciebie pod tym terminem. Wydaje mi się, że jeśli używa się jakiegoś terminu to powinno się przynajmniej ogólnie wiedzieć co się pod nim kryje.

 

Dark metal to odłam muzyki metalowej (death metalowej i black metalowej) charakteryzujący się surowym, brudnym brzmieniem, gdzie słyszalne są wszystkie instrumenty (nie ma tzw ściany dźwięków), perkusja jest dosyć surowa i łupiąca, tempa oscylujące raczej wokół średnich, najczęściej jedna gitara i bas, wokale bez growlingu i krzyku w takich mocno chropowatych klimatach. Teksty nie dotyczą tematów śmierci, morderstw czy też tak charakterystycznych dla black metalu wychwalania Pana. Najczęściej opisują jakieś "fantastyczne" miejsca, budowle lub ceremoniały choć zdarzają się zapędy w kierunku rogatego.

Przykładem takich świetnych tekstów są właśnie te z płyt Darkthrone - Soulside Journey, Total Death, Goatlord, polskie Pandemonium i Devilri, The Ancient Catatonia czy teksty Madder Mortem.

Tak to według mnie wygląda choć jak sam zapewne dobrze wiesz gatunki się zacierają i łączą.

Edytowane przez Hajasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności