Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Dla fanów Samaela , grupa już nie istnieję zaczynała od symfonicznego blacku potem poszli w industrialny black, lekko też zahaczają o The Kovenant .

w 2002 albumem "Cypher" ( najbardziej elektronicznym )zakończyli działanie , ale cześć bandu założyła grupę Havoc Unit to miażdżący industrialny metal

Słoweński band , teraz to projekt jednego faceta lecz ten album był nagrany w czteroosobowym składzie i to jest ich the best potem okrojenie składu i bardziej melodyjne granie.

Antagonist to kawał świetnego cyber metalu dla mnie większe wrażenie od gitar robią klawisze na tym albumie.

Dla fanów Fear Factory , bardzo intensywne wykorzystanie symfonicznych klawiszy na ich albumach :

Edytowane przez Robert73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Famine jest chyba najciekawszą postacią black metalu, bez kitu. Najbardziej lubię to, że ma w dupę trve cvlt pagan frostbitten kodeksy prawdziwych kuców kościołopalaczy i to uważam, że to mega fajnie, bo trzeba mieć full otwarty łeb, żeby ich słuchać, to nie jest granie dla gorgorothowo-carpathianforestowych debili.

Edytowane przez Paulie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Peste Noire i potrafię zdzierżyć ten teledysk, ale sam kawałek... No nie trawię, nie ma w nim zupełnie nic, co mogłoby przykuć mą uwagę. Tekst w tłumaczeniu również jest daleki od interesującego. Gość robi co mu się rzewnie podoba, choć w tym przypadku się niezbyt popisał, przynajmniej wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znacie coś podobnego do Before the Dawn i Insomnium ewentulanie Disturbed?

Black Sun Aeon oraz Dawn of Solace (ten sam wokalista co w BtD), Be'lakor, Diablo, Divinity, Eventide, Fractal Gates, Ghost Brigade, In Mourning, Noumena (!!), Omnium Gatherum, Torchbearer

 

To są wg mnie najbardziej podobne zespoły do Before the Dawn i Insomnium.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] ale bardziej czegoś podobnego do Before the Dawn.

Sprawdź

In Mourning

Noumena

Be'Lakor

Omnium Gatherum

Zero Degree

Souldrainer

Dark Tranquility

Within the Ruins

Może coś ciekawego znajdziesz ;)

 

Edyta

Widzę, że xul666 był szybszy z niektórymi propozycjami ;P

Edytowane przez LoCtoR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy znacie coś podobnego do Before the Dawn i Insomnium ewentulanie Disturbed?

Black Sun Aeon oraz Dawn of Solace (ten sam wokalista co w BtD), Be'lakor, Diablo, Divinity, Eventide, Fractal Gates, Ghost Brigade, In Mourning, Noumena (!!), Omnium Gatherum, Torchbearer

 

To są wg mnie najbardziej podobne zespoły do Before the Dawn i Insomnium.

 

Jeszcze raz dzięki,

BSA tak ma tego samego wokalistę ale to już trochę inny styl.

Be'lakor mam tak jak Omnium Gatherum.

Resztę muszę posłuchać.

 

A przy okazji w styczniu wychodzi płyta Saukonnena nazwa zespołu to Wolfheart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zawsze podają Godsmack jako podobne klimaty do Disturbed. Może i mają ze sobą sporo wspólnego, ale Godsmack to moim zdaniem nie ta klasa (cokolwiek by sądzić o Disturbed).

 

stara ciekawostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arthass.

Ten pierwszy kawałek całkiem fajne gitary ale wokal i talerze, sory jakoś tak nie pasują.

Adema - bardzo fajne

Chevelle - ciekawe ale raczej nie mój klimat

Hurt - ok, poszukam więcej

 

A wracając do Disturbed oni grają bardzo podobne kawałki, jak ktoś tego nie lubi to nie będzie ich trawił.

Godsmack całkiem ok może podobne ale to inny klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark metal - co to w ogóle jest, nie ma takiego (pod)gatunku. Po co wymyślać takie idiotyczne nazwy bez pokrycia.

A wczesny Samael to jest taki doom przez przypadek, postanowili sobie zwolnić. Poza tempem to niedoomowo calkiem.

Ja właśnie sprawdzam ostatnią epkę Taake w oczekiwaniu na nowy album i chyba jestem za stary na takie rzeczy - klasyki okejka, ale nuda trochę. Chociaż nie ukrywam, że mam słabość do wokalu Hoeasta no i na pewno nie można mu też odmówić smykałki do fajnego brzmienia gitar. Niby nudna Norwegia, którą rzygam full, ale ma coś w sobie - ale jak pisałem - jestem za stary, sprawdzam takie rzeczy tylko z sentymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności