Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Wszystko spoko, póki nie brudzą uszu na czarno. W Europie to problematyczne może być trochę

Spokojnie. Sam farbowałem barwnikiem za 2-3zł i nawet bezpośrednio po żadnych śladów nie zostawiały.

 

 

Edit:

Chyba nie przesadzę jak napiszę, że po kilku latach wraca bum na słuchawki Grado na naszym forum. Przez długi czas były one traktowane nawet nie drugo, a trzeciorzędnie.

A dla mnie to dalej jedno z ciekawszych sposobów grania jakie słyszałem.

 

Z tego wszystkiego, zapragnąłem usłyszeć raz jeszcze "swoich", starych Alessandro MS-1i.

Sprzedałem je za pośrednictwem forum jakieś 3 lata temu i po tym czasie słuch o nich zaginął, a nie pamiętam kto je wziął.

Był to nietypowy egzemplarz - bowlsy i skórzany headband od GS-1000i, modowane kubki i rekablowane Conducfilem.

 

attachicon.gifIMG_3715.JPGattachicon.gifIMG_3716.JPGattachicon.gifIMG_3718.JPGattachicon.gifIMG_3719.JPG

 

Był to mój życiowy błąd i z sentymentu chciałbym je mieć z powrotem, także za wszelkie informacje o nich serdecznie dziękuję :)

 

 

Jak to przeczytałem, to i we mnie jakiś sentyment się odezwał... Jakoś zatęskniłem za SR80i. Miałem fioła na punkcie Grado kilka lat temu, a w międzyczasie zdążyłem w firmę w ogóle zwątpić. Pamiętam, że nawet widok SR80i z bowlsami robił na mnie bardzo duże wrażenie. Mam nadzieję, że niedługo w końcu dostanę te SR60e, 80e i 125e do testu. Nawet jakby w brzmieniu zmian miało nie być, to chętnie je sobie przypomnę i sprawdzę z innym sprzętem. Czuję, że ładnie gadałyby z Heedem Canampem :)

 

 

I dorwałem, na razie najniższy serii E.

Sentymenty :)

 

attachicon.gif5a.jpg

 

Jak Twoje wrażenia?

 

Ja już się umówiłem na SR80e i SR80i, ale dopiero pod koniec września, bo Grado ma taką dziwną politykę, że recki nowości sobie rozkłada na parę miesięcy. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Wszystko spoko, póki nie brudzą uszu na czarno. W Europie to problematyczne może być trochę

Spokojnie. Sam farbowałem barwnikiem za 2-3zł i nawet bezpośrednio po żadnych śladów nie zostawiały.

 

 

Edit:

Chyba nie przesadzę jak napiszę, że po kilku latach wraca bum na słuchawki Grado na naszym forum. Przez długi czas były one traktowane nawet nie drugo, a trzeciorzędnie.

A dla mnie to dalej jedno z ciekawszych sposobów grania jakie słyszałem.

 

Z tego wszystkiego, zapragnąłem usłyszeć raz jeszcze "swoich", starych Alessandro MS-1i.

Sprzedałem je za pośrednictwem forum jakieś 3 lata temu i po tym czasie słuch o nich zaginął, a nie pamiętam kto je wziął.

Był to nietypowy egzemplarz - bowlsy i skórzany headband od GS-1000i, modowane kubki i rekablowane Conducfilem.

 

attachicon.gifIMG_3715.JPGattachicon.gifIMG_3716.JPGattachicon.gifIMG_3718.JPGattachicon.gifIMG_3719.JPG

 

Był to mój życiowy błąd i z sentymentu chciałbym je mieć z powrotem, także za wszelkie informacje o nich serdecznie dziękuję :)

 

 

Jak to przeczytałem, to i we mnie jakiś sentyment się odezwał... Jakoś zatęskniłem za SR80i. Miałem fioła na punkcie Grado kilka lat temu, a w międzyczasie zdążyłem w firmę w ogóle zwątpić. Pamiętam, że nawet widok SR80i z bowlsami robił na mnie bardzo duże wrażenie. Mam nadzieję, że niedługo w końcu dostanę te SR60e, 80e i 125e do testu. Nawet jakby w brzmieniu zmian miało nie być, to chętnie je sobie przypomnę i sprawdzę z innym sprzętem. Czuję, że ładnie gadałyby z Heedem Canampem :)

 

 

I dorwałem, na razie najniższy serii E.

Sentymenty :)

 

attachicon.gif5a.jpg

 

Jak Twoje wrażenia?

 

Ja już się umówiłem na SR80e i SR80i, ale dopiero pod koniec września, bo Grado ma taką dziwną politykę, że recki nowości sobie rozkłada na parę miesięcy. :rolleyes:

 

 

Bardzo mi się podobają z Canampem II i Valhallą 2 z DX90 jako DAC. Świetnie mi się słucha, mimo tej ostrzejszej trąbki przez zadziorne wyższe średnie. Nie jestem już w stanie odnieść ich do SR60i i 80i, oba modele miałem też na bowlsach - mam wrażenie, że jest łagodniej i bardziej precyzyjnie, rozdzielczo.

 

Plastik jakiś lżejszy, jakby bardziej delikatny...

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po prawie miesiącu "absencji" od PS500 z ciekawości założyłem je na głowę żeby przypomnieć sobie ich sound.

No cóż.. teraz, po tym jak posłuchałem co potrafią HiFiMAN HE-500 (za bardzo podobne pieniądze) to Grado wypadły po prostu jak jakaś proteza, albo chińska próba podrobienia potęgi i klasy dźwięku, jaki wydobywa się z HE-500

Moje Grado idą na sprzedaż, zdecydowanie.

W weekend wystawiam je na allegro.

Ja już do tej firmy nie wrócę ;)
Wystarczy, że położymy obok siebie HE-500 i PS-500

Od pakowania, przez wygodę noszenia po jakości dźwięku skończywszy, HiFiMAN HE-500 deklasuje Grado PS-500 we wszystkim, za wyjątkiem muzyki wokalnej i z akustycznymi instrumentami (np. muzyka "gitarowa")

Co ciekawe, HE-500 są dosyć łatwe do napędzenia nawet z HTC One, więc nie ma potrzeby dokupienia lepszego wzmacniacza żeby dobrze grały.

Z NFB-10ES3 grają pełniej - zdecydowanie słychać większego kopa i powera, bo wzmacniacz ma bardzo duży zapas mocy, ale z HTC One nie ma tragedii.

Tym, którzy ostrzą sobie zęby na PS-500 odradzam ich zakup i zdecydowanie polecam posłuchać HE-500

Te dwie pary nauszników są dosyć podobnie strojone, więc nie jest to jakaś "niebo a ziemia", czy tam dwa różne światy dźwieku - jak np. SR325 a D7100

HE-500 i PS-500 mają dosyć podobny sposób grania, ale dzieli jest sporo (na korzyść HE-500) pod względem klasy dźwięku.

 

Jakby ktoś był zainteresowany zakupem moich PS500 to zapraszam na priv :)

Dużo za nie nie chcę i można się potargować.

Chciałbym po prostu szybko je spieniężyć, lub ewentualnie zamienić na jakieś inne słuchawki (jestem otwarty na propozycje)

Edytowane przez BeatX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. teraz, po tym jak posłuchałem co potrafią HiFiMAN HE-500 (za bardzo podobne pieniądze) to Grado wypadły po prostu jak jakaś proteza, albo chińska próba podrobienia potęgi i klasy dźwięku, jaki wydobywa się z HE-500

nie pisz takich rzeczy bo odechciewa się słuchać muzyki jak się nie ma HE-500..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L-cush jest trudniej zrobić inne od oryginału niż G-cush. Od tych ostatnich oryginalnych, to te z Szanghaju różnią się wyraźnie. Póki co wziąłem G-cush od TTVJ, bo ceneo nie znalazło w Polsce. Jak mnie ciekawość przyciśnie, to i te z ebay spróbuję. Obawiam się tylko, że może być luz w miejscu, gdzie oni dają gąbkę (a ja nie mam na to ochoty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wsiąść w samochód i kupić oryginały w Krakowie np. w HIfistation od ręki?

dali ci do ps-ów drivery z serii "e"? i jak wrażenia? Jeśli dali nowe to nie powinno być początkowego buczenia na basie, no i masa wyraźnie wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że mają w Livingsoundzie? Kurcze, nie mam czasu nigdzie jeździć w tym tygodniu. Od rana etat, potem prace firmowe, a tu mam ciśnienie się wyrobić w terminie. Co do driverów - nie wiem co wsadzili, ale one mają takie białe obwódki wokół "kapsli". Słuchawki grają wyraźnie inaczej niż cokolwiek, co siedziało w nich do tej pory. Po poprzedniej naprawie było najgorzej, bo jakoś tak z podwyższoną tonacją. Teraz jest masywnie, bezpośrednio. Założenie po Grado Beyerów T90 daje wrażenie dźwięku nawet nie przez koc, tylko przez materac. :)

 

Aha, i jak te słuchawki się wygrzewają, to ja jestem święty turecki. :D

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, bo sam je tam kupowałem i mięli je na stanie. Widziałem nowy przetwornik siedzący w gs1000e i nie ma opcji, żeby je pomylić. Ten kapsel w "e" jest czerwony; poza tym sam driver jest o wiele masywniejszy, większy, membrana jest zrobiona z innego materiału, widać czarne obręcze,a w środku biały punkt, poza tym patrząc od strony kratownicy (tyle, że w psach jest gęstsza, stąd widoczność mniejsza) jakieś kabelki białe rozchodzące się, ale wszystko na zasadzie symetrii, a nie jak w starych grado jak im wygodniej. Sama membrana jest większa (50mm vs. 42mm) i na moje oko ten driver nie zmieściłby się w drewnianej obudowie ze starszych grado, ale to tylko na oko. Na pewno na plus jest większa szybkość, precyzja dźwięku, niżej schodzący i lepiej kontrolowany bas - to tak z porównania gs1000i oraz gs1000e; przypuszczam, że w ps1000 vs. ps1000e będzie podobnie, co nie zmienia faktu, że jak odbierałem od Piotra moje gs-y to żeśmy zgodnie we trzech stwierdzili, że po pierwsze, nowe gs1000e i te z serii i to zupełnie inne słuchawki oraz po drugie, że stare gs1000i są po prostu lepsze i to jednoznacznie, i to niezależnie od toru, repertuaru, preferencji brzmieniowych, wygrzania czy wilgotności powietrza, a do osobnych porównań były użyte hd800, akg 812, akg 702, lcd xc, pandora hope VI, więc ocena nasza była raczej rzetelna. Na plus nowych przetworników jest to, że jako nowe grają ok. i szybko się wygrzewają - ok. 200-300h, więc nie ma cudowania i audiovoodo jak w starych grado.


ja mówiłem nie o livingsound ale o hifistation, ale już nieważne, bo sprawdziłem i na stanie nie mają, może na zamówienie.

za to na pewno będą mięli w audio systemie, ale to już na wysyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, bo sam je tam kupowałem i mięli je na stanie. Widziałem nowy przetwornik siedzący w gs1000e i nie ma opcji, żeby je pomylić. Ten kapsel w "e" jest czerwony; poza tym sam driver jest o wiele masywniejszy, większy, membrana jest zrobiona z innego materiału, widać czarne obręcze,a w środku biały punkt, poza tym patrząc od strony kratownicy (tyle, że w psach jest gęstsza, stąd widoczność mniejsza) jakieś kabelki białe rozchodzące się, ale wszystko na zasadzie symetrii, a nie jak w starych grado jak im wygodniej. Sama membrana jest większa (50mm vs. 42mm) i na moje oko ten driver nie zmieściłby się w drewnianej obudowie ze starszych grado, ale to tylko na oko. Na pewno na plus jest większa szybkość, precyzja dźwięku, niżej schodzący i lepiej kontrolowany bas - to tak z porównania gs1000i oraz gs1000e; przypuszczam, że w ps1000 vs. ps1000e będzie podobnie, co nie zmienia faktu, że jak odbierałem od Piotra moje gs-y to żeśmy zgodnie we trzech stwierdzili, że po pierwsze, nowe gs1000e i te z serii i to zupełnie inne słuchawki oraz po drugie, że stare gs1000i są po prostu lepsze i to jednoznacznie, i to niezależnie od toru, repertuaru, preferencji brzmieniowych, wygrzania czy wilgotności powietrza, a do osobnych porównań były użyte hd800, akg 812, akg 702, lcd xc, pandora hope VI, więc ocena nasza była raczej rzetelna. Na plus nowych przetworników jest to, że jako nowe grają ok. i szybko się wygrzewają - ok. 200-300h, więc nie ma cudowania i audiovoodo jak w starych grado.

ja mówiłem nie o livingsound ale o hifistation, ale już nieważne, bo sprawdziłem i na stanie nie mają, może na zamówienie.

za to na pewno będą mięli w audio systemie, ale to już na wysyłkę

cena 160 za parę

i lepsze od e czy błąd w druku :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik jest jak stary, tylko ma biały krążek wokół kapsla, a przy wejściach przewodów czerwoną i białą kropkę na kapslu, który jest czarny. Na stronie Grado na zdjęciu pokazano, że ma być czerwony, więc to nie to. W takim razie nie wygrzewam tych słuchawek, bo to jak skracać im życie. Zresztą za dobrze grają na wejściu, żeby chcieć cokolwiek poprawiać. Dodam jeszcze, że firma Grado nie usunęła moich modów sprzed ostatniej awarii, a one wydatnie wpływają na dźwięk.

 

Living Sound bierze głównie z Audio Systemu towar. Tak podejrzewam, że musieliby dla mnie sprowadzać, więc jak mam czekać, to niech już coś idzie prosto do mnie. Jeszcze dam rady te parę dni na sypiących się starych padach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel zamierzasz je od nowa ''wygrzewać "? :D Ja dałbym im spokój , jako fan nie wygrzewania , dziś sprawdziłem RS2i( wcześniej sprawdzałem tą samą metodą Sr325is ), nowe i moje RS po 500 h . Dalej twierdzę że nie potrzeba ich katować tysiące godzin by czekać na tak zwany przełom .

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiem, bo sam je tam kupowałem i mięli je na stanie. Widziałem nowy przetwornik siedzący w gs1000e i nie ma opcji, żeby je pomylić. Ten kapsel w "e" jest czerwony; poza tym sam driver jest o wiele masywniejszy, większy, membrana jest zrobiona z innego materiału, widać czarne obręcze,a w środku biały punkt, poza tym patrząc od strony kratownicy (tyle, że w psach jest gęstsza, stąd widoczność mniejsza) jakieś kabelki białe rozchodzące się, ale wszystko na zasadzie symetrii, a nie jak w starych grado jak im wygodniej. Sama membrana jest większa (50mm vs. 42mm) i na moje oko ten driver nie zmieściłby się w drewnianej obudowie ze starszych grado, ale to tylko na oko. Na pewno na plus jest większa szybkość, precyzja dźwięku, niżej schodzący i lepiej kontrolowany bas - to tak z porównania gs1000i oraz gs1000e; przypuszczam, że w ps1000 vs. ps1000e będzie podobnie, co nie zmienia faktu, że jak odbierałem od Piotra moje gs-y to żeśmy zgodnie we trzech stwierdzili, że po pierwsze, nowe gs1000e i te z serii i to zupełnie inne słuchawki oraz po drugie, że stare gs1000i są po prostu lepsze i to jednoznacznie, i to niezależnie od toru, repertuaru, preferencji brzmieniowych, wygrzania czy wilgotności powietrza, a do osobnych porównań były użyte hd800, akg 812, akg 702, lcd xc, pandora hope VI, więc ocena nasza była raczej rzetelna. Na plus nowych przetworników jest to, że jako nowe grają ok. i szybko się wygrzewają - ok. 200-300h, więc nie ma cudowania i audiovoodo jak w starych grado.

ja mówiłem nie o livingsound ale o hifistation, ale już nieważne, bo sprawdziłem i na stanie nie mają, może na zamówienie.

za to na pewno będą mięli w audio systemie, ale to już na wysyłkę

cena 160 za parę

i lepsze od e czy błąd w druku :) ?

 

gs1000i są jednoznacznie lepsze od gs1000e. moim zdaniem, Piotra Ryki i jego syna, co oczywiście nie oznacza, że takie muszą być dla każdego innego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gąbki HD414 nie było laserowego cięcia ale co tam

@grubbby są świetne, mam też gąbki G do porównania.

HD414 wygrały, są wygodne dźwięk jest pełniejszy przez zaznaczenie ładnie dołu - coś pięknego. Taka mała rzecz a taka duża różnica.

Gąbki G to mega przestrzeń jakbym siedział na hali koncertowej w albumach Live; basu wiadomo mniej no i trzeba sporo podkręcić głośność. Wygoda najlepsza.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gąbki HD414 nie było laserowego cięcia ale co tam

@grubbby są świetne, mam też gąbki G do porównania.

HD414 wygrały, są wygodne dźwięk jest pełniejszy przez zaznaczenie ładnie dołu - coś pięknego. Taka mała rzecz a taka duża różnica.

Gąbki G to mega przestrzeń jakbym siedział na hali koncertowej w albumach Live; basu wiadomo mniej no i trzeba sporo podkręcić głośność. Wygoda najlepsza.

 

kupilem te hd414 z tydzien temu... i w porownaniu z tymi co mam to kurcze mnie zawiodly. rzeczywiscie dodaja dolu i ciepla. Ale zawezaja scene i troche kurcze mula.

Rozgryzlem ze to przez to ze sa ciensze - przetwornik blizej ucha. Ciekawy jestem jakby bylo aby dac oslone drivera wlasnie z nich, a na to G, ktore odsunie nie co od ucha...

moze mozesz sprobowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gąbki HD414 nie było laserowego cięcia ale co tam

@grubbby są świetne, mam też gąbki G do porównania.

HD414 wygrały, są wygodne dźwięk jest pełniejszy przez zaznaczenie ładnie dołu - coś pięknego. Taka mała rzecz a taka duża różnica.

Gąbki G to mega przestrzeń jakbym siedział na hali koncertowej w albumach Live; basu wiadomo mniej no i trzeba sporo podkręcić głośność. Wygoda najlepsza.

 

kupilem te hd414 z tydzien temu... i w porownaniu z tymi co mam to kurcze mnie zawiodly. rzeczywiscie dodaja dolu i ciepla. Ale zawezaja scene i troche kurcze mula.

Rozgryzlem ze to przez to ze sa ciensze - przetwornik blizej ucha. Ciekawy jestem jakby bylo aby dac oslone drivera wlasnie z nich, a na to G, ktore odsunie nie co od ucha...

moze mozesz sprobowac?

 

dałeś wyciętym do słuchawek ? które Grado ?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubby? Można gdzieś przeczytać o tym które Grado i jak przerobił Ci Michauczok?

I o Twoich odczucia przed i po?

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubby? Można gdzieś przeczytać o tym które Grado i jak przerobił Ci Michauczok?

I o Twoich odczucia przed i po?

http://www.head-fi.org/t/728069/woodied-sennheiser-aka-senngrado-tour-thread proszę

Mi jak na razie najbardziej odpowiada dźwięk bowlsów z gąbką przed przetwornikiem. Wygrał z odwróconymi padami z hd414 i s-cushami.

Edytowane przez peperoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - to dokladnie to co wkleil peperoni. Znaczy takie. Bo dokladnie moje masz tu:

http://forum.mp3store.pl/topic/114386-michauczok-moje-modyfikacje-i-pomysly/

 

@peperoni - mowisz o bowlsach. Lcush czy Gcush?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności